Dermabrazyon nedir

Dermabrazyon

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 4.6]

Dermabrazyon ile yüzdeki deri kırışıklığının, dikiş izlerinin ve estetik görünümü bozacak görüntüye sahip olan olumsuz etkilerin tamamen ortadan kalkması mümkün hale getirilmiştir.

Özel bir motor tasarlanarak, bu zımpara uçlarıyla soyulma yöntemi gerçekleştirilmekte ve kişinin daha iyi bir deri yapısına ulaşması mümkün olmaktadır.

Dermabrazyon sayesinde birçok kişi kendi cilt yapısını yenileyebilmiş ve ölü hücrelerden estetik bir operasyonla kurtulabilmiştir. Estetik operasyonla kurtulabilmek bu sayede mümkün hale geldiğinden dolayı birçok kişi bu ameliyatın yapılmasını olumlu bulmakta ve bu ameliyattan faydalanmaktadır. Derinin üst tabakası tamamen, alt tabakası kısmi olarak soyulduğundan dolayı maksimum verim elde edebilmek mümkündür. Bu sayede kişiler kendi cildini daha estetik bir görünüme organik bir biçimde ulaştırabilmektedir.

Alt tabakadaki derilerin bir kısmının soyulması, cildin yenilenmesine sebebiyet vermektedir. Cildin yenilenmesi, kişinin sahip olduğu cilt yapısını organik olarak değiştirir. Bu sayede daha estetik bir cilt yapısı organik olarak oluşur ve kişi bundan memnun kalır.

Dermabrazyon estetik işlemi, birçok kişinin tercih edebileceği ve etkilerinden faydalanabileceği bir estetik operasyonudur. Operasyonun %100 başarılı sonuç vermesi ve kişiyi tatmin etmesi, tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Bu sayede kişiler, operasyonun avantajlarından faydalanarak sosyal yaşantısına olumlu etkiler sunar.

İletişime Geç


Derinin sahip olduğu yapıyı organik bir biçimde değiştirebilmek, estetik operasyonla mümkün hale gelmektedir. Estetik operasyonla mümkün hale geldiğinden dolayı birçok kişi bu tedavi yöntemini tercih etmiştir.

Dermabrazyon Soyma
İşlemi Nedir?

Estetik operasyonu mekanik bir şekilde gerçekleşmektedir. Motora bağlı olan bir zımpara ucuyla derinin üst tabakasının tamamı, alt tabakasının bir kısmı alınmaktadır. Eğer bu işlem geniş bölgelere yapılıyorsa, genel anestezi altında yapılmaktadır. Eğer geniş bölgelere yapılmıyorsa lokal anestezi altında bu işlemin yapılması söz konusu olacaktır. Dermabrazsyon estetik operasyonu cilt yapısının tamamen olumlu etkilere sahip olmasına ve ölü deri hücrelerinden kurtulmasına sebebiyet vermektedir.

Bu işlem, en derin soyma işlemini gerçekleştirebilen bir işlemdir. Bunun dışında herhangi bir işlem, derinlemesine soyma işlemi gerçekleştiremez ve mekanik olarak en çok tercih edilen estetik operasyonu bu işlem olarak bilinmektedir.

Lazerlerde genellikle derinlemesine değil de, sadece ölü hücrelerin atılması ve lokal anestezi altında belli bir kısma uygulanması dermabrazyon kadar etkili olmadığını gösterir. Kırışıklık, dikiş izleri ve estetik görünümü bozan diğer unsurlar, bu tedavi sayesinde engellenir.

Tedavi sayesinde kişiler estetik bir görünüme sahip olmakta ve vücudun istediği bölgesine bu işlemin yapılabilmesine olanak tanıyabilmektedir. İşlemin kısa süre içerisinde sonuç vermesi ve derinlemesine bir temizlik yapması en çok tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır.

 

Dermabrazyon soyma işlemi

Yara izlerinin de bu estetik operasyonla tamamen giderilmesi mümkündür. Özellikle ergenlik döneminde sivilce izlerinin hiçbir yöntemle giderilmemesi, bu işlem sayesinde artık giderilebilir niteliğe sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Dermabrazyon fiyatları

Dermabrazyon İşlemi Öncesinde
Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Aktif olan sivilceler varsa, bu sivilcelerin geçmesi beklenmelidir.
 • Aspirin ve buna benzer kanamayı arttıran ilaçların kullanılmaması gerekmektedir.
 • Kişinin kullandığı ilaçlar, operasyona olumsuz etki sunmamalı ve kronik hastalık varsa mutlaka doktora bildirmek gerekir.
 • Sigara kullanımı, operasyon öncesinde ve sonrasında iki haftalık bir süre boyunca sona erdirilmelidir. Aksi taktirde tedavinin olumsuz etkilenmesi, öncesinde ve sonrasında istenilen verimin elde edilememesi mümkün olacaktır.

Dermabrazyon işleminin yapılabilmesi için kişinin cilt yapısı, doktor tarafından uygun görülmeli ve bu operasyonun kişiye olumsuz etki sunmaması gerekmektedir. Bunun için yapılan tahlillerde olumlu sonuç çıkması gerekmektedir.

Estetik operasyonu, deri tabakasını tamamen ortadan kaldıracağından ve alt derinin bir kısmı alınmasından dolayı kişinin bu hususlara dikkat etmesi gerekir. Aksi taktirde dermabrazyon işleminin olumsuz sonuçlar doğurması mümkün olacaktır. Doktorlar tarafından yapılan kontrollerde hastanın uygun olmadığı görülürse maalesef ki, bu işlemin gerçekleşmemesi söz konusu olacaktır.
 

Hastanın buna herhangi bir şekilde itiraz etme gibi bir lüksü yoktur. Çünkü tahliller, operasyonun ne gibi sonuçlar doğuracağını gösterir. Eğer tahlillerde operasyonun gerçekleşmesine engel olan bir sebep bulunmuyorsa, bu tarz problemlerin görülmesi mümkün değildir. Her estetik işleminden önce belli tahliller, analizler hasta üzerinde yapılmaktadır ve bu durum gayet olağandır. Çünkü operasyonun %100 olumlu sonuç verebilmesi için bu analizler ve tahliller yapılmaktadır.

Dermabrazyon Soyma
İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Estetik operasyonun yapılabilmesi için öncelikle hangi bölgenin yapılması gerektiği seçilir. Eğer bölge fazlasıyla genişse genel anestezi, eğer bölge fazla geniş değilse lokal anestezi altında dermabrazyon gerçekleşecektir. Kişinin tercihine göre anestezi alternatifi seçilecek ve doktor bu yönde ilerleme kaydedecektir.

Cilde estetik açıdan olumsuz etki sunan bölgenin bir kısmı değil, tamamı soyulmaktadır. Çünkü derinin kendini yenileyebilmesi için buna ihtiyaç duyulmaktadır. Buna örnek olarak yanak verilebilmektedir.

Örneğin yanakta bir estetik problem varsa, bu sol yanaktaysa sol yanağın tamamı soyulacaktır. Böyle yapılmasının en büyük sebebi, kişinin daha estetik bir görünüme ulaşması ve cilt üzerinde renk uyuşmazlığını engellemektir.

Estetik operasyonun ortalama 1 – 1,5 saat sürebilmesi mümkündür. Yapılan bölgenin genişliğine ve cilt yapısına göre bu sürede değişim görülmesi mümkündür. Dermabrazyon mekanik bir operasyon olduğundan dolayı motor yardımıyla ve zımpara uçlarıyla deri soyulması yapılmaktadır.

Derinin üst tabakasının tamamı, alt tabakasının bir kısmı alınmaktadır. Böylelikle kişinin estetik bir görünüme daha kolay bir şekilde ulaşması mümkün hale gelmektedir. Operasyonun asıl amacı organik olarak derinin kendini yenileyebilmesidir.

Birden fazla seans gerekebilmekte ve kişinin cilt yapısına göre sürede uzamanın görülmesi mümkündür. Uzamanın görülebilmesinin mümkün olmasına sebebiyet veren unsur ise daha titiz bir çalışmanın gerçekleşebilmesi ihtimalidir. Bu ihtimali göz önünde bulundurmak, daha başarılı bir işlemin gerçekleşmesine sebebiyet verecektir.

Dermabrazyon
Sonrası Görülebilecek Durumlar

 • Dermabrazyon uygulamasından sonra kişinin cildinde ve derisinde şişliğin görülebilmesi mümkündür.
 • Sert gıdaların çiğnenmesi durumunda ağrının oluşması, olağan bir durum olarak nitelendirilmelidir.
 • Uygulamanın yapıldığı bölgede çeşitli kabuk oluşumlarının görülmesi mümkündür.
 • Uygulama sonrasında iyileşme gerçekleşmediği sürece erkeklerin ve kadınların tıraş olması önerilmemektedir. İyileşme sürecinden birkaç gün sonra makineyle tıraş yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde kişinin cildi olumsuz etkilenecektir.

Tüm bu durumların görülmesi, mümkün olduğundan dolayı operasyona giren kişilerin bu tarz durumlarla karşılaşması halinde endişe duymasına gerek yoktur.

Herhangi bir konuda kuşkulanmaya gerek kalmadığından dolayı doktorlar bu durumların gerçekleşmesini normal olarak görmektedir.

Estetik operasyonunun deri soyma işlemi olarak gerçekleşmesi ve alt tabakadan, üst tabakadan derilerin alınması sebebiyle kişinin birçok konuda dikkatli olması gerekir.

Bu tarz durumların oluşması normal olduğundan ötürü bu konuyla alakalı herhangi bir kuşkuya düşmek ve akılda herhangi bir soru işareti bulundurmak doğru değildir. Dermabrazyon işlemi her ne kadar kısa süre içerisinde sonuç verse de, kişilerin kendi cilt yapısına dikkat etmesi gerekir.

Aksi taktirde olumsuz sonuçlarla karşılaşabilmek mümkün olacaktır. Yapılan işlemden memnun kalacak olan kişilerin, sosyal hayatında daha iyi bir düzeye ulaşması mümkündür.

Operasyon, kişinin öz güven sahibi olmasına ve rahatça hareket edebilmesine yardımcı olmaktadır. Estetik görünümü bozan tüm unsurlar, operasyon sayesinde tamamen giderilir.

Dermabrazyon Sonrasında
Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Kişi 2 hafta boyunca işe dönmemesi ve çalışmaması gerekmektedir. 2 hafta boyunca yüzde oluşan değişimlerden ötürü estetik açıdan problem yaşamak ve kötü hissetmek mümkün olacaktır. Çünkü iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Güneş koruyucu kremlerin kullanılması, doktorlar tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Cildi koruyabilecek takviye ürünlerin kullanılmasında herhangi bir problem yoktur ve kişi korkmadan kullanabilir.
Dermabrazyon sonrası nasıldır

Kişi 6 – 12 ay boyunca cildinin rengi oluşana kadar beklemesi ve kendi cildini koruma altına alması gerekir. Bu esnada güneş ışınlarından korunarak hareket etmek ve sürekli kişinin yanında güneş kremi bulundurması zorunlu hale gelmiştir.

2 hafta içerisinde ciltte deri değişiminin gerçekleşmesi sebebiyle kişinin birçok hususa dikkat etmesi gerekmektedir. Kendi cilt yapısına zarar verecek ürünlerden ve bölgelerden uzak durması gerekir. Kişi bu esnada mutlaka kendi cildini kirli ortamlardan koruması gerekir. Hijyenik ortamlara girerek kişinin bu tarz problemlerden kendini koruyarak hareket etmesi oldukça önemlidir. Dermabrazyon işlemi, kişinin estetik görünüme rahat bir şekilde ulaşabilmesine yardımcı olan bir işlemdir. Derinin soyulması işlemi birçok konuda dikkatlilik gerektirdiğinden dolayı kişinin bunun bilincinde olarak operasyona girişmesi daha doğru bir karar olacaktır.

Dermabrazyon işlemi

Dermabrazyon
Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

 • Dermabrazyon işlemi, ölü derinin giderilmesine sebebiyet vermekte ve derinin kendini organik olarak kendini yenilemesine olanak tanımaktadır.
 • İşlem sayesinde ölü derilerden, kırışıklıklardan, estetik görünümü bozan unsurlardan kurtulabilmek mümkündür.
 • İşlemin mekanik olarak yapılması ve her bölgeye olumlu etki sunması, her bölgeye bu işlemin yapılabilmesi mümkündür.
 • Derinin alt tabakasının ve üst tabakasının alınması, estetik görünümün kısa süre içerisinde organik olarak oluşmasına sebebiyet vermektedir.
 • Doğal bir görünümün kendiliğinden oluşmasına sebebiyet vermek ve ciltteki estetik görünümü bozan problemlerden kurtulabilmek mümkündür.
 • Operasyonun kısa sürmesi, tercih edilebilmesine sebebiyet vermekte ve birçok kişinin bu operasyondan faydalanabilmesine olanak tanımaktadır.

İşlemin sahip olduğu avantajlar, birçok kişinin estetik görünüme ulaşabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu yüzden kişiler, estetik görünüme 2 hafta içerisinde ulaşabilmenin keyfini yaşamaktadır. Ciltte oluşan kırışıklıklar, yara izleri ve çeşitli dikiş izleri bu sayede giderilebilmektedir. Dermabrazsyon sayesinde kişiler, kısa süre içerisinde istediği görünüme ulaşabilmektedir. Tüm bu izlerin kısa süre içerisinde giderilmesi, ameliyatın mekanik olmasıyla mümkün hale getirilmiştir.

Zımpara uçlarının mekanik motor yardımıyla deriyi soyması, herhangi bir problem yaşanmamasına sebebiyet veriyor.

Bu sayede kişiler operasyondan %100 olumlu sonuç aldığı için operasyondan faydalanmanın keyfini yaşamakta ve bu operasyona giriştiği için memnun kalmaktadır. Operasyonun kişinin sosyal hayatına da olumlu etkiler sunması, diğer avantajları arasında yer almaktadır.

Dermabrazyon İşlemi
Kimlere Yapılır, Kimlere Yapılmaz?

İşlemin yapılabilmesi için bir cinsiyet ve yaş sınırlandırılması bulunmamaktadır. Her yaş aralığından, her insan bu operasyonun avantajlarından faydalanabilmektedir. Dermabrazyon işleminin iyileşme süreci yaşlılarda daha uzun olarak görülmektedir bu durum da gayet doğaldır. Çünkü yaşlı olan kişilerin cildinde bulunan kırışıklıklar, diğer kırışıklıklara ve problemlere göre daha fazla sorun teşkil etmektedir. Daha fazla sorun teşkil etmesi sebebiyle iyileşme sürecinin uzun olması, olağan bir durum olarak nitelendirilmelidir.

Dermabrazyon kimlere yapılır

Koyu deri rengine sahip olan kişilerin kalıcı renk değişimlerine ulaşabilmesi mümkündür. Bu yüzden doktordan bu konu hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Derisi hassas olan ve ameliyata dayanıklı olmayan kişilerin ameliyat olmaması gerekmektedir.

Yorumlar

1 Comment to “ Dermabrazyon Nedir? Nasıl Yapılır?”
 1. Eda Birinci says :Cevapla

  İyi günler diliyorum Erdem bey,
  Ben yıllar önce rouccutane tedavisi gördüm. Yüzümde sivilce skarları kaldı. Bu çukurlar için doktor tarafından dermopen, altın iğne, tca ilemi uygulandı ama istediğim gibi sonuç alamadım. Yüzüm için dermabrazyon işlemi benim için uygun mu, bunun için çukurlarımın fotoğrafını size gönderebilirim. Tedavim için çok zaman ve para harcadım yine üzülmek istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP