yüz estetiği

Yüz Estetiği

Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 4.8]

Yüz estetiği, yüzün en önemli kısmını oluşturan yapılardan biri olan yanakların, alnın, çenenin ve diğer bölgelerin daha estetik görünmesini sağlar.

Bazı insanlarda, yanaklar gereğinden fazla çökük ve düz, bazılarında ise gereğinden fazla dolgun, tombul ve şişkindir ki bu her iki görüntü de pek istenmez. Yanak estetiği, işte bu noktada önem kazanır.

Yanak Aşırı Tombulluğu

Genellikle gençlerde yanaklar bazen gereğinden fazla şişkindir. Gergin yanak gençlik göstergesidir; ama miktar fazla ise, bazı kişilerin kilolu olmasalar bile kilolu görünmelerine neden olur. Basit bir müdahale ile yanağın ortasından bir miktar yağ dokusu alınır.

Müdahale çok kolaydır ve hemen ertesi gün işe dönmeyi engellemez. Yanakların küçültülmesi ile, elmacık kemiklerinin ve çenenin belirginleşmesi sağlanır. Kulak önünden başlayarak ağız köşesine doğru bir çukurlanma sağlanır.

Pek çok ünlü fotomodelde görüldüğü üzere, yüzün bu bölgesinin bu şekilde olması yüz güzelliğinin en önemli kriteridir.

Yüz estetiği yaparken yüzün üst kısmından başlayarak sıralamak gerekirse, dolgun ve çıkık elmacık kemikleri, altında çukur orta kısım ve en altta da çıkık çene kenarları, yüz güzelliğinde ideal oranları sağlaması açısından çok önemlidir.

İletişime Geç


Yanak Sarkması ve Çöküklüğü

Genç yaşlarda yanakları dolgunlaştırmak için uygulanan pek çok dolgu maddesi vardır; ama hiç birisi doku kokteyli kadar etkili ve kalıcı değildir. Bazen iki veya üç seans uygulamak gerekebilir.

İlerleyen yaşlarda yanakların ve orta yüzün kaldırılması, artık tedavi için zorunludur. Bu dolgu maddeleri 45-50’li yaşlardan sonra kullanılırsa, ağız çevresinin ve yüzün arı sokmuş gibi şişmesi sonucu, yüzde doğal ve anatomik olmayan, estetik görünmeyen, anormal bir görüntü oluşturur.

Günümüzde plastik cerrah olmayan ve estetikle uğraşan pek çok doktor, ameliyat yapamadıkları için, hastaları ikna ederek veya ameliyat konusunda korkutarak bu dolgulara devam etmekteler.

Sonuç olarak da anormal görünümlü estetik müdahale yapıldığı her halinden belli olan yüzler ortaya çıkmaktadır. İlerleyen cerrahi teknikler ve optik sistemler sayesinde artık bu ameliyatlar endoskopi (kapalı sistem) yardımı ile (küçük kesiklerden girilerek) minimal invaziv olarak yapılabilmektedir.

Orta yüz gençleştirme, yanakların endoskopik olarak yukarı kaldırılması sonucu sadece yanak değil, gözaltı dokuları da düzeltildiği için çok doğal ve normal bir görünüm oluşmaktadır. Bu, 45 yaş sonrası en etkili tedavi yöntemlerinin başında gelir ve yıllarca sürecek şekilde son derece kalıcı etkiye sahiptir.

Yüz Estetiği ve Orta Yüz Germe Estetiği

Orta yüz germe ve yüz germe estetikleri, yaşlanma ile birlikte yüzümüzün aşağıya doğru sarkması, yüzde ince kırışıklıkların orta çıkması, özellikle yanakların ortaya doğru yer değiştirmesi, yanakların aşağıya inmesi hadiselerinin çözülmesi için kullanılıyor.

Bunun yanında burnun yanındaki iki çukurun daha derinleşmesi, göz altındaki çukurların belirginleşmesi gibi hadiselerde bunlara eşlik ediyor.

Yüz estetiği, kulağın önünden girerek arkasına doğru uzayıp yüzün yukarıya doğru çekilmesidir.

Fazla derinin buradan atılması, yüzde daha genç bir görüntü ortaya çıkması ameliyatına dayanıyor.

Tabi bu ameliyatta tam fayda edebilmek için yüzün buna ihtiyacı olması gerekiyor. İhtiyacı olmayan vakada yüz germe uygulandığı takdirde 1-2 sene içerisinde yüz eski haline çok rahat gelebiliyor.

O yüzden tam ihtiyacı olan hastaya yüz germe uygulandığı takdirde hastalarımız en az 10-15 yaş birden gençleşebilmektedir.

yüz estetiği fiyatları

Endoskopik
Orta Yüz Germe

Yüzün önemli bir kısmı da elmacık kemiğidir. Elmacık kemiği üzerindeki yağ dokumuzun aşağıya doğru kaymasıyla negatif vektör dediğimiz yanakların silikleşmesi ortaya çıkabiliyor. Biz buna endoskopik orta yüz germe dediğimiz işlemi gerçekleştiriyoruz.

Şakak bölgesinden girerek kemik üzerinden yüzün elemanlarının serbestleştirmesi, yukarıya taşınması hadisesine dayanıyor. Özellikle kaymış olan yağ dokusunun yukarıya getirilmesiyle hastamızda ciddi derecede hastamızda gençleşme elde ediliyor.

Bunun adı endoskopik orta yüz germe, bir kamera vasıtasıyla şakaktan girip tüm bu dokuları yerine iade etme ve o bölgede askılama işlemiyle kalıcı bir orta yüz gençleşmesi elde edebiliyoruz.

Tabi ki bu durumu şu anda tredlift dediğimiz iplerle de yapmaya çalışıyorlar cerrah olmayan kişiler. Tabi bu endoskopik orta yüz germeyi yapamadıkları için tredliftlerle yapıyorlar ama bunların ömrü çok kısa sürüyor. Çünkü yüzümüzde mimik hareketleri çok fazla. İnce ince kılçıklı iplerle assak bile yaptığımız mimik hareketleriyle 3-6 ay içinde yüz eski şekline iniyor.

Plastik cerrahi tecrübesi olan yüz germeyi bilen orta yüz germeyi bilen kişiler kesinlikle tredlifti yapmıyorlar, uygulamıyorlar.

Çünkü bunun sonucu çok kısa sürüyor. Bunun yanında orta yüz germe yapılan hastalarda alt göz kapağında bolluk varsa alt göz kapağı estetiği, üst göz kapağı estetiği de eklenebiliyor.

Tabi şakaktan girdiğimiz zaman özellikle şakaklarında, kaşlarında üzgün bir ifade olan yana doğru düşük kaş ifadesi olan kişilere endoskopik alın germe ve kaş germe ameliyatı da kombine edilebilir veya üst yüz estetiği bu işlem tek başına yapılabilir.

Üst yüz gençleştirmesinde en basit teknikle botoks uygulamaları yapılıp kaşlar bir miktar havaya kaldırabildiği gibi kalıcı bir kaşların havaya kalkması isteniyorsa endoskopik alın germe veya şakak germe işlemleri de uygulanabilmektedir. Bu işlemle yine şakaktan girerek kaşların altındaki tüm dokular kemikten ayrılıyor, serbestleştiriliyor.

Bu çok uzun ömürlü oluyor ve sonuçta o üst bölgenizin ciddi derecede gençleşmesini, kaz ayaklarının ortadan kalmasını sağlayabilmekteyiz. Bu yüz işlemlerinin endoskopik orta yüz estetiği ve alın germenin yanında özellikle üst göz kapaklarındaki düşüklük hadisesi göz kapağı estetiğine değinmek istiyorum.

Üst Göz Kapağı
Estetiği

Üst göz kapağında deri fazlalığının bir kıvrım oluşturması ve kirpiklere değecek şekilde aşağıya inmesiyle hastalarımızda yorgun bir ifade ortaya çıkıyor.

İşte bunlarda bu derinin çıkarılması bunu da mikro cerrahi tekniklerle milimetrik olarak hassas olarak çıkarılmasıyla hastamızın bu göz etrafı estetiğiyle hastamızı gözlerinin daha genç görünmesinin, daha açık görünmesini sağlayabiliyoruz.

Alt Göz Kapağı
Estetiği

Alt göz kapağında meydana gelen torbalanmalarda da alt göz kapağı estetiğiyle yok edilebiliyor. Alt göz kapağı estetiğinde kirpiklerin hemen dibinden girerek alt gözde meydana gelen torbalar altta meydana gelen çukurların içine doğru bu torbaların içindeki yağlar aşağıya doğru yayılarak yanakla göz kapağı geçişini düzleştirilmesidir.

Buradaki çukur görüntünün ortadan kaldırılmasıyla daha genç daha aktif ,canlı bir görüntü ortaya çıkarabiliyor. Artık gözden yağ çıkarmak daha demode bir teknik. Çünkü, orbita dediğimiz göz içi basıncını sağlayan göz içi yağlarının alınmasıyla göz içeriye çukura doğru düşüyor.

Biz yağları almıyoruz yağların yerini değiştirerek bu işlemleri yapıyoruz ve göz içi basıncının değişmemesini sağlıyoruz. Gözün çukura düşmesini engelliyoruz bu şekilde. Göz kapağı hadiselerinin yanında burun, yüz germe, orta yüz germe, gıdı estetiğinden biraz bahsetmek istiyorum.

Gıdı Estetiği

Gıdı, özellikle yüzü toparlanmış olan, topak şekline veya toplu şekilde görünen kişilerde yağdan iki çene yani altta da bir çene oluşma hadisesi vaser liposuctionla kolayca düzeltilebiliyor.

Tam çenenin altında bir noktadan girerek buradaki yağları eritiyoruz bu yağları dışarıya çekiyoruz. Bir bandaj takıyoruz hastamıza. Yaklaşık 10 gün takılı kalıyor ve buradaki yağlar çekildiği için bu deri üst kısma yapışılıyor. Çene altındaki çıkık görüntü tamamıyla ortadan yok olabiliyor.

yüz estetiği avantajları nelerdir

Dudak Estetiği

Dudak estetiğini dolgularla geçici olarak sağlayabildiğimiz gibi, vücuttan veya gıdıdan aldığımız yağların dudağa verilmesiyle dudakların büyütülmesi, özellikle ince dudakların daha dolgun hale getirilmesi sağlanabiliyor. Elimizde çeşitli malzemeler var. Bunlar rulo haline getirilip dudağa konulup vücuttan yağ almadan da dudak estetiği sağlanabilmekte.

Dudakların güldüğümüz zaman çok yukarı çıkması ve diş köklerinin, diş etlerinin görünmesi hadisesinde de ağzın içinden yaptığımız mukoza uzatma işlemleriyle dudağın daha uzun görünmesini sağlayarak bu hastalarımızda diş etlerinin gülme esnasında görünmesini engelleyebilmekteyiz.

Dudak kısmının uzun olduğu hastalarda burun kökünden bir miktar deri çıkartıp dudağı kısaltma işlemini de uygulayabilmekteyiz. Bu şekilde üst dudağın uzun olduğu hastalarda dudağın kısaltılmasıyla daha hoş bir görüntü ortaya çıkabilmektedir.

Kepçe-Kulak Estetiği

Kepçe kulakta, yüzümüzün her iki yanında yüzümüzü etkileyen özellikle küçük yaşlarda çocuklarla dalga geçilmesi, psikolojik bozukluklar, sosyal bozukluklara neden olan bir hadise. Kepçe kulak estetiğinde de kulağın arkasından girerek kulağı geriye doğru katlama işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bunları kalıcı iplerle yapıyoruz ve bu şekilde kulağın 3 hafta bandajla tutulmasıyla kepçe kulağın düzeltilmesi sağlanabilmektedir. Kulaklar yüz estetiği sağlaması açısından oldukça önemli bir unsurdur.

Yorumlar

1 Comment to “ Yüz Estetiği Yöntemleri Nelerdir? Yüz Gençleştirme Ameliyatı”
  1. Elvan says :Cevapla

    Gıdı estetiği fiyatı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP