Burun Estetiği Operasyonunda Morluk ve Şişlik Durumu Olur mu?

Açık Burun Estetiği- Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

12 Views0 Comment

Burun estetiği operasyonları birçok yöntemle yapılabilmektedir. Bu tekniklere bakacak olursak açık ve kapalı burun ameliyatı dikkat çekmektedir.

Açık ve kapalı burun ameliyatı arasındaki fark ise şudur; açık burun ameliyatında kesiler burnun orta kısmına atılmaktadır, kapalı burun ameliyatında ise burnun iç kısmına kesi atılması ile yapılan ameliyattır.

Ameliyatın açık veya kapalı olması da hastanın durumuna göre belirlenen bir seçenektir. Bazı hastalarda burnun iç kısmında eğrilik gibi yani septum deviasyonu olan durumlar bulunmaktadır.

Bu hastalarda açık mı kapalı mı ameliyat edileceği oldukça önemlidir.


Burun içinde deformitelerin bulunması gibi durumlarda burun içine zarar gelmemesi açısından açık burun ameliyatı tercih edilmektedir.


Bu açık tekniklere de rinoplasti denmektedir.

Açık teknikler sayesinde burun içinde sorunlu olan bölgeleri net görerek oraların zarar görmesi tamamen engellenmiş olacaktır.

Burun içine az miktarda işlem yapılacak ise ve genel olarak burun yapısında aşırı bir bozukluk yok ise bu tür hastalara da kapalı burun ameliyatı yapılmaktadır.

İç yapısında herhangi bir problem olmadığı için içe atılan kesiler bir sorun teşkil etmemiş olacaktır.

Bunlara ek olarak da gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ile birlikte birçok yeni teknik çıkmaya devam etmektedir.

Burun estetiğinde günümüzde kullanılan bir teknik olan açık ve kapalı burun ameliyatının birlikte kullanıldığı modern rinoplasti ile burun estetiği operasyonlarındaki başarı katlanmış durumdadır.

estetik_3
dil kanseri nedir

Modern rinoplasti hastalara büyük kolaylık ve konfor sağlamaktadır.

Ayrıca burun estetiği operasyonlarında açık ve kapalı tekniklerin ayrı ayrı kullanılması iki farklı hastada ayrı ayrı kullanılması iki hastada ayırt edici bir farka neden olmamaktadır.

İki ameliyat tekniği de hastanın durumuna göre belirlendiği için kendi içinde başarılıdır. İkisinin de iyileşme süresi birbiri ile ortalama aynıdır. Ve nekehat süresi dediğimiz dinlenme süresi de birbirinden farklı değildir.

İki yöntem de hastaya göre tercih edildiğinden dolayı iki hasta için de hastaya kullanılan yöntem oldukça başarılı ve konforlu sonuçlar doğurmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave your thought