Dudak Dolgusu

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]

Dudak dolgusu estetiği günümüzde genç bayanlar arasında oldukça popüler olan bir estetik olarak karşımıza çıkıyor.

Dudak estetiği, dudağın kontürlerinin yeniden oluşturulması, yüze uygun bir dudak yapısının ortaya çıkması çok önemli. Tabi tercihler çok önemli ama hastalarımız dudağın nasıl olması gerektiğini bilmeyebilirler.

Onların istekleri normalin dışında olabilir. Doktorların yönlendirmesi gerekiyor burada. Tabi ki doğal olan her zaman en güzeli olan şeydir.

Yapay olan şeylerin modası geçici olabiliyor.Dudakların estetik bir görünüme ulaştırılmasını sağlayan en etkili madde hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir.

Dolgunun, dudakları daha diri ve dolgun bir hale getirmesi mümkün hale getirmiştir.

Bu sayede dudak dolgusu tamamlanmakta ve kişi istediği görünüme ulaşabilmektedir.

Zaman geçtikçe belli sebeplerden ötürü dudakların ince bir hale gelmesi mümkün hale gelebilir.

Bu tarz problemlerin aşılabilmesi için her ne kadar uzun vadede etkili yöntemler kullanılsa da, dolgu kadar hızlı bir şekilde etki yaratmadığı apaçık ortadadır.

 

İletişime Geç


Bu yüzden birçok kişi dudaklarına dolgu yaptırarak, kendi yüz estetiğini oluşturmakta ve yüzün orantılı bir görünüme ulaştırılması mümkün hale gelir. Birçok kişinin bu operasyondan başarılı bir şekilde ayrılması ve istediği verimi alabilmesi, operasyonun güvenilir olduğunu göstermektedir.

Dudakların incelmesi, hemen hemen her insanda görülebilecek bir durumdur. Bu durumun can sıkıcı bir hale gelmesi, yüzdeki orantısızlığı oluşturması insanların üzülmesine ve estetik görünüme ulaşamamasına sebebiyet verebiliyor. Dudak dolgusu ise hyalüronik asit bazıyla yapılmakta ve kişiler istediği dolgun görünüme ulaşmaktadır.

İstenilen dolgun görünüme ulaşılabilmesi, herkes tarafından istenilen bir durumdur. Bu durumun gerçekleşmesi için dudakların operasyonla dolgunlaştırılması gerekir. Tüm bunların yanı sıra hyalüronik asit, en etkili dolgular arasında yer almaktadır. Dudakların yüze oranla simetrik bir görünüme sahip olması ve kişinin özgüven sahibi olması mümkün hale gelir. Bu sayede birçok kişi bu operasyondan faydalanmak ister.

Dudakların tam ortasına uygulanan dolgu sayesine, dudakların daha belirgin bir görünüme sahip olması mümkündür. İstenilen estetik görünüm, kısa süre içerisinde belirgin hale geldiğinden dolayı birçok kişi dudak dolgusu operasyonundan faydalanmanın keyfini yaşamaktadır. Dudakların estetik bir görünme ulaştırılması, bu operasyon ve teknik sayesinde kısa süre içerisinde mümkün hale geliyor.

Bu yüzden doktorlar tarafından en çok kullanılan yöntem, hyalüronik asit bazla donatılmıştır. Dudakların dolgunlaştırılması, her ne kadar insanların gözüne zor gelse de bu durumun pekte zor olmadığı ortaya çıkmaktadır.

10 – 15 dakika içerisinde kişi, hayal edemediği estetik görünüme kavuşur ve sosyal yaşantısından uzaklaşmadan estetik görünümün keyfini çıkarmakta, operasyondan faydalanabilmektedir.

Her insan belli sebeplerden ötürü dudak incelmesi problemi yaşayabilir. Özellikle orta ve ileri yaşlarda bu durum sık görülebilmektedir. İnsanların bu problemlerden kurtulması, dudak dolgusu operasyonuyla mümkün hale gelmektedir.

Kişiler istediği görünümü elde edebilmekte ve tüm bunların yanı sıra operasyondan faydalanırken sosyal yaşantısı olumsuz etkilenmemektedir.Operasyonun kısa sürmesi, kişinin hızla sosyal yaşantısına geri dönebilmesine yardımcı olmaktadır.

İğneyle dudağın ortasına yapılan dolgu, kısa süre içerisinde kendini gösterir ve kişi bu sayede istediği görünümü elde eder. İstenilen görünüm ilk etapta doktora tarif edilir. Doktor, gereken işlemleri analiz ettikten sonra işlemin nasıl yapılacağına karar verir. Bu sayede kişi istediği görünümü elde edebilmenin keyfini yaşayacaktır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak estetiğini kalıcı veya geçici olarak ikiye ayırabiliriz.

 • Geçici Dudak Estetiği

Dudak estetiğinde geçici estetik ve en basiti olan estetik. Dolgularla dudağın büyümesi olayıdır. Dolgularda güvenli, dolguların kullanılması çok önemlidir. Alerji yapmayan, vücut tarafından reaksiyon gösterilmeyen dolgular tercih edilmelidir.

Buda dünyada büyük üreticilerin ürettiği araştırma geliştirme çalışmaları üzerine çok fazla harcama yapan firmalar var ve bunların ürettiği ürünlerin gerçekten çok güvenli olduğunu izlemliyoruz. Biz daha çok bu tipte vücuda uygulanan dolguların ucuzluğundan öte fiyatından öte güvenliğiyle ilgileniyoruz.

Güvenliği yüksek olan arge faaliyetleri fazla olan ürünlerinde fiyatı en pahalı ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Ama kullanmış olduğumuz ürünler eğer ki güvenliyse hastalarımızla hiçbir alerjik reaksiyon görmüyoruz ve uzun vadede hastalarımız bunların kullanımından çok menün kalıyorlar.

Biz kademeli olarak doktordan doktora fark etmesine rağmen en kademeli olarak ince dudaklarıyla başvuran bir hastada hemen ben dolguyu maksimum düzeyde yapmayı tercih etmiyorum. Kademeli olarak gözün alışacağı şekilde dudağa yavaş yavaş büyütüyoruz.

Dudağın içine bir enjeksiyon yapıyoruz. Önce kontürleri oluşturuyoruz. Sonra iş dudağın büyütme işlemine geliyor.

dudak dolgusu fiyatları

Alt üst dudağın dengeli olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Dudağa yaptığımız bir enjeksiyondan sonra dolgunun bir miktarını saklıyoruz. Hastamız gidiyor bir on gün sonra tekrar geliyor.

İkinci bir enjeksiyonla ödemler geçtikten sonra hastalarımıza ikinci bir enjeksiyonla gözünün alışma sürecini de geçirerek bu şekilde alıştıra alıştıra olması gerektiği düzeye getiriyoruz. Böyle yaparak hem hastalarımız daha kolay adapte oluyor. Hem de biz dudak estetiğinde daha mükemmeli yakalayabilmekteyiz.

 • Kalıcı Dudak Estetiği

Kalıcı dudak estetikleri yağ enjeksiyonuyla olabilir. Veya vücuttan aldığımızdan dokuların rulo haline getirilip dudağın içine yerleştirilmesi olabildiği gibi dışarda üretilmiş olan biyolojik materyaller var. Bunlar vücudumuzda uyum sağlayan materyaller.

Bunların rulo haline getirilmesi ve dudağın içine yerleştirilmesiyle ortaya çıkabiliyor. Bu kalıcı materyallerde en güvenilir olan tabi ki yağ enjeksiyonu. Vücuttan karın bölgesinden ve bel bölgesinden aldığımız yağları filtrelerden geçirerek ufak partiküller haline getirip dudağın içine enjekte ediyoruz.

Verdiğimiz yağların yüzde 40 veya 60 ı kalıcı oluyor bir seansta. Tabi bunu çok fazla abartmamak lazım. Dudağın içinde yağ kistlerinin oluşmaması için güzel bir şekilde dudağın içine enjektörle enjekte ederek yerleştiriyoruz bu yağları.

Bu yağların 3 ile 6 ay içinde gidecek olan kısmı gidiyor kalan kısmı kalıyor.Bir seansta yetersiz gelirse ikinci seansta yine bir ekleme yapıyoruz. Tek arzu ettiğimiz en güzel dudak yapısını elde edene kadar. Bu dudak yapısını elde ettikten sonra bu yağların kalıcı olması söz konusudur.

Sadece kilo alıp vermeyle büyüyebilir küçülebilir. Bununda dengesini iyi ayarlamak lazım. Doktorun tecrübesi çok büyük önem taşıyor.

Bunların dışında dudak estetiği adı altında dudakların işte güldüğümüz zaman diş etlerinin görünmesi hadisesi var. İçeriden diş etlerinin göründüğü hastalarda dudağın içindeki kaplamayı bir miktar uzatarak plastik cerrahi işlemiyle dudağın azıcık uzamasını ve güldüğümüz zaman diş etlerinin görünmemesini sağlayabiliyoruz.

Aksine üst dudağı uzun olan hastalarda burun kökünden yaptığımız deri çıkarımlarıyla üst dudağın kısaltılması ve üst dudak estetiği adı altında güzel dudak elde etme şansına sahip olabilmekteyiz. Bunların hepsini kombine yapabilmek söz konusu ama tabi ki kişiye en uygun olanı her kişiye kişiselleştirerek tedaviyi uygulamak bu konuda da çok büyük önem taşıyor.

İnsan vücudunda bulunan hyalüronik asit, su çekme kapasitesiyle bilinmekte ve birçok estetik operasyonunda dolgu amacıyla kullanılmaktadır. Enjeksiyonla dudaklara uygulanan bu asidin, kısa süre içerisinde dudakları dolgun hale getirmesine dudak dolgusu estetiği denilmektedir.

Dudakların estetik bir görünüme ulaştırılması bu sayede mümkün hale gelmekte ve kişi istediği verimi operasyondan alabilmektedir.Üst dudak ve alt dudak arasındaki incelik farklarını da hesap ederek kullanılan hyalüronik asit, kişinin asimetrik bir görünüme ulaşmasını engellemektedir.

Bu sayede kişi operasyondan sonra herhangi bir bozuklukla karşılaşmadan estetik görünüme ulaşır. Zaman ilerledikçe dudaktaki dolgunluğun incelmiş bir hale gelmesi, ileri ve orta yaşlarda sık görülen bir durumdur. Dolgunluğu korumak amacıyla da bu asit kullanılabilir.

Dudakların sahip olduğu hacme olumsuz etki sunmadan, estetik operasyonun tamamlanması hyalüronik asit ile sağlanmaktadır. Dudak dolgusu yaptıran kişilerin kısa süre içerisinde istediği verimi elde edebilmesi, insanların sahip olduğu estetik görünüme de olumlu etkiler sunar.

Tüm bunların yanı sıra kişiler elde ettiği görünüm sayesinde birçok konuda kendini iyi hissetmektedir.Hyalüronik asit, zaten insan vücudunda bulunduğundan dolayı ters tepkimenin yaşanması mümkün değildir.

İnsan vücudunun bu aside karşı duyarlı olması ve reaksiyon göstermesi halinde kişinin başarılı bir sonuç alabilmesi mümkündür. Zaten operasyonu güvenli hale getiren en önemli etken, asidin insan vücudunda bulunması ve vücudun olumlu reaksiyon göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Dudak Dolgusu Operasyonunun
Avantajları Nelerdir?

 • İncelmiş dudakların istenilen dolgun görünüme ulaştırılması,
 • Dudakların kısa süre içerisinde şekillendirilmesi,
 • Dudaktaki asimetrik görünümün tamamen ortadan kaldırılması,
 • Dudak konturunun belirginleştirilmesi,
 • Dudak üzerinde yer alan ince çizgilerin estetik hale getirilmesi,
 • Dudak kenarında oluşan sarkmaların toparlanması dudak dolgusu estetiği avantajları arasında yer almaktadır.
 • 10 – 15 dakika içerisinde operasyon tamamlanır ve kişi hızlı bir biçimde olumlu sonuç alabilir.
 • Kişinin operasyon sonrasında herhangi bir problem yaşaması mümkün değildir.
 • Hyalüronik asit insan vücudunda bulunmakta ve bu asit, kişinin estetik bir görünüme ulaşabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.
 • Kişinin kısa süre içerisinde sosyal yaşantısına dönmesi mümkündür.

Tüm bu avantajların operasyona girişen kişiye sunulması, birçok insanın da bu operasyondan faydalanmak istemesine sebebiyet vermiştir. Kişinin estetik bir dudak görünümüne sahip olabilmesi dudak dolgusu ile sağlanmaktadır. Kullanılan asidin, hemen tepkimeye girmesi ve dudağı belirginleştirmesi insanların şaşırmasına sebebiyet veriyor.

Kısa süre içerisinde belirgin bir görünümün oluşması, operasyonun ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Bu sayede kişiler, istediği görünümü elde edebilmekte ve bu görünüm elde edilirken kişi kendi sosyal yaşantısından uzaklaşmamaktadır.

Sosyal yaşantıdan uzaklaşmadan operasyonun hızlı bir biçimde olumlu sonuç vermesi, insanların operasyondan memnun kalmasını sağlıyor. Bu yüzden birçok kişi bu operasyonu şiddetle tavsiye ediyor ve yapılması gerekilen bir operasyon olduğunu düşünüyor.

dudak dolgusu ameliyatı

Dudak Dolgusu Operasyonu
Ne İçin Yapılıyor?

 • Dudakların dolgunlaştırılması,
 • Dudakların şekillendirilmesi,
 • Dudak konturunun belirginleştirilmesi,
 • Dudaktaki asimetrilerin estetik görünüme ulaştırılması,
 • Dudak kenarında oluşan sarkmaların tamamen ortadan kalkması,
 • Dudakların üstünde yer alan ince çizgilerin, daha estetik bir görünüme ulaştırılması operasyonun yapılma amaçları arasında yer almaktadır.

Operasyon sayesinde birçok kişi kendi dudak yapısını istediği görünüme ulaştırabilmektedir. Şekillendirme, dolgunlaştırma, kontur belirginleştirme, asimetrilerin estetik görünüme ulaştırılması gibi isteklerin yerine getirilebilmesi için doktorlar gereken analizleri yapmaktadır. Analizler yapıldıktan sonra hangi yolun izlenmesi gerektiğine karar verilir ve dudağın hangi bölgelerine enjeksiyon uygulanması gerektiği üzerine düşünülür. Tüm bunlardan sonra dudak dolgusu estetiği gerçekleşir. Kişi bu sayede istediği görünümü elde edebilir.

İstenilen görünümün elde edilmesi her ne kadar insanlara zor gelse de, bu durumun zor olmadığını da dile getirmek gerekiyor. Çünkü insanlar her operasyonun, iyileşme sürecinden zaman kaybederek belli başlı ön yargılara sahip olmaktadır. Dudak dolgusu operasyonu ise iyileşme süreci gerektirmemekte ve hızlı bir şekilde sonuç vermektedir.

10 – 15 dakika içerisinde tamamlanan bu işlem sayesinde kişiler, istediği görünümü elde edebilmektedir. Bu sayede kişiler istediği görünümü elde ederek birçok avantaj da sahip olmaktadır. Hyalüronik asit bazı, diğer dolgunlaştırma alternatiflerinden daha güvenli ve hızlı bir şekilde sonuç vermektedir. Hızlı bir şekilde sonuç vermesi, güvenilir olduğunu kanıtlamaktadır.

dudak dolgusu estetiği

Dudak Dolgusu
Nasıl Yapılır?

Dudaklar, insan vücudunun en hassas bölgelerinden biridir. Bu yüzden dudak dolgusu ağrılı bir işlem olarak bilinmektedir. Anestezi etkili bir kremin dudaklara uygulanması, daha iyi bir şekilde operasyonun geçmesini sağlar.

Krem dudaklara sürüldükten sonra 20 dakika boyunca kişinin beklemesi gerekir. Krem, enjeksiyonun daha konforlu bir şekilde dudakta hacim kazandırmaya sebebiyet vermesine yardımcı olmaktadır.

Kremin uygulanmasından sonra kişi kendi dudağında biraz daha iyi bir hisle karşılaşacaktır.

Dudaklar yavaşça uyuşuk bir hale gelmekte ve kişi kendi dudaklarını bir süre boyunca hissetmeyecektir. Uyuşmadan sonra kişi artık operasyona hazır olur ve enjeksiyonun hazırlanması, doktor tarafından sağlanır. Enjeksiyon hazırlığı tamamlandıktan sonra operasyona geçilir.

Dudaklara enjekte edilen hyalüronik bazlı asidin, kısa süre içerisinde tepkimeye girmesi ve dudakları dolgun bir hale getirmesi mümkündür.

Böylelikle işlem tamamlanır ve kişi hemen kendindeki tepkimeyi görecektir.

Tepkimenin hemen görülmesi, operasyonun ne kadar pratik olduğunu göstermektedir. Bu sayede kişiler dudak dolgusu operasyonundan maksimum verim alabilmenin keyfini yaşamaktadır.

dudak dolgusu nasıl yapılır

Dolgunun kısa süre içerisine sonuç vermesi, operasyonun ne kadar güvenli olduğunu göstermektedir. Bu yüzden insanlar, dolgu ameliyatı hakkında herhangi bir kuşkuya sahip olmamalıdır. Operasyon kısa sürmekte ve fazlasıyla pratiktir. 15 – 20 dakika içerisinde kişi istediği görünümü elde eder ve bu görünümle kendi özgüvenine olumlu etkiler sunarak, estetik görünüme ulaşmanın keyfini yaşar.

Dudak Dolgusu Operasyonu
Ne Zaman Etki Gösterir?

Her estetik operasyonun etki gösterme süresi farklıdır. Dudak dolgusu ise hemen etki göstermekte ve kişinin estetik görünüme ulaşması, birkaç dakika içerisinde mümkün hale gelir. Hyalüronik asit bazı, en güçlü ve en güvenilir asitler arasında yer almaktadır. İnsan vücudunda bu asidin bulunması sebebiyle daha hızlı tepkimenin oluşması mümkündür.

Asit, hemen dudakları belirgin hale getirdiğinden dolayı kişinin uzun bir süre beklemesine gerek kalmamaktadır. İşlem fazlasıyla pratiktir ve kişi hızlı bir şekilde sonuç aldığından dolayı memnun kalır.

Operasyon hem güvenli, hem de kişinin pratik bir şekilde operasyondan ayrılmasına sebebiyet verir. Bu sayede birçok kişi bu operasyondan faydalanmak ister.

Dudak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Uygulama bittikten 2 saat süre sonrasına kadar kişinin herhangi bir şey yiyip, içmemesi gerekir.
 • Kişi dolgudan sonra parlatıcı ve ruj sürmemelidir. Aksi taktirde enfeksiyon riskinin oluşması ve dudakların kötü bir hale gelmesi mümkün olacaktır.
 • Kişinin hijyenik olmayan ortamlardan kaçınması gerekir.
 • Dudaklara belli bir süre boyunca dokunulmaması ve öpme gibi durumlardan uzak kalmak gerekiyor.
 • Doktor tarafından yapılan tavsiyelere dikkat edilmeli ve kişi istediği verimi alabilmek için mutlaka kendi dudak hijyenine dikkat etmelidir.
 • Dudağın belli bir süre boyunca hassas olması sebebiyle sosyal yaşantıda da dikkatli olmak gerekiyor.

Dudak Dolgusu Sonrasında
Oluşabilecek Olağan Durumlar

Kişinin dudağında belli bir süre boyunca fazladan şişme görülebilir. Bu durumu endişe etmeye gerek yoktur. Kısa süre içerisinde bu durumun geçmesi ve kişinin estetik bir dudak görünümüne dudak dolgusu sayesinde ulaşması mümkündür.

İğnenin değdiği yerlerin morarması da olağan durumlar arasında yer almaktadır.
Tüm bunların gerçekleşme sebebiyse dudağın fazlasıyla hassas olmasıdır. Dudak, her insanda aynı olacak şekilde vücuttaki en hassas bölgeler arasında yer almaktadır.

Morarma, şişlik gibi problemlerin görülmesi bu yüzden olağan olarak nitelendirilmelidir. 2 – 3 gün içerisinde dudakların kendini toparlaması mümkündür. Bu yüzden gerçekleşecek durumları, olağan olarak nitelendirmek ve endişe edip kötü düşünmemek gerekir.

Dudak Dolgusu Operasyonu
Kalıcı Bir Çözüm Mü?

Dudakların dolgunlaştırılması, hyalüronik asit ile sağlanmaktadır. Kişinin estetik bir görünüme ulaşması hızlı bir şekilde belirgin bir hale gelir.

Dudakların estetik görünüme ulaştırması amacıyla kullanılan hyalüronik asit maddesi kalıcı bir çözüm değildir. Dudak dolgusu açısından en güvenilir olarak hyalüronik asit maddesi bilinmektedir. Maddenin vücut içerisinde 4 ile 6 ay içerisinde yok olması mümkündür.

Eğer etki yavaştan kayboluyorsa aynı işlemin tekrardan yapılması gerekir. Ortalama 4 – 6 ayda bir kişinin bu işlemi yapması ve kendi dudaklarını istediği görünüme ulaştırması gerekir. Diğer maddelerin kullanılması, kişinin estetik görünümünü tam olarak sağlamadığından dolayı hyalüronik asit bazı en güvenilir olarak görülmektedir.

Dudak Dolgusu Operasyonunda Kimler Faydalanmalı?

 • Dudakları ince olanlar,
 • Yaşın ilerlemesi sonucunda dudak hacmini kaybedenler,
 • Genetiksel sebeplerden ötürü ince dudak görünümüne sahip olanlar,
 • Dudak sarkması problemi yaşayanlar,
 • Dudaklarının çizgilerini belirginleştirmek isteyenler,
 • Dolgun bir görünüme ulaşabilmek isteyen kişiler,
 • Dudaklarını toparlamak ve estetik bir görünüme ulaştırarak yüzdeki orantıyı sağlama amacı bulunanlar dudak dolgusu operasyonundan faydalanmalıdır.
dudak estetiği fiyatları

Dolgunun kısa süre içerisinde kişiye estetik görünüm sağlamasından ötürü, herkesin operasyona karşı güveni tamdır. Güven problemi yaşamak mümkün değildir. Kişi istediği görünümü elde edebilmekte ve bu görünüm elde edilirken herhangi bir problem yaşamak mümkün değildir. Dolgunun kısa süre içerisinde kişiye estetik görünüm sunması, operasyon avantajları arasında yer alıyor.

Dudakları genetiksel sebeplerden ötürü ince olan kişiler, bu durumu can sıkıcı olarak nitelendirebilmektedir. Bu tarz problemlerin yaşanmaması için ve dudakların estetik görünüme ulaştırılması için mutlaka dudak dolgusu operasyonundan faydalanmak gerekir.

6 ay boyunca kişinin istediği görünümü elde edebilmesi mümkün olduğundan dolayı birçok kişi bu operasyondan faydalanmak ister. Operasyonun birçok konuda kişiye olumlu etkiler sunması ve kişinin öz güven sahibi olmasına yardımcı olması, herkesin bu operasyondan faydalanma isteğini gün yüzüne çıkarmıştır. Bu yüzden insanlar dolgu operasyonundan maksimum verim alabilmekte ve operasyon sonrasında herhangi bir problemle karşılaşmak, istenilen görünümün oluşması gibi durumların ortaya çıkması mümkün değildir.

dudak botoksu ve dudak dolgusu arasındaki farklar

Dudak Dolgusu Operasyonunun Güvenilirliği

Dudakların dolgun bir görünüme ulaştırılması, her insanın isteyebileceği durumlar arasında yer almaktadır.

Kişi istediği görünüme ulaşabilmekte ve dudak dolgusu sayesinde özgüven sahibi olmaktadır.

Dolgunun ana maddesi yani hyalüronik asit bazı, insan vücudunda bulunduğundan ötürü herhangi bir alerjik problemin yaşanması veya kişinin olumsuz problemlerle karşılaşabilmesi mümkün değildir.

Birçok kişi bu operasyondan faydalanmış ve maksimum verim elde etmiştir. Operasyondan faydalanan kişiler 6 ay süreden sonra kendi dolgusunu yenilemekte ve tekrardan istediği görünüme ulaşabilmektedir.

Tüm bunların mümkün olması, insanların operasyondan faydalanmasına sebebiyet vermektedir. Operasyondan sonra küçük kızarıklık, morluk ve ağrıların hissedilmesi olağan olduğundan ötürü kişinin kuşkuya düşmesine gerek yoktur.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Yenilenmeli?

Dudağa enjekte edilen dolguların vücutta kalma süresi ortalama 4 – 6 ay kadardır. Bu süreler içerisinde kişi eğer bu dolgunun kaybolduğunu hissediyorsa, hemen doktorla görüşmelidir.

Hyalüronik asit bazı vücudun emmesiyle birlikte 4 – 6 ay içerisinde yok olur. Bunun gerçekleşmesinden sonra kişinin tekrardan dudak dolgusu operasyonundan faydalanması gerekir. Operasyonun maksimum verim elde edilmesine sebebiyet vermesi, insanların operasyona güvenmesine sebebiyet vermiştir.

Yenilenen dolgularla tekrardan aynı görünüme ulaşabilmek mümkündür. Dolgunun yenilenmesi, kişinin olumsuzluklarla karşılaşmasına sebebiyet vermez. Kişi istediği kadar bu dolguyu yenileyebilir ve istediği verimi alabilir. İstenilen verimin elde edilmesi, her operasyonda mümkün hale geldiğinden ötürü insanlar operasyona fazlasıyla güvenmekte ve operasyonu tavsiye etmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP