Doç. Dr. Erdem Güven

Doç. Dr. Erdem Güven, ameliyatlarını Acıbadem Maslak Hastanesinde yapmaktadır. Aynı zamanda Acıbadem Maslak Hastanesinin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Koordinatörlüğü’nü yürütmektedir.

Erdem Güven, meme onarımları konusunda literatörüre girmiş yayınlara katkıda bulundu. Özellikle kanser ve diğer hastalıklar neticesinde ortaya çıkan bozuklarda yapılan meme onarımları, meme deformitelerinin düzeltilmesi, vücut şekilendirme ameliyatları, mikrocerrahi onarım ameliyatları, çene yüz bölgesi ameliyatları ve estetik cerrahi ameliyatları konusunda çalışan Erdem Güven, evli ve iki çocuk babası.

1992 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’ni, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

1998 yılında 6 ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri’nde University of California, Los Angeles’ta (UCLA) gözlemci olarak bulundu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde plastik rekonstrüktif estetik cerrahi ihtisasına başladı.

2003 yılında 25. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi’nde klinik dalda birincilik ödülü alarak yüz nakline alternatif bir ameliyatın sunumunu yaptı. 2004 yılında ihtisasını tamamlayarak plastik rekonstrüktif estetik cerrahi uzmanı oldu. 2005 yılında ABD, San Diego’da “endoskopik alın ve orta yüz gençleştirme” kursuna katıldı. 2006 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzman doktor olarak çalışmaya başladı.

İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görevi sırasında 2011 yılında doçent oldu. Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel organizasyonları ve kongreleri yakından takip eden ve sık sık kongrelerde görev aldı.

13-15 Mart 2013 tarihlerinde İspanya, Barcelona’da yapılan “Barcelona Breast Meeting” toplantısında davetli konuşmacı olarak davet edilerek ülkemizde ve dünyada az sayıda merkez tarafından yapılabilen “meme kanseri nedeniyle göğsün alınması sonrasında uygulanan endoskopik meme onarım tekniğini” sundu. Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve ISAPS, Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği Asil Üyeliği bulunan Güven’in uluslararası dergilerde yayınlanmış 36 adet ve ulusal dergilerde yayınlanmış 16 adet makalesi, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve panel konuşmaları bulunuyor.

TOP