omuz estetiği fiyatları

Omuz Estetiği

Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 3.5]

Omuz estetiği ameliyatı, omuzların estetik görünümü açısından oldukça önemlidir. Omuzlar erkek olsun, kadın olsun vücudun estetik görünüşünün en önemli parçalarındandır.

Omuz ve sırt dekoltesi kadın kıyafetlerinin en önemli unsurlarından bir tanesi olduğu için ayrıca estetik bir öneme sahiptir. Erkek de ise güçlü ve güvenilir görüşlü olmalıdır. Yani omuzlar vücut estetik görünüşünün en önemli tamamlayıcısıdır.

Kadında güzel bir omuz ve sırt dekoltesi yapısı, vücudu oldukça biçimli gösterir. Erkeklerde ise iri adaleli ve düzgün bir omuz yapısı güçlü ve etkili bir fizik yapıda görünmesini sağlar.

Tabii sadece omuz yapısı değil kişinin boyun yapısı, sırt ve bel yapısı da bu görünümü tamamlamalıdır. Kadında ideal yapı enlemesine geniş, fakat zarif yapıda yani daha ince ve uç kısmı ufak olmalıdır. Ayrıca omuzlarda ve sırtta güneşe bağlı oluşan lekeler ve izler görünümü oldukça etkilemektedir. Bu lekeleri lazer tedavileri ile temizlemek mümkündür. İdeal ölçü nedir diye sorulacak olursa, ‘Omuzlar arası genişlik, kişinin boyunun dörtte biri olmalı’ diye tanımlayabiliriz. Tabii ki kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte estetik müdahale ile bu oranlar yakalanmaya çalışılmaktadır. Omuzların estetikliği ameliyatı ile doğuştan boynu kısa olan kişilerde omuzlar küçültülerek daha uzun boyunlu görünmeleri sağlanabilir.

İletişime Geç


Omuz Estetiği Nasıl Yapılır?

Liposuction (yağ alma) ile yağ alarak fazla olan kısımlar inceltilir. Omuz estetiği ile az olan ve büyütülmek istenen kısımlar ile doku enjeksiyonu ile dolgunlaştırılır. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Hastanede kalmayı gerektirmez.

Hastanın omuzları arasındaki genişlik normalin altında ise olması gerekenden daha dar ise doku eklenerek yani doku enjekte edilerek olması gereken genişlik sağlanmaktadır. Omuz estetiği kadın veya erkek herkese uygulanabilen bir ameliyattır.

Omuz estetiği sadece omuzlar arası mesafe orantısızlığından değil omuz düşüklüğü veya omuzda oluşan ortopedik sorunlar nedeniyle de yapılmaktadır.

Ortopedik Sorunlar

Bu tip problemlere sahip kişiler için ise ameliyat zorunlu bir hal almıştır. Omuz estetiğinde doku enjekte edilmesinin yanı sıra omuz eğer düşükse daha dik duruma gelmesi için protez de kullanılmaktadır. Yapılan yağ yani doku enjekte işlemi için yağ kök hücresi kullanılmaktadır.Kalıcı bir büyüme için bu enjeksiyon yöntemi oldukça doğru bir yöntemdir. Omuz estetiği bu tür yöntemlerle omzun düşüklüğü düzeltilebilir, omuzlar arası mesafe olması gereken konuma getirilebilir.

Herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan yani kalp yetmezliği gibi bir sağlık sorunu olmayan sağlıklı her kişiye bu estetik operasyon kolaylıkla yapılabilmektedir. Omuz estetiği ameliyatı ortalama 1 buçuk saat sürmektedir.

Yağ enjeksiyonu yapılacaksa çok ince bir çalışma ile enjeksiyon işlemi yapılmaktadır.

omuz estetiği nedir

Yağ Hücreleri

Yağ hücreleri vücut tarafından emilmektedir. Fakat bu işlemde sadece %10 gibi bir miktarı vücut tarafından emilmektedir. Kalan miktardaki yağ hücreleri de enjekte edilen bölgeye adapte olarak sanki o bölgeye ait yağ dokusu gibi görevlerini yapmaktadırlar.

Bu omuz ameliyatından önce her ameliyat öncesinde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken durumlara dikkat edilmesi önemlidir.

Kan sulandıran ilaçlar veya antibyotikler ameliyattan bir hafta önce kesilmeli ve alkol sigara gibi zararlı maddeler ortalama 3-4 hafta kadar alınmamalıdır. Omuz estetiği ameliyatından önce bu kurallara uyulduğu takdirde ve iyi bir hekim ile çalışıldıktan sonra oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Omuz Estetiği Ameliyatı Riskli Midir?

Omuz estetiği ameliyatlarında risk her ameliyatta olduğu kadardır. Doku enjeksiyonu yapıldığı için nadiren 1-2 seans gerekebilir.

Ameliyattan sonra dinlenilmesi gerektiği gibi omuz hareketlerine de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Risklere dikkat ederek en aza indirebilirsiniz.

Ense Estetiği

Ense estetiği bir diğer sık karşılaşılan durum ise ense de yağ toplanmasıdır ki bu duruma bufalo hump yani bufalo boynu denen durumdur.

Sırt ve omuz estetiğinde ise görünümü önemli ölçüde etkiler. Lekeler ise lazer ile tedavi edilebilir. Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Aynı gün taburcu olabilir. 5-7 gün içinde iyileşme sağlanır.

Yorumlar

17 Comments to “ Omuz Estetiği Nedir? Omuz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?”
  1. hazal says :Cevapla

    merhaba benim omzum kısa boyum da kısa olduğu için , bunun çözümü var mıdır ? omuz ameliyatıyla halledilebilir mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP