meme büyütme operasyonu

Göğüs - Meme
Estetiği Ameliyatı Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 130 Average: 4.9]

Göğüs Estetiği (Meme Estetiği) ameliyatı günümüzde oldukça tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Kadınlar için dik ve dolgun bir memeye sahip olmak güzelliğin olmazsa olmazıdır. Ancak anatomik olarak her kadının memesi istendiği şekil ve formda olmayabilir. Yapısal olarak çok küçük ya da çok büyük meme yapıları hastayı rahatsız edebilir. Bunların dışında doğum sonrası, yaşlanma ve kilo alıp verme sonucu oluşan sarkıklıklar da hastayı rahatsız edebilmektedir.

Göğüs (Meme) Estetiği
Bu Sorunların Tümüne Çare Olabilmektedir

Sarkan göğüslerin toparlanması, küçük memelerin büyütülmesi ve kanser sonucu kaybedilen göğüsün tekrar kazanılması gibi durumlarda bu girişim tercih edilir. Göğüs estetiği, tüm estetik ameliyatlarının en ön sırasında yer almaktadır.

Estetik cerrahi alanında 2000’li senelerin başından bu yana gerçekleştirilen göğüs estetiği (meme estetiği) operasyonu sayısı 530 bini aşmıştır.

Göğüs Estetiği (Meme Estetiği) ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, meme toparlama operasyonları ile hastanın vücut görüntüsünü değiştirip, estetik görünümüyle hastanın iyi hissetmesini sağlar.

İletişime Geç


Meme estetiği ameliyatlarında, meme küçültme girişimde fazla yağ dokusunun alınarak hafif ve sıkı hale getirilir. Meme büyütme operasyonu ile şeklini güzelleştirmek, asimetriyi düzeltme amacıyla silikon – meme protezi yerleştirilmesi sağlanır. Meme toparlama operasyonlarında göğüs protezi ya da hastanın kendi meme dokusunun eklenmesiyle göğüs yeniden oluşturulur.

Göğüs Estetiği (Meme Estetiği) hastanın isteği üzerine kararlaştırılan fakat doktorun anatomik yapıya uygun gördüğü büyüklük ve şekilde olmalıdır. Meme estetiği operasyonları birçok kadını duygusal ve fiziksel olarak son derece tatmin edici bir operasyondur. Meme estetiği sonrasında sonuç hemen görülebilir fakat meme estetiği ameliyatı sonrası ödemin atılması ve gerçek neticeyi alabilmek için 1 sene beklenmesi gerekir.

Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği sonrasında 1 ay boyunca doktorun önerdiği korse giyilmelidir.

Girişim anatomik yapısından rahatsız olan herkes için uygundur. Emziren annelerin, emzirmeden bir yıl sonra göğüs estetiği olması daha uygun olacaktır. Süt kanallarının tamamen kapanması operasyonun başarısı ve hastanın sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır.

Meme estetiği operasyonları erkeklerin de tercih ettiği girişimler arasındadır. Testosteron hormonunun azalmasına bağlı olarak meme büyümesi yaşayan erkekler Jinekomasti girişimini tercih ederler.

Meme estetiğinde daha az iz kalması için hangi yöntemler uygulanıyor?

2021 yılı göğüs estetiği yani meme estetiği fiyatları nelerdir

Göğüs Estetiği İle Çözüm Bulan Sorunlar

Meme estetiği diyince kadınların kadınlığının simgesi olan bir organ. Memenin en güzel haline ulaştırmamızı anlamamız gerekiyor. Bu nedir? Kişiler doğuştan itibaren memenin gelişim süreci vardır.

Gelişim sürecinde meme süreçte biraz daha fazla büyüyebilir, gelişim sürecinde daha küçük kalabilir veya her iki meme birbirinden bağımsız olarak biri küçük biri büyük olabilir. Bunların dışında zaman içinde hayatın koşullarına bağlı olarak geçirilen hamileliklere, süt vermeye ve yapısal özelliklere bağlı olarak memelerde sarkma ortaya çıkabilir, aşağıya doğru meme dokusunun yer değiştirmesi ortaya çıkabilir.

Tüm bu saydığım hadiselerin düzeltilmesi ve işinin vücut harmonisine uygun büyüklük ve şekilde memenin ortaya konulmasına meme estetiği diyebiliriz.

Meme estetiğinde en önemli şey kişinin orijinal yapısının bozulmadan ve kişiye kendisine zarar verilmeden bu işlemin yapılmasıdır. Özellikle genç hastalarımızda çok önemli bu konuda endişeler var.

Göğüs Estetiği İle Çözüm Bulan Sorunlar

Meme estetiği diyince kadınların kadınlığının simgesi olan bir organ. Memenin en güzel haline ulaştırmamızı anlamamız gerekiyor. Bu nedir? Kişiler doğuştan itibaren memenin gelişim süreci vardır.

Gelişim sürecinde meme süreçte biraz daha fazla büyüyebilir, gelişim sürecinde daha küçük kalabilir veya her iki meme birbirinden bağımsız olarak biri küçük biri büyük olabilir. Bunların dışında zaman içinde hayatın koşullarına bağlı olarak geçirilen hamileliklere, süt vermeye ve yapısal özelliklere bağlı olarak memelerde sarkma ortaya çıkabilir, aşağıya doğru meme dokusunun yer değiştirmesi ortaya çıkabilir.

Tüm bu saydığım hadiselerin düzeltilmesi ve işinin vücut harmonisine uygun büyüklük ve şekilde memenin ortaya konulmasına meme estetiği diyebiliriz.

Meme estetiğinde en önemli şey kişinin orijinal yapısının bozulmadan ve kişiye kendisine zarar verilmeden bu işlemin yapılmasıdır. Özellikle genç hastalarımızda çok önemli bu konuda endişeler var.

Bunlar Neler?

Memenin süt vermem bozulacak mı, memede herhangi bir hissizlik olacak mı, meme ucunda herhangi bir hissizlik olacak mı şeklinde sorular var.

göğüs estetiği sorunları

Tabi ki tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi tecrübeli bir ekiple yapılan meme büyültme ameliyatı, meme küçültme ameliyatı, meme dikleştirme veya simetri ameliyatlarında kişinin, yapan ekibin tecrübesi ve bu işlemdeki kullanılan tekniğin ne kadar popüler ve güncel olması yapılacak olan işlemin başarısını çok artırmaktadır.

Özellikle günümüzde memesinde aşırı küçüklük olan hastalarda silikon ile meme büyültme işlemi gayet basit bir şekilde kırk beş dakikalık bir ameliyatla halledilebilmekte.

Meme Küçültme Biraz Daha Kompleks Bir İşlem

Çünkü büyük olan memeler gerçekten hastaya ciddi rahatsızlık veriyor. Sırt ağrısı yapıyor, bel ağrısı yapıyor, boyun ağrısı yapıyor. Memenin altında pişikler, alerjiler, egzamalar, meme altı kokuları, terlemeleri hastaları inanılmaz eziyet veren bir şeydir meme büyüklüğü.

Bunların uygun şekilde küçültülmesi ve hastanın göğüs kafesine uygun büyüklüğe getirilmesi gerçekten başarılı bir meme ameliyatı ile çok mümkün. Günümüzde bunları sık olarak uygulayabilmekteyiz.

Göğüs estetiği ameliyatları, meme küçültme ve meme büyültme olarak ikiye ayrılabilir. Meme dikleştirme de bunların kombinasyonudur. Meme büyültme ve meme küçültme ameliyatlarında genellikle hastalarımız 3-4 gün içinde işlerine dönebilmektedirler. Ancak meme küçültme operasyonlarında biraz daha az ağrı olmakta ve bu hastalarımız çok daha rahat adapte olabilmektedirler.

Meme büyütme ameliyatlarında biraz daha baskı hissi olabilmektedir. Ancak bu his de 7-10 gün içinde geçebilmektedir. Meme estetiği ameliyatları meme vücudun dışında bir organ olduğu için içinden hayati bir damar,sinir ve ağrıyı ciddi derecede algılayan bir doku olmadığından dolayı çok ağrılı işlemler değildir. Bundan dolayı meme küçültme ameliyatlarından korkmak ve çekinmek gereksizdir. Doktorumuza güvenerek bir meme ameliyatından sonra hızlıca işinize geri dönebilirsiniz.

Meme estetiği operasyonlarında fiyatları belirleyen unsurlar, ameliyatı oluşturan unsurlardır. Yani ameliyatı yapacak olan hastanenin ne kadar iyi derecede bir hastane olması, ameliyatta kullanılan malzemelerin ne kadar iyi olduğu , eğer meme büyütme işlemi gerçekleştiriyorsak ameliyatta kullanılacak olan silikonun ne kadar bilindiği, iyi bir firmanın üretimi olduğu ve bu silikonun ömür boyu kullanılıp, kullanılmayacağı fiyatı belirleyen temel unsurlardır.

Meme estetiği ameliyatlarında özellikle iyi bir hastanenin seçilmesi çok çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü hastalarımız sağlıksal olarak bir kayıp içinde değillerdir. Bir hastalıkla bize başvurmuyorlar. Kendileri sağlıklı olarak bize başvuruyorlar. Ameliyattan sonra da sağlıklı olarak hastaneden gitmeleri gerekmektedir.

Bundan dolayı gerçekten kendini ispat etmiş hastanelerde ameliyatın yapılması ameliyat sonrası komplikasyonların da o derece az olmasını getirmektedir. Bunun dışında kullanılacak silikonların kaliteli ve dünyaca bilinen silikon markalarının tercih edilmesiyle ömür boyu bir kullanım sağlanırken kullanım esnasında da bu silikonlarla ilgili problem yaşanma ihtimalini en aza indirgemektedir.

Göğüs estetiği ameliyatlarında yaş sınırımız şu şekilde tarif edilebilir kesin bir yaş sınırı çizgimiz yoktur.

Ancak herhangi bir ek problemi olmayan kişilerde meme gelişiminin tamamlanmasını bekliyoruz bir meme ameliyatı yapmak için. Özelilikle meme küçültme veya meme büyütme yapılacak hastalarda on sekiz yaşını doldurmuş olması bizim için güzel bir kriter kabul edilebilir.

Bu farklı görüşlere göre farklı şekilde yorumlanabilmektedir. Ancak jüvenil jigantomasti dediğimiz küçük yaşta ciddi meme büyümesi ile seyreden hastalıklar vardır. Bakın bunlar hastalıktır. Normal gelişim sürecinin dışında gelişen olağan şeylerdir.

Meme estetiği operasyonlarından sonra his kaybı olup olmaması kişiden kişiye büyük farklılıklar göstermektedir. Özellikle meme büyütme ameliyatlarında his kaybı olma işlemi çok çok az görülen bir sıkıntıdır ve bundan dolayı hastalarımız çok az şikayet etmektedir.

Özellikle meme büyütme operasyonlarında meme altından yapılan işlemlerde meme ucunun hiçbir şekilde etkilenmediği ve his kaybının oluşmadığını izlemekteyiz. Bunun dışında da meme küçültme operasyonlarında da ameliyat tekniği, meme ucu hissinin kaybolup kaybolmamasıyla ilgili en önemli süreçlerden bir tanesidir. Uygulanacak tekniklerde meme ucuna gelen sinirlerin özellikle yerlerinin korunması ve ameliyat esnasında bu sinirlere özen gösterilmesiyle meme ucu hissinde bir değişiklik olmadığı hissindeyiz. Özellikle meme küçültme ameliyatlarında memenin çok büyük olması meme ucu hissinin de azalmasına neden olabilmektedir.

Büyük memeli hastalarda meme ucu hissinin de daha az olduğunu izlemekteyiz. Halbuki memeler küçültüldüğü zaman bazı hastalarımızda hissin daha da iyileştiğini izlemekteyiz.

Göğüs estetiği operayonları özellikle meme büyültme operasyonları ilerde yapılacak hamilelik ve bebek emzirmeye kesinlikle engel olmayacaktır. Bu şöyle açıklanabilir: bazı hastalarımız doğumdan sonra meme büyültme işlemlerini gerçekleştirmekteler ve bu hastalarımızda, hastamız doğum yapmış ve bebeğine süt vermiş. Daha sonrasında biz meme büyültme işlemini gerçekleştiriyoruz. Hastalarımız çok kolay bir şekilde diğer bebeklerini de emzirebilmektedirler.

Bunun dışında meme küçültme operasyonlarında ise hastanın süt vermesi hastanın süt kanallarının korunmasına bağlı olarak değişmektedir. Kullanmış olduğumuz tekniklerde süt kanallarını tamamen koruyan teknikler kullanmaktayız ve bundan dolayı eğer hastamız normalde süt verebiliyor, ve bu yeteneğe sahip ise hastamızın süt vermesinin bozulmadığını izlemekteyiz.

Süt kanalları memenin içinden çıkarak meme ucuna bir grup halinde gelebilmekteler ve bu meme ucuna gelen grubun yol üstünde kesintiye uğramamasıyla meme ucuna gelen sütün dışarıya akması sağlanabilmektedir. Bu şekilde ameliyatta süt kanallarının korunmasıyla süt verme yetisinin yerinde kaldığı tamamen hastalarımızın da kendi ifadesiyle ortaya çıkan bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven göğüs estetiği nasıl yapılır sorusunu cevapladı.

Özellikle kadınlığın önemi bir simgesi olan memelerle ilgili olan problemler hakikaten kişilerin sosyal yaşantısına ciddi düzeyde etki edebilmektedir.

Sosyal yaşamına iyi adapte olabilmek giydiği elbisenin kendisine yakıştığını görebilmek herkesin hakkıdır.

Bunu sağlayabilmekte bizim görevimiz.Bunu tecrübeli gerçekten dalında başarılı bu konuda ciddi çalışmalar yapmış kişilere güvenerek hastalarımız gelebilirler, doktorlardan yardım alabilirler.

Bu şekilde hastalarımız sosyal ve gündelik yaşamlarında çok daha mutlu bir hayat geçirebilirler.

on sekiz yaşından itibaren yapılabilmesine rağmen bir üst sınırı yoktur. Yani hastamız kaç yaşında olura olsun bu ameliyatları sıkıntı duyduğu her zaman yaptırabilir. Ancak bizim önerimiz şu şekildedir. Hastamız eğer ki bir aile yapısına kavuşması mümkünse süt verme sürecini tamamladıktan sonra meme küçültme ameliyatı yapabilir.

Hastaya çok ciddi sıkıntı vererek çok ciddi büyüklükte meme yapısına sahip ise o zaman bu süt verme sürecini beklemesine gerek yoktur. Burada ayırıcı bir kriterde bizim için hastanın o anki vücut yapısında ortaya çıkan anormallikler. Hastada gerçekten bir boyun fıtığı, bir bel fıtığı, bir omuz ağrısı bunlara ciddi şekilde sebebiyet veren büyüklükte memeler varsa derhal hemen bu işi yaptırmasını öneriyoruz hastaya.

Yorumlar

293 Comments to “ Göğüs Estetiği | Meme Estetiği Yöntemleri Nelerdir?”
 1. Ahmet Faruk says :Cevapla

  Acaba fiyatlar hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba,
   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu telden iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 2. Davut says :Cevapla

  Cok iyi bir kurum başarilar

  1. Mervedemirp says :Cevapla

   Meme küçültmek ileride hamile kalınca süt eksikliğine neden olur mu

 3. Eylem Erdem says :Cevapla

  Meme küçültme ameliyatlarında evli olmayan biri ileride evlenip çocuk sahibi olmak istediğinde her hangi bir sorun yaşar mı?

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba,
   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu telden iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 4. Davut says :Cevapla

  Cok guzel başarilar dilerim

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba,
   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu telden iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 5. Mustafa says :Cevapla

  Merhabalar vücut çatlakları için hangi yöntemlere başvurmamış gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP