Memede Şekil Bozukluğu (Asimetri) Düzeltilebilir mi?

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Memede şekil bozukluğu yani meme (göğüs) asimetrileri günümüzde kadınların sıkça rastladığımız problemlerinden bir tanesidir.

Hastanın ileri yaşamında doğal bir yapıyla onarım sağladığı için doğal bir şekilde hasta yaşamını sürdürebilmektedir.

İki meme arasında gözle görülür şekilde ciddi farklılıklar olan hastalarımızda bize başvurdukları zaman kendi istekleri ve taleplerini değerlendirip, kendisine tedavi yöntemleri önermekteyiz.

Özellikle bu hastalıkların kalıcı ve iyi bir memede şekil bozukluğu tedavisi rahatlıkla mümkün olabilmektedir.

Burada Seçilecek Yöntem Hastanın Kendi Talepleriyle Koordineli Olarak Gitmektedir

Büyük ve küçük olan iki taraflı asimetrik olan memelerde biz genellikle daha iyi sonucu alabileceğiniz yöntemleri tercih ediyoruz.

Yani eğer büyük olan taraftaki kısa güzel görünüyorsa o zaman o tarafın küçültülmesi, diğer tarafta çok küçükse o zaman o tarafın da büyütülmesi yöntemleri tercih etmekteyiz.

Burada söylemiş olduğum gibi hastalığa genel bakış şeklinde baktığımız zaman hastanın ihtiyacına göre hareket etmek altın standarttır ve aslolandır.

İletişime Geç


Eğer bir memede çok az miktarda küçüklük varsa diğer memede deformasyon ve memede şekil bozukluğu yoksa yağ enjeksiyonları gibi hastayı çok yormayan, vücudun belli bölgelerinde bir meme asimetrisi oluşturmada değişik kanül dediğimiz şırıngalarla bu yağların alınıp memede eksik olan bölgelere enjekte edilmesiyle bu meme asimetrisi kolayca düzeltilebilmektedir.

Bunun yanında eğer büyüklük farkı çok bariz ise o zaman küçük olan tarafa silikonlar yerleştirilerek diğer tarafa da güzel görüntü elde etmek mümkün olabilmektedir.

Memede Şekil Bozukluğu (Tüberöz Meme Rahatsızlığı) Nedir? Nasıl Düzeltilir?

Memede şekil bozukluğu adını verdiğimiz tüberoz meme rahatsızlıkları diğer meme rahatsızlıklarına göre daha nadir görülmekle birlikte onarımı, düzeltilmesi daha zor ve daha uzun bir süre alan rahatsızlıklardır. Özellikle tüberöz memenin tarifi şu şekilde yapılabilir.

Bir şelale akması gibi meme gelişim sürecinde memenin alt kısmının gelişmemesi ve memenin üst kısımda fırlak bir şekilde dışarıya doğru büyümesidir. Burada meme ucunun ve kahverengi kısmınında çok büyüdüğü ve bu bölgede de bir şişlik ve kabarıklığın olduğunu izlemekteyiz.

memede şekil bozukluğu asimetri nedenleri

Tüberöz Meme Rahatsızlıklarının Evreleri

Tabi tüberöz meme rahatsızlıklarında evreleri vardır. Erken evredeki hastalarımızda görüntü farklılıkları ve şekil bozuklukları çok varis olmamakla birlikte özellikle ileri evredeki hastalarda ciddi derecede memede şekil bozuklukları, gelişim bozuklukları, memede çok farklı değişiklikler ve kötü görüntüler ortaya çıkabilmektedir.

Bu hastalarımıza tek seansta veya birkaç seansta seanslara bölerekte ameliyatlar yapılabilmektedir.

Memede Şekil Bozukluğu
Alt Kısım Nasıl Geliştirilebilir?

Özellikle gelişmemiş olan alt kısmı yeniden geliştirebilmek amacıyla biz bu hastalara kombine yöntemler önermekteyiz. Özellikle bu kombinasyonların içinde memede doku genişletici balonlar, veya meme silikonları bunların yanında bu bölgelere yağ enjeksiyonları, eksik olan bölgedeki dokuların dışarıdan doku transferleriyle tamamlanması, derideki eksikliklerin yan bölgelerden kaydırılarak getirilen derilerle tamamlanması şeklinde farklı ameliyat kombinasyonlarıyla bu değişiklikler çok başarılı şekilde düzeltilebilmektedir.

Özellikle ergenlik çağından başlayarak bu hastalarımızın başvurduğu takdirde 17-18 yaş civarında başlayarak bu rahatsızlıklara cerrahi olarak müdahale ederek hastaların sosyal yaşamdan kopmaları engellenebilmektedir ve bu genç kızlarımızda tabi ki bu utanç şeklinde ortaya çıkmakta çoğunda.

Göğüslerini hiç kimseye gösterememektedirler. Bu şekilde uzman ehil kişilere başvurarak bunların tedavisini talep edebilirler ve kombine yöntemlerle bu rahatsızlıkların tedavisi başarılı bir şekilde mümkün olmaktadır.

Memede Şekil Bozukluğu (Tüberöz Meme Rahatsızlığı) Nedir? Nasıl Düzeltilir?

memede şekil bozukluğu nedir

Sonucun Kalıcı Olup Olmaması Tercih Edilecek Yönteme Göre Değişmektedir

Özellikle kişinin vücudundan aldığımız yağ enjeksiyonları ile yaptığımız yöntemler tamamiyle kalıcı ve çok doğal sonuçlar vermekte. Bu şekilde hasta ile karşılıklı mutabakat sağlanarak yapılacak ameliyatlarda uzun süreli kalıcı ve tekrar deforme olmayan sonuçlar elde edilebilmektedir.

Tabii ki hastalarımızın yaşayacağı doğum hadiseleri, süt verme gibi etmenlerle bir takım değişiklikler ortaya çıkabilmektedir. Ancak bunlar uzun dönemde bakıldığı zaman küçük müdahalelerle meme asimetrisi kolaylıkla düzeltilebilmektedir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Meme Asimetrisi Denilen Memeler Arasında Boyut Farklılığı Düzeltilebilir Mi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP