göz kapağı estetiği ameliyatı fiyatları

Göz Kapağı
Düşüklüğü(Pitozis)

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 3.7]

Göz kapağı düşüklüğü (pitozis), gözlerin fazla ovuşturulması, yaşlanma sonucunda, kaza ve travmaların sonrasında, kullanılan bazı ilaçlardan dolayı oluşabilmektedir. Göz çevresi, yüzdeki en hassas bölgelerden biridir. Bu tarz problemlerin görülmesi, kişinin yüzündeki estetik görünümü bozmakta ve kişinin ağrı çekmesine bile sebebiyet vermektedir.

Tüm bunlara sebebiyet vermesi, kişinin sosyal yaşantısını ve sağlıksal durumunu olumsuz etkilemektedir. Kişinin sahip olduğu göz kapağının düşüklüğü aynı zamanda görme problemlerinin önüne geçmekte ve göze çeşitli ağrıların oluşmasına da sebebiyet vermektedir. Bu durum aynı zamanda pitozis olarak nitelendirilmektedir. Kişinin sahip olduğu göz çevresinin estetik bir görünüme ulaştırılması, ağrılı bir durumdan kurtulması ameliyat ve tedaviyle birlikte mümkün hale geliyor.

Göz kapağının düşmesi gibi problemleri yaşayan kişilerin mutlaka tedavi ve ameliyat olması gerekmektedir. Ameliyat olunmadığı taktirde çeşitli problemlerin gün yüzüne çıkması mümkün hale gelecektir. Bu tarz problemlerin gün yüzüne çıkması, kişinin sağlıksal durumunu olumsuz etkileyeceğinden ötürü mutlaka göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olunması gerekir. Ameliyat olunmadığı taktirde pitozis daha fazla rahatsızlık oluşturacak, kişinin sağlıksal durumu olumsuz etkilenmeye devam edecektir. Göz çevresinin estetik bir görünüme ulaştırılmaması, görme problemlerine olumsuz etki sunması, gözlerin açılma ve kapanma esnasında zorlanma gibi problemler insanların sosyal hayatını da olumsuz etkilemektedir. Sosyal hayatın olumsuz etkilenmesi, kişinin aynı zamanda öz güven eksikliği yaşamasına da sebebiyet verecektir. Bu yüzden kişinin tedavi ve ameliyat olması şarttır.

İletişime Geç


Göz Kapağı Düşüklüğü
(Pitozis) Sebepleri Nelerdir?

 • Doğuştan oluşan göz kapağı düşüklüğü en riskli sebeplerden biri olarak nitelendirilir.
 • Kapak travmasının kazalar sonucunda oluşması,
 • Aşırı göz kapağı ovalamasının travma sonucunda meydana gelmesi,
 • Kullanılan ilaçların pitozis problemine sebebiyet vermesi,
 • Yaşlanmanın verdiği sebebiyetle göz kapağının zayıflaması ve gevşemesi,
 • Göz kapağı kasının sinir bozukluğuna sahip olması göz kapağı düşüklüğü
 • sebepleri arasında yer almaktadır.
 • Doğuştan kişinin gözlerinin küçük olması ve göz kapağının düşük olması yalancı pitozis olarak nitelendirilmektedir.

Doğuştan oluşan göz kapağı gevşemesi, insanların ileri dönemde bu rahatsızlığı daha fazla yaşamasına sebebiyet veren unsurlar arasında yer almaktadır.

Kişinin kapak travması yaşaması, kaza sonucunda oluşursa tekrardan göz kapağı düşüklüğü meydana gelebilecektir. Bunu engelleyebilmek adına ameliyatın olunması gerekmektedir. Ameliyat olunduğu taktirde kişinin bu tarz problemlerden kurtulması mümkün hale gelecektir. Bu tarz problemlerden kurtulan kişiler, sahip olduğu yeni estetik görünümle sosyal yaşantısına da olumlu etkiler sunacaktır.

pitozis nedir

Pitozis insanların sağlıksal durumunu kötü etkileyen, yüzündeki estetik görünümün yok olmasına sebebiyet veren bir problemdir. Bu problemin engellenebilmesi için mutlaka kişinin ameliyat ve tedavi olarak, bu durumdan kurtulması gerekmektedir. Göz kapağının fazlasıyla gevşemesi, yaşlılık dönemlerinde fazlasıyla görülebilir. Aynı zamanda kişinin doğuştan göz kapağının düşük olması, ileride daha da gevşeme gibi problemler yaşayabilmesi olağan olarak nitelendirilmelidir.

Pitozisin belirtisi göz kapağının düşük olmasıdır. Normalde korneayı yaklaşık 1 ml kadar örten göz kapağı daha fazla örtmektedir.

Göz Kapağı
Düşüklüğü Tipleri

 • Göz kapağında hiç hareket yoksa doğuştan veya sonradan fark etmeden bu durum nörolojik olarak görülmektedir.
 • Göz kapağının bir kısmı hareket halinde olabilir ve diğer kısımları hareket edilemez durumda görülebilir.
 • Göz kapağının tamamen hareket edilebilmesi fakat bu durumun rahatsız edici olarak görülmesi, göz kapağının yine de düşük bir görüntüye sahip olması
 • düşüklük tipleri arasında yer almaktadır.

Doğuştan, yaşlılıktan veya travmadan dolayı göz kapağı düşüklüğü yaşanabilmektedir. Her düşüklüğün farklı sebebi olabilir. Travmalar aynı zamanda aşırı ovalama veya gevşemeye sebebiyet verecek hareketlerin yapılmasıyla aynı kategoride incelenir ve tedaviler aynı kategori altında uygulanır.

Kişinin yaşadığı problemlere son verebilmek için doktorlar ilk etapta analiz gerçekleştirir. Analizlerin gerçekleşmesi sonucunda hangi tedavi yönteminin uygulanacağına karar verilir. Kişi ameliyat olabilir durumdaysa kişinin yaşadığı probleme bağlı olarak en doğru ameliyat yöntemi tercih edilecektir. Bu sayede pitozis probleminden kurtulmak mümkün hale gelecektir.

Göz kapağı düşüklüğü üç farklı başlık altında incelenir. Göz kapağının hiç hareket etmemesi, göz kapağının hareket etmesi fakat yine de düşük olması, göz kapağının bir kısmının hareket haline olması gibi üç farklı tip bulunmaktadır. Bu tiplemelerin farklı tedavileri ve ameliyatları bulunmaktadır. Doktor, gerekli analizleri ve muayeneyi yaptıktan sonra en uygun tedavi ve ameliyat yöntemini seçerek kişinin bu problemden kurtulmasına sebebiyet verir.

Göz Kapağı Düşüklüğü
Ameliyat Alternatifleri

 • Kişi göz kapağını hiç hareket ettiremiyorsa ve bu durum doğuştan, sonradan oluşmuşsa nörolojik olarak kabul edilir ve buna göre bir ameliyat uygulanır. Nörolojik sebebiyetten ötürü göz kapağı düşüklüğü göz kapağını açan kasın hareketsizliğinden dolayı bu tarz problemin yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Hastanın vücudundan alınan lif ve silikon ipler yardımıyla kassın hareket edilebilmesine olanak tanınır ve bu sayede hasta problemden kurtulur.
 • Göz kapağının bir kısmı hareket halindeyse ve diğer kısmı çalışmıyorsa, kasın boyu kısaltılır. Kasın boyunun kısaltılması, hareket edilme problemini aşmak için yeterli olacaktır.
  Travmaya bağlı olarak, aşırı ovmadan ve kaşımadan dolayı göz kapağı düşüklüğü (pitozis) problemini yaşayan kişilere, anatomik müdahale uygulanır. Yerinden oynayan kapağın, tekrardan yerine getirilmesiyle bu durumun önlenmesi mümkün hale gelecektir.

Her problem için belli bir ameliyat alternatifinin bulunması, iç rahatlatıcı olarak nitelendirilmektedir. Kişiler bu tarz problemleri aşabilmek adına doktora başvurur. Göz kapağının kısaltılması, göz kapağındaki kasların düzeltilmesi ve tekrardan kapağın yerine getirilmesi, lif ve silikon ipler yardımıyla kassın hareket etmesine olanak tanınması gibi ameliyat alternatifleri bulunmaktadır.
Bu ameliyat alternatifleri sayesinde kişiler, sosyal hayatına olumlu etkiler sunar.

Olumlu etkilerin sunulması sadece ameliyatla mümkündür. Kalıcı olmayan yöntemlerle bu problemin aşılması mümkün değildir. Belli başlı tedaviler ve ameliyat uygulanmadığı sürece hastanın bu problemden kurtulması zor olarak görülür.

göz kapağı estetiği ameliyatı nedir

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı
Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Adeleye yapılan müdahalenin fazla olması sebebiyle göz kapağı biraz açık kalacaktır. Bu durumda kişinin enfeksiyon riski oluşturacak alanlardan uzaklaşması ve o bölgeye dikkat ederek sosyal yaşantısını sürdürmesi gerekir.

Ameliyat sonrasında gözün çok kısa bir zaman açık kalması sebebiyle göz kuruluğunu engelleyecek damlaların kullanılması gerekir. Aksi taktirde gözün kuru kalması söz konusu olacak ve kişi farklı problemler yaşayacaktır. Göz kuruluğunu engelleyecek damlaların aksatılmadan kullanılması gerekmektedir.
Kişinin ameliyat sonrasında müdahale yapılan bölgeye elle müdahale etmemesi ve üstü bir bez ile kapatılmışsa bunun belli bir zaman sonra çıkartması gerekir.

Kişi aynı gün taburcu olsa da, enfeksiyon riski oluşturacak problemlerden kaçınmalı ve gözlerinin sağlığı için hijyenik ortamları tercih etmelidir.

Göz kapağı düşüklüğüne tekrardan sebebiyet verecek hal ve hareketlerden, ilaçlardan kaçınmak gerekir.
Tüm bunların yanı sıra doktorun verdiği tavsiyeler de uygulanırsa, kişi sorunsuz bir şekilde bu ameliyatı atlatacak ve iyileşme süreci de olumlu etkilenecektir. Pitozis ameliyatı sonrası kişinin çeşitli problemler yaşamaması için mutlaka doktor tarafından bahsedilen durumlara dikkat etmesi gerekir. Aksi taktirde çeşitli problemler meydana gelecek ve iyileşme süreci olumsuz etkilenecektir. pitozis iyileşme süreci çok uzun değildir. Bu sayede kişi kısa süre içerisinde estetik görünüme sahip olacaktır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı
Olunmadığında Meydana Gelebilecek Problemler

 • Görme durumunun engellenmesi,
 • Yüzdeki estetik durumun olumsuz etkilenmesi,
 • Zaman geçtikçe sarkmanın daha fazla oluşması,
 • Çok ağır bir durum haline geldiğinde göz kapağını hareket edememe,
 • Tek veya çift taraflı kas hareketlerinin kısıtlanması,
 • Göz kapağı düşüklüğünün zaman geçtikçe farklı problemlere sebebiyet vermesi,
 • Kişinin görme durumuna olumsuz etkiler sunması,
 • Göz kapağını hareket etme esnasında zorlanma,
 • Kapağın fazlasıyla sarkması sebebiyle göz bebeğinin üstünün kapatılması,
 • Gözün enfeksiyon gibi risklerle karşılaşarak fazlasıyla hassas bir duruma gelmesi gibi problemler ameliyat olmayan kişilerin karşılaşabileceği durumlar arasında yer almaktadır.

Göz kapağının düşüklüğünden sonra kişi ameliyat veya tedavi olmazsa, çeşitli problemlerle karşılaşması mümkündür. Göz kapağı düşüklüğü fazlasıyla küçümsenecek bir problem değildir. 

blefaroplasty yani Göz kapağı estetiği - Blefaroplasti

Bu durumun küçümsenmesi, kişinin ileride çeşitli problemlerle karşılaşabilmesine sebebiyet verecektir. Bu tarz problemleri yaşamamak için mutlaka pitozis ameliyatı olunması gerekir.

Ameliyat olunmadığı taktirde kişinin çeşitli problemlerle karşı karşıya gelmesi söz konusu olacaktır. Tüm bunların yanı sıra ameliyat olan kişiler, estetik bir yüz görünümüne sahip olacaktır. Estetik bir yüz görünümüne sahip olmak aynı zamanda sosyal yaşantıyı olumlu etkileyeceğinden dolayı kişi özgüven sahibi olarak, ameliyattan memnun kalacaktır. Kişi aynı gün içerisinde taburcu olabildiğinden dolayı sosyal hayattan uzaklaşma gibi problemler yaşanmamaktadır.

Pitozis Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

 • Görme problemini engelleme,
 • Estetik görünüme sahip olma,
 • Göz kapağının, göz bebeğini kapatması gibi durumları engelleme,
 • Göz kaslarının daha iyi çalışması,
 • Göz kaslarının hareket edilmesi esnasında zorlanmama,
 • Enfeksiyon risklerinden kurtulma,
 • Orantılı ve estetik bir yüze sahip olma,
 • Tek veya çift taraflı, kısmi olarak kas hareketsizliğini engelleme,
 • Sosyal yaşantıya olumlu etkiler sunma,
 • Özgüven sahibi olma ve estetik görünüm sayesinde daha rahat hareket edebilme,
 • Gözün daha iyi görebilmesini sağlama,
 • Göz ağrılarından kurtulma,
 • Daha fazla sarkmanın oluşmasını engelleme gibi avantajlar pitozis ameliyatının avantajları arasında yer almaktadır.

Kişini ameliyattan sonra bu tarz avantajlara sahip olması, mümkündür. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı %100 olumlu sonuç verdiğinden ötürü bu problemi yaşayan kişiler, problemden kurtularak sosyal yaşantısına olumlu etkiler sunar. Kişinin kas hareketsizliği yaşaması tamamen engellenir ve kişi yepyeni bir göz çevresine sahip olur.

Pitozis problemi yaşayan kişilerin, normal hayatında zorlanması ve gece uyurken çeşitli problemlerle karşılaşması can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor. Bu durumu aşabilmek adına birçok kişi bu ameliyatı gerçekleştirerek, kendi estetik görünümünü sağlayıp aynı zamanda sağlıksal problemlerden kurtuluyor. Sağlıksal problemlerden kurtulmak, ameliyat sayesinde mümkün hale geldiğinden dolayı ameliyata olan güvenin sarsılması mümkün değildir ve herkes bu ameliyattan faydalanabilir.

Göz Kapağı Düşüklüğü
Görme Engeline Sebebiyet Verir mi?

Göz kapağının fazlasıyla düşük olması, göz bebeğinin kapatılmasına sebebiyet verir. Kişinin bu durumdan ötürü %50 görememe veya daha fazla görememe riski bulunuyor. Göz bebeğinin üstünün kapatılması sonucunda muhakkak kişinin pitozis ameliyatı olması gerekir. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sayesinde kişiler, estetik bir görünüme sahip olmanın yanı sıra görme probleminden de kurtulur. Bu durumun daha fazla ilerlemesi, kişinin daha fazla görememe oranına ulaşmasına sebebiyet verecektir.

Blefaroplasti göz kapağı estetiği

Mutlaka göz kapağının kısaltılması veya kasların hareket edilmesine yardımcı olacak ameliyatın yapılması gerekmektedir.  Aksi taktirde kişinin yaşantısı olumsuz etkilenecek ve birçok problemle karşı karşıya gelebilmek kişinin farklı problemlerle de karşılaşmasına sebebiyet verecektir.

Yorumlar

9 Comments to “ Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü) Belirtileri ve Tedavisi”
 1. Gülsüm says :Cevapla

  Hocam merhaba, ameliyattan sonra iz kalır mı?

 2. sevin says :Cevapla

  pitozisin tedavisi sadece cerrahi olarak mı yapılyor hocam

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba,
   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu telden iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 3. Özge says :Cevapla

  Merhabalar,
  10 yıl önce Yumuşak doku kanseri ameliyatı oldum ve sol gözümde göz kapağı düşüklüğü oldu. Tanı olarak horner sendorumu olduğu söylendi. Estetik açıdan rahatsız olduğum için bir doktora gitmiştim.Gözkapağı Ameliyatı olup olamayacağımı öğrenmek için.. Doktordan horner sendromu olduğu için alt kapağında üste doğru çıktığını ameliyat olsam bile sağ gözüme göre çok eşitlenemeyeceğini söylemişti. Sizin bu konudaki görüşlerinizi merak etmekteyim? 29 yaşındayım.
  Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba,
   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu telden iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 4. Deniz says :Cevapla

  Merhaba üst göz kapağı ameliyatı yanı pitosiz için fiyat alabilir miyim lütfen

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba,
   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu telden iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 5. Elif Dayı says :Cevapla

  Üst göz kapağı fiyat verir misiniz lütfen.

  1. Defne says :Cevapla

   Merhaba
   Ameliyat sonrası izlerin geçme süresi ne kadardır? Kişiden kişiye göre değişir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP