Vajina Estetiği
(Genital Bölge Estetiği) Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 4.2]

Vajina estetiği ile deforme olmuş vajinanın daha estetik bir görünüme kavuşmasını ve vajinal sarkmaların yok edilmesi için yapılır.

Yıllar içerisinde, doğuştan veya gençlik yıllarında yapılan bazı durumlardan ötürü pek çok açıdan deformasyona uğrayıp kişinin rahatsız olacağı bir bölge haline gelebilmektedir.

Bazı kadınlarda doğuştan meydana gelmiş olan genital bölge deformasyonları, bazılarında yıllar sonra bazı kimselerde ise gençlik yıllarında istenmeyen cinsel birleşim sebebiyle ortaya çıktığı için bu problemlerin her birine farklı farklı estetik uygulamalar yapılarak hastaların şikayetleri genital bölge estetiği ameliyatı ile giderilmektedir. Bu alanda yapılan ilerlemeler sayesinde kadınlara çok şikayetçi oldukları problemlerinden kısa sürede kurtulma imkanı sunulmaktadır. Bu imkan dahilinde bir çok kişinin hayatını cinsel hayatını gölgeleyen problemler ortadan kaldırılır ve kişi cinsel yaşantısına istediği şekilde devam edebilir.

Genital bölge yapı itibariyle hassas dokulardan oluşan bir yapıya sahiptir. Bu bölgede problemlerin oluşması kolaylıkla mümkün olabilmektedir.

Kadınların genital bölgelerinde sık sık yaşadığı sorunlardan ender problemlere doğru pek çok sorun bulunmaktadır. Vajina kararması, genişlemesi, idrar kaçırma gibi problemler kadınların sık sık yaşadığı problemler arasında yer almaktadır.

Genital bölge estetiği için doktora başvuran kişilerin öncelikle iç bölge genital den mi yoksa dış genital bölgeden mi rahatsızlık duyduğu saptanıp o ona uygun tedavi uygulanılmaktadır.

İletişime Geç


Bu gibi basit veya zorlu problemlerin çözümü ilerleyen yıllarında sunduğu artılar ile kısa bir sürede çözüme kavuşabilecek kolaylık sağlanmıştır. Vajina estetiği ile bu problemler genital bölge iç kısım ve genital bölge dış kısım olarak iki ayrı parçada incelenip uygun tedavi bulunmaktadır.

Yanlış cinsel birleşme, hamilelik, menapoz gibi durumlar sonrasında daha sık yaşanan vajina  deformasyonları ve doğuştan sahip olunan deformasyonların kadınlar için yarattığı problemler yaşantılarına bir çok açıdan etki edebilme kuvvetindedir.

Genital Bölge Deformasyonlarının Kadınlar Üzerinde Etkileri Nelerdir?

Genital bölgede oluşan sorunlar kadınlar için kabus haline dönüşebilecek niteliğinde sorunlar olma kapasitesine sahiptir. Bu bölge yapısı itibariyle çabucak deformeye uğrayabilmektedir. Genital bölgesinde problem olan kadınların cinsel açıdan kendilerini yetersiz hissedip depresyona girmeye meyilli olabilmektedirler.

Yaşadıkları vajina dudak sarkması, kararma gibi vajina estetiği alanına giren sorunlar sebebiyle cinsel ilişkiden uzaklaşıp yaşadıkları ilişkileri sonlandırabilirler. Genital bölgede oluşan sorunlar sebebiyle eşlerine karşı soğuk tavırlara bürünebilirler. Genital bölgede oluşan bu problemler kadınların

sürekli kendilerine karşı memnuniyetsiz bakış açısıyla yaklaşmalarına sebep olabilmektedir.

Sürekli olarak kendilerini yargılayan bakış açıları sonrasında hayatlarından zevk almayı bırakıp sıkıntılı ruh hali olan depresyon problemi ile karşı karşıya kalabilirler.

Yaşadıkları cinsel ilişkiden zevk alamaz hale gelip ağrılı cinsel yaşantı geçirebilmektedirler.

Kendi zevk alamadıkları gibi pek çok kadın cinsel deformasyonların getirdiği yetersizlikler sebebiyle eşlerine gereken hazzı verememekte ve bu durum çiftleri anlaşmazlıklara götürebilmektedir.

vajina estetiği ameliyatı

Kadınlar üzerinde büyük yükler oluşturan genital bölge kusurları estetik olmaksızın ilaç ve benzeri şeylerle düzelme göstermeyecek sorunlar olmaktadırlar.

Doktora danışmaksızın ilaçlı tedavi yoluna başvuran kadınlar dolandırılabilmekte veya aldıkları hiçbir işe yaramayan ilaçlar sebebiyle genital bölgelerine daha fazla zarar verebilmektedirler.

Genital bölgenin yapısındaki bozukluk sebebiyle kadınlar artık bu durumdan başka bir şey düşünemez hale gelebilmektedirler.

İdrar kaçırma gibi büyük problemlerle yüzleşen kadınlar sosyal yaşantılarına da cinselliğe son verdikleri gibi son verebilmektedirler.

Genital Bölge Estetiğinin
Önemi Nedir?

Sağlık insanlık için her açıdan önem taşıması gereken bir unsurdur. Zihinsel sağlık ve bedensel sağlık, kadar insanların kaliteli yaşantıya sahip olabilmeleri için cinsel sağlık da önem taşıması gereken bir durumdur. Kadınlar sahip olduğu cinsel bölgenin hassasiyetliği sebebiyle cinsel sağlık bakımından zorluk yaşayabilmektedirler.

Genital bölgede yaşanılan problemler sebebiyle kendilerini kötü hissetme durumu yaşayabilirler. Problemleri gözlerinde yavaşça büyürken yaşadıkları sorunlar sebebiyle depresyon gibi ciddi psikolojik rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalabilirler. Cinsel ilişki yaşanacağı dönemde genital bölgenin deforme olmuş olması sebebiyle yaşadıkları kaygılardan ötürü ilişkiden kaçabilirler.

Genital bölge estetiği bu açıdan kadınların daha sağlıklı ve kendilerine özgüveni tam olarak bir yaşam sürme imkanını hedeflemektedir. Genital bölgedeki problemler yapılan operasyonlarla kısa bir sürede tamamen kalıcı olacak şekilde giderilirken hastanın cinsel yaşantısının da düzene girmesine katkıda bulunmaktadır.

Genital bölge estetiği sonrasında kadınların daha mutlu ve kendilerine güvenen yaşam stilini benimsedikleri bilinen bir sonuçtur. Genital bölgesindeki kusurlardan kurtulan kadınların kendilerini olduklarından daha güzel hissetmeye başladıkları anketler tarafından onaylanmıştır.

Bu alanda yapılan yenilikler kadınların hem daha sağlıklı, genç ve güzel yapıda genital bölgeye sahip olmalarını sağlarken psikolojilerinde genital bölgeden ötürü oluşan problemlerin de giderilmesine destek olmaktadır. Faydalarının yoğunlukta olduğu bu estetiklerde duyulan acı da minimumla sınırlanmıştır.

Genital Bölge İç Kısımda
Oluşan Problemler Nelerdir?

 • Vajinoplasti
 • Hymenoplasti
 • İdrar kaçırma

Genital Bölge Dış Kısımda
Oluşan Problemler Nelerdir?

 • Labioplasti ( Vajina Dudak Sarkması )
 • Labium majuslara yağ ve doku enjeksiyonu (Vajina İç Dudak Dolgunlaştırma)
 • Vajina beyazlatma
 • Pubis estetiği

Vajina Sarkması
Neden Gerçekleşir?

 • Aşırı kilo alımı
 • Dramatik kilo kaybı
 • Cerrahi müdahale gerektiren zorlu doğumlar
 • Genetik, yapısal, sebepler
 • Menopoz
 • İleri yaş
 • Kilolu çocuk doğurmak
 • Doğumda dikilen dikişlerin açılması
vajina daraltma estetiği

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti halk arasında vajina sarkması yaşayan kişilere uygulanan vajina daraltma operasyonu olmaktadır. Kadınlar bu rahatsızlıktan doğum sonrası şikayet etmeye başlamaktadır.

Zira doğum sırasında vajinal çıkış kullanan bebek vajina duvarlarının genişlemesine sebebiyet vermektedir.

Doğum sonrası vajina kendini toplamaktadır fakat bu toplama durumu doğumun şiddetine ve doğum sayısına bağlı olarak yetersiz kalabilmektedir.

Vajinanın iç kısmında bulunan vajina duvarları doğum sırasında gevşediği gibi sık cinsel hayatı olan kişilerde veya yaşlılık belirtileri olarak da görülebilmektedir. Bu durum ilerleyen dönemlerde rahim sarkması gibi daha büyük problemlere sebebiyet vermektedir.

Vajina Genişlemesi Nasıl Anlaşılır?

Vajina duvarlarının genişlemeye başlamış olması ilişki sırasında daha az zevk alınması ile de anlaşılabilmektedir.

Kişi ilişki sırasında kendini sıktığında dahi bir şey hissetmiyor ise ya da kişi vajinasına yerleştirdiği parmağını sıkamıyor ise bu durumda vajina genişlemesinden söz edilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Gerçekleşmekte ve Ne Kadar Sürmektedir?

Vajinoplasti ameliyatları vajinanın iç kısmında gerçekleşen operasyonlar olmaktadır. Belirli sebeplerden yaşanan doku zedelenmesi ve kaybı sebebiyle vajina duvarları zayıflamış kişilerin duvarlarını güçlendirmek için yapılmaktadır.

Çok acı içeren bir operasyon olmayıp genel anestezi veya epidural anestezi ile yapılabilmektedir. İşlem sırasında, vajina arka duvarlarının bir kısmı kesilip çıkarılmaktadır. Bu işlem sonrasında gevşemiş vajina duvarları sıkılaştırılır ve en son çıkarılan parça eriyen dikişler ile tekrar dikilir.

Bu yöntem var olan yöntemler arasında en çok tercih edileni olmaktadır. Operasyon yaklaşık olarak 40 ila 45 dakika arasında sürmektedir. Tercihen yapılan operasyonlar sırasında hastanın arzu ettiği farklı problemleri giderecek operasyonlar uygulanabilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı
Riskli Midir?

Vajinanın iç kısmında gerçekleştirilen bir operasyon olması sebebiyle uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Akat baik bölgelerde yapılan operasyonlarda görüldüğü gibi; kanama, enfeksiyon ve yara izi oluşumu görülebilmesi ihtimaldir.

Fakat vajina estetiği iyileşme süresi sonrasında bu problemler de geçmektedir. Ameliyat sonrası doktor tarafından verilen ilaçlar ile risk oluşturan ihtimallerin minimuma indirilmesi sağlanabilmektedir.

Belirtilen sürede cinsel ilişkiden kaçınılması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan işlem boşa çıkıp vajina iç duvarları tekrar genişleyebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Ne Kadar Süre Cinsel İlişkiden Kaçınılmaktadır?

Vajina estetiği sonrası cinsel ilişki operasyonun gidişatını tehlikeye atmaktadır. Eşlerin bu durumda dikkat etmesi gerekmektedir. Ameliyat tekrarlansa bile bir önceki hasar farklı problemler doğurabilmektedir.

Her doktor hastası için farklı bir takvimi ameliyata bağlı ve yaranın iyileşmesine bağlı olarak çıkarmaktadır. Genellikle belirtilen süre 6 haftadan fazla olmamaktadır. Doktorun önerdiği süre öncesinde gerçekleşen cinsel birleşimler yaranın iyileşmesine hasar verip ameliyatın tekrarlanmasına sebep olabilmektedir.

Hymenoplasti Nedir?

Kızlık zarının yırtılması sonucu yırtığın giderilmesi için yapılan işlem hymenoplasti adı verilmektedir. Kızlık zarı adını eski yunanda evlilik ve düğün tansı olan Hymen’den almaktadır. Vücutta işlev bakımından herhangi bir değeri olmayan basit bir yapı olmasına rağmen toplumsal açıdan taşıdığı bekaret nişanı anlamı büyük önem içermektedir.

Hymen, kızlık zarı, her kadında şekil bakımından farklılık gösteren hatta bazı kadınlarda doğuştan itibaren hiç olmayan veya cinsel ilişki sırasında değil de doğum gibi büyük baskı sebebiyle yırtılabilecek kadar esnek olan şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Bu zar ortasında bulunan deliğin yapısına göre isimlendirilmektedir.

Bazı durumlarda kişi kızlık zarın sahip olsa da yırtılma sırasında kanama oluşmaz. Tamamen yapı ve kanama olarak kişiye özgü farklı sonuçlar doğurabilecek kalıtsal bir yapı olmaktadır.
Bir kez yırtıldıktan sonra eski haline getirilmesi imkansız olan bu yapının onarımı jinekologlar tarafından sağlanabilmektedir. Toplumsal yapımızda büyük öneme sahip olan yapının dikimi her doktor tarafından yapılmamaktadır.
 

Vajina estetiği yaparken doktorun kişisel tercihleri üzerine gerçekleştirdiği bir operasyon olmakla beraber yapılan operasyonlarda gizlilik hat safhada tutulmaktadır. Geçici ve kalıcı olarak iki farklı şekilde tamir edilen bu yapının tamir edilmiş olduğu sadece doktorlar tarafından anlaşılabilmektedir. Toplumsal değer taşıdığı için tercih edilen bir durumdur yoksa sağlık ve cinsel sağlık açısından kızlık zarının yırtık olup olmasının herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Geçici dikim daha çok kurtarıcı dikim olarak adlandırılmakta ve evlilikten bir kaç gün önce gerçekleştirilen kısa bir operasyon ile gerçekleşmektedir. Gerdek sonrası kan akması amacıyla yapılmaktadır.

Geçici kızlık zarı dikimi bir jinekolog tarafından kolaylıkla anlaşılabilmektedir.

Vajinoplasti yani vajina estetiği ameliyatı cerrahisi

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise uzun yıllar cinsel birleşim yaşanmasa bile kalıcı olacak ve cinsel birleşimde ilk defa yırtılıyormuş gibi yapılmaktadır.

Kalıcı dikimde de gerdek sırasında kan akmaktadır. Geçici kızlık zarına nazaran jinekologlar tarafından anlaşılması zor olan bir tamir işlemidir.

vajina estetiği fiyatları

Hymenoplasti Ameliyatı Nasıl Gerçekleşmektedir Ameliyat Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Yırtılan kızlık zarının kalıntıları bir duvardan diğer duvara çekilip dikilerek tamir işlemi gerçekleşmektedir. Eğer kişinin zarından bir parça kalmadıysa dikişle, geçici, tamir yapılamaz.

Bu işlem ağrısız bir işlem olsa da hasta tarafından psikolojik yıkıma sebebiyet verebilmesi ihtimaline karşılık genel anestezi altında yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 25-30 dakika süren bir işlemdir. Kişi ameliyat sonrası oluşabilecek akıntılara karşı ped kullanmalıdır.  Ameliyat biter bitmez biraz dinlendikten sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Duş alınabilir fakat ameliyatlı bölgeye fazla dokunulmamalıdır bu durum iyileşmeyi olumsuz etkileyebilmektedir.

İdrar Kaçırma Neden Oluşur?

Doğuştan veya doğum sonrası vajinal duvarların genişlemesi ve vajina iç kısmındaki kasların sıklığının azalması sebebiyle gerçekleşebilen bir problem olmaktadır. Ağır doğumlar sonrasında gerçekleşen veya doğuştan ortaya çıkabilen bu problem ameliyat yardımı ile kısa sürede giderilebilen bir problem olmamaktadır.

Vajina iç duvarlarında bulunan kasların yeniden yapılandırılması ile çözülebilir bir problem olmaktadır. Vajina genişlemesi sebebiyle de ortaya çıkmakta ve vajinoplasti ameliyatı sonrası düzelme gösterme ihtimali yüksektir. Bu rahatsızlık kişinin sadece cinsel hayatına etki etmeyip bütün hayatına etki edebilmektedir.

Kişi gülerken veya öksürürken idrar kaçırma durumu yaşayabilmektedir. Bu durum kişinin günlük hayatına engel olmakla beraber kişinin psikolojisini de bozabilecek kadar etkili bir rahatsızlıktır.

Ameliyatsız yöntemlerle de giderilebilme basit bir operasyondur. Kişi işlem sırasında ağrı çekmek gibi problemler yaşamayacaktır.

Vajina Estetiği Labioplasti Nedir?

Kadınların cinsel organında bulunan iç dudak olarak adlandırılan labium minus normalde kıyafet üzerinden anlaşılabilen bir yapı değildir. Fakat geçen yıllar sonra bu bölgede oluşan deformasyon sebebiyle kadınların ilerleyen dönemlerde yaşama ihtimali yüksek olan bir problemdir. Bu kısımda oluşan büyüme ve sarkmalar sonrası kadınların giydiği mayo, tayt ve benzeri kıyafetlerde bu kısım açıkça belli olabilmektedir.

Genç kızların rahatsızlık duydukları bu görüntü hoş durmamaktadır. Bu görüntünün ortadan kaldırılması için uygulanan cerrahi operasyona labioplasti adı verilmektedir. Labioplasti sayesinde bu problemi yaşayan kadınların sorunlarının giderilmesi amaçlanmıştır.

Estetik açıdan zorunluluk taşıyan ameliyatlar arasında kesinlikle yer almasa da bir kısımdan zorunluluk barındırabilen bir ameliyattır. Zira iç dudakların sarkma sebebiyle dışarıya karşı açık olması darbe ve sürtünme gibi durumlarda da travma oluşturabilecek sorunlar yaşatmaktadır. Dışarıda bulunan iç dudaklar enfeksiyona açık hale gelebiliyor.

Labioplasti Gereken Durumlar Nelerdir?

 • Küçük dudakların fazla büyük olması
 • Küçük dudakların sarkması
 • Küçük dudaklar arasındaki boyut farkı

Labioplasti Operasyonu Nasıl Gerçekleşmekte ve Ne Kadar Sürmektedir?

Labioplasti operasyonu zorlu bir ameliyat sayılmamaktadır. Fakat klitoris çevresinde gerçekleştirilen bir işlem olması sebebiyle yüksek hassasiyet ve dikkat gerektiren bir operasyondur.

Aksi takdirde klitoris zarar görebilmektedir.

Operasyon 30-35 dakika kadar sürmektedir. Hastaya operasyon sırasında lokal anestezi uygulanır; tercihe göre genel anestezi de uygulanmaktadır.

Zor ağrılı bir işlem olmadığından öğlen bu işlemden geçen kişi akşama kadar dinlenmenin ardından işlerine dönebilmekte ve günlük yaşantı açısından bir kayıp yaşamamaktadır.

Ameliyat sırasında atılan dikişler için tekrar doktora başvurmaya gerek yoktur zira uygulanan dikişler vücut tarafından emilmektedir.

Vajina estetiği operasyon sırasında kişi adet döneminde olmalıdır. Ameliyat sırasında alınan hijyen önlemi adet durumu sebebiyle engellenilmektedir.

Operasyon bakireler ve ergenlik dönemindekiler tarafından da tercih edilebilir operasyondur. Kızlık zarına herhangi bir zarar vermemekte sadece vajina dudaklarına dışarıdan uygulanan bir işlemdir.

Vajina Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • 3- 4 hafta kadar cinsel ilişkiden kaçınılması gerekmektedir.
 • Yaklaşık 2 gün duş yapmamaları tavsiye edilir. 2 gün sonrasında yapılacak ilk 10 gün içerisindeki duşlar ayakta yapılmalıdır.
 • Tarif edilen hijyen prosedürü takip edilmelidir.
 • Bölge sert cisimlerle temastan korunmalıdır.
 • Sürekli olarak işlem yapılan bölgeye elle temas uygulanmaktan kaçınılmalıdır.
 • Havuz hamam gibi suyla aşırı temas gerektiren durumlar 15 gün yasaktır.

Vajina Estetiği İç Dudak Ameliyatı Sonrası Hangi Durumlar Normaldir?

Bu ameliyatında kanama riski pek yoktur. Fakat ameliyat sonrasında oluşana kanamalar normal karşılanan durumlardır.

Ameliyat sonrası his kaybı gibi bir problem ile karşılaşılması mümkün değildir. Klitorise dokunulmadığı sürece his kaybı gözlemlenmez.

vajina estetiği ile iç dudak estetiği

Labium Mijuslara Yağ ve Doku Enjeksiyonu Neden Yapılmaktadır?

Bazı kişilerde büyük dudaklar sarkık ve buruşuk görünüme sahip olmaktadır. Kişinin doğuştan böyle olması gibi yaşlandıkça özellikle 30 yaş sonrasında sıkça ortaya çıkabilen bir durumdur.

Aşırı zayıf kimselerde de bu duruma rastlanılmaktadır. Estetik açıdan bu görünümden şikayet eden ve görünüm sebebiyle cinsel ilişkiden kaçan kimseler için uygulanan bir yöntem olmaktadır.

Labium Mijuslara Yapılan Dolgunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Yan etkiler kesinlikle bulunmamaktadır. Zira bu dolgu işlemi için tercih edilen ilk durum kişinin kendi yağından kullanmaktadır.

Kişi farklı bir tedavi istiyor ise o tedavilere uygun olan kalın partiküllü hyalunorik asit içeren dolgular kullanılabilir.

Vajina Estetiği İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Vajina estetiği yaparken yağ dolgusu işlemi ameliyathanede lokal veya genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Karın gölgesinden alınan yağ dokusu büyük dudaklara enjekte edilmektedir.

Hasta ameliyat sonrasında bir kaç saatlik dinlenme ardından evine gidebilir. Dikiş alımı ve pansuman gerektiren bir işlem değildir. Kişi işlem sonrasında şişlik problemi yaşayabilir fakat bu durum geçicidir. Bu dönemde tercih edilmesi gereken bol iç çamaşırları hassasiyeti azaltmaktadır.

Ameliyat sonrası enfeksiyon kapma ihtimali vardır. Bu durum antibiyoterapi ile tedavi edilmektedir. Ameliyat sonrasında kişi doktoru tarafından verilen ilaç ve antibiyotikleri düzenli kullanmalıdır.

vajina estetiği ile vajina beyazlatma

Vajina Beyazlatma Nedir?

Vajina estetiği ile genital bölge yıllar içinde pek çok açıdan deformasyona uğrarken bunlardan biride öz rengi olan açık pembemsi rengin yıllar geçtikçe kararması durumudur.

Bu durumdan muzdarip kişiler estetik açıdan pek hoş bir görüntüye sahip değillerdir. Bu sebeple o bölgenin yenilmesi için yapılan işleme halk arasında vajina beyazlatma operasyonu denilmektedir.

Bu işlem son yıllarda güzellik trendleri arasında bulunan gerekliliklerden biri olmuş ve sıkça tercih edilen bir işlem haline gelmiştir.

Cinsel açıdan herhangi bir problem doğurmasa da psikolojik açıdan vajina kararması kadınların rahat cinsel ilişki yaşamasına engel olan kötü bir görünüm olarak nitelendirilir. Bu problemi yaşayan kadınların özgüven eksikliği yaşadığı görülmektedir.

Cinsel ilişki sırasında partnerlerine karşı kapalılık ve mahcubiyet hissedebilirler. Sağlıksız sayılmayan bu durum basit bir lazer işlemi ile tedavi edilip giderilmektedir.

Vajina Beyazlatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Vajina estetiği ameliyatı öncesi o bölge için tıraş işlemi yapılması gerekmektedir. Doktor tarafından tavsiye edilen losyon kullanılmalıdır. İşlem lazerli bir işlem olduğundan ağrı ve acı hissi minimumdur fakat önlem niteliğinde hastalara lokal anestezi uygulanmaktadır. Kara ve koyu tabakayı yok etmek için bölgeye uygulanan işlem en modern lazer ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlem bir kaç kere tekrarlanma gerektirebilmektedir. Hasta hemen taburcu edilir fakat işlem sonrası 3 4 gün cinsel ilişkiden kaçınılması gerekmektedir.

Pubis Estetiği Nedir?

Bu estetik türü son zamanlarda popülerlik niteliği kazanan bir estetik türüdür. Pubis bölgesinin normale göre yüksek, hacimli ve kalın olduğu durumlarda kadınlar psikolojik kaygılar sebebiyle rahatsızlıklar yaşamaktadır.

Pubis bölgesinin belirgin olması sebebiyle rahat giyinmekte zorlanan kadınların tercih ettiği ameliyat türüdür. Pubis tepesi kasığın altından klitoris noktasına kadar uzanan üçgen ve kıl çıkan bölgenin adıdır.

Bu bölgede görülen yağ dokusunun fazlalığı sebebiyle bölge olması gerektiğinden fazla hacim kazanmaktadır. Bu durum tamamen genetik bir durum olmaktadır. Giyim konusunda kadınlara sıkıntı yaşattığı gibi görüntü bakımından kaba bir duruşa sebebiyet verebilmektedir.

Problemin giderilmesi için bölge açılır ve fazla olan yağ tabakası dışarıya çıkarılır. Bu bölgeye uygulanan estetik kızlık zarına herhangi bir zarar vermemekte klitoris ve çevresine dokunulmadıkça his kaybı oluşturmamaktadır.

Pubis estetiği bölgede büyük risk oluşmamaktadır fakat her ameliyat sonrasında olma ihtimali olan kanama enfeksiyon gibi riskleri taşıyan bir uygulama olmaktadır.

Yorumlar

2 Comments to “ Vajina Estetiği (Vajinoplasti) | Genital Bölge Ameliyatı”
 1. berraorak says :Cevapla

  kızlık zarı dikiyor musun

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba,
   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu telden iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP