Kombine vucüt estetiği operasyonu

Kombine Estetik
Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 4.6]

Kombine estetik, vücut üzerinde birden fazla yapılan estetik işlemlerine verilen isimdir. Bunlara örnek olarak birden fazla yağ alma veya yağ transfer etme işlemi verilebilir.

Kombine estetik ameliyatı sayesinde kişi, vücudu üzerinde gerekli gördüğü yerleri kısa süre içerisinde hayal ettiği görünüme ulaştırabilir.
Bu sayede kişiler, daha kısa süre içerisinde iyileşme avantajına sahip olmaktadır.

Aynı anda iki taraftan da rahatsızlık duymak mümkün olmadığından dolayı bir tarafın hızlı bir şekilde iyileşmesi sonucunda diğer estetik gören tarafın biraz daha uzun vadede iyileşmesi söz konusu olacaktır.

Vücutta orantısız duran yerlerin estetik ameliyatıyla orantılı bir hale getirilmesi mümkündür. Bu işlemin yapılabilmesi için ilk etapta doktorla bir görüşme yapılmalı ve doktor, muayene etmelidir.

Muayeneden sonra hastanın bu işleme karşı dayanıklı olup, olmayacağı analiz edilir.

İyileşme süreci, yapılan işleme göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden tedavi sonrasında iyileşme sürecinin olumlu etkilenmesi kombine estetik sayesinde mümkün hale gelir.

İletişime Geç


Analizlerden sonra ameliyat girişimlerine hızlı bir şekilde başlamak mümkün hale gelecektir. İşlemlerin kısa süre içerisinde sonuç verebilmesi, birden fazla estetik işleminin yakın zamanlı iyileşme süreçlerine sahip olması kişinin sosyal hayatına daha hızlı bir şekilde adapte olmasını sağlar.

Sosyal hayata hızlı bir şekilde adapte olmak isteyen kişilerin, kombine estetik avantajlarından faydalanması gerekir. Her ameliyatı, farklı vakitlerde yapan kişilerin daha fazla iyileşme sürecine ihtiyaç duyması; kombine estetik sayesinde son bulmuştur.

Kombine Estetik Yapılabilmesi İçin Gerekenler

 • Ameliyat süresine hastanın vakit ayırması ve bu süreye dayanıklı olması gerekir.
 • Ameliyat öncesi yapılan kan tahlillerinde kişi yeterli seviyede kan değerlerine sahip olmalıdır.
 • Fazlasıyla yaşlı olan ve kronik hastalığa sahip olan kişiler, kombine estetik ameliyatına girişemez.
 • Kombine estetik esnasında yapılan işlemlerin sırası, hastanın vücut yapısına göre doktor tarafından karar verilir.
 • Sigara kullanımı olan kişilerin, ameliyat süresi uzun olmamalıdır.

Vaser Ultrasonic Liposuction (Yağ Aldırma)

Kombine estetik ameliyatı

Kombine estetik, uzun bir ameliyat süresi gerektirmektedir. Bu sebeple hastaların ameliyat süresine dayanıklı olması gerekir. Vücuttaki sıvı alımı ve vücuda yapılan sıvı aktarımı sebebiyle kişinin kan tahlillerinde yeterli kan değerleri doktor tarafından görülmelidir.

Yeterli değere sahip olmayan hastalar, estetik ameliyatına girişemez. Çünkü kombine estetik ameliyatında, vücuda sıvı aktarımı gerçekleşmektedir. Aynı zamanda vücuttan sıvı alındığından dolayı hastanın kan değerlerinin ameliyata dayanıklı olması, ameliyat için gerekli kan değerine sahip olması gerekir.Ameliyatın başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için bu kararı doktor vermektedir. Kronik hastalığa sahip olan kişilerin ameliyat olması risk doğurabilir. Bu sebeple kronik hastalar, kombine estetik ameliyatı olamaz.

En Çok Yapılan
Kombine Estetik Girişimleri

 • Meme estetiği ve karın germe
 • Kol germe ve meme estetiği
 • Bacak germe ve karın estetiği
 • Toplu yüz estetiği (göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, yağ enjeksiyonu)
 • Çene ve ısırma bozukluklarını düzeltme, implant yerleştirme, burun ameliyatı
 • Burun ve dudak estetiği
 • Karın ve genital bölge estetiği
 • Karın estetiği ve popo kaldırma
 • Vücudun farklı bölgelerine yapılan estetik ameliyatı alternatifleri

Kombine estetik girişimlerinde en çok meme estetiği ve karın germe işlemleri görülmektedir.

Karın ile memenin birbirine yakın olması ve bölgesel estetiğin sağlanabilmesinden dolayı birçok hasta bu yönde bir girişi tercih etmektedir.

Kol germe ve meme estetiğinin ikincil olarak popülariteye sahip olması, kol ile memenin birbirine yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Kol germe ile meme estetiğinin yapılması, gövdenin daha estetik bir görünüme ulaşmasını sağlamaktadır.

Bu sayede kolu fazlasıyla geniş ve meme estetik bozukluğu olan kişilerin, kombinasyon sayesinde kısa süre içerisinde iyileşme sürecine ulaşması mümkün hale gelir.

Bacak ve karın arasındaki yakınlık, birçok kişinin kombine estetik ameliyatı geçirmesine sebebiyet vermiştir.

Bacak germe ameliyatından sonra karın estetiğinin yapılması, bölgesel estetiği sağlamaktadır.

Kişinin vücut yapısına göre yağ transferinin gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Doktor, kişinin vücut yapısına göre karar verdiğinden dolayı bölgesel estetiğin oluşması söz konusu olacaktır.

Kombine estetik fiyatları

Yüzde estetik görünümü bozan yerlerin, tek bir estetik ameliyatıyla estetik hale getirilmesi mümkündür. Bu sayede kişiler farklı ameliyatlara, farklı zamanlarda girerek iyileşme sürecini uzatmamaktadır.

Kombine estetik, iyileşme sürecine olumlu etkiler sunduğundan dolayı insanların birçoğu bu estetik ameliyatını tercih etmektedir.

Tek bir ameliyatta birden fazla estetik işleminin yapılması, aynı zamanda kişinin sosyal hayatına daha kısa süre içerisinde dönebilmesine olanak tanır.

Çene ve ısırma bozuklukları olan kişilerin aynı zamanda implant yerleştirme işlemine tabi tutulması, mümkün hale gelmektedir. Çenenin yanı sıra burun ameliyatının da aynı ameliyatta gerçekleşmesi, iyileşme sürecine olumlu etkiler sunar. Bu sayede kişiler, iyileşme sürecini uzatmadan tek bir ameliyatla birden fazla estetik işlemini tamamlar.

Burun ve dudak estetiğinin aynı anda yapılması, yüzdeki estetik bozuklukların aynı anda giderilmesine sebebiyet verir. Kombine estetik, birden fazla estetik ameliyatının yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu yüzden kişiler, estetik girişimine rahat bir şekilde ulaşabilmektedir.

Karın estetiği ve popo kaldırma ameliyatları da en sık tercih edilen kombinasyonlar arasında yer alıyor.

İki tarafın birbirine yakın olması ve bacak bölgesinin estetiğinin sağlanması, kombine estetik ile mümkün hale geliyor. Bu sayede kişiler, kendi vücut estetiklerini tek bir ameliyatta sağlayabiliyor. Tüm bu işlemlerin tek bir ameliyatta gerçekleşmesi, kişinin kısa süre içerisinde sosyal hayatına dönebilmesine yardımcı olmaktadır. Sosyal hayata iyileşmiş bir şekilde hızlı dönüş yapmak, ameliyatın avantajları arasında yer alıyor.

Kombine Estetik
Ameliyatlarının Avantajları Nelerdir?

 • İyileşme sürecine olumlu etkiler sunmak
 • Tek bir ameliyatla, birden fazla estetik işleminin gerçekleşmesi
 • Maliyeti en aza indirgemek
 • Kombinasyon işlemleri sayesinde daha estetik bir görünüme sahip olmak
 • Birden fazla ameliyatın aynı anda gerçekleşmesi sebebiyle tek bir ameliyatın iyileşme sürecini hissetme ve bu hisle sosyal hayata daha kolay bir şekilde dönebilmek
 • Birden fazla işlemin kombinasyon şeklinde yapılmasıyla hedeflenen görünüme daha kolay bir şekilde ulaşabilmek
 • Birden fazla estetik işleminin, tek bir ameliyatta yapılması kişinin tek bir iyileşme sürecine sahip olduğunu hissettirir. Bu hissin oluşması, kişinin hasta sendromundan uzaklaşmasına sebebiyet verir.

Böylelikle kişi, birden fazla estetik ameliyatı olduğundan dolayı aynı anda birden fazla yerden rahatsızlık duymamaktadır. Kişinin sahip olduğu bu avantajlar sayesinde, iyileşme sürecinin olumlu etkilenmesi söz konusu olacaktır.

İyileşme sürecinin olumlu etkilenmesi, kişinin sosyal hayatına da olumlu etkiler sunar.

Tüm bunların yanı sıra birden fazla kombinasyonun tek bir ameliyatta gerçekleşmesi, doktorun daha rahat bir şekilde işlem yapabilmesine ve estetik görünümü orantılı bir şekilde ayarlamasına sebebiyet verecektir.

Kombine estetik ameliyatı, kişinin hedeflediği estetik görünüme daha kısa süre içerisinde ulaşabilmesine sebebiyet verir.

Tüm bunların yanı sıra estetik işlemlerinin maliyeti, kombine estetik sayesinde en aza iner ve kişinin bütçesi koruma altına alınır.

Kombine estetik ameliyatının yapılması, tek bir ameliyattan geçmiş gibi hissettirmektedir. Böyle bir hissin oluşması, kişinin sosyal yaşantısına olumlu etkiler sunar.

Kombine estetik ameliyatı nasıl yapılır

Bu sayede kişi, aynı anda birden fazla ağrı ve rahatsızlık hissetmeden kendi vücudunun dinç kalmasını sağlar.

Kombine estetik ameliyatı sayesinde daha az ücret ödemek mümkün hale gelir. Birden fazla estetik operasyonunun, hızlı bir şekilde sonuç verebilmesi mükemmel bir avantaj olarak nitelendirilmelidir.

Kişinin sahip olacağı avantajlar sayesinde, kombine estetik operasyonu daha makul olarak görülecektir. Tüm bunların yanı sıra ameliyat geçiren kişiler, iyileşme sürecine olumlu etkiler sunar.

Olumlu etkilerin sunulması, kişinin sahip olduğu yaşantının daha dinç bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Tek bir ameliyatta birden fazla estetik operasyonunun gerçekleşmesi, kişinin vakit kaybı yaşamasını engellemektedir.

Bu sayede kişi tek bir ameliyata vakit ayırarak, birden fazla estetik operasyonunu gerçekleştirecektir. Farklı ameliyatları, farklı tarihlerde gerçekleştirmek zaman kaybının oluşmasına ve iyileşme sürecinin uzamasına sebebiyet vermektedir.

Bu yüzden kişilerin, kombine estetik ameliyatıyla birden fazla estetik operasyonundan geçmesi tavsiye edilir.

Kişilerin kısa süre içerisinde iyileşme sürecine sahip olması ve iyileşme sürecinin en aza indirgenmesi, rahatsızlıkların da kısa süre içerisinde geçmesine sebebiyet verecektir.

Her ameliyatın iyileşme süreci farklılık gösterdiğinden dolayı kişilerin doktor tavsiyelerine uyması ve doktor tavsiyeleri dışında çıkmaması gerekir.

Verilen ilaçların da kullanılması, fazlasıyla önem taşıyor.

Kombine Estetik Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik Operasyon Yapılan Bölgelerin
İyileşme Sürecine Göre Hareket Edilmelidir

Estetik operasyon yapılan her bölgenin, iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Bu bölgelerin iyileşme sürecine göre hareket etmek gerekiyor ve doktor tarafından verilen direktiflere uyulması gerekiyor. Aksi taktirde kişinin çeşitli problemler yaşaması söz konusu olacaktır. Bu tarz problemleri yaşamamak için doktor tarafından verilen ilaçların kullanılması ve iyileşme sürecinde yapılması gerekenlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

İyileşme sürecine göre hareket etmek ve belli bir süre sonra estetik operasyon geçirilen bölgeyi kullanmak, kişinin aksi problemlerle karşılaşmasını engelleyecektir. İyileşme süreci boyunca doktorla iletişimde olunması gerekmektedir. Alınan bilgilere göre hareket etmek fazlasıyla önemlidir.

Her Bölgenin İyileşme Süreci Farklılık Gösterdiği İçin Bölgelerin Ne Zaman Kullanılması Gerektiğine Özen Gösterilmelidir

Birden fazla bölgenin estetik operasyonundan geçmesi, aynı anda iyileşeceğinin anlamına gelmemektedir. Süreler her ne kadar birbirine yakın olsa da, kişinin bu hususlara dikkat ederek sosyal yaşantısına dönmesi gerekir.

Bazı bölgeler, diğer bölgelere göre daha hızlı bir şekilde iyileşebilir. Bu yüzden kişi, estetik operasyon geçirdiği bölgeleri belli bir zaman sonra kullanmalıdır.İyileşme süreci tamamlanmadan o bölgeyi kullanmak büyük risk taşıdığından dolayı kişinin bu hususlara dikkat ederek yaşantısına dönmesi gerekir.

Estetik operasyon yapılan yerin hangi zamanlarda, nasıl kullanılmaması gerektiği hasta tarafından öğrenilmeli ve buna göre hareket etmesi gerekiyor.

Kişinin Hasta Psikolojisine Kapılmadan Hızlı Bir Şekilde Sosyal Hayatına Dönmesi Gerekir

Hasta psikolojisine bürünmek, iyileşme sürecini uzattığından dolayı kişinin kısa süre içerisinde hasta psikolojisinden kurtulması gerekmektedir. Aksi taktirde iyileşme süreci olumsuz etkilenecek ve kişinin farklı problemler yaşaması söz konusu haline gelecektir.

Doktorlar tarafından verilen direktiflere uyarak, harekete geçmek oldukça önemlidir. Kişinin kısa süre içerisinde normal yaşantısına dönerek hareket etmesi, iyileşme sürecini hızlandıracak ve sosyal yaşantısına daha hızlı bir şekilde adapte olmasını sağlayacaktır.

Bu sayede kişinin günlük yapacağı egzersizlerle birlikte sosyal yaşantıya daha kısa süre içerisinde dönmek mümkün hale gelecektir. İyileşme sürecinden sonra kişi daha rahat bir şekilde hareket edebilecektir.

Kullanılan Besinlere Dikkat Edilmeli ve Estetik Operasyon Yapılan Bölgeye Zarar Veren Besinlerden Uzak Durulması Gerekir

Operasyon işlemi yapılan bölgeleri, bazı besinler olumsuz etkileyebilmektedir. Olumsuz etkilememesi için doktor tarafından tavsiye edilmeyen besinlerin kullanılmaması gerekiyor. Aksi taktirde alerji, operasyon bölgesinin olumsuz etkilenmesi söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden kişilerin tükettiği besinlere dikkat etmesi gerekiyor ve tükettiği besinlerin, operasyon işlemi yapılan bölgeyi olumsuz etkileyip etkilemediğini araştırmak gereklidir.

Kişinin bu hususlara dikkat etmesi ve birçok besini tüketmeden önce göz önünde bulundurması, oldukça önemli bir husustur. İyileşme sürecinde kişinin doktorla sürekli iletişimde olarak, nelerin zarar verip vermeyeceği konusunda bilgi alması da fazlasıyla önemlidir.

2021 yılı göğüs estetiği yani meme estetiği fiyatları nelerdir

Kombine Estetik
Her Yaş Aralığına Uygun Mudur?

Çok küçük yaşta ve çok ileri yaşta olan kişilerin estetik ameliyatı olması, fazlasıyla risklidir. Bu yüzden ileri yaşta olmayan, orta yaşa sahip olan kişilerin kombine estetik ameliyatı olması gerekir. İleri yaşta olan kişilerin, kan değerleri ve vücut fonksiyonları ameliyatı kaldıramayacağından dolayı doktorlar bu işlemi riskli olarak görebilmektedir.

Bu yüzden her yaş aralığına uygun olmadığını söylemek gerekir. Kişinin aynı zamanda vücudunda toparlanmayacak düzeyde bir estetik problem varsa ve kişi fazlasıyla yaşlı ise bu konuda yapılacak bir şeyin olmadığını da dile getirmek gerekiyor. Çünkü doktorlar, ileri yaşta olan kişilerin kombine estetik ameliyatı olmasını pek tavsiye etmiyor.

İleri yaşta olan kişilerin vücut dayanıklılığı, vücut fonksiyonları ameliyata karşı dayanıklı olmadığından dolayı doktorlar bu işlemi riskli görmektedir. Riskli görülen hastaların, bu ameliyatı olması mümkün değildir. Aksi taktirde birçok problemin gün yüzüne çıkması söz konusu olabilecektir.

İleri yaştaki hastaların estetik ameliyatı olması, fazlasıyla risk doğurduğundan ve bünye dayanıklılığının az olmasından dolayı doktorlar, ileri yaştaki hastaların kombine estetik ameliyatı geçirmesini pek sağlıklı görmemektedir.

Sağlıklı görünmemesine sebebiyet faktörler, oldukça önemli konular olduğundan dolayı hiçbir doktor bu riski almak istemez ve bu tarz işlemlerin ileri yaştaki hastalara yapılması doğru değildir. Tıp dünyasında bu tarz durumların fazlasıyla önemli olması, doktorların da saygı duyması gerektiğini göstermektedir.

Kimler Kombine Estetik
Ameliyatı Olamaz?

İleri yaştaki hastalar, kronik hastalığı olanlar, sigara kullanıp ameliyat süresine dayanıklılığı olmayanlar, ameliyat süresine karşı dayanıklılığı olmayan kişiler, ameliyatın gerçekleşmesine engel olan hastalığı bulunanlar kombine estetik ameliyatı olamamaktadır.

Kronik hastalığı olan kişilerin, ameliyat esnasında çeşitli problemlerle karşılaşması risk doğurduğundan dolayı doktorlar bu kişilerin ameliyata girmesini tavsiye etmemekte ve doğru bulmamaktadır.

Bu yüzden kronik hastalığı olan kişilerin, kombine estetik operasyonuna girişmesi doğru değildir. Sigara kullanıp, ameliyat süresine dayanıklı olmayan kişilerin ameliyat süresi boyunca çeşitli problemlerle karşılaşmasından dolayı kişinin ameliyat olması pek doğru olmamaktadır. Bu durum risk doğurduğundan dolayı, doktorlar riskli bulduğu kişileri ameliyat etmemektedir.

Kombine estetik ameliyatı, diğer operasyonlara göre biraz daha uzun sürdüğünden dolayı kişinin ameliyat süresine dayanıklı olması gerekir.Aksi taktirde ameliyat olumlu bir şekilde tamamlanmaz ve kişi birçok problemle karşı karşıya kalır.

Ameliyatın gerçekleşmesine engel olan hastalığı bulunan kişilerin de ameliyat olması risk doğurmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kan değerleri ameliyata uygun olmayan kişilerin, ameliyat olması pek doğru değildir.

Kombine estetik operasyonundan önce gerekli kan tahlilleri yapılmaktadır. Kan tahlilleri, kişinin operasyona girip girmeyeceğine karar verir. Doktorlar tarafından uygun bulunursa, ancak kişi o zaman operasyona girebilecektir. Aksi bir durum söz konusu olursa, kişinin ameliyat olması pek doğru olmayacak ve doktor bu durumu riskli olarak değerlendirecektir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP