alın germe estetiği

Alın Germe
Ameliyatı

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 5]

Alın germe ile yapılan işlemlerde yüzdeki odak noktası olan gözler ve kaşların alın bölgesiyle uyumuna ve gerginliğine dikkat edilir.

Yaşlanmayla birlikte alın derisi de yüzün diğer yerlerinde olduğu gibi kas hareketlerine dayalı çizgiler oluşur. Yaşlanmaya bağlı olarak alın derisi gevşemeye, sarkmaya başlar ve derin çizgiler meydana gelir.

Bu yüzden de kaşlar daha aşağı yöne doğru iner ve kişiye üzgün yorgun bir ifade verir. Kötü beslenme,düzensiz yaşam tarzı, stres, sigara ve mimikler gibi etkenler alın bölgesinde oluşan bu çizgilerin artmasına yardımcı olur.

Alın Germe Estetiği
Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın estetiği için birkaç yöntem kullanılır. Botoks bunlardan biridir. Bununla birlikte uygulanabilecek lazerli yöntemler de mevcuttur. Bu ameliyatsız yöntemler oldukça konforludur.

Ancak yaşlanma sürekli devam edeceği için bu yöntemler geçici olarak nitelendirilir. Ve belli sürelerde bir operasyonun tekrarlanması gerekir. İleri düzey yaşlanma ve sarkmalarda ise bu yöntemler yeterli fayda sağlamayacağı için cerrahi operasyon yapılması gerekir.

Alında sarkma mevcut ise endoskopik alın germe teknikleri kullanılır. Alın germe estetiği ameliyatı için kaşın kuyruk bölümündeki saçlı deride 2cm lik bir kesi oluşturulur.

Alın gerdirme işlemi genelde kaş estetiği ile birlikte yapıldığı için kesi kaşın kuyruk bölümünden alınır. Ameliyat süresi 1,5 saat kadardır. Ameliyat sırasında alınan kesi iz bırakmaz.

İletişime Geç


Alın gerdirme işlemi genelde kaş estetiği ile birlikte yapıldığı için kesi kaşın kuyruk bölümünden alınır.  Ameliyat süresi 1,5 saat kadardır. Ameliyat sırasında alınan kesi iz bırakmaz. Alın estetiği ameliyatında lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu ameliyat sonucu kalıcı sonuç elde edilmektedir.

Alın Germe Estetiği Ameliyatı Öncesi

İlk olarak alın estetiği ameliyatına karar verildiğinde doktorunuza görme ile ilgili probleminiz varsa bunu belirtmeniz ve tedavisini yaptırmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesinde sigara kullanılıyorsa bırakılmalı ya da ara verilmelidir. Ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulmalıdır.

Alın Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası dönem genellikle rahat geçer. Hastanın alın bölgesinde ve göz çevresinde şişlik ve morarma olabilmektedir. Ayrıca gerginlik,stres gibi psikolojik sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar ortalama 2 haftalık bir süre içinde kendiliğinden geçer. Alın için baş sargısı da uygulanabilir.

Alın bölgesindeki tamponlar 3-4 günden itibaren açık bırakılır ve hastanın saçlarını yıkamasına izin verilebilir. Ameliyat sonrası 3 hafta kadar aşırı efor harcatan durumlardan uzak durulması önerilir. çünkü ödem oluşturma ihtimali mevcuttur.

Dikişler ameliyattan 8-9 gün sonrasında alınabilir.Ameliyat sonucu cerrahi bir müdahale olduğu için kalıcıdır.

Nadir de olsa ameliyat sonrası rötuş amaçlı revizyon gerçekleşebilir. Ameliyat sonrası akın bölgesini güneşten ve dış darbelerden korumak gereklidir.

Ameliyat sonrası alın bölgesinin gerginliği ömür boyu ya da bünyeye göre farklı uzun yıllar dayanır.

alın germe estetiği

Hasta Doktor İlişkisine
Önem Verin

Alın estetiği ameliyatlarında alın bölgesinin ameliyatı için öncelikle hastanın gözlerinde sağlık sorunu olup olmadığı önemlidir.

Eğer bir problem var ise bunu hasta doktoruna mutlaka söylemeli ve tedavi yolları aramalıdır. Hastalar alın estetiği ameliyatına karar verdiklerinde seçtikleri doktor ile uzun bir süreç içine girerler. Bu süreçte hastanın psikolojik durumundan verdiği karara kadar her şeyi incelenir.

Alın estetiği ameliyatı olma kararında hastanın istedikleri ve doktorun görüşleri birlikte şekillenir. Sağlıklı bir iletişim içinde bulunan hasta ve doktoru sayesinde ameliyat aşamaları belirlenir.

Hasta ile doktorun planladığı şekilde bir ameliyat süreci yürütülmektedir. Hasta ile iletişim halinde olarak ve planlı bir biçimde yapılan alın germe ameliyatı da oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

Hastanın doktor ile iletişim halinde olması hastada bir güven oluşturmaktadır. Oluşturulan güvenin operasyonun başarısına katkısı mutlaka olmaktadır. Bu ameliyat için hastanın doktoru ile irtibat halinde olmasına önem vermek gerekir.

Kimler Bu Ameliyat İçin İyi Bir Adaydır?

Alın germe ameliyatı genellikle 40 yaşın üzerinde olan ve herhangi başka bir sağlık sorunu olmayan kadın ve erkek hastalara uygulanmaktadır.

Alın germe ameliyatı alındaki kırışıklıkları minimal düzeye getirmeyi amaçlamaktadır.

Alın germe ameliyatı kaş asma ameliyatı ile iç içe bir operasyondur. Genellikle iki operasyon birlikte yapılmaktadır.

alın gerdirme işlemi

Yorumlar

5 Comments to “ Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?”
 1. tülin says :Cevapla

  Alın germe ile ilgili bilgi alabilir miyim? Bazı şüphelerim var bu yüzden emin olmak istiyorum. Teşekkürler.

  1. Merhaba Tülin hanım size alın germe ile ilgili bilgilerin olduğu linkleri mail olarak gönderdik.

 2. Biricik says :Cevapla

  Alın germe ameliyatı olduktan sonra kırışıklıklar olur mu?

 3. Ecrin says :Cevapla

  Size alın germe ameliyatı yaptırdım. Gerçekten çok memnunum. Yakınımdaki arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim. Ellerinize sağlık.

 4. Emre says :Cevapla

  Alın germe ameliyatı hakkındaki yazınız çok güzel olmuş . Ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP