Göğüs Dikleştirme – Meme Dikleştirme

Göğüs dikleştirme, Memelerin sarkmasında çok çeşitli faktörler rol oynar. Bu durum kalıtım, aşırı kilo alıp vermeler, hormonsal değişiklikler, hamilelik ve emzirmeyle, hatta sadece yaşlanmayla bile gerçekleşebilir. Göğüslerinizin bu sarkık görünümünden rahatsızsanız meme kaldırma işlemi tam da ihtiyacınız olan şeydir.

Göğüs dikleştirme nedir?

Mastopeksi olarak da bilinen meme kaldırma işlemi, göğüslerinizin sarkmasına sebep olan fazla deri ve diğer dokuyu alarak göğüsleri kaldırıp onları daha genç göstermeye yardımcı olan cerrahi bir yöntemdir. Bu yöntem, memeleri yeniden konumlandırarak ve meme ucunu daha yukarı kaldırarak onlara daha sıkı ve daha genç bir görünüm vermek için tasarlanmıştır.

Göğüs dikleştirme yöntemleri

Göğüs (meme) dikleştirme yöntemleri , baktığımız zaman karşımıza meme ucundan yapılan yöntemler, meme altından lolipop şeklinde yapılan yöntemler ve ‘t’ şeklinde izle yapılan yöntemler çıkmaktadır. Bu üç yöntemden en az sıkar dediğimiz meme ucundan yapılan yöntemde, meme ucu etrafından girilerek memenin dikleştirilmesi meme ucunun birkaç cm yukarıya alınması ve memenin sarkık kısmının toparlanması olmaktadır. Genellikle bu yöntemi tercih ettiğimiz hastalarda meme dokusunun küçülmüş olduğunu ve memedeki üst kısmın boşalmış olduğunu izlemekteyiz.

Bu hastalarımızda kombine olarak memelere birer silikon implant yerleştirilerek memenin dikleşmesinde katkı sağlamaktayız. Meme ucunun etrafında meme ucunun kahverengi kısmının etrafında bir birleşme izi olabilmekte, ancak bu izde zaman içinde kaybolabilmektedir.

Meme ucunun sınırlı olarak aşağıya inmiş hastalarda bu yöntemi tercih etmemize rağmen meme ucunun daha aşağıya indiği yöntemlerle yani jugulum dediğimiz tam iki köprücük kemiğinin birleştiği orta noktadan başına meme aldığımız mesafenin 19-21 santimin üstüne çıktığı hastalarda meme altında lolipop şeklinde dikey bir kesi ve meme ucuna doğru uzanan bir kesi şeklinde girerek memenin dikleştirilmesi sağlanmakta bu şekilde meme zarfını oluşturan deride küçültülmekte ve memenin daha diri ve dik bir görünüm elde etmesini sağlamaktayız. Daha da sarkık olan ve memelerin oldukça aşağıya inmiş olduğu hastalarımızda da ‘t’ şeklinde izler oluşturabilmekteyiz ve bu şekilde ters ‘t’ şeklinde meme dikleştirme işlemi gerçekleştirmektedir, ancak benim tercih ettiğim meme ucundan yapılan yuvarlak şekildeki dikleştirme ve meme altına doğru lolipop şeklinde tek kesiğiyle dikleştirme ile %95 hastamızda meme dikleştirme işlemini gerçekleştirebilmekteyiz.

Göğüs dikleştirme ameliyat fiyatları

Göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatı belirleyen etmenlerden bir tanesi ameliyatın yapıldığı hastane, tabi ki göğüs büyütme ve dikleştirme ameliyatı yapılacak kişiler sağlıklı olarak bize başvurmakta ve bu kişilerinde sağlıklı olarak hastaneden çıkması gerekmektedir.
İyi hastanelerde yapmayı tercih ediyoruz ve bu hastanelerde ortalama bir fiyat skalası mevcuttur.

Bunun dışında göğüs dikleştirme ameliyatının fiyatını belirleyen diğer etmen, ameliyatta kullanmamız gerekli olan silikon protezler meme büyütme ameliyatlarında ve dikleştirmede üzerinde eklendiği zaman silikon protezlerin ömür boyu kalıcı olması için piyasadaki en kaliteli silikonların kullanılması çok büyük önem arz ediyor. Bu şekilde yapılan işlemlerde ömür boyu bu silikonların kullanılması mümkün olmaktadır. Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra hastalarımız dikleşmiş olan göğüslerini bir ömür boyu rahatlıkla kullanabilmektedirler.

İyi Bir Göğüs dikleştirme Adayı Olup Olmadığınız Nasıl Anlaşılır?

Meme kaldırma işlemi için aşağıdakilere evet diyorsanız iyi bir aday olabilirsiniz;

 1. Sönük değil daha genç ve diri gögüs istiyorsunuz.
 2. Meme başınızın çok aşağıda ve olması gereken pozisyonda olmadığını düşünüyorsunuz.
 3. Meme altı kıvrımından aşağı sarkan memenin göğüs duvarına sürtünme hissinden hoşlanmıyor ve her zaman toparlayıcı sutyen ile rahat ediyorsanız.
 4. Meme büyüklüğünüzden memnun olup ancak meme dokusunda sarkıklık, meme ucunun aşağıda olması ve karşıya bakmaması, öne doğru konik durmayan memelerin oluşu ve geniş, yayvan duran memelere sahipseniz.
 5. Ağır ek hastalıklarınız yoksa ve ameliyat olabilecek kadar sağlıklıysanız.
 6. Yakın zamanda hamile kalmayı planlamıyorsanız.
 7. Elde edilecek sonuçlarla ilgili gerçekçi beklentileriniz var.

Meme Dikleştirme Operasyonunun Yararları Nelerdir?

Meme kaldırma işlemi genel görünümünüzün daha güzel olmasını sağlayabilir ve aşağıda belirtilen çeşitli faydalar sağlar:

 1. Sarkık göğüsleri düzelmesi
 2. Göğüslerinizin daha genç görünme kavuşması
 3. Belinizin ortaya çıkmasını sağlar
 4. Egzersiz yapmanızı kolaylaştırarak fiziksel sağlığınızı iyileştirme ve deride kızarıklık ve döküntüleri önlemeye yardımcı olur
 5. Kendinize güveni ve saygıyı artırma

Göğüs dikleştirme ameliyatsız olur mu?

Göğüs kadınlarımızda özel bir yapısı olan önemli bir organdır. Özellikle dişiliğin simgesi olan göğüs bölgesinin sönmesi, aşağıya doğru inmesi, sarkması dişi bireylerde özellikle bu dişiliğin simgesini gösteren bu organın bu şekilde vücut harmonisinden farklı bir görüntüye ulaşması ciddi derecede psikolojik, ruhsal ve fiziksel olarak bir rahatsızlık oluşturmaktadır.

Bu hastalarımızda meme dikleştirme ameliyatıyla tüm bu şikayetlerin ortadan kalkması sağlanmaktadır. Ancak bazı sporlarla, egzersizlerle göğüs kaslarının ciddi derecede geliştirilmesiyle göğüslerin yukarıya yer değiştirmesi kesinlikle mümkün değildir.

Çünkü göğüslerimizi oluşturan temel yapı göğüs meme dokusu ve yağdan oluşmaktadır. Bunların egzersizle yukarıya doğru dikleşmesi mümkün değildir, göğsümüzün içinde kas bulunmamaktadır ve bu kasın geliştirilmesiyle göğüsün yukarıya doğru dikleşmesi söz konusu olamaz. Bundan dolayı göğüsün dikleştirilmesi için muhakkak ve muhakkak bir implant yerleştirilmesi bunun yanında da derisinin küçültülmesiyle göğüsün daha dik bir görünüm alması mümkün olabilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyat süreci nasıl işliyor?

1. Doktorunuza Danışma Süreci

Daha genç ve dik görünümlü göğüslere kavuşma yolculuğunuz muayene ile başlar. Muayene boyunca, cerrahınız sizin ihtiyaç ve hedeflerinizi değerlendirir. Bu değerlendirmede meme, meme başı ve derinizin fiziki muayenesi yapılıp göğüsleriniz için en uygun yükseklik ve şekil tasarlanır; daha hacimli bir şekil için meme silikon protezine mi, yağ eklemeye mi ihtiyacınız olduğu belirlenir.

Görüşme sırasında doktorunuz özel görüntüleme cihazı ile sizin 3 boyutlu fotoğrafınız üzerinde ameliyat simülasyonunu yaparak olması muhtemel görüntünüz göstererek fikir edinmenizi sağlayacak, böylece ameliyat teknikleri hakkında fikir sahibi olabileceksiniz.

Hedefler belirlendiğinde bunu takiben, muhtemel uygulanabilecek teknik için seçenekler konuşulur. Bu işlemlerden geçtikten sonra, Doç. Dr. Erdem Güven kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayan, sizin için en ideal planı önerecektir.

gögüs diklestirme

2. Göğüs dikleştirme ameliyatı işlemi İçin Hazırlanma

Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için ameliyat planınız oluşturulunca operasyon öncesi atılması gereken belli adımlar olabilir. Herhangi bir diyet programı ya da doktorunuzun önerdiği sağlığınızla ilgili değişiklikleri uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Sigara içiyorsanız, ameliyat öncesi ve sonrasında birkaç hafta nikotin içeren ürünlerden kaçınmanız gerektiği tavsiye edilebilir. Yine ameliyat öncesinde fiziki kontrolden geçmeniz gerekebilir. Aile riski taşıyorsanız ve 40 yaşınızın üzerindeyseniz tarama için ultrasonografi ve kontrol mamografisi çektirmenizi önerilebilir.

3. Ameliyat İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

İyileşmede en önemli husus, plastik cerrahınız tarafından hazırlanan ameliyat sonrası bakım talimatlarına uymanızdır.

Ameliyat sonrası dren takılabilir. Drenler, fazla sıvıyı tahliye etmede ve vücudunuzun aşırı sıvıdan şişmesini önlemede ve diğer olası komplikasyonların önüne geçmede işe yarar.

Daha havalı ve daha genç göğüslere sahip olma yolunda meme kaldırma işleminizi planlamak için bakanlık onaylı plastik cerrahınızla iletişime geçiniz.

Meme Dikleştirmede Cerrahi Teknikleri:

Meme kaldırmada kullanılan teknikler sizin belli ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Doç. Dr. Erdem Güven, göğüslerinizin sarkma derecesi ve şekline göre size en uygun tekniği önerecektir. Üç çeşit meme kaldırma tekniği bulunmaktadır:

 1. Benelli tekniği; Meme ucu etrafı veya periareolar meme dikleştirme
 2. Lolipop veya kısa izli dikleştirme tekniği
 3. Ters T şekilli dikleştirme tekniği

1. BENELLİ veya MEME UCU TEKNİĞİ;

benelli

Meme başı çevresinde yapılan eliptik deri çıkarılması ve meme başı etrafından kesi yapılan oluşturan teknik.

2. LOLİPOP VEYA KISA İZLİ DİKLEŞTİRME TEKNİĞİ;

lolilop

Meme başı çevresi ve meme başı çevresi altından dikey yönde kısa bir kesi yapılan teknik

3. TERS T TEKNİĞİ;

Meme başı çevresi, dikey yönde meme kıvrımı altından ve yatay olarak meme altı kıvrımı boyunca oluşan T şekilli kesi yapılan teknik

Meme dikleştirme tekniklerinde hangisini tavsiye ediyorsunuz?

Genellikle tavsiye ettiğim prosedür Lolipop şeklinde kısa izli meme dikleştirme tekniğidir. Bu işlemde, meme başı çevresinde ve ilaveten meme ile buradaki deriyi daraltmak ve meme genişliğini daraltmak için dikey kesi yapılır. Nihai kesi ve neticesindeki ameliyat izi lolipop şekline benzer. Meme altı kıvrımında ve meme altı boyunca başka bir iz olmaz.

Kesi uzunluğu kısmen göğüslerinizin ne kadar sarkık olduğuna ve ne kadar kaldırmaya ihtiyacı olduğuna bağlıdır. Kritik karar, sizin ekstra meme hacmi isteyip istemediğiniz ya da ihtiyacınız olup olmadığıdır. Genel bir yönlendirme, eğer sutyeninizdeki göğüs boyutunuzla mutluysanız proteze ihtiyacınız yok demektir. Fakat daha büyük olsun istiyorsanız o zaman bir silikon proteze ve/veya yağ transferi ve enjeksiyonuna ihtiyacınız olabilir. Meme büyütme işleminin dikleştirme ile birleştirilmesine “büyütme-dikleştirme” adı verilir. Bu seçenekler hakkında daha fazla bilgiyi ilk muayenenizde alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Göğüs dikleştirme ameliyatı yapısal olarak sarkık memesi olanlara, büyük ve sarkık memesi olanlara, doğumlar ve süt verme sonrasında içi boşalarak memesi sarkanlara, aşırı kilo kaybı sonrasında memeleri sarkanlara ve yaşla beraber memeleri sarkanlara uygulanır. Ayrıca keçi memesi olarak da isimlendirilen “tübüler meme deformitesi”ne sahip hastalara da bu işlem yapılır.

Meme dikleştirme işlemleri genelde doğum yapmış orta yaşlı hastalara yapılır. Ancak yapısal olarak memeleri sarkıksa çok genç yaştaki hastalara da yapılabilir. Özellikle tübüler meme deformitesi olan hastalarda çok erken yaşlarda ameliyat yapılabilir. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatları da 18 yaşından küçük hastalara, özel bir durum olmadıkça uygulanmaz.

Göğüs dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında ve ameliyathane ortamında gerçekleştirilir.

Sadece dikleştirme yapıldığında ya da meme küçültme ile birlikte dikleştirme yapıldığında fazla bir ağrı olmaz. İlk birkaç gün hafif ağrılar olur ve basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Meme dikleştirme ile birlikte meme protezi konulan hastalarda, eğer protez kas altına konulduysa, meme büyütme işlemlerindekine benzer bir ağrılı dönem yaşanır. İlk 3 gün daha kuvvetli ağrı kesicilerle bu dönem atlatılır. Dikleştirme işlemlerinde silikon protezler sıklıkla kas üzerine yerleştirilir ve genelde ufak protezler kullanılır. Bu nedenle protez uygulamalarında da fazla bir ağrı olmayacağı söylenebilir.

Göğüs küçültme ameliyatı için söylenenler dikleştirme ameliyatları için de geçerlidir. Dikleştirme ameliyatı yapılanlarda süt verememe riski, küçültme yapılanlara göre daha da düşüktür. Süt verme oranlarının normal kadınlardan farklı olmadığı söylenebilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatlarından sonra geçici his kayıpları olabilir. Kalıcı his kaybı beklenen bir durum değildir. Ameliyattan birkaç ay sonra meme başları eski duyarlılıklarına kavuşur.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

71 yorum

 • Hilal

  Şuan bekarım ve başımdan hiç evlilik geçmedi
  bu ameliyatı olduktan sonra evlilik sonrasında ve doğum emzirme dönemi sonrasında goguslerde tekrar sarkma olur muve fiyat bilgisi verebilirmisiniz. Küçültme istemiyorum sadece sarkık olan göğüslerim diklessin

 • zerda

  memelerim çok büyük olduğu için sarkma yapıyor. Bu yüzden meme dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum fiyatı ne?

 • Oznur

  MErhaba göğüs dikleştirme ameliyatı için fiyat alabilir miyim teşekkürler

 • sedef

  operasyon sonrası iz kalır mı

 • zeren

  bu operasyondan sonra süt verilebilir mi, doğuma engel mi

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Zeren hanım sorularınızın detaylı cevabını sık sorulan sorular ve videolarımızda bulabilirsiniz. Size ilgili linkleri gönderdik

 • ayşen

  fiyatlar ne kadar

 • Meme küçültme ameliyatı ile ilgili en çok merak edilen 10 soru ve cevabı | Doç. Dr. Erdem GÜVEN

  […] Göğüs Dikleştirme – Meme Dikleştirme […]

 • oya

  sarkık göğüslerimden memnun değilim ve artık tepki almaya başladım bu durum beni oldukça üzüyor. Erdem Bey yardımcı olur musunuz size gelmeyi düşünüyorum. Göğüs Dikleştirme ameliyatı nasıl oluyor fiyat bilgisi nedir?

 • Memedeki Sarkıklık Nasıl Giderilir? | Doç. Dr. Erdem GÜVEN

  […] Göğüs Dikleştirme – Meme Dikleştirme […]

 • Meme Onarımı Hangi Durumlarda Yapılır? | Doç. Dr. Erdem GÜVEN | Jinekomasti | | Karın Germe

  […] Göğüs Dikleştirme – Meme Dikleştirme […]

 • merve

  Merhaba Erdem Bey, öncelikle işinizde çok iyi olduğunuzu dostlar vasıtasıyla duymuştum ve ben de göğüs dikleştirme ameliyatı olup olmamak arasında kararsızım. Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur. Teşekkürler..

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Merve hanım, sizlere göğüs dikleştirme estetik ameliyatı ve randevu bilgileri hakkında bir mail gönderdik. Ücretsiz muayeneye geldiğinizde daha detaylı bir bilgilendirme yaparak karar vermenize yardımcı olacağımızı düşünüyorum.

 • meliha

  Erdem bey şuan emziren bir anneyim. Fakat emzirme nedeniyle mi yoksa aldığım kilolardan mi sebebini bilmediğim bir şekilde göğüslerimde sarkmalar meydana geldi. Göğüs dikleiştirme ameliyatı için emzirme dönemimin bitmesi gerekir mi?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Meliha hanım göğüs dikleştirme estetiği yaptığımızda iyileşme süreci olacağından çocuğunuza emzirmeniz mümkün olmayacaktır. Daha geniz bilgi mail adresinize gönderildi bizleretel:+0532 567 1766 nolu telefonu arayarak yada WhatsApp mesajı ile ulaşırsanız size geri dönüş yapar daha detaylı bilgi verebiliriz.

 • yeliz yeşil

  merhaba ameliyattı yaptırınca aynı zamanda göğüs dikleştirmede yaptırmış oluyor muyuz yoksa bunlar tamamen birbirinden farklı ameliyatlar mı. Ben hem göğüslerimin biraz büyümesini hemde daha dik durmalarını istiyorum

 • elmas

  merhaba erdem bey meme dikleştirme ameliyat fiyatları ne kadar ve en erken ne zamana randevu alabilirim. Beni bilgilendirir misiniz. Şimdiden teşekkür ederim

 • esra

  merhaba ben göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Meme dikleştirme ameliyat fiyatları hakkında bilgilendirirmisiniz

 • esma

  merhaaba. mememdeki sarkma yüzünden meme uclarımın yönlerinde dahi bazı bozulmalar oluştu. bu nedenle de meme dikleştirme yaptırmak istiyorum. fakat meme dikleştirrme ameeliyatı iile meme uclarımdaki bu sarkma ve yön değişiminin düzelmesi meme dikleştirme ile mümkün müdür? ayrıca meme dikleştirmenin iyileşme süreci normal bir ameliyatı gibi bir estetik ameliyatın iyileşme süreci ile aynı mıdır?

 • azra

  meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak istiyorum. ancak sonrası görüntü ile meme dikleştirme sonrası görüntü aynı oluyor büyütme yaptırmış gibi duruyor diyenler oluyor. erdem bey meme dikleştirme yapılınca mememde büyüme meydana gelir mi acaba? ben büyümesi taraftarı değilim ppek. dik durması yeterli benim için. ilginize şimdiden teşekkürler.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Azra hanım hedefimiz estetik sonrasında bu de olsa meme dikleştirme de olsa sizin arzu ettiğiniz görünüme kavuşmanız. Bunun için muayeneye gediğinizde sizin istekleriniz doğrultusunda bir operasyona karar vereceğiz. Bu estetek ameliyatlarla alakalı bilgi ve görselleri sizine mail yoluyla paylaşıyoruz. Sorularınızın cevabını bulacakınız. Teşekkürler.

 • şule hande

  merhabalar erdem bey. bir arkadaşım size meme ile ilgili bir estetik operasyon yaptırmıştı. ben de meme dikleştirme ve küçültme yaptırmak istiyorum. acaba ikisi aynı anda olabilir mi bilgi verebilirseniz ç.ok memnun olacağım. en kısa zmanda kliniğinize başvuracağım. iyi çalışmalar..

 • berrin

  gerçekten hekim seçiminin ne kadar önemli olduğunu meme dikleştirme ameliyatımdan sonra anladım. erdem bey sayesinde de iyi bir hekim tercih etmiş olduğumu anladım diyebilirim. işşini hakkıyla ve başarıyla yapan bir doktor. meme dikleştirme ameliyatımı kolayca yaptı ve hem sağlıklı hem de mutlu bir kadın olarak hayatıma devam ediyorum teşekkürler erdem bey

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Berri hanım merhaba, meme dikleştirme ameliyatı memnuniyetiniz ve mutlu olmanız çok güzel. Bizde sizlere çok teşekkür ederiz

 • esraıtır

  merhaba ben meme dikleştirme estetiği yaptırmak istiyorum. Bu operasyon esnasında biraz da göğüslerimi büyütsem mi diye kararsız kaldım. Eğer ikisi beraber olursa iki ameliyat parası mı ödemem lazım yoksa büyütürken aynı zaman dikleştirme de yapılacak mı. Bu hususta bilgi ve muayene randevusu talep etmekteyim. Teşekkürler

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   esra hanım tek bir estetik ameliyatı olacaksınız. Size ameliyat ile ilgili detaylı bir mail gönderdik.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba ıtır hanım size ücretsiz muayene randevu linkini gönderdim. meme dikleştirme, ile ilgili Sorularınızın cevaplarını ve iletişim bilgilerim mailinize gönderildi. Teşekkür ederim.

 • merve ece

  erdem bey sizin yeteneğiniz ve başarılarınız sayesinde inanılmaz rahat bir operasyon geçirdim. gerçekten tüm kadınlara gönül rahatlığı ile erdem beyi tavsiye edebilirim. başarılı bir hekim ve hastasını her zaman ön planda tutan bir hekim. kendisine teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim merve hanım. Kadınlar için vücut estetiği gerçekten önemli ve estetik yaptırmak isteyenlerin en çok araştırdıkları alan bu yorumlar olduğu için yaptığınız yorumların çok önemi var.

 • nurseda

  meme dikleştirme ameliyatı ameliyat olan hastayı ne kadar sürelik bir iyileşme dönemine tabi tutmaktadır? meeme dikleştirme ameliyatını belirli periyotta tekrar etmek zorunda mıyız? ve meme dikleştirme ameliyatı sonrası meme dış etkenlerden etkilenerek tekrardan sarkma yapabilir mi merak ediyorum sayın erdem güven bey?

 • enise

  merhaba estetik olduğumda aynı zamanda göğüs dikleştirme estetiğide olmuş oluyor muyum. Yoksa göğüs dikleştirme başka bir estetik ameliyat ve ben aynı anda iki ameliyat mı olmuş oluyorum ve fiyat artıyor mu. Lütfen bilgilendirin. Teşekkür ederim

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba enise hanım estetik de ne yapacağımıza sizin istekleriniz doğrultusunda karar vereceğiz. Ben size bilgilendirme amaçlı olarak , meme dikleştirme ve fiyat bilgileri ile alakalı mail attım.

 • Sinem

  Meme diklestirme ameliyati olmak istiyorum. Fakat daha sonra eski haline dönmesinden korkuyorum. Meme diklestirme ameliyatindsn sonra herhangi bir kilo alma verme problemi yasarsam yani buyuk ölçüde alma veya verme. Bu durumda goguslerim eski haline doner mi ameliyat sonrasi formu korumak icin bir sey yapmal miyim

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Sİnem hanım size meme dikleştirme konularında videolarımı gönderdim. Onları izlediğinizde istediğiniz bütün bilgileri öğrenmiş olacaksınız. Teşekkür ederiz

 • Feda

  Meme diklestirme ile ilgili birtakım sorular sormak istiyorum. Acaba daha önce meme büyutme ameliyati oldum ve suan goguslerimde sarkmalar meydana geldi. Bu yuzden gogus diklestirme yaptirmak istiyorum. Acaba herhangi bir sorun olusur mu bu sekilde de diklestirme ameliyati olabilir miyim?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba, göğüs dikleştirme ameliyatı için ücretsiz muayene alarak muayeneye gelebilirsiniz. Ben size kafanızdaki soruların giderilmesi için bazı linkler ve bilgileri de mail yoluyla gönderdim

 • munise

  merhaba. Şuan emzirme dönemindeyim. 3 ay sonra artık bebeğimi emzirmeyi kesmeyi düşünüyorum. Emzirme sonrası meme küçültme ameliyatı ne kadar süre içinde gerçekleşebilir? 1bucuk yıldır emziriyorum ve emzirmeyi kestiğimde ne kadar süre beklemem gerekiyor meme küçültme ameliyatı için?

 • beril

  erdem bey meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ameliyat süreci hakkında, ameliyat öncesi ve sonrası iyileşme alışma süreci hakkında bbilgilendirme yapabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ediyorum ve mesleğinizdeki başarılarınızın devamını diliyorum.

 • suna

  merhaba. Daha önce kanser tedavisi gördüm fakat meme alınma gibi bir durum gerçekleşmedi. Memelerim yeterince dik değil ve meme dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum. ama en büyük korkum meme dikleştirme sonrası bu ameliyat kanseri tekrardan tetikler mi?

 • meltem

  geçen yıl erdem bey e meme dikleştirme ameliyatı oldum. O günden beri herhangi bir sarkma veya deformasyon meydana gelmedi. Oldukça başarılı bir operasyon oldu. Erdem bey e tereddüt etmeden güvenebilirseniz. İlk muayenenizden ameliyat sonrası dönemlere kadar her zaman ilgili ve destek veren bir doktor. Teşekkürler dr. Erdem güven.

 • zeliha çetin

  meme dikleştirme ameliyatı olduktan sonra doğum yaparsam çocuğumun emme problemi olur mu. Kesin emin olmak istiyorum. Ve göğüs dikleştirme estetiği fiyatı nedir

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   zeliha hanım bu hususta bilgilendirme maili gönderdik. Bize ulaşarak meme dikleştirme için ücretsiz muayene randevusu oluşturabilirsiniz

 • ilayda

  meme dileştirme ameliyatı olmak istiyorum ve birkaç metodtan bahsetmişsiniz hangisini tercih etmeliyim kararsız kaldım bunu siz mi önereceksiniz benim tercihim mi önemli birde memelerimi dikleştirirken biraz da toplayıp küçültebilirmiyiz. fiyat ile ilgili bilgilendirirme yaparsanız sevinirim. teşekkürler

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   olayda hanım meme dikleştirme fiyat bilgileri ile ameliyata ait bilgileri içeren bazı video linkleri ve açıklamaları size mail attım. Bize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Ancak Muayeneden sonra sürece karar verebiliriz.

 • şebnem

  meme dikleştirme ameliyatı fiyatlarınızı öğrenebilir miyim

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   meme dikleştirme fiyatları bilgi maili olarak mail adresinize gönderilmiştir. Daha detaylı bilgi ve ücretsiz muayene randevusu için bizi arayabilirsiniz

 • esra

  merhaba. göğüslerim normal boyutta fakat doğumdan sonra 2 yıl emzirme döneminin ardından eskiye göre sarkmış durumdalar. size iki sorum olacak. göğüs dikleştirme ameliyatından sonra tekrar doğum yaptığımda emzirme döneminin ardından yine sarkma meydana gelir mi? ayrıca göğüs dikleştirme işlemini silikonla mı yapıyorsunuz yoksa farklı bir yöntem mi?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba esra hanım ameliyatla sonrası bilgilerine sayfamız ve videolarımızda detaylı ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizden randevu alarak ücretsiz muayenede olabilirsiniz. Teşekkürler

 • ela

  göğüs dikleştirme için uygun bir birey olup olmadığımı anlamak için bazı kriterler mevcut. bloglarınızda okuduğum kadarıyla göğüs dikleştirmeye uygun olduğumu düşünüyorum. acaba bunun için bloglarınızın dışındA ne gibi unsurlar var, yaş, sigara kullanma, sağlık sorunu vs.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba ela hanım estetik operasyonları için bizden randevu alıp ücretsiz muayene ye gelirseniz en doğru kararı vermiş oluruz.

 • belgin

  göğüs dikleştirme işlemi yaptırmak için ne gibi ön tetkikler yapılmaktadır? ve benim şöyle bir sorunum var göğsümün birinde şekilsel bir bozukluk mevcut. göğüs dikleştirme kombine olarak yapabiliyor musunuz? şimdiden teşekkür ediyorum

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Belgin hanım bunları muayeneye geldiğinizde konuluyoruz zaten. estetik ameliyatlar aynı anda yapılmış oluyor.

 • asu

  merahabalar. göğüs dikleştirme işlemi yaptırmak istiyorum fakat bunun için alt veya üst yaş sınırı mevcut mu onu merak ediyorum. Göğüs dikleştirme her yaşta olabilir mi? Ayrıca meme dikleştirme ameliyatı için meme boyutu önem taşımakta mıdır?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba yaşınızı belirtmemişsiniz. Tabiki küçük yaşlarda göğüs dikleştirme operasyonunu pek önermiyoruz. Bizi 0 212213 57 00 numaralı telefondan ararsanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz

 • selma erdem

  kendi güzel kalbi güzel doktorum sayende tekrar doğmuş gibiyim. Kendimi yine genç hissediyorum. Göğüs dikleştirme ve yüz gençleştirme operasyonu sonrası tekrar kendimle barıışk hale geldim. Teşekkürler

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   selma hanım bende size güzel yorumlarınız için ve ameliyattaki memnuniyeti burada paylaştığınız için teşekkür ederim

 • sevda çiçek

  kalbinizin güzelliğinde geçsin hayatınız. Gerçekten sorumluluk sahibi harika bir hekimsiniz. Meme dikleştirme için se ayrıca çok teşekkürler.

 • Selen

  Erdem bey sayesinde meme dikleştirme ameliyatı oldum. Verilen hizmetten ve tedaviden oldukça memnun kaldım. Teşekkürler Doktor Erdem..

 • şerife

  göğüs dikleştirme ameliyatı olmak için önceden bir hazırlık yapmak gerekir mi. Randevu aldığım gün hem muayene hem ameliyat olabilir miyim acaba ve aynı gun taburcu olma ihtimalim varmıdır.

 • melike sarı

  merhabalar göğüs dikleştirme yaparken aynı zamanda göğüsler toplanıp sarkıklıklarda gideriliyordur zannımca. fiyatı nedir ve hastanede 1 gece kalmam yeterli mi

 • Melisa

  Göğüs dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum fakat bazı korkularım var ve bu konu hakkında biraz bilgi almak istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim. Başarılar..

 • sedef

  Göğüs dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum fakat pek bir bilgim yok bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler başarılar

 • sevim selçuk

  meme dikleştirme ve ameliyatı ile alakalı verdiğiniz bilgiler ve videolar harika olmuş. Elinize dilinize sağlık doktor bey. İnternette ki yorumlarla sizin hasta yorumlarınızı okudum ve ameliyattan
  dönemde sonraki aşırı ağrıların olmadığını söylüyor sizin hastalarınız. Size güvendim ve en kısa zamanda muayeneye geleceğim. İyi çalışmalar ve başarılar dilerim

 • süheyla şerif

  Meme dikleştirme ile ilgili doyurucu bilgiler videolar yayınlamışsınız. estetik ile alakalı kafamdaki bütün soruların cevabını sitenizde buldum. ameliyatla alakalı kafamdaki şüphe ve korkuları gideren bir site emeğinize sağlık. Güvenerek size ameliyat olabiliceği inancındayım. iyi çalışmalar dilerim doktor bey

 • şerife salyancı

  elinize sağlık doktor bey, sitenizdeki göğüs dikleştirme ile ilgili yazılar, soru cevaplar ve videoları izledim ve sizin işnizde uzman olduğunuz belli en kısa zamanda randevu alıp muayeneye geleceğim 🙂

 • sevtap çalışkan

  meme dikleştirme ameliyatıyla alakalı verilen bilgileri ve videoları izledim. Meme dikleştirme operasyonu ile alakalı bir çok soruma cevap buldum merak ettiğim belli bir süre sonra tekrar ameliyat olmak gerekecektir bunu biliyorum ama bu sure nasıl daha da geçiktirilebilir.

 • Halime Erdinç

  Meme dikleştirme ile alakalı harika bilgiler, aklımdaki hemen hemen her sorunun cevabını buldum ve doktora güvendim. Buradan ortalama bir meme dikleştirme ameliyat fiyatları verilse daha da güzel olacaktı.

Bir cevap yazın