Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti)

[Toplam: 104 Ortalama: 4.9]

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti)

Karın Germe ameliyatı, Teknik olarak abdominoplasti olarak bilinen karın germe, seçilen en popüler plastik cerrahi işlemlerinden biridir. Karındaki sarkmayı azaltabilen ve karın duvarı kaslarını güçlendirebilen, inceltilmiş hatlarla daha formda ve düzgün bir karın ortaya çıkaran büyük bir cerrahi işlemdir. İşlemin kapsamı sebebiyle size arzuladığınız sonuçları elde etmenizi sağlamak ve gereğince hazırlık yapmanıza yardımcı olmak için sitede yer alan bu işlemle ilgili temel bir anlayışa sahip olmak önemlidir.

Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı zayıf karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Göbek ve karın görünümünü ideal şekilde düzelten bu ameliyat kalıcı iz bırakır ancak izin yeri iç çamaşırı içinde kalacak şekilde ayarlanır. Abdominoplasti ameliyatı çok iri memelerin küçültülmesi dışındaki estetik ameliyatlar, rahim ve yumurtalık ameliyatları gibi diğer ameliyatlarla da birlikte yapılabilir. Ameliyat süresi 1.5 ila 4 saattir. Dikişler, iyileşme sürecine göre 10-14 gün arasında alınır. Hastanede kalma süresi genellikle hastanın durumuna göre bir gecedir. Genellikle hastalar işlerine 2-4 hafta sonra dönebilmektedirler. Estetik cerrahlar hastaların ameliyat sonrası iki ay kadar korse giymesini ve aktif egzersizden uzak durmasını önermektedir.

Karın germe ameliyatından 4 hafta öncesinde sigara içmeyi bırakmak ve ameliyattan en az 2 hafta sonrasına kadar içmemek gereklidir. Antidepresan ve kilo verdirici ilaç kullanılıyorsa, yine cerrahınızın uyarısına göre ameliyattan 3 hafta önce kesmelidir. Ameliyat sonrasında güneşten korunmalısınız. E vitamini, Aspirin veya benzeri kanının pıhtılaşmasını engelleyen kullanımı da yine cerrahın uygun gördüğü sürelerde kullanılmamalıdır. Ağır diyetlere de yine ara verilmelidir. Vücudun herhangi bir yerinde bir enfeksiyon (iltihap) varsa, ameliyat hastalık bitimine kadar ertelenmelidir. Şeker hastası olanlarda doktor kontrolünde kanın şeker seviyesi düzenlenmeden ameliyat yapılamaz.

Tam karın germede kasık kıl çizgisi ve göbek deliği arasında yatay bir kesi yapılır.

Bu kesiyle zayıf karın kasları onarılır ve dikilir, ayrıca fazla yağ, doku ve deri alınır.

Plastik cerrahınız altta yatan kas ve dokuyu büzdürür ve diker, böylece beli daraltır ve karın duvarını güçlendirir.

Tam karın germede, üst karındaki cilt fazlalığını almak için göbek deliği çevresinde ikinci bir kesi gerekebilir.

karın germe_5

Ameliyat sonrasında, hasta daha düz ve daha biçimli bir karına sahip olur. İzler kalıcıdır ama zamanla solar.

Karın germe ameliyatı nedir nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatı karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı zayıf karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Kilo verdirici veya zayıflatıcı bir ameliyat değildir. Aşırı kilolu hastaların ameliyat öncesi kilo verdirici diyet ve egzersiz yapmaları tavsiye edilir. Göbek ve karın görünümü tatmin edici şekilde düzelten bu ameliyat kalıcı iz bırakır ancak izin yeri iç çamaşırı içinde kalacak şekilde ayarlanır. Abdominoplasti ameliyatı estetik ameliyatlar, rahim ve yumurtalık ameliyatları gibi diğer ameliyatlarla da birlikte yapılabilir.

Estetik cerrahlar, şikayetlerinizi ve beklentilerinizi konuştuktan sonra muayeneniz yaparlar. Ardından karın bölgesindeki yağ miktarı ve yerleşimi, deri sarkıklığı, fazlalığı ve kalitesi değerlendirilir. Daha önceden geçirilen hastalıklar (şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı v.b.) ve ameliyatlar, alışkanlıklar (sigara, içki, v.b.), kullanılan ilaçlar (aspirin, sakinleştirici, kilo verdirici ilaçlar, v.b.) ayrıntılı olarak cerrahınıza anlatılmalıdır. Bazen hastalarda sadece liposuction da yeterli olabilmekteyken bazen de  karın germe ameliyatına liposuction eklenmesi faydalı olabilir.

Bu konuda cerrahınızla muayene sonrası önerileri ve yapılması gerekenleri konuşmanız gereklidir. Ameliyat için kullanılacak anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve ameliyatın riskleri estetik cerrahınız tarafından size bilgi verilir.
Abdominoplasti ameliyatları kısmi abdominoplasti dışında hastane şartlarında genel anestezi altında yapılır.

Karın germe estetik çeşitleri

Başlıca üç tipi olan karın germe ameliyatı şöyle özetlenebilir:

 • Tam karın germe ameliyatı (abdominoplasti): Göbeğin yerinin değiştirildiği tip ve göbeğin yerinin değiştirilmediği tip olmak üzere iki çeşidi vardır.
 • Ters karın germe ameliyatı (reverse abdominoplasti): Estetik cerrahlar tarafından yapılan bu tip abdominoplastiameliyatının izi göğüslerin biraz daha altında kalır. Bu nedenle nadiren tercih edilmektedir.
 • Kısmi karın germe ameliyatı (mini- abdominoplasti): Karın germe olarak bilinen abdominoplasti, orta ve alt karından cilt fazlalığını ve yağı almak ve karın duvarı kaslarını germek için yapılan büyük bir ameliyattır. Mini-abdominoplasti diye adlandırılan mini karın germe, geleneksel karın germe işleminin değiştirilmiş halidir.Mini karın germe, göbek deliğinin altında cilt fazlalığı ve fazla yağı olan hastalara uygulanan bir işlemdir.Burada kas germe ihtiyaç duyulursa yapılır. Geleneksel karın germeyle karşılaştırıldığında mini karın germeyle göbek deliği yerinden oynatılmaz. Mini karın germe işlemi ile ilgileniyorsanız, bu ileme uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için doktorunuzla konuşunuz.

İdeal aday

Karın germe işlemi, çoğu işlemlerde olduğu gibi, belirli kriterleri taşıyan kişilerde etkilidir. Bu kriterleri taşımayan kişiler de işlem için uygun adaylar olabilir ancak kriterlerin bu işlemin sonuçlarındaki rolünü iyi anlamak, bu işlemin sizin için en iyi seçenek olup olmadığına karar vermenize yardımcı olur.

Karın germe için en ideal aday, formda fakat vücutlarında diyet ve egzersizlerin fayda etmediği sorunlu bölgeler olan kişilerdir. Karın germe, bir kilo verme işlemi değildir. Karnın görünümünü düzeltmek isteyen kişilere fayda sağlamaya yarar; karnın hacmini ve şeklini tamamen değiştirmez.

Eğer fazla kilolarınızdan kurtulmayı ya da halime kalmayı planlıyorsanız, bu ameliyatı yaptırmak için vücudunuzun ölçüsü ve ağırlığı oturana kadar beklemeniz önerilir.

Birçok kadın, özellikle hamilelik geçirenler, diastasis recti denilen ve halk arasında göbek fıtığı diye bilinen karın kaslarının ve duvarının dikey olarak ayrılması durumunu yaşayabilir. Bu durum sadece ameliyatla düzeltilebilir. Karın germe, karnın hamilelik öncesi duruma gelmesini ve karın duvarının güçlenmesini sağlar.

Karın germe aşamaları

Ameliyata hazırlık

Muayenenizde cerrahınız, karın germe işleminin size arzu ettiğiniz sonuçları verip veremeyeceğini belirlemelidir. Yeterince sağlıklı olup olmadığınızı saptamak için bir takım standart testler istenecektir. Yapılan işin kapsamını değerlendirmek için karın bölgeniz dikkatlice muayene edilir.

Bu aşamada, önceden var olan durumlar, şu an kullanmakta olduğunuz ilaçlar, sigara veya uyuşturucu alışkanlıklarınız, ameliyatı ve iyileşmenizi etkileyecek diğer faktörleri içeren tıbbi geçmişiniz hakkında sorular sorulacaktır. Ayrıca, kullanılacak anestezi türü, ameliyatın gerçekleştirileceği yer ve ücret hakkında bilgilendirileceksiniz.

Ameliyat

Karın germe işleminde cerrahınız, takriben kalçadan kalçaya bir kesi ile göbek deliği etrafında bir başka kesi daha yapacaktır. Karın derisinin bir kısmı, karın ön duvarının gerilmesine ve dikişlerle desteklenmesine imkan sağlaması için karın duvarından ayrılacaktır. Daha yeni tekniklerle, derinin şekillenmesini sağlamak ya da dokulardaki kalınlığı azaltmak için planlanmış yağ alma işlemi de bu ameliyattın bir parçası olabilir.

Daha sonra karın derisi, şimdi daha sıkı olan karın üzerine yeniden örtülür ve fazla deri altından çıkarılır. Bu ameliyatlarda kişinin kendi göbek yapısı korunarak yeni göbek deliği en doğal görünen yerde açılır. Sonra bu alan temizlenir ve sarılır. Bazı durumlarda, herhangi bir sıvıyı tahliye etmek için ameliyat bölgesinde küçük bir tüp veya dren takılır.

Yapılacak işin kapsamına bağlı olarak birçok karın germe ameliyatının tamamlanması ortalama 2-3 saat kadar sürer.

İyileşme ve sonuçlar

karın germe ameliyatı sonrası ilk birkaç gün sonra hafif bir gerginlik ve rahatsızlık olabilir. Modern anestezi ve diğer yaklaşımlarla, birçok hasta ertesi gün eve gidebilmektedir. Bazı durumlarda, iki gece kalış istenebilir. Herhangi bir rahatsızlık veya ağrı ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Genellikle, cerrahi karın kuşağı, özel destekleyici giysi ya da karın korsesi gibi bazı karın destek ve kompres şekilleri önerilir.

İyileşme süreniz sizin ameliyat öncesi genel sağlık durumunuza, işlemin kapsamına ve vücudunuzun doğal iyileşme derecesine bağlıdır. Bazı hastalar günlük yaşam fonksiyonlarına birkaç gün içinde dönebilmektedir. Kesilerinizin tamamen iyileşmesi 10-15 gün, kasların onarımı ve sertleşmesi 6 hafta kadar sürer. Bu yüzden, ameliyat sonrasında ilk 3 hafta yorucu aktiviteleri sınırlandırmanızı ve 6 hafta boyunca karın egzersizlerinden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Ne kadar sürerse sürsün, dinlenmeniz ve vücudunuzu ve karnınızı gereksiz yere zorlamamanız önemlidir.

Tamamen iyileştiğinizde karnınız düzgün ve sıkı görünür ve daha güçlü hissedersiniz. Ameliyatın nihai sonuçlarının tamamen belli olması birkaç ay alacaktır, ama elde edilen neticeler yıllarca kalıcıdır ve düzenli egzersiz ve uygun bir diyet ile bu durumda kalmanızı sağlayabilirsiniz.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

139 yorum

 • Seda Cevheroğlu

  KArın germe ameliyatı ile vaser liposakşın ameliyatının farkı var mı. Karın germe ameliyatından sonra spor yaparak vucudum daha da sıkılaşıp ekillenir mi. Yağ hücreleri eskisi kadar hızlı buyurmu ben bundan çok korkuyorum. Karın germe yada vaser liposuction ameliyatı ne kadar kalıcı olur. Birde vaser liposuction ameliyat fiyatı nedir

 • sema çalık

  KArın germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim. Sitenizde bütün bilgiler verilmiş karın germe ameliyatı nedir, karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci, vdeolar soru cevağpaar ama karın germe ameliyat fiyatları yok

 • safiye zorlu

  merhaba doktor bey ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum. 1-2 yıl içinde çocuk sahibi de olmayı düşünüyorum. Doğumdan sonra tekrar karnım sarkar diye korkuyorum. Sİzce vaser liposuction ameliyatını şimdi mi olmalıyım sabredip doğumdan sonramı. Ama bu haldede kalmak istemiyorum ne tavsiye edersiniz.

 • mehmet ali

  Karın germe ameliyatı erkeklerde de aynı şekilde uygulanılmaktadamıdır. Erkeler de karın germe ameliyatlarının sonuçları nasıldır. Daha önce çevremde hiçbir erkek bunu yaptırmadı ben ilk olacağım. Bu hususta bilgi sahibi olmak isterim. Keşke bu hususta da bir videonuz olsaydı

 • gülseren erdem

  merhaba doktor erdem güven bey, benin doğumdan sonra karnımda çatlaklar oluştu.58 kilo ve 1.63 boyundayım. Anlayacağınız kilom yok. Ben Karın germe ameliyatı olabilir miyim ve olursam tekrar doğum yaptığımda karnımda ki çatlaklar yine oluşur mu. Kilom olmadığından böyle bir ameliyat olmam ne derece doğru olur.

 • sevim türkoğlu

  abdominoplasti ameliyatı ile vaser liposuction aynı şey mi. Benim karnımda doğumdan sonra çatlaklar ve sarkma oldu. Biraz kilom var ne yaptırmalıyım herkes farklı şeylerden bahsediyor. Hem karnımdaki yağları aldırmam hemde karın germe ameliyatı mı olmam lazım yoksa bunların hepsi tek seferde yapılabilen ve kesin sonuç alınan ameliyatlarmıdır. BU AMELİYATLARDA HAYATİ RİSK VARMIDIR.

 • Aksu Işılay

  hocam merhaba ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum ama çok endişeliyim. Karın germe ameliyatı ile göğüs dikleştirme aynı anda olabiliyormu ve fiyatta bir değişiklik oluyormu. Cevap verirseniz sevinirim.

 • Beliz Aslan

  Merhaba benim 2 doğumum var karnımda sarkma oldu boyum 1.60 kilom ise 85 ben ilk önce kilo verip karın germe ameliyatını öylemi yaptırmalıyım yoksa şimdimi bu konuda beni bilgilendirirmisiniz.

 • Çisem Cansu

  Merhaba ben 19 yaşındayım küçükken fazla kiloluydum ve kilo alıp vermeye başladım. Bu nedenle karnımda sarkmalar ve çatlaklar oluştu ne yapabilirim doğal yoldan giderebilirmiyim yoksa ameliyat olmammı gerekiyor. Teşekkür ederim.

 • Sevil Atakan

  Merhaba ben 38 yaşındayım 8 yıl önce ikiz doğum yaptım. Okuduğum yazılar ve yorumlardan bana uygun ameliyatın karın germe olduğuna karar verdim. Bu konuda beni bilgilendirirmisiniz ve fiyatı ne kadar?

 • Cansu Biricik

  Ben erdem beye karın germe ve göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırdım çok memnunum. Fiyatıda bana göre çok uygundu. Ameliyattan sonra ağrım hiç olmadı. Kombine ameliyat olduğu için günlük yaşantıma bi kaç gün sonra döndüm. Hepinize tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim hocam.

 • Dolunay Ar

  Merhaba hocam karın germe ameliyatı olmak istiyodum ama bir türlü hangi doktora gitmeliyim diye düşünüyordum. Araştırırken sizin sayfanıza denk geldim bilgilendirmeniz ve yorumlar sayesinde karın ameliyatımı size yaptırmak istiyorum ama halaçok endişeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

 • Esma Ezgin

  Merhaba 25 yaşındayım 1 yıl önceye kadar 120 kilodaydım ve şuan 75 kiloyum ama vücudum çatlak ve sarkmalarla dolu bunun için ne yapmam gerek. Ameliyattan ne kadar zaman sonra günlük yaşantıma dönebilirim ve fiyatı hakkında da bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • Funda Nur

  Merhaba ben sezeryan ile doğum yaptım. Sonrasında karnımda çok fazla sarkma çatlak ve şişme oldu. Ben şuan 21 yaşındayım acaba ameliyat benim için uygunmudur. Eğer uygunsa fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • Selime Gül

  30 yaşındayım ve 3 çocuk annesiyim. 165 boyum ve 60 kiloyum. Karım yağlarımı aldırmak istiyorum. ve buna ek olarak göğüs dikleştirme yapılabilirmi maliyeti ne olur. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Gülten Gün

  Erdem bey merhaba ben size karın germe ameliyatı oldum. Karnımda çatlak ve sarkma vardı. Ama sayenizde artık hiçbiri yok. Çok rahat bikini giyebiliyorum. Bunların hepsi sizin sayenizde. Size çok teşekkür ederim.

 • Serap doğan

  Merhaba doktor bey vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten harika bunları okuduktan sonra ve sayfanızı inceleyip videoları izledikten sonra sorulması gereken tek bir soru kalıyor karın germe ameliyatının fiyatı ne kadar dır.

 • Müjde Yar

  Merhaba ben kombine bir ameliyat istiyorum. Karın germe ve göğüs dikleştirme yapılabilirmi. Eğer yapılırsa fiyatını öğrenebilirmiyim ve normal bir ameliyata oranla kaç gün sonra günlük yaşantıma dönebilirim.

 • Hatice Bıyıkçı

  Merhaba karın germe ameliyatı yaptırdıktan sonra korse yada herhangi birşey kullanmam gerekiyormu. Ameliyat olduktan sonra spora ne zaman gidebilirim ve gazlı içecekler içersem herhangi bir riski varmı. Teşekkür ederim.

 • Müberra Haliz

  ben erdem beye ameliyatımı yaptırdım çok memnunum. Karnımda çatlaklar ve deformeler vardı ama şimdi hiçbirinden iz yok çok güzel görünüyor. İstediğim elbiseyi giyinebiliyorum. Hocam çok teşekkür ederim. Çok saolun.

 • Sultan Köse

  Merhaba ben 4 doğum yaptım. Karın gerdirme yaptırmak istiyorum fakat biraz endişeliyim. Ameliyat yaptırdıktan sonra karnım eski haline dönermi ve fiyat öğrenebilirmiyim. Teşekkür ederim.

 • Selin Vildan

  Ben başka bir hastanede karın germe ameliyatı oldum ama hiç memnun değilim. Karnımda dikiş izleri ve hala sarkıklıkta var bu giderilebilirmi. Bu durumdan çok rahatsızım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Buse Salik

  Karın germe ve vaser liposuction bir arada yapılabiliyormu? yapılırsa herhangi bir risk taşıyormu ve karın germe ameliyatı ile vaser liposuction aynı şeymi? Yardımcı olursanız teşekkür ederim.

 • seyma vardar

  karin germe ameliyati olmak icin dogumdan sonra ne kadar gecmesi uygun olur. ben alti ay once dogum yatim ve aldigim kilolari buyuk olcude verdigimi dusunuyorum. biraz fazlam ve sarkmalar var ve hafif dogum catlaklari var asil beni rahatsiz eden o dogum catlaklari karin germe ameliyati yada vaser liposuction benim icin ne oldugu onemli degil onemli olan sikilasmak ve bu catlaklardan kurtulmak. Ne zaman size gelebilirim. Dogumdan sonra gecen bu 6 ay sizce yeterli mi

 • Beyza

  Oldukça merak ettiğim bir ameliyat karın germe ameliyatı. İşinde başarılı ve uzman kişilerden biri olarak sizden bilgi almak istedim. Cevaplarsanız çok sevinirim.

 • Büşra yanık

  Merhaba hocam ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum ama çevremdekiler ileride hamile kalırsam sorun olacağını söylüyor ve o yüzden ileride karın germe ameliyatı olmamı tavsiye ediyolar sizcede öylemi. Teşekkür ederim.

 • Esra kayakal

  Hocam ben size teşekkür ederim. Karnım çok sarkıktı hatta doktorların düzeltemeyeceğinden korkmuştum ama siz karın germe ameliyatı yaptıktan sonra çok rahatladım. Ne bir ağrı nede dikiş izi var. Çok teşekkür ederim.

 • Samet

  Doktor Erdem Bey sayesinde karın germe ameliyatı oldum ve halimden çok memnunum. Hizmet ve teedaviniz için çok teşekkür ederim..

 • Halime

  Karın germe ameliyatı oldum ve çok rahat geçti diyebilirim. Doktor Erdem Bey sayesinde acısız ve sızısız bir ameliyat geçirdim. Tekrardan hizmetleriniz için teşekkür ederim, başarılar..

 • cevdet salyancı

  karın germe ameliyatı yaptıran erkekler de var mı. Malum göbekteki o fazla çıkıntılar karın gerdirdiğimizde azalıyor mu. Karın germede sadece bir germe işlemi mi yapılıyor yoksa karın bölgesindeki yağlar da alınıyor mu

 • nihan yıldız

  Erdem beye karın germe ameliyatı oldum ve ne desem az iyileşme süreci, ameliyat sonrası kısa sürede günlük hayata dönebilme bunları çoğaltabilirim ama en önemlisi doktoruma güvenmem benle çok iyi ilgilenmesi her sorduğum soruya tatmin edici cevaplar alabilmem ve daha herşey. Abartmıyorum emin olun ki karın germe yada göğüs estetiği yada herneyse hiç tereddütsüz erdem beyi herkese tavsiye ediyorum. iyiki varsınız erdem bey

 • Esma

  Karın Germe Ameliyatı oldum ve halimden oldukça memnunum. Bir kez daha teşekkürler Erdem Güven.

 • elif petek

  karın germe ameliyatı sonrasında tekrar kilo almak kolaylıkla gerçekleşir mi yoksa biraz dikkat etmekle formumuzu koruyabilir miyiz. Bildiğim kadarıyla normal yolla zayıflayanlar biraz dikkat etmezse hemen kilo alabiliyorlar. Çünkü yağ hücreleri ölmüyor sadece küçülüyor siz vaser liposuction operasyonunda yağ hücrelerini alıyorsunuz. Böyle olunca biraz daha net sonuç alıyoruz galiba. Bir video yada özelden bilgilendirirseniz süper olur.

 • eylem çelik

  karın germe hakkında bilgi almak istediğimde buradan ve videolarınızda ciddi bilgi sahibi oldum. cerrahlığınızda buradaki bilgileriniz kadar iyi ise gerçekten doktorumu buldum. Gerçi hasta yorumlarına baktığımda cerrahlığınızın da harika olduğu belli. En kısa zamanda karın germe ve estetiği için yanınnızdayım

 • sema

  merhaba hocam. karın bölgem ne yaparsam yapayım istediğim oranda toparlanmıyor. doğum yaptığımdan beri spor ve diyetle bu sorunu çözmeye çalışıyorum fakat hem deformasyon hem de sarkma mevcut. Karın germe ameliyatı için uygun muyum bilmiyorum. ama bu sorun için en iyi çözüm olduğunu duydum yardımcı olabilir misiniz acaba?

 • hilal

  karın germe operasyonu ile birlikte lıposuction yaptırmam mümkün mü? hem bölgesel kilolarım var hem de karın bölgem yüzünden çok mutsuzum. kombine ameliyatlar yaptığınızı bloglarınızdan okudum. ama ben bu ameliyatlara uygun muyum merak ediyorum. karın germe ameliyatı ve liposuction ameliyatı hakkında sizden birkaç bilgi edinmek istiyorum.

 • fatma tuna

  merhaba. kilom boyuma göre gayet normal. fakat karın bölgemde daha ömce kilo alıp vermeden kaynaklı çatlaklar ve sarkmalar meydana geldi. ve bu durumla çoktan beri uğraşiyorum. spor ve diyet pek faydalı olmadı. acaba karın germe ameliyatı mı olmalıyım yoksa spor ve diyet ile zaman isteyen ama sonunda geçecek bir durum mu

 • emine ülkü

  doktor seçimi oldukça önemli. hele karın germe gibi bir estetik operasyon olacaksanız. ben erdem bey i tercihn ettim ve asla pişman olmadım. internette zaten başarıları oldukça açık çıkıyor ve hastalarından da her zaman iyi yorumlar duydum ve ben de aynı şekilde karın germe ameliyatımı erdem bey e yaptırdım onun sayesinde hayat kalitem estetik görünümüm her şeyim normale döndü

 • cevat yıldız

  bir erkek olarak önceleri karın germe ameliyatı olmaya çekinmiştim ama doktor erdem beyle konuşunca hem psikolojik olarak hemde korku olarak rahatladım. İyiki operasyon yaptırmışım hem karın bölgemdeki fazlalıklardan kurtuldum hemde artık daha rahat ve harika bir vucutla denize girebiliyorum. Özellikle havuzda sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyordu ve rahatsız oluyordum. Artık kendimi daha da fazla seviyorum. mutluyum. teşekkürler erdem bey

 • fevzi

  karın germe ameliyatı ilk duyduğumda pek önemsememiştim. Erkek adam karnını gerdirir mi demiştim ama iyiki yaptırmışım. Kendimi hem fiziksek hemde psikolojik olarak çok daha iyi hissediyorum. Bana ikna edici ve güzel bilgiler veren doktoruma çok teşekkür ediyorum

  • Fevzi bey size de anlatıttığım gibi artık kadın erkek herkes daha iyi bir vucuda sahip olmak için biz hekimlere müracaat ediyor. Erkekler vücut estetiğinde özellikle jinekomasti ve karın bölgeleri için bizlere başvuruyor.

 • ezgi

  Karın germe ameliyatı olmak istiyorum fakat fazla kilolarım var ne tavsiye edersiniz önce zayıflamalı yada obezite cerrahisine başvurmalı sonra mı karın germe ameliyatı olmalıyım. KArın germe bir zayflama şekli olmadığını biliyorum. Tavsiyeniz nedir.

 • elmas

  merhaba ben karın germe ameliyatı fiyatını öğrenmek istiyprum

 • nazan

  karın germe ameliyatı sonrası beklediğimden daha hafif geçen ağrılar ve rahat bir iyileşme süreci. Çok teşekkür ediyorum Erdem bey iyiki varsınız iyiki size ameliyat oldum

 • ezgi

  karın germe yada vaser liposuction hangisi uygunsa fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum, bu vucut estetiği operasyonları için mevsimsen bir tercih varmıdır ve fiyatları nedir beni bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • nesibe şahin

  doğum sonrası aşırı kilo alma ve sonrasındaki kilo kaybından doğum çatlaklarım oluştu. Bunların kaybolmayacağı söyleniyor karın germe ameliyatı ile bunlardan kurtulabilir miyim.

 • ayşegül

  merhaba. Karın germe ile vaser liposuction ameliyatı kombine olarak yapılabilir mi? Kombine ameliyatlarınızın fiyatı nasıldır ve bu iki ameliyat bir arada olunca ayrı ayrı olan fiyatlarından bir farklılık oluşturur mu?

 • gül

  doğru hekim tercihi her zaman oldukça önem taşımaktadır. Karın germe ameliyatımı sayın erdem güven e yaptırdım ve iyileşme sürecim, ameliyat sürecim ve sonrası dahil olmak üzere tüm bu süreçlerde hayat kalitemi değiştirmeden bir operasyon süreci geçirmiş oldum. Kendisine tekrardan teşekkür ediyorum

 • mutlu

  karın bölgemdeki fazlalıklarımdan kurtuldum fakat bazı sarkmalar mevcut. Ve bunlardan rahatsız oluyorum. Ancak bazı tereddütlerim var. Karın germe ameliyatı olduğum takdirde hayatımda ağır kaldırmama, fazla iş yapmama gibi kısıtlamalar olacak mı, hayatıma düzenlemeler gerekecek mi?

 • leyla

  karın germe ameliyatı sonrasında herhangi bir ağrı, sızı, acı hisseder miyim? Masa başı ofis ortamında çalışmaktayım. İyileşme sürecim ne kadar sürer, işime hemen dönebilir miyim ve iişime döndüğüme hareketlerimde kısıtlama olacak mı?

 • gülse

  merhaba. obezite sonrasında karın germe operasyonu yaptırmak doğru mudur? vücut şekillendirmenin yanı sıra karın bölgeme daha çok önem verip o bölgenin daha fit olmasını istiyorum. bunun için bu iki operasyonu kombine mi yaptırmalıyım?

 • nihal

  merhaba erdem bey. doğum sonrası karın bölgemde istemediğim sorunlar oluştu. görüntü olarak beni mutsuz ediyor. bunun için karın germe ameliyatı olmak istiyorum. fakat doğum yapalı daha 1 ay oldu bunun belli bir süresi var mı yoksa hemen ameliyat olabilir miyim?

 • Efsun

  Cok zayif bir vücuda sahibim. Ve bu yuzden de küçük gogusler beni gorsel olarak kotu etkiliyor. Oncelikle diyetisyene gitmeyi dusunuyorum. Fakat kilo alirsam meme boyutumda büyüme olusur mu yoksa yine ayni boyutta mi kalirlar? Kilo aldigimda yeterli boyuta ulasacaklar mi yoksa meme buyutme ameliyati mi yaptirmaliyim

  • Merhaba Efsun hanım şu anki vücut ölçüleriniz nedir bilemiyorum. Sadece genel bilgileri söyleyebiliyorsunuz. Randevu alarak ücretsiz muayeneye gelirseniz ve göğüs estetiği ile ilgili sizi daha net bilgilendirebilirim.

 • selahattin şimşek

  merhaba doktor bey ben obezite cerrahisi ile kilo problemimi hallettim şimdi zayıfladım ama karnımda sarkmalar var onlardan kurtulmak için karın germe yada vucut estetiği artık ne diye adlandırırsanız operasyonla bu işi halletmek istiyorum. Şimdi istememin sebebi acaba 15-20 günde iyileşir denize girersem tedavi süreci daha iyi olurmur mu. tavsiyeniz nedir

  • tabiki vucut estetiği yaptırabilirsiniz. Karın germe ve vücut estetiği ile ilgili videolarımızı mail adresinize gönderdim. Oradan izleyebilir ve arzu ederseniz ücretsiz muayene randevusu talep edebilirsiniz. Teşekkür ederim

 • betül

  merhabalar. daha önce fıtık ameliyatı oldum. karın kısmımdan fıtık alındı. ve bölgesel olan sarkmalarım nedeniyle karın germe ameliyatı olmak istiyorum. fıtık ameliyatı geçirmiş olmam karın germe için bir sorunn teşkil eder mi veya bu ameliyatı engeller mi acaba?

 • sedef

  merhaba karın germe ameliyat fiyatlarını öğrenebilir miyim. Karın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum

 • nurseda

  merhaba ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum fakat şu an kilom biraz fazla, aynı anda hem yağlar alınarak hem karın germe olunabiliyor mu yada bunlar farklı ameliyatlar mı. Obezite cerrahı ile görüşsem onlar aynı zamanda karın germe operasyonu da yaparlar mı

 • kübra

  karın germe ameliyatı 🙂 her zmaan korkarak yaklaştığım bir ameliyattı. fakat karnımın görüntüsünden de asla memnun değildim. bu durum beni hem psikolojik olarak etkiledi hem de sosyal yaşamıma bazı engeller koydu. bu sebeple erdem beyi çok öneren oldu ve erdem beye muayene olmaya gittim. gittiğim andan itibaren de bir an bile pişmanlık duymadım. erdem beye tereddütsüz güvenebilirsiniz ve erdem beyin işinde iyi olduğunu sizlere gönül rahatlığı ile söyleyebilirimm..

 • esma

  merhaba ben karın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum istiyorum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sitenize geldim videolarınızı ve yorumları inceledim ve size vücut estetiği olmaya karar verdim. Lütfen bana fiyat ve randevu hususunda yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.

 • hatice nur

  karın bölgemdeki yağlardan ve sarkmalardan kurtulmamın en kolay yolu karın germe oldu. bir ameliyat ne kadar kolay olabilir diyebilirsiniz 🙂 erdem bey bu ameliyatı yaparsa kolay ve ağrısız olur diyebilirim. erdem beyin yaptığı karın germe ameliyatı sayesinde karın bölgem cok güzel bir görüntüye kavuştu. ve amelliyat sonrası dönemde de yataklara düşecek kadar bir ağrım sızım olmöadı cok kolay ve sağlıklı bir ameliyat geçirdim. teşekkürler erdem bey

 • gülnaz

  erdem beyi herkese tavsiye ediyorum. karın germe başta olmak üzere birçok operasyonda hakkını vererek işini yapıyor ve bu yüzden de nadir hekimlerden biri diyebilirim. geçmişindeki eğitimi ile ve tecrübeleri ile gönül rhatlığıyla erdem beyle iletişime geçebilirsiniz. ben karın germe ve birkaç estetik operasyon için daha erdem beye ameliyat oldum.çok memnunum teşekkür ediyorum kendisine

 • fadime

  karın germe ameliyatı fiyatlarınız nedir acaba. Karın germe ameliyatı olurken aynı zamansa ameliyatı da olabilirmiyim, ikisi birden olursa fiyat ne olur beni bilgilendirirseniz sevinirim

 • nur

  merhaba. karın germe ameliyatı olmak istiyorum. ancak karın germe olmak yerine vaser liposuction ameliyatı olsam hem diğer bölgelerimdeki yağlardan kurtulsam hem de karın bölgemdeki sarkmalardan kurtulsam sizce bu mümkün mü acaba? bilgi verir misiniz acaba?

 • emine

  merhaba ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Bana randevu ve fiyat bilgilerini gönderebilir misiniz.

 • eslem

  merhaba ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum Karın germe estetik ameliyatı fiyat bilgisini öğrenebilir miyim

 • vesfiye

  merhaba ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum ama eğer mümkünse aynı anda göğüs dikleştirme de istiyorum göğüslerim biraz toparlansın arzusundayım bana fiyat bilgisi gönderebilir misiniz.

 • iclal

  yorumlara bakınca herkes harika doktor, anladığım kadarıyla nasrettin hoca misali nette parayı veren düdüğü çalıyor ve ön plana çıkıyor. Sanki doktorlar olmuş artist hepsi birer sosyal medya yöneticisi bulmuş işlerini yürütüyor da ben hayatımı emanet edeceğim. Doktor bey bennasıl seçim yapacağım kim iyi doktor ben nereden bileceğim. Güzelleşeceğim derken kasabı eline düşüp hayatını kaybedenler olduğunu ameliyattan sonra dikişleri patlayan güzelleşme meraklıları olduğunu duydum. Ve çok kararsızken karşıma daha önce size karın germe ameliyatı yaptıran biri çıktı. Bir arkadaş ortamında tamda estetikten konuşurken. Sanki hanımefendi sizin sözcünüz dü. Ama ne yalan konuşayım o kadar varlıklı bir bayandi ki size maaşlı çalışması mümkün değildi ve ben de karın germe ve estetik ameliyatımı size yaptırmaya karar verdim. Hemde hiç sizinle görümeye gelmeden. İçimi döktüm affola.

 • irem

  merhaba hocam ben vaser liposuction ve karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Estetik olduktan sora göbek deliğimin yeri değişir mi onu siz ayarlayabiliyor musunuz. Ve bu ameliyatla biraz doğum çatlaklarım var onlardan da kurtulabilecek miyim.

 • gülşen

  6-7 yıl önce karın germe ameliyatı olmuştum ama şimdi karın bölgemde yine bir miktar gevşeme oldu, tekrardan karın germe ameliyatı olabilir miyim.
  Bu arada aynı anda koltukaltlarımı ve gıdımıda toparlatmak istiyorum bu hususta bilgilendirme ve randevu talep etmekteyim

 • Mpelin

  Merhabalar ben tüp mide ameliyati oldum 130lardan 69 gördüm şu an 40 beden giyorum karin germe olursam 34 kadar düşme ihtimalim var mi ortalama kac kilo yağ alimi yapıyorsunuz yada kaç beden incelme sağlanabiliyor bu konuda bilgi.almak istiyorum şimdiden teşekkür ederim

 • selahattin

  merhabalar ben son bir yılda yaklaşık 23 kilo verdim ama spor yapmadan sadece rejim yaparak verdim ve karnımda hala biraz sarkmalar var. Onlardan da kurtulmak istiyorum. Karın germe ameliyatı olursam daha sonra spor yapmamda sakınca var mı ve iyileşme süreci nedir. Birde tabiki fiyatları nedir bu operasyon hangi hastanede gerçekleştirilecek. teşekkürler

 • ebru

  Çok kilolu bir vücuda sahip değilim ancak göbek kısmımda bir süre önce bölgesel yağlanma mevcuttu. Ben de sıkı bir diyet ve spor ile karın bölgemdeki yağlardan kurtuldum. Ama sadece yağlar gitti karın bölgem spor yapmama rağmen sarktı. Bu yüzden karın germe ameliyatı olmalı mıyım yoksa bir süre daha spor ile sıkılaşmaya çalışmalı mıyım?

 • Yasemin

  Merhaba Erdem Bey, karın germe ameliyatı hakkında bilgi alma şansım var mı? Çok merak ettiğim ve ameliyat olmakla olmamak arasında kaldığım için bu işte en iyilerden biri olan size danışmak istedim. Bilgi verirseniz çok iyi olur. Teşekkürler şimdiden.

 • Ayça

  Merhaba Erdem Bey, sizin sayenizde olduğum karın germe ameliyatı için teşekkür etmek istedim. Hayatım artık daha düzenli ve huzurlu ilerliyor. Bunun için çok teşekkür ederim. Herkese sizi öneriyorum ve önermeye devam edeceğim. Başarılarınızın devamını dilerim.

 • Şeyma

  Merhaba Erdem Bey karın bölgemin fazla sarkık olduğunu düşünüyorum ve açıkcası çevremden de bazı tepkiler alıyorum bu konuyla alakalı. Lütfen konu ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim şimdiden başarılarınızın devamını dilerim…

  • Şeyma hanım karın bölgenize estetik operasyon yapabiliriz bu hususta muayeneden önce biraz daha bilgi sahibi olmanız için size bir mail gönderdik. Ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye geldiğinizde daha detaylı görüşme imkanımız olacaktır.

 • jale

  Merhaba Erdem Bey, fazla kilom olmamasına rağmen karın bölgemde bir takım bölgelerde sarkıklık var gibi. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz. Bu durumda hiç mutlu değilim yardımcı olur musunuz lütfen? Eğer gerekiyorsa karın germe ameliyatı olmak isterim. Okuduğum ve gördüğüm kadarıyla size ve ekibinize oldukça güveniyorum. Şimdiden teşekkürler başarılar dilerim..

Bir cevap yazın