kol germe estetiği

Kol Germe

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Kol germe ameliyatı, koldan yeterli miktarda deri ameliyatıyla tamamlanmaktadır. Kol, vücudun estetik görünmesine sebebiyet vermektedir.

Kol bölgesinin, giyilecek olan kıyafete etkisi ve kıyafetin vücuda oturmasına yardımcı olması fazlasıyla etkilidir. Kişilerin fazlasıyla kilo alıp vermesi, yaş ilerlemesi yaşaması, çeşitli problemlerden ötürü sarkma problemiyle karşılaşması mümkün hale gelmektedir. Koldan alınan deri, kişinin daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Derinin alınmasıyla sarkma probleminin engellenmesi mümkün hale gelmektedir. Aşırı kilodan bu durumdan etkilenen kişilere ise liposuction işlemi yapılır. Liposuction işlemiyle koldaki fazla yağın alınması mümkün hale gelmektedir. Kol germe ameliyatı ise genellikle ileri yaşta bulunan ve kol deri elastikliği sebebiyle sarkma problemi yaşayan kişilere yapılmaktadır. Kişi eğer fazla kilo alıp vermişse ve deri hala dirseğe doğru sarkıyorsa bu durumda kol germe ameliyatı yapılmalıdır.

Koldan alınan deri parçası, kişinin estetik bir görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Alınan deri sayesinde sarkma probleminin önüne geçmek mümkündür. Sarkma, kişinin giydiği kıyafete olumsuz etkiler sunmakta ve vücudun estetik bozukluğuna sahip olmasına sebebiyet vermektedir. Tüm bu problemlerden kurtulmak isteyen kişiler kol germe ameliyatı olmaktadır. Ameliyatta liposuction işlemi uygulanmamışsa ve sadece deri alımı yapılmışsa, bu durumda kolun arka kısmında bir çizgi belirir. Çizgi yandan ve önden bakıldığında asla görünmez. Sadece kolun havaya kaldırılmasıyla görülmektedir ve bu çizgi rahatsız edici değildir. Sarkmadan ise böyle bir çizginin görülmesi, daha tatmin edicidir.

İletişime Geç


Kolda Deri Sarkması
Hangi Durumlarda Gerçekleşir?

 • Yaşın ilerlemesiyle,
 • Fazla kilo alıp, verme gibi durumlarda,
 • Genetiksel problemlerde,
 • Kaza sonucunda kolda deri sarkması gibi problemler görülebilmektedir.

Liposuction işlemiyle yeteri kadar yağın alınması, kolun daha ince görünmesine ve sarkan görüntünün tamamen ortadan kalkmasına sebebiyet verir. Bu sayede kişiler, operasyonla kolunu daha estetik bir görünüme ulaştırabilir. Fazlasıyla yaşlı olan kişilerin kolunda deri sarkması görülebilmektedir. Koldaki deri sarkması, vücudun estetik görünümünü bozan faktörler arasında yer almaktadır.

Kişi kol germe ameliyatı sayesinde bu tarz problemlerde görülebilmektedir. Eğer deriyle alakalı bir problem yoksa kişinin liposuction işleminden faydalanabilmesi mümkündür. Kişinin estetik bir görünüme ulaşabilmesi, çok kısa süre içerisinde mümkün hale gelmektedir. Kişi istediği görünüme çok kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve kalıcı bir estetiğe sahip olmaktadır. Kalıcı estetiğe sahip olunması, kişinin özgüven sahibi olabilmesine de yardımcı olur.

Tüm bunların yanı sıra kol germe ameliyatı olan kişiler, daha rahat bir şekilde hareket edebilmekte ve vücuduna estetik açıdan olumluluklar sunabilmektedir.

Kişinin kol germe ameliyatından sonra istediği elbiseyi ve kıyafeti tercih edebilmesi, sosyal yaşamında da mutlu olabilmesine yardımcı olmaktadır. Genetiksel problemler sebebiyle kolda deri sarkması yaşayan kişilerin, doktor tarafından yapılan analizlerle ameliyat olunması gerekir. Yağ alınacaksa liposuction, deri alınacaksa kol germe işlemi yapılacaktır.

kol germe nasıl yapılır

Kol Germe Ameliyatı
Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı ilk etapta kişinin hangi işlemlere ihtiyaç duyduğu, doktor tarafından analiz edilir. Doktor tarafından yapılan analizler, hangi tekniğin uygulanması gerektiğine karar verilmesine yardımcı olur. Kişinin eğer deri altında yağ bulunmuyorsa, sadece kol germe işlemi yapılacaktır. Eğer fazlasıyla yağ varsa hem liposuction, hem de deri alma işlemi gerçekleşecektir. Kişinin sadece yağlanmadan bu problemi yaşadığı görülürse, sadece liposuction işlemiyle bu estetik görünüm sağlanabilmektedir. Ameliyat sonrasında oluşan çizginin, estetik açıdan problem yaşatmaması mümkündür. Kola yandan bakıldığında veya önden bakıldığında çizgi görülmemektedir.

Çizgi, sadece kişinin kolunu kaldırdığı esnada görülür ve bu çizgi çok belli değildir. Kişi, sarkmadan ise bu çizgiyi kabul etmesi gerekir. Çizginin, sarkma yerine geçmesi kabul edilebilir ve tatmin edicidir. Bu sayede kişi istediği estetik görünüme ulaşabilmekte ve bu estetik görünüme ulaşırken, sosyal hayatını da olumlu etkilemektedir. Kol germe ameliyatı herhangi bir riskinin bulunmaması, ameliyatın güvenli bir şekilde tamamlanacağının göstergesidir. Uzman doktorlar tarafından yapılan analizler, kişinin istediği görünüme ulaşabilmesine ve olumlu sonuç alabilmesine yardımcı olabilecek kadar etkili olduğunu söylemek gerekir.

Kol Germe
Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

 • Kişi istediği estetik görünüme kavuşarak, sosyal hayatını kolaylaştırır.
 • Ameliyat sonrasında, daha rahat hareket etmek mümkündür.
 • Gövde ve vücuda estetik açıdan olumlu sebebiyet vermek, mümkündür.
 • İstenilen kıyafetin giyilmesi, mümkün hale gelir. Kişi ameliyat sonrasında kıyafet tercihinde bulunurken herhangi bir şekilde zorlanmaz.
 • Ameliyatın, %100 olumlu sonuç vermesi güvenilir bir işlem olduğunu göstermektedir.
 • Ameliyatın, diğer ameliyatlarla kombine edilmesi mümkündür. Bu sayede tüm vücudun estetik görünüme ulaşması kısa süre içerisinde sağlanır. Kombine estetiğin yapılmasıyla kişinin iyileşme süreci olumlu etkilenir.
 • Kolun fazlasıyla gövdeye sürtüşmesi sebebiyle hijyenik problemlerin oluşması engellenir.
 • Terleme, tahriş ve benzeri problemlerin yaşanması tamamen engellenmektedir.

Kol germe ameliyatının bu kadar avantaja sahip olması, birçok kişinin bu avantajdan faydalanabilmesine yardımcı olmaktadır. Ameliyatın sosyal hayata sunduğu olumluluklar, kişinin rahatlamasına ve daha rahat bir hayat geçirmesine sebebiyet vermektedir.

kol germe riskli midir

Koldaki sarkma tahriş, sürtüşme, terleme ve benzeri problemleri oluşturmaktadır. Kol germe işlemi sayesinde bu tarz problemlerden kurtulabilmek mümkün hale gelmektedir. Ameliyatın aynı zamanda göğüs, gövde, karın ve benzeri bölgelerde uygulanan estetik operasyonlarla kombine edilmesi mümkün olduğundan tüm vücudun estetik bir yapıya ulaşması mümkün hale gelir. Tüm bunların yanı sıra ameliyat, kişinin daha rahat bir şekilde kıyafet tercihinde bulunabilmesine ve istediği kıyafeti giymesine sebebiyet verecek kadar etkilidir.

Kol estetiği ile koldaki yağlardan nasıl kurtulur?

Kol Germe Ameliyatından Sonra
Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyattan sonra kişinin 2 gün boyunca duş almaması gerekir. Dikişler kendiliğinden düşeceğinden dolayı kişinin herhangi bir dikişi sökme gibi işlemlere girmemesi gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra 4-6 hafta sonra, iyileşme durumuna göre spor aktivitelerinin yapılması mümkündür. Kişinin tüm bu hususlara dikkat etmesi estetik açıdan problem yaşamamasına sebebiyet vermektedir. Tüm bunların yanı sıra kişinin estetik açıdan vücuduna olumlu sebebiyet vermesi, mümkün hale gelmektedir. Kişinin kol hareketlerini yaparken daha titiz bir şekilde davranması gerekmektedir.Ameliyat iki şekilde uygulanmaktadır.

Genel ve lokal anestezi olarak, ameliyat alternatifi ikiye bölünür. Lokal anestezi uygulanırsa kişi aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olabilmektedir. Genel anestezi uygulanacaksa, kişinin evvelsi gün hastaneden çıkış yapması gerekir. Lokal anestezinin iyileşme süreci daha hızlı tamamlanırken, genel anestezi yapılan işlemlerin iyileşme süreci uzamaktadır.
 

Kişinin tüm bunlara göre hareket etmesi, oldukça önemlidir. Ameliyat ortalama 1,5 – 2 saat sürmektedir. 1,5 – 2 saat içerisinde kişi hastanede yatar. Sabah hastaneye girip, lokal anesteziyle ameliyat olan kişiler akşam çıkabilir. Eğer kişi genel anestezi yapmışsa, evvelsi günden önce hastaneden çıkması mümkün değildir. Kişinin eğer hastalıkları varsa, diğer hastalıklarına da dikkat ederek hareket etmesi gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı
Estetik Operasyonlarıyla Kombine Edilebilir mi?

Kombine estetik ameliyatı, kişinin birkaç estetik operasyona girmesiyle gerçekleşmektedir. Kol germe ameliyatı meme, karın, bölgesel, bacak ve çeşitli bölgelerde uygulanan estetik operasyonlarla kombine edilebilmektedir. Diğer bölgelerde yapılan estetik operasyonlarla kombine edilebilmesi, kişinin tüm vücudunu estetik görünüme ulaştırması mümkündür. Bu sayede kişi, kendi iyileşme sürecine olumlu sebebiyet vermektedir. Olumlu sebebiyet verilmesinin yanı sıra tüm vücudun orantılı bir şekle sahip olması, kombine estetik ameliyatlarıyla mümkün hale gelmektedir.

Kol germe ameliyatı, 1,5 – 2 saat sürmekte ve diğer ameliyatlarla birlikte gerçekleştirildiğinde bu süre daha aza indirgenmektedir. Kişi daha kısa süreyle birden fazla estetik operasyonuna giriş yapıp, olumlu sonuçlar alabilmektedir. Zaman kaybının, kombine estetik işlemleriyle engellenmesi birçok kişinin kol germe ameliyatının yanında diğer estetik operasyonlara girişmesine sebebiyet vermiştir. Kol germe ile meme estetiği estetik operasyonu, en sık görülen kombine estetik ameliyatları arasında yer almaktadır. Kol ve memenin birbirine olan yakınlığı sebebiyle, orantı oluşturmak isteyenler bu iki ameliyatı aynı anda olarak; zaman kaybını engellemekte ve orantılı bir vücuda sahip olabilmektedir.

Kol Germe
Ameliyatının Riski Var mı?

Estetik operasyonlar, uzman doktorlar tarafından yapıldığından ve %100 olumlu sonuç verdiğinden dolayı herhangi bir risk bulunmamaktadır. Kişi kısa süre içerisinde estetik görünüme ulaşabilmekte ve kişi estetik görünüme ulaşırken aynı zamanda sağlıksal problemleri de atlatmış olur. Kol germe ameliyatı, tüm bunların yanı sıra uzman doktorların önce yaptığı analizlerle gerçekleşmektedir.

Eğer kişi ameliyata uygun değilse zaten ameliyat yapılmamaktadır. Kişi sadece çok küçük bir problemle karşılaşmaktadır. Ameliyat sonrasında kişinin kolunda çok ince bir çizgi belirir. Bu çizginin önden veya yandan görülmesi mümkün değildir. Kişi sadece kolunu kaldırdığı esnada bu çizgi görülebilmektedir.

Kol germe ameliyatından birçok kişi faydalanmış ve %100 olumlu sonuç almıştır. Uzman doktorlar tarafından bu işlemin yapılması, kişilerin bu ameliyatı rahatça olabilmesine sebebiyet vermiştir. Ameliyatın herhangi bir risk taşıması mümkün değildir. Riskin aksine daha olumlu sonuç alabilmek mümkün hale gelmektedir. Kişinin olumlu sonuç alabilmesi, uzman doktorlar tarafından belirlenen tekniklerle ve analizlerle mümkün hale geliyor. Tüm bunların yanı sıra hastaların kısa süre içerisinde sosyal hayatına odaklanması mümkündür. Genel anestezi ile ameliyat olan kişiler, ertesi gün hastaneden taburcu olmaktadır.

Lokal anestezi ile ameliyat olan kişiler, aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olmakta ve sosyal hayatına çok kısa süre içerisinde dönüş yapabilmektedir. Tabii, kişinin ameliyat sonrasında birçok konuya dikkat ederek hareket etmesi gerekiyor.

Kol Germe Ameliyatı
Neden Olunmalı?

İleri yaşta, fazla kilo alıp vermelerde, genetik problemlerde, kaza sonucunda ve çeşitli durumlarda kol sarkması görülebilmektedir. Bazı kişilerde bu durum fazlasıyla ilerlemişken, bazı kişilerde sadece orantısızlık oluşturmaktadır. Kol sarkması, kişinin rahat bir şekilde elbise giyememesine sebebiyet vermektedir.Kişinin özgüven kaybı yaşaması sebebiyle kol germe ameliyatı olması gerekir.

Psikolojik problemlerden kurtulabilmek için de birçok kişi bu ameliyattan faydalanmak istiyor. Tüm bunların yanı sıra kişinin estetik ameliyatı olduktan sonra, kendi sosyal hayatını daha olumlu etkilemesi mümkündür. Kişi eğer terleme, tahriş, sürtünme ve orantısızlık gibi problemlerden kurtulmak istiyorsa operasyonun avantajlarından faydalanması gerekir. Ameliyatın birçok avantaj sunması, kısa süre içerisinde sosyal hayata döndürebilmesi ameliyatın olunması gerektiğinin göstergesidir. Kol sarkması problemi yaşayan kişilerin, sosyal hayatı olumsuz etkilenmektedir. Kişiler kıyafet tercihinde zorlanmak istemediğinden dolayı ameliyat olmak ister. Ameliyatın birçok konuda kişiye avantaj sunması, ameliyatın özellikleri arasında yer almaktadır. Kol germe ameliyatından sonra kişinin daha estetik bir görünüme ulaşabilmesi mümkündür.

Estetik görünümün tüm vücuda yansıması, orantının oluşturulması memnuniyeti sağlayan faktörler arasında yer almaktadır. Sarkma problemi tahriş, sürtünme, orantısızlık ve buna benzer sorunlara sebebiyet vermektedir. Tüm bu problemlerin yaşanması aynı zamanda terleme oluşmasını sağlar. Terlemekten ve bu diğer sorunlardan kurtulmak isteyen kişiler mutlaka ameliyat olması gerekiyor. Terleme, tahriş, orantısızlık, sürtünme ve benzeri gibi problemlerin sosyal hayatı olumsuz etkilemesi sebebiyle kişilerin kol germe ameliyatı olması gerekmektedir. Kol germe ameliyatı, estetik açıdan vücuda birçok konuda olumlu etkiler sunmaktadır. Olumlu etkilerin tek bir işlemle sunulabilmesi, kişinin memnun kalmasına ve mağduriyet yaşamamasına sebebiyet verir. Tüm bunların yanı sıra kol sarkması yaşayan kişiler, hijyenik açıdan da bazı problemler yaşamaktadır. Hijyenik açıdan bazı problemlerin yaşanmaması için kişinin mutlaka kol germe ameliyatı olması gerekmektedir.

Kol germe ameliyatıyla hijyenik, sağlıksal ve çeşitli problemlerden kurtulabilmek mümkündür. Kişi kısa süre içerisinde estetik bir görünüme sahip olabilirken aynı zamanda sağlıksal ve hijyenik problemlerden kurtulmuş olur. Tüm bu problemlerden kurtulmak, tek bir işlem ile sağlanmaktadır. Kol germe ameliyatı aynı zamanda diğer estetik operasyonlarıyla kombine edilebilmektedir. Diğer estetik operasyonlarıyla kombine edilebilmesi, kişinin ameliyattan maksimum verim elde etmesini ve tüm vücudunu orantıya ulaştırmasını sağlamaktadır. Tüm vücudun, diğer estetik operasyonlarıyla orantılı bir şekilde kombine estetik işlemiyle yapılması estetik açıdan vücudu olumlu etkilemektedir.

Yapılan estetik işlemlerden, daha fazla verim alabilmek bu sayede mümkün hale gelir. Kişinin sahip olduğu estetik görünüm, birçok kişi tarafından fark edilebilecek niteliktedir. Kol germe ameliyatı olmayan ve sarkma yaşayan kişilerin, birçok konuda zorlandığını da dile getirmek gerekir. Bu sorunlarla karşılaşmamak ve sosyal hayatta zorlanmamak için kol germe ameliyatı olunmalıdır.

Kol Germe
Ameliyatı İz Bırakır mı?

Kol germe ameliyatı sonrasında kişinin kolunun arkasında çok ince bir çizgi belirmektedir. Çizginin rahatsız edici niteliğe sahip olmadığını söylemek gerekir. Kola yandan ve önden bakıldığında herhangi bir şekilde görülmemektedir.

Sadece kişi kolunu kaldırırsa, ancak o zaman çizginin görülmesi mümkündür. Çizginin hiçbir şekilde rahatsız edici bir görünüme sahip olmaması, ameliyatın olunabilecek düzeyde olduğunu göstermektedir. Sarkma gibi problemleri yaşamaktansa, ince bir çizginin belirmesi daha kabul edilebilir bir görüntüdür.

Görüntünün sadece kolun kaldırılmasıyla oluşması, kişinin rahatsızlık yaşamamasına sebebiyet vermektedir. Rahatsızlığın yaşanmaması, ameliyatın güvenilir ve %100 olumlu sonuç verdiğinin göstergesidir. Tahriş, sürtünme ve terleme gibi problemleri yaşamaktansa ince bir çizginin belirmesi daha makuldur.

İnce çizgi, sadece kişi kendi isteğiyle göstermesiyle görülmektedir. Detaylı bir şekilde bakılmadığı sürece çizginin belirgin olması mümkün değildir. Bunun dışında başka bir izin kolda kalması mümkün değildir.Kişi kısa süre içerisinde iyileşerek, sosyal hayatına geri dönüş sağlayabilmektedir. Koldaki dikişler kendiliğinden düşmekte ve kişi kendi dikişini sökmemesi gerekir. Belli bir zaman geçtikten sonra çizgiye alışabilmek mümkündür.

Zaten çizgi, çok ince bir görüntüye sahip olduğundan estetik açıdan bir problem oluşturmaz ve vücudu estetik açıdan olumsuz etkilemez. Vücudu olumsuz etkilememesi, detaylı, yandan, önden bakıldığında görünmemesi ve çok ince bir görüntüye sahip olması kabul edilebilir bir nitelikte olduğunun göstergesidir.

Sıkılaşmada Son Method: Vaser Ultrasonic Liposuction

Yorumlar

1 Comment to “ Kol Germe Estetiği Ameliyatı – Brakioplasti Nedir?”
 1. Derin says :Cevapla

  34 yaşındayım eskiden çok kiloluydum. 2 yıl düzenli spordan sonra 25 kilo verdim kollarım ne kadar uğraşırsam uğraşayım sarkıyor. Sizce kol germe ameliyatı olmalı mıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP