Yanak Estetiği – Hollywood Yanağı – Bişektomi

[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yanak İnceltme Ameliyatı

Hollywood yanağı; yıldızların ters üçgen yüz yapısına sahip olması, yanak estetiği (bişektomi) operasyonuyla mümkün hale gelmiştir.

Yanağın ince bir yapıya sahip olması, yüzün ters üçgen bir görüntüye ulaşabilmesi için birçok kişi bu konuda çaba sarf etmektedir. Yanak inceltme sayesinde birçok kişi istediği görünüme ulaşabilmiş ve hatta Holywood yıldızları bile bu operasyondan faydalanmaktadır. Operasyonun ters üçgen bir yüz şekli oluşturması, estetik görünümü sağlayan unsurlar arasındadır.

 yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Bu sayede kişiler, istediği verimi alabilmekte ve ters üçgen yüz görünümüne sahip olarak aynı zamanda özgüven sahibi de olur. Yüzde orantısızlıkların oluşması, insanları rahatsız edebilecek bir konudur. Rahatsız edebilecek bir konu olduğundan ötürü insanlar bu estetik operasyona başvuru yapıyor. Estetik operasyonun sağladığı faydalar, kişinin estetik yüz görünümünü sağlamakta ve maksimum verim alabilmesine yardımcı olmaktadır.

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağ

Yanaktan alınan yağlarla, ters üçgen görüntünün oluşturulması mümkündür. Ters üçgen görüntünün oluşturulabilmesi için yanağın belli bölgelerinden yağ alınır. Bu yağların alınması, herhangi bir riske ve probleme sebebiyet vermemektedir. Operasyon bir diğer adıyla bişektomi olarak da adlandırılıyor. Operasyonun sahip olduğu ve sunduğu avantajlar sayesinde birçok kişi kendi yüzünü en estetik görünüme ulaştırabilmektedir.

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağıYanağında rahatsız edici bir görüntü olduğunu düşünen kişiler için mükemmel bir operasyon olduğunu da dile getirmek gerekir. Holywood yıldızlarının ters üçgen yüz yapısına sahip olması, bu operasyonla mümkün hale gelmiştir. Yüzün orantılı bir görünüme ulaştırılması, yanaktan alınan yağlarla sağlanmaktadır. Bu sayede orantılı ve estetik bir yüz görünümüne sahip olmak mümkündür.

Yanak İnceltme Ameliyatı Neden Yapılmalı?

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Fazlasıyla kilo verdikten sonra veya çok zayıf olan kişilerde bile yağ birikimi oluşabilmektedir. Yanakta oluşan yağlar, yüzün orantısızlığına sebebiyet vermekte ve estetik görünüme olumsuz etkiler sunmaktadır. Bunun üstesinden gelmek isteyen kişiler, yanak estetiği operasyonuna başvurur. Estetik operasyonun kısa süre içerisinde yanıt verebilmesi, sahip olduğu ve sunduğu avantajlar arasında yer alıyor.

Kilo verildiğinde dahi yüzde erimeyen yağlar, estetik operasyonuyla alınmakta ve mükemmel bir yüz görünümüne sahip olmak mümkün hale gelmektedir. Yüzde istenmeyen şekilde orantısızlıkların oluşması, rahatsız edici bir görünüme sebebiyet verebilmektedir. Böyle bir görünüme sebebiyet vermesi, operasyonun sunduğu avantajlar arasında yer almaktadır.

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Bazı kişilerin yanağında bulunan yağlar, gerektiğinden fazladır. Buna son verebilmek için insanlar holywood yanağı operasyonuna başvurur. Böyle bir yanağa sahip olabilmek için fazla yağlar, estetik operasyonuyla alınır. Estetik operasyonuyla alınan yağlar sayesinde daha estetik bir yüz görünümüne sahip olmak mümkün hale gelir.

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağıSunulan avantajlar sayesinde kişi özgüven sahibi olmakta ve tüm bunların yanı sıra kendi yüz görünümünü estetik bir hale getirmektedir. Yağların yanaktan alınması, estetik görünüm oluşması operasyonun tercih edilmesine sebebiyet veren etkenler arasında yer alıyor. Kişiler bu etkenlerden faydalanarak, istediği görünümü elde edebilmenin keyfini yaşamaktadır. Tüm bunların yanı sıra 20 – 25 yaşlarında sıklıkla görülen bu problemin tek çözümü, yanak estetiği operasyonudur.

Yanak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Ameliyat olacak olan kişilerin, kanı sulandırıcı besinlerden ve ilaçlardan uzaklaşması gerekir. Bunlara öncelik olarak örnek verilen ise aspirindir. Aspirin kullanan kişiler, ameliyattan 7 – 10 gün öncesine kadar bu ilacı kullanmaması gerekir. Aksi taktirde ameliyat gerçekleşmeyecektir. Bişektomi ameliyatının gerçekleşmesi için ilk etapta kişinin kan tahlilleri yapılır.

 

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Olumlu sonuç elde edildiğinde kişi, ameliyata uygun görülür ve ameliyat başlar. Ağız içerisinden 1 cm genişlikte lokal anesteziyle kesi yapılır. Kesinin yapılmasından sonra ağız içerisinden yanağa ulaşılarak, yağların alınma işlemi gerçekleştirilir. Ağız içerisinde yer alan kesi daha sonra kapatılır ve dikiş atılır. Dikiş atılmasından sonra kişi 1 hafta içerisinde bu kesikten kurtulabilecektir.

Ameliyat esnasında yapılan tüm işlemler, acısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Lokal anestezi, sedasyon ve genel anestezi ile yapılabilir. Bu şekilde yapılmasına karar verilmesi için kişinin yanak yapısı incelenir ve yağ dokusu analiz edilir. Yanak estetiği operasyonunun bu şekilde gerçekleşmesi, kişinin ameliyattan maksimum verim alabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede kişinin kısa süre içerisinde istediği görünümü elde etmesi mümkün hale gelecektir.

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Tüm bunların yanı sıra ameliyat sonrasında kişinin bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Bu konular, kişinin iyileşme sürecini en aza indirgeyecek ve kişi kısa süre içerisinde istediği görünümü elde ederek; memnuniyetini dile getirebilmenin keyfini yaşayacaktır. Ameliyat esnasında yapılan tüm işlemler, kişinin estetik görünümünü sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kişi aynı gün içerisinde günlük hayata dönebilse de, doktor tavsiyelerini dikkate alması gerekir.
 • Ameliyat sonrasında antibiyotik tedavisi ve gargara ile ağız bakımı devam etmektedir.
 • Ağız içi bakımın yapılması oldukça önemlidir çünkü kişinin herhangi bir şekilde enfeksiyon kapmaması gerekir. Enfeksiyon kapmaya karşı önlemler alınmalıdır.

 • Ağızdan alınan yağların kısa süre içerisinde belirginlik göstermesi mümkün olduğundan dolayı kişinin yine de enfeksiyona karşı önlem alması gerekmektedir.
 • Doktor tarafından verilen tavsiyeler, günlük hayata geçirilmeli ve bu tavsiyelerle birlikte yaşama devam edilmelidir. Aksi taktirde birçok problem gün yüzüne çıkacaktır.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Ameliyat sonrasında kişi aynı gün içerisinde hayatına dönebilmektedir. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ağızda olan kesiğin dikişli olduğunu unutmamaktır. Holywood yanağı operasyonu sonrasında kişinin enfeksiyona karşı önlem alması ve bazı yiyecekleri kullanmaması gerekir. Doktor tarafından sunulan tavsiyeler ve öneriler, mutlaka günlük hayata geçirilmelidir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağı

Dikiş kendiliğinden düşmekte ve iyileşme 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Bazen bu süre 10 güne kadar uzayabilir. Bu yüzden kişinin kendi kendine karar verip, ağız içerisindeki dikişi bozmamalı ve bu dikişe zarar verecek herhangi bir eylemde bulunmamalıdır. Aksi taktirde farklı problemlerin gün yüzüne çıkması mümkün hale gelebilecek durumlar arasında yer alarak, kişinin hayatını olumsuz etkiler.

Ameliyatsız Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

yanak estetetiği,bişektomi,hollywood yanağıYanak dolgusu sayesinde ameliyatsız estetiğin yapılabilmesi mümkündür. Yüzdeki bazı hatların belirginleştirilmesi, dolgu tarafından mümkün hale getirilir. Yanak inceltme veya dolgunlaştırma işlemleri için ameliyatsız bir tercih yapılması gerekiyorsa, dolgu yöntemini tercih etmek en mantıklı alternatifler arasında yer alıyor.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıKişinin yüz yapısının belirginleştirilmesi, üçgen bir görünümün oluşturulması ve tüm bunların yanı sıra orantılı bir yüz görünümüne sahip olunması mümkündür. Yüzünde yağ yerinde daha fazla inceliklerin ön plana çıkması, kişinin dolgu operasyondan faydalanması gerektiğini gösterir. Bu yüzden kişi, dolgu operasyonundan faydalanarak kendi yüzünü estetik bir görünüme ulaştırabilir. Bu sayede kişinin orantılı bir yüz görünümüne sahip olabilmesi mümkündür.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıEnjeksiyon yardımıyla yanağa verilen dolgular, kısa süre içerisinde kendini gösterir. Gerekli görülen yerlere, gerektiği kadar dolgu enjekte edilir. Dolgunun hemen kendini belirtmesi, maddenin güçlü olmasından kaynaklanmaktadır. Hyalüronik asit sayesinde dolgunun hemen belirginlik göstermesi, gözle görülebilir durumlar arasında yer alıyor. Eğer kişi yanağını inceltmek istiyorsa bişektomi ameliyatından faydalanması gerekir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıİnceltme ve dolgunlaştırma işlemleri, aynı gün içerisinde kişinin taburcu olmasını sağlar. Bu sayede kişi estetik operasyondan faydalanırken herhangi bir şekilde zaman kaybetmez. Zaman kaybetmemenin mümkün olması, operasyonun avantajları arasında yer almaktadır. Kişi sadece sabırla beklemeli ve kendi yanak yapısının kısa süre içerisinde gerçekleşmesini izlemelidir. Doktor tarafından söylenen her şeye, harfiyen dikkat etmek gerekir.

Yanak Estetiği Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

 • Kişi aynı gün içerisinde günlük hayatına dönüş yapabilir.
 • Yanak inceltme operasyonunda açılan kesik, kısa süre içerisinde kapanır ve kişi bundan rahatsızlık duymaz.
 • Kişi orantılı bir yüz görünümüne sahip olur.
 • Estetik ve belirgin bir yüz görünümüne sahip olmak, özgüven kazandırır.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağı

 • Yüzdeki hatların belirginleştirilmesi mümkün hale gelir.
 • Ters üçgen yüz görünümüne sahip olarak holywood yanağı olarak, kişinin yanağı nitelendirilmesinde herhangi bir sakınca bulunmaz.
 • Kişi kısa süre içerisinde yüzündeki görünümü estetik bir görünüme ulaştırarak, memnuniyet duyar.
 • Operasyonlar acısız bir şekilde tamamlanır ve kısa süre içerisinde olumlu yanıt verir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıYüz, insanı estetik gösteren en önemli bölgelerden biridir. Kişinin yüz yapısı estetik olursa, mutlaka dikkat çekici bir görüntüye de sahip olması mümkün hale gelir. Yanak inceltme operasyonu bunları sağlayan operasyonlar arasında yer almaktadır. Kişi kendi yüzünde bulunan fazla yağları aldırarak, ters üçgen yüz görünümüne sahip olur. Ters üçgen yüz görünümüne sahip olmak, kişinin dikkat çekici olarak nitelendirilmesine de sebebiyet verir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıTüm bunların yanı sıra gerçekleştirilen tüm işlemler, kişinin kısa süre içerisinde olumlu dönüt almasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden kişinin estetik operasyondan maksimum verim elde edebilmesi mümkündür. Yapılan tüm çalışmalar, %100 olumlu sonuç vermekte ve kişi herhangi bir şekilde mağduriyete uğramamaktadır.

Bişektomi Operasyonundan Kimler Faydalanabilir?

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıOperasyondan her yaş aralığı ve her birey faydalanabilse de, yine de kan tahlilleri yapılmaktadır. Kan tahlili uygun olan, operasyonun yapılmasına engel sunan hastalıklara sahip olan kişiler operasyondan faydalanamaz. Tüm bunların yanı sıra kanı sulandırıcı maddeleri 7 gün öncesinde kullanan kişiler de bu operasyondan faydalanamamaktadır.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıBişektomi operasyonu, kan tahlilleri sonucunda yapılabilen ve kontrollerin sağlanması sonrasında olumlu sonuç veren bir operasyondur. Birçok estetik operasyonda kişinin kan değerleri oldukça önemlidir. Kişinin kan değerleri fazlasıyla önemli olduğundan ötürü bu tarz konulara dikkat etmek ve bu tarz konuları göz önünde bulundurmak gerekir. Aksi taktirde birçok problemle karşılaşmak söz konusu olacak ve kan tahlili uygun olmayan kişiler bu operasyondan faydalanamaz.

Yanak İnceltme Operasyonundan Sonra Ne Zaman Yemek Yenilebilir?

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağı
Yemeğin yenilebilmesi için birkaç saat beklenmesi gerekmektedir. Ağız içerisinde oluşan kesinin kendini toparlaması fazlasıyla önemlidir. Holywood yanağı operasyonundan faydalanan kişiler, ağız içerisindeki dikişe dikkate edecek şekilde birkaç saat sonra yemek yiyebilir. Tercih edilen yemeklerin ve içeceklerin dikişe zarar vermemesi gerekmektedir. Eğer dikişe zarar verecek bir durum varsa, mutlaka kişinin o yemeği veya içeceği kullanmaması gerekir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağı
1 hafta boyunca ağız içerisinde giren herhangi bir şeyin enfeksiyon riski oluşturmaması, fazlasıyla önemlidir. Ağız içerisinde enfeksiyonun oluşması durumunda, farklı problemlerin gün yüzüne çıkması mümkündür. Bu yüzden kişi iyileşme sürecinde fazlasıyla titiz ve düşünceli bir yaşam standardına sahip olması gerekir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıYemeklerin yenilebilmesi için ameliyat sonrasından birkaç saat beklemek gerekiyor. Aperatif yiyeceklerin yenilmesi ve yenilirken ameliyat olunan bölgeye zarar verilmemesi gerekmektedir. Aksi taktirde enfeksiyon riski ön plana çıkacak ve kişi bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Yanak inceltme ameliyatı sayesinde kişinin elde ettiği verim, maksimum düzeyde olacağından dolayı birçok konuya da dikkat ederek göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıTüm bunların yanı sıra yemek tercihinde bulunurken, enfeksiyon riski göz önünde bulundurulmalıdır. Hangi yemeğin, nasıl zarar vereceği ve kesiğe herhangi bir risk sunabileceği düşünülmelidir. Düşünülmediği taktirde kişi korumasız kalacak, herhangi bir dikkatlilik sergilemeyecek ve bu durum fazlasıyla ağır bir şekilde kişiye olumsuz etkiler sunacaktır.

Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrası Beslenme Düzeni

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıAmeliyat sonrası ilk iki veya üç gün süt, meyve suyu ve buna benzer alternatiflerle beslenilmelidir. Kişinin bu tarz besinleri kullanması, kan değerlerinin normale dönmesine ve iyileşme sürecinin hızlandırılmasına sebebiyet verecektir. Bişektomi ameliyatı sonrasında kullanılacak her ürün, doktor tarafından kontrol ediliyor.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıBu yüzden kişinin herhangi bir şekilde olumsuz etki oluşturacak besinleri, belli bir süre boyunca kullanmamalıdır. Örneğin asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Asitli içecekler kullanıldığı taktirde kişinin yanak içerisinde bulunan kesiğe zarar vermesi mümkün hale gelir. Enfeksiyon riskini en aza indirgeyecek sulu besinlerin kullanılması, herhangi bir risk veya problem oluşturmaz aksine bunların önüne engel koyar.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıAmeliyat sonrası dördüncü ve altıncı gün yumuşak gıdalarla beslenilmelidir. Bunlara örnek çorba, fazlasıyla pişmiş makarna, yumurta veya puding verilebilir Bu tarz besinlerin tüketilmesinde herhangi bir sakınca görülmüyor. Bu tarz sakıncaların görülmemesi, insanların bu besinleri tüketebilmesine sebebiyet verecektir. Yanak estetiği operasyonundan sonra kişinin tüm bunlara dikkat etmesi fazlasıyla önemlidir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıAksi taktirde enfeksiyon riski artacak ve kişinin ağzında yer alan kesik, farklı problemlere sebebiyet verecektir. İyileşme sürecinin olumsuz etkilenmemesi için bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Göz önünde bulundurulmadığı taktirde kişinin enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kalması, gözle görülebilir durumlar arasında yer alacaktır. Tüm bunların yanı sıra gerçekleştirilen tüm işlemler, titizlik isteyen işlemlerdir.

Yanak İnceltme Ameliyatıyla Elde Edilen Verim

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıAmeliyattan alınan verim oldukça yüksektir. Kişi estetik ve orantılı bir yüz görünümüne sahip olur. Alınan yağların, yüz yapısına estetik açıdan olumlu etkiler sunması mümkündür. Holywood yanağı sahibi olan kişiler, artık gündelik hayatında daha dikkat çekici olacak ve aynı zamanda özgüven sahibi de olarak, memnun kalacaktır.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıAmeliyattan alınan verim oldukça yüksektir. Kişi estetik ve orantılı bir yüz görünümüne sahip olur. Alınan yağların, yüz yapısına estetik açıdan olumlu etkiler sunması mümkündür. Holywood yanağı sahibi olan kişiler, artık gündelik hayatında daha dikkat çekici olacak ve aynı zamanda özgüven sahibi de olarak, memnun kalacaktır.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıOperasyondan sonra aynı gün içerisinde bazı şeylerin fark edilmesi mümkündür. Kişi aynı gün içerisinde istediği yüz görünümüne ulaşacaktır. Aynı gün içerisinde iş hayatına dönebilmek, ameliyatın avantajları arasında yer alır. Bu sayede kişiler zaman kaybı yaşamadan istediği görünüme ulaşır ve hemen sosyal hayatına odaklanarak, ameliyatın verimlerinden faydalanmanın keyfini yaşar.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıElde edilen verimin, maksimum değerde olması; ameliyatın avantajları arasında yer almaktadır. Fiyatlarının uygun olması, her insanın faydalanabilmesine sebebiyet vermektedir. Yanak inceltme sayesinde kişi üçgen yüz görünümüne sahip olmakta ve bu görünüm, kişinin memnun kalmasını sağlayacaktır. Holywood yıldızlarının bu operasyonla yanaklarını ters üçgen görünümüne ulaştırması, birçok kişinin de bu operasyonun sağladığı görünümden faydalanmasına sebebiyet vermektedir.

yanak estetiği,bişektomi,hollywood yanağıİnsanlar bu operasyondan faydalanarak, kendi estetik görünümüne olumlu etkiler sunar. Estetik görünüme ulumlu etkilerin sunulması mümkün hale geleceğinden dolayı herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmak mümkün değildir. Ameliyattan %100 olumlu sonuç alınabildiğinden ötürü mağduriyet yaşanması söz konusu olmaz. Aksine memnuniyetin dile getirilmesi, kişinin elde ettiği verimler sayesinde mümkün hale gelir ve kişi istediği görünümü elde eder.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

9 yorum

Bir cevap yazın