bacak estetiği nedir

Bacak Estetiği Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Bacak estetiği operasyonuyla bacakların çarpık olması, üst bacak kısmının rahatsız edici bir görüntü oluşturması, üst veya alt bacak bölgesinde fazla kilodan sarkma problemler, kilo vermeden sonra oluşan çeşitli sarkmalar düzeltilebilmektedir. Doğuştan gelen veya kilo almalarda ve vermelerde oluşan estetik problemleri, insanların sosyal yaşantısını olumsuz etkileyebilmektedir.

Bacak estetiği operasyonu sayesinde birçok kişi hedeflediği vücut görünümüne ulaşabilmekte ve istediği bacak şekline sahip olabilmektedir. Birçok kişinin doğuştan veya sonradan bacakla ilgili estetik rahatsızlıkları bulunuyor. Estetik rahatsızlığın bulunması, kişinin sosyal yaşantısını fazlasıyla olumsuz etkileyebilecek kadar önemli bir nitelik taşımaktadır.

Bu yüzden rahatsızlığı olan kişilerin, estetik operasyonuna girişmesi faydalı olacaktır. Özellikle kadınların istediği kıyafeti, bacağındaki estetik problemlerinden dolayı giyememesi ve mevsimsel problemler yaşayarak, mevsime ayak uyduracak giyim tarzıyla dolaşamaması ciddi problemler oluşturmaktadır. Bu tarz problemlerin önlenebilmesi için birçok kişi bacak estetiği ameliyatı geçirmektedir. Ameliyatın kısa süre içerisinde sonuç vermesi ve elde edilen görünümün, tatmin edici bir nitelik taşıması operasyonun başarılı olduğunu gösterir. Operasyonun kısa süre içerisinde dönüt verebilmesi, birçok kişinin estetik operasyonuna girmesine sebebiyet vermiştir.

Estetik operasyonu sayesinde kişiler, öz güven sahibi olabilmekte ve estetik konusunda kendisine daha çok güvenmektedir. Estetik operasyondan sonra kişi istediği kıyafeti giyebilmekte ve sağlıklı bir görünüme ulaşabilmenin keyfini çıkarmaktadır.

İletişime Geç


Bacak Estetiği
Operasyonunun Avantajları

Bacağın fazlasıyla ince olması veya kalın bir görünüme ulaşması, estetik operasyonlarla giderilebilir. Kişi bacak estetiği operasyonundan kısa süre sonra istediği görünüme kavuşabilmenin keyfini yaşayabilmektedir. Kişi operasyondan sonra istediği estetik verimi alabilmekte ve bu verim sayesinde kişinin sosyal hayatı olumlu etkilenmektedir.

Operasyonun kısa süre içerisinde dönüt verebilmesi ve başarılı bir sonuç doğurması, operasyonun tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır. Kilo verme ve kilo almadan sonra oluşan estetik problemler, ameliyat sayesinde giderilebilmektedir. Ameliyat sayesinde kısa süre içerisinde bu problemlerin giderilebilmesi ve kalıcı bir estetik görünüme ulaşılabilmesi, operasyonun tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır.
Doğuştan gelen bacak estetiği problemleri, kalıcı olmayan çözümlerle her ne kadar önlenebilse de kalıcı bir ameliyatın yeri başkadır.

Kişiler korse veya dolgulu kıyafet giyerek bu problemin üstesinden gelmeye çalışsa bile ne yazık ki kalıcı bir çözüm olmadığı bilinmektedir.

Bunun yerine bacak estetiği sayesinde istenilen görünüme kalıcı bir şekilde ulaşmak, kalıcı olmayan çözümlerden kurtulmak mümkün hale gelir.

Bu sayede kişiler, öz güven sahibi olarak kendi vücuduna daha fazla güvenerek hareket eder.

bacak estetiği-ameliyatı

Tüm bunların yanı sıra bacak estetiği ameliyatlarında yağ alımı veya yağ transferi yapıldığı için organik bir işlemin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Eğer bunlar çözüm üretmiyorsa dolgularla bacağın istenilen kıvama getirilebilmesi söz konusu olur.

bacak estetiği nasıl yapılır

Bacak Estetiği
Operasyon Çeşitleri

 • Çarpık bacak estetiği
 • Uyluk germe ameliyatı
 • Diz estetiği
 • Çöp bacak estetiği

Farklı problemler için üretilen bacak estetiği çözümlemeleri, herkesin mutlu olmasına sebebiyet verebilmektedir. Estetik problem oluşturan unsurların üstesinden gelebilmek, bu sayede mümkün hale gelir. Kişinin dizinde, üst veya alt bacağında oluşan estetik problemler operasyon alternatifleriyle giderilebilmektedir.

Ameliyat esnasında yağ transferi veya yağ alımının gerçekleşmesi, istenilen forma ulaşılmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden birçok kişi bacak estetiği ameliyatı girişimde bulunarak, kendi vücudunu istediği şekle ulaştırabilmenin keyfini yaşıyor. Tüm bunların yanı sıra ameliyatların kalıcı bir şekilde çözüm sunması, tercih edilmesini sağlayan faktörler arasında yer alıyor.

Bacakta estetik problemi oluşturan herhangi bir görüntü, farklı operasyon alternatifleriyle estetik hale getirilebilmektedir. Bacak estetiği sayesinde birçok kişi, kendi vücudunun formunu sağlıklı bir görüntüye ulaştırabilmektedir. Farklı operasyon alternatiflerinin oluşturulması, her problemin üstesinden gelinmesine yardımcı oluyor. Doktorlar vücudu yeterince incelediğinden sonra hangi operasyonun gerçekleşmesi daha doğru olacaksa buna göre hareket ediyor. Bu sayede kişiler, ameliyat sonrasında istediği görünüme ulaşabilmenin keyfini yaşıyor. Tüm bunların yanı sıra kişinin bacağındaki görüntünün kalıcı bir estetik görünüme ulaşabilmesi, operasyon alternatifleri tarafından mümkün hale geliyor. Kişinin kısa süre içerisinde sosyal hayata dönebilmesi ve istediği gibi vücudunu kullanması, operasyonun avantajları arasında yer almakta aynı zamanda insanların memnuniyetini sağlamaktadır.

Çarpık Bacak
Estetiği

Çarpık bacak görüntüsünün oluşması, doğuştan veya sonradan oluşan estetik rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Bu görünümü kalıcı olarak, estetik görünüme ulaştırmak isteyen kişilerin çarpık bacak estetiği ameliyatına girmesi gerekmektedir.

Çarpık bacak estetiği ameliyatında kişinin belinde veya karnında yağ varsa, çarpık ve içe gömülü yerlere bu yağ transfer edilir.

Eğer kişide yeterli yağ bulunmuyorsa, bir çeşit dolgularla bacağın çarpık kısmı doldurulur. Bu sayede eğriliğin engellenmesi söz konusu haline gelir. Kişinin vücudunda yeterli yağ bulunmuyorsa, ameliyatın gerçekleşmemesi söz konusu olmayacaktır.

Eğer kişi dolguyla ameliyat oluyorsa, bu işlem yaklaşık bir saat içerisinde sonlanacak ve kişi gece hastanede kalmak zorunda olmayacaktır. Dolgu yapılacaksa lokal anestezi, yağ transferi veya yağ alımı gerçekleşecekse genel anestezi tercih edilir. Dolgu 5 ile 10 yıl boyunca çözüm sunarken, yağ transferi kalıcı bir çözüm sağlar. Kişinin ömrü boyunca aynı bacak yapısına sahip olması mümkün hale gelir. Bu yüzden kişilerin yağ transferi işlemine tabi tutulması, daha iyi bir çözümün sunulmasına yardımcı olacaktır.

Eğer kişinin belinde veya karnında fazla yağ varsa bu yağlar liposuction yöntemi ile alınıp, ihtiyaç duyulan bölgelere transfer edilir. Yağın transfer edilmesi, daha estetik bir görüntü oluşturduğundan dolayı birçok kişi bu operasyonu başarılı olarak görmekte ve kalıcı çözüm ürettiğinden dolayı tercih edilebilir olduğu aşikar bir durum olarak nitelendirilmektedir.

Çocukluk döneminde düzensiz beslenen, yeterince D vitamini alamayan çocukların çarpık bacak sahibi olması mümkündür.

Çarpık bacağa sahip olan kişiler, büyüme evresine girdiği andan itibaren bu görüntüden rahatsız olur ve kalıcı olmayan çözümlerle, bu görüntünün estetik bir duruma ulaşmasını sağlar.

Kalıcı olarak estetik görünüm sunan çarpık bacak estetiği, yağ transferi ile mümkün hale gelir. Dolgu ile yapılan ameliyatın 5 ile 10 yıl arasında kişinin kullanımına ve vücut yapısına bağlı olarak, çözüm sunar.

Böylelikle kişi dolgulu kıyafetler giymediğinde de istediği bacak görünümüne sahip olarak, kendi vücuduna olan güvenini üst düzeye çıkartarak memnuniyet duyabilmenin keyfini yaşar.

Uyluk Germe
Ameliyatı

Kişinin fazla kilo vermesi sebebiyle uyluk kısmında oluşan sarkma, uyluk germe ameliyatı ile alınabilir. Sarkmanın, estetik bir görünüme kavuşabilmesi için uyluk germe ameliyatı yapılmaktadır. Fazla olan derinin alınması sebebiyle, kişinin ameliyattan maksimum verim elde edebilmesi söz konusu haline gelir. Bu sayede kişi, fazla deriden kurtularak estetik bir görünüme ulaşır. Eğer altta kalan derinin fazlalığı varsa ve bu deri alınacaksa, bacağın iç kısmında bir çizgi belirgin hale gelir.

Çizgi pek rahatsız edici değildir, arka taraftan görülmez. Sadece bacağın açılması esnasında görülebilecek niteliktedir. Kişinin bu ameliyattan sonra tatmin edici bir görünüme ulaşabilmesi mümkündür. Çünkü uyluk germe ameliyatı, ciddi manada zor bir ameliyattır ve maksimum verim elde edilebilmesi için uzun sürer.

Uyluk kısmından alınan deri, kişinin estetik görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Deri alındıktan sonra bölgenin tekrardan dikilmesi sebebiyle bir çizgi belirgin olur. Kişi eğer sürekli yürürken rahatsızlık duyuyorsa ve bacak kısmı birbirine sürtünüyorsa, mutlaka uyluk germe operasyonundan faydalanması gerekir. Aksi taktirde birçok problemin söz konusu olması, mümkün hale gelecektir.

Kişinin öz güven sahibi olmasına yardımcı olan estetik operasyonu, uzun sürse bile kişi evvelsi gün hastaneden çıkıp; sosyal hayatına dönüş yapabilmektedir. Sosyal hayatına hızlı bir şekilde dönebilmesi için, ameliyattan birkaç saat sonra kişinin belli başlı egzersizleri yerine getirmesi gerekir. Egzersizler, kişinin sosyal hayata dönüşünü hızlandırabilecek niteliklere sahiptir.

Ameliyat sonrasında kişinin genital bölge bakımına, tuvaletten sonra temizlik konusunda dikkat etmesi gerekir. Çünkü ameliyattan sonra bölgenin hiçbir şekilde hijyenik problemlerle karşılaşmaması gerekiyor. Aksi taktirde sağlıksal problemlerin gün yüzüne çıkması söz konusu olacaktır. Kişinin genital bölge bakımına dikkat etmesi, iyileşme sürecini de hızlandıracaktır. İç çamaşırın altında kalan çizgi, kişinin rahatsız olmamasını sağlamakta ve estetik bir görünümün bozulmamasına yol açmaktadır.

Tuvaletten sonra kişinin genital bölgesini yeterince temizlemesi, silmesi gerekir. Aksi taktirde hijyenik problemlerin gün yüzüne çıkması ve kişinin bu durumdan aşırı bir şekilde rahatsız olması mümkün hale gelecektir. Bu yüzden doktorlar, genital bölge temizliğine ameliyat sonrasında fazlasıyla dikkat edilmesini tavsiye eder.

Diz Estetiği

Diz bölgesi, bacağın estetik görünmesine olanak tanıyan en önemli bölgeler arasında yer alıyor. Dizin estetik açıdan kötü bir görünüme sahip olması, kişinin fazlasıyla rahatsız olmasına sebebiyet verecek kadar etkilidir. Bu yüzden problem yaşayan kişilerin, diz estetiği olması tavsiye ediliyor. Diz bölgesinde aşırı sarkma ve yağ birikimi, diz estetiği operasyonuyla son bulmaktadır. Sarkma gibi problemlerde deri alınırken, yağ birikiminde liposuction yöntemiyle yağ alınır.
Liposuction yöntemiyle yağ birikiminin alınması, diz bölgesinin estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Kişinin bu konuda sahip olacağı estetik görünüm, tüm bacağın görüntüsüne yansıyacak ve rahatsız edici görüntü son bulacaktır.

Aşırı sarkma problemleri, genellikle kilo alımından sonra gerçekleşiyor. Kilo alımı fazlasıyla olan kişilerin bu tarz problemleri yaşaması mümkündür. Bu yüzden kişilerin diz estetiği operasyonuna girişim yaparak, sarkmaların alınmasını sağlaması kendisine yardımcı olacaktır. Fazla derinin diz bölgesinden alınması daha sonra o bölgenin dikilmesi, dizdeki estetik görünümü oluşturur.Ameliyatın kısa süre içerisinde başarılı bir sonuç vermesi,herhangi bir risk taşımaması ameliyatın avantajları arasında yer almaktadır. Bu yüzden kişinin sahip olacağı estetik görünüm, tatmin edici nitelikleri taşıyor. Tüm bunların yanı sıra fazla yağ birikimi ve sarkma gibi problemler, kişinin öz güven kaybı yaşamasına sebebiyet vermektedir. Öz güven kaybı yaşayan kişilerin, bu tarz problemlerden kurtulması diz estetiği ameliyatı ile sağlanmaktadır.

 

 

bacak estetiği fiyatları 2021

Kişi ameliyattan sonra mutlaka bölgenin temizliğine ve bölgenin kullanımına dikkat etmelidir. Hijyenik problemlerin oluşmaması için, enfeksiyon riski taşıyan bölgelerden uzak durulması gerekir. Aksi taktirde kişinin hijyenik problemler yaşayarak, sağlıksal problemlere tanık olması söz konusu haline gelecektir. Kişinin ameliyattan sonra o bölgeyi kullanırken biraz daha hassas davranması oldukça önemlidir.

Ameliyattan sonra hasta psikolojisine kapılmayıp, belli başlı egzersizleri yerine getirmek iyileşme sürecine olumlu etkiler sunacaktır. Bu yüzden kişinin, birçok konuda dikkatli olması ve operasyondan geçen bölgenin temizliğine önem vermesi fazlasıyla önem taşıyor. Kişi, kişisel bakımına dikkat ettiği sürece ve operasyona dahil olan bölgenin kullanımına özen gösterdiği süre boyunca problem yaşaması mümkün değildir.

bacak estetiği operasyonu

Çöp Bacak
Estetiği

Fazlasıyla zayıf olan kişilerin, bacakları ince olduğundan ötürü kişinin bu durumdan rahatsızlık duyması oldukça normaldir. Bacakların fazlasıyla ince olması kişinin öz güven kaybı yaşamasına ve aynı zamanda istediği kıyafeti giyememesine sebebiyet verir. Bu yüzden kişilerin çöp bacak estetiği operasyonuna dahil olması önemlidir. Operasyona dahil olunduğu taktirde operasyondan maksimum verim alınabilmesi söz konusu olacaktır.İnce bacağın, istenilen forma ulaştırılması mümkün hale geleceğinden dolayı kişi; ameliyattan maksimum verim elde edebilecektir.

Operasyona dahil olunduğu taktirde operasyondan maksimum verim alınabilmesi söz konusu olacaktır.İnce bacağın, istenilen forma ulaştırılması mümkün hale geleceğinden dolayı kişi; ameliyattan maksimum verim elde edebilecektir. Bu sayede kişinin estetik açıdan herhangi bir problem yaşaması, mümkün değildir. Kişinin sahip olacağı estetik görünüm kısa süre içerisinde sağlanacak ve ameliyatın başarılı sonuç vermesi mümkün hale gelecektir.

Çöp bacak estetiği, bacakların ince bölgelerine protez uygulanmasıyla gerçekleşir. İnce bölgelerin, protez ile dolgun hale getirilmesi; kişinin istediği görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Kişinin ihtiyaç duyduğu kadarıyla protez büyüklüğü tercih edilir ve bu ölçümü doktor gerçekleştirir. Kişinin bünyesine göre protez seçiminin yapılması, profesyonel bir şekilde ameliyatın başarılı sonuç vermesine olanak tanır.

Protez, kişinin vücut yapısına göre tercih edilmekte ve ince bölgelerin ihtiyaç duyduğu kadarıyla kullanılmaktadır. Bu sayede kişinin vücudunda ağırlık hissetmesi söz konusu değildir. Ağırlığın hissedilmemesi için gereken ölçümler yapılmaktadır. Ölçümler, protez ihtiyacının ne kadar olduğunu belirliyor. Bu yüzden kişi kendi vücut yapısını istediği forma çok kolay bir şekilde ulaştırabiliyor. Protez, ilk etapta alt bacağa yerleştirilir. Daha sonra diz ile ayak bileği arasında ihtiyaç duyulduğu kadar protez büyüklüğü, yerleştirilir. Bu sayede kişi kendi bacak estetiğisağlayarak, sağlıklı bir forma rahat bir şekilde ulaşacaktır.

Çöp bacak estetiği sayesinde birçok kişi ince bacaklardan kurtulmuş, öz güven sahibi olabilmiştir. Ameliyatın sunduğu avantajlar sayesinde birçok kişi kendi estetik görünümünü oluşturabilmiştir. Rahatsız edici bir problemden kurtulmak isteyen kişiler, bu operasyondan faydalanır. Ameliyat sonrasında herhangi bir izin görülmemesi ve estetik görünümüz zedeleyecek ameliyat izlerinin gün yüzüne çıkmaması; kişinin tatmin olmasına yardımcı olur. Kişi istediği görünüme kavuşurken başka bir rahatsızlıkla karşılaşmaz. Bu sayede ameliyattan maksimum verim elde etmek mümkün hale gelir.
 

Bacak Estetiği Ameliyatından Sonra
Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Operasyon yapılan bölgenin temizliğine,
 • Bölgenin hijyenik açıdan risk taşımadığına,
 • İyileşme süreci boyunca yapılan hareketlere,
 • Operasyon bölgesinin kullanımına fazlasıyla dikkat etmek gerekir.
 • Bacak estetiğinden sonra kişinin hareketlerine ve operasyon geçirilen bölgenin temizliğine fazlasıyla dikkat etmesi gerekir.

Uyluk germe ameliyatında özellikle dikkatli olunması gerekiyor. Aksi taktirde kişinin sağlıksal ve hijyenik problemlerle karşılaşması mümkündür. Kişinin sahip olacağı estetik görünüm, her ne kadar tatmin edici olsa da iyileşme süreci boyunca tüm bu hususları göz önünde bulundurmakta fayda var. Eğer iyileşme süreci boyunca egzersiz yapılırsa, iyileşme süreci olumlu etkilenecektir.

Kişi ameliyat yapılan bölgeyi daha hassas bir şekilde kullanmalıdır. Ağır gelecek herhangi bir hareketi yapmak veya bir ağırlık kaldırmak, fazlasıyla zarar verebilecek niteliktedir. Dikişlerin hemen açılmaması için kişinin yeterli düzeyde istirahat etmesi fazlasıyla önemlidir. Tüm bunların yanı sıra iyileşme süreci esnasında hemen bölgeyi hiçbir şey olmamış gibi kullanmak, fazlasıyla yanlış bir davranıştır. Her bölgenin iyileşme süreci farklı olduğundan dolayı kişi, doktorun tavsiyelerine ve verdiği direktiflere dikkat etmesi aynı zamanda yerine getirmesi gerekmektedir. Tüm bu hususlara dikkat edilirse herhangi bir problem yaşanmadan, iyileşme süreci olumlu bir şekilde tamamlanacaktır.

bacak estetiği ile bacak şekillendirme

Yorumlar

1 Comment to “ Bacak Estetiği Ameliyatı | Bacak Şekillendirme Operasyonu”
 1. Şeyma el nahala says :Cevapla

  Merhaba, ben göğüs toparlama ve karın germe ameliyatı fiyat öğrenmek istiyorum , biliyorum muayenede söyleriz diceksiniz ama istanbul dışından gelicem ve geldiğinde en kısa zamanda ameliyat oömayı düşünüyorum ortalama fiyat yazarsanız sevinirim , teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP