Göğüs Estetiği

[Toplam:32    Ortalama:5/5]
göğüs(meme) estetiği

Göğüs Estetiği – Meme Estetiği

Göğüs Estetiği (Meme Estetiği) günümüzde oldukça tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Kadınlar için dik ve dolgun bir memeye sahip olmak güzelliğin olmazsa olmazıdır. Ancak anatomik olarak her kadının memesi istendiği şekil ve formda olmayabilir. Yapısal olarak çok küçük ya da çok büyük meme yapıları hastayı rahatsız edebilir. Bunların dışında doğum sonrası, yaşlanma ve kilo alıp verme sonucu oluşan sarkıklıklar da hastayı rahatsız edebilmektedir.

Göğüs Estetiği (Meme Estetiği) bu sorunların tümüne çare olabilmektedir.

Sarkan göğüslerin toparlanması, küçük memelerin büyütülmesi ve kanser sonucu kaybedilen göğüsün tekrar kazanılması gibi durumlarda bu girişim tercih edilir. Göğüs Estetiği (Meme Estetiği), tüm estetik ameliyatlarının en ön sırasında yer almaktadır. Estetik cerrahi alanında 2000’li senelerin başından bu yana gerçekleştirilen göğüs estetiği (meme estetiği) operasyonu sayısı 530 bini aşmıştır.

Göğüs Estetiği (Meme Estetiği) ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, meme toparlama operasyonları ile hastanın vücut görüntüsünü değiştirip, estetik görünümüyle hastanın iyi hissetmesini sağlar. Meme estetiği ameliyatlarında, meme küçültme girişimde fazla yağ dokusunun alınarak hafif ve sıkı hale getirilir. Meme büyütme operasyonu ile şeklini güzelleştirmek, asimetriyi düzeltme amacıyla silikon – meme protezi yerleştirilmesi sağlanır. Meme toparlama operasyonlarında göğüs protezi ya da hastanın kendi dokusunun eklenmesiyle göğüs yeniden oluşturulur.

Göğüs Estetiği (Meme Estetiği) hastanın isteği üzerine kararlaştırılan fakat doktorun anatomik yapıya uygun gördüğü büyüklük ve şekilde olmalıdır. Meme estetiği operasyonları birçok kadını duygusal ve fiziksel olarak son derece tatmin edici bir operasyondur. Meme estetiği sonrasında sonuç hemen görülebilir fakat meme estetiği sonrası ödemin atılması ve gerçek neticeyi alabilmek için 1 sene beklenmesi gerekir.

Meme estetiği sonrasında 1 ay boyunca doktorun önerdiği korse giyilmelidir.

Girişim anatomik yapısından rahatsız olan herkes için uygundur. Emziren annelerin, emzirmeden bir yıl sonra göğüs estetiği olması daha uygun olacaktır. Süt kanallarının tamamen kapanması operasyonun başarısı ve hastanın sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır.

Meme estetiği operasyonları erkeklerin de tercih ettiği girişimler arasındadır. Testosteron hormonunun azalmasına bağlı olarak meme büyümesi yaşayan erkekler Jinekomasti girişimini tercih ederler.

Yazar: Editör
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

13 yorum

 • Ceyda

  Göğüs estetiği hakkındaki yazınız çok güzel olmuş. Sizin sayenizde bende bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim.

 • Gonca

  Göğüs estetiği hakkında kafamda düşünceler vardı ama yazınızı okuduktan sonra her şey yerine oturdu. Çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

 • Nefise

  Göğüs estetiği olduktan sonra memede sarkma meydana gelirmi?

 • Melek Sarıoğlu

  Erdem beye göğüs büyütme ameliyatı yaptırdım. Ameliyat sonrası bloklarda ve sitelerden okuduğum ağrılar olmadı. Ameliyat sonrasının bu kadar kolay olduğunu bilseydim asla bu kadar beklemezdim Korkularım yersizmiş. Teşekkür ederim doktorum.

 • Şeyma Elmas

  Doktor Erdem bey işinde müthiş, muayene olduğumda gerekli bilgileri fazlasıyla aldım ilgisi ve tutumuyla benim tüm sorularımı cevaplamasıyla doktorumu buldum dedim. İnşaallah kendisine en kısa zamanda operasyonumu yaptıracacağım

 • fadime türkoğlu

  harikasın doktor bey herşey için teşekkürler. Göğüs estetiği bir kadın için vazgeçilmezdir.

 • Neşe elmalı

  Geçen yıl dr beye göğüs büyütme ameliyatı olmuştum. Her konusu geçtiğinde gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

 • sevtap ergen

  Bloklardaki yorumlarda Göğüs büyütme operasyonundan sonra ağrıların şiddetli ve uzun süreli olduğu yazıyor fakat sizin sosyal medyadaki vdeoda ve yorularda bu ağrıların o kadar şiddetli olmadığı belirtiliyor bizler kime nasıl inanacağız.

 • Betül kara

  Merhaba dr bey brn 18 yaşındayım göğüs büyültme operasyonu yaptırmalımıyım yoksa spor yada başka bir şekildee bu ysşta göğüslerim biraz daha büyür mu. Göğüs büyütme amelşyatı için en az kaç yaşında olmalıyım

 • ilknur Sevimli

  Merhaba dr bey göğüs büyütme operasyonunda iyileşme süreci nedir. Kaç günde ağrılarımız geçer ve normal iş hayatımıza geri dönebiliriz. Bir de göğüs büyütme ameliyat fiyatları nekardar. Göğüs büyültülürken Aynı anda göğüs dikleştirilebilir mi.

 • selma sevim

  sitenizdeki göğüs estetiği, göğüs büyüme ve karın germe ile alakalı yazıları okuyup videoları izledim çok güzel bilgiler vermişsiniz. Teşekkür ederim. Tek eksik fiyatlardan hiç bahsedilmiyor

 • asude selin çakır

  göğüs estetiği ameliyatı bir kadın için harika bir şey, iyiki varsınız doktorlar. Göğüs estetiği olduktan sonra göğüslerde tekrar sarkma oluyor mu yada kaç yıl sonra tekrar göğüs dikleştirme ameliyatı olmak gerekir

 • semiha nur çakır

  Merhaba doktor bey, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler çok faydalı buldum. Göğüs estetiği fiyatlarından da az çok basetseymişsiniz daha iyi olurmus.

Bir Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın