bişektomi - yanak estetiği

Yanak İnceltme
Ameliyatı

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 4.7]

Hollywood yanağı; yıldızların ters üçgen yüz yapısına sahip olması, yanak estetiği (bişektomi) operasyonuyla mümkün hale gelmiştir.

Yanağın ince bir yapıya sahip olması, yüzün ters üçgen bir görüntüye ulaşabilmesi için birçok kişi bu konuda çaba sarf etmektedir.

Bu sayede kişiler, istediği verimi alabilmekte ve ters üçgen yüz görünümüne sahip olarak aynı zamanda özgüven sahibi de olur.

Yüzde orantısızlıkların oluşması, insanları rahatsız edebilecek bir konudur. Rahatsız edebilecek bir konu olduğundan ötürü insanlar bu estetik operasyona başvuru yapıyor. Estetik operasyonun sağladığı faydalar, kişinin estetik yüz görünümünü sağlamakta ve maksimum verim alabilmesine yardımcı olmaktadır.

Yanaktan alınan yağlarla, ters üçgen görüntünün oluşturulması mümkündür. Ters üçgen görüntünün oluşturulabilmesi için yanağın belli bölgelerinden yağ alınır. Bu yağların alınması, herhangi bir riske ve probleme sebebiyet vermemektedir.

Operasyon bir diğer adıyla bişektomi olarak da adlandırılıyor.

Operasyonun sahip olduğu ve sunduğu avantajlar sayesinde birçok kişi kendi yüzünü en estetik görünüme ulaştırabilmektedir.

İletişime Geç


Yanağında rahatsız edici bir görüntü olduğunu düşünen kişiler için mükemmel bir operasyon olduğunu da dile getirmek gerekir. Holywood yıldızlarının ters üçgen yüz yapısına sahip olması, bu operasyonla mümkün hale gelmiştir.

Yüzün orantılı bir görünüme ulaştırılması, yanaktan alınan yağlarla sağlanmaktadır. Bu sayede orantılı ve estetik bir yüz görünümüne sahip olmak mümkündür.

Yanak İnceltme Ameliyatı
Neden Yapılmalı?

Fazlasıyla kilo verdikten sonra veya çok zayıf olan kişilerde bile yağ birikimi oluşabilmektedir.

Yanakta oluşan yağlar, yüzün orantısızlığına sebebiyet vermekte ve estetik görünüme olumsuz etkiler sunmaktadır.

Bunun üstesinden gelmek isteyen kişiler, yanak estetiği operasyonuna başvurur. Estetik operasyonun kısa süre içerisinde yanıt verebilmesi, sahip olduğu ve sunduğu avantajlar arasında yer alıyor.

Kilo verildiğinde dahi yüzde erimeyen yağlar, estetik operasyonuyla alınmakta ve mükemmel bir yüz görünümüne sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Yüzde istenmeyen şekilde orantısızlıkların oluşması, rahatsız edici bir görünüme sebebiyet verebilmektedir. Böyle bir görünüme sebebiyet vermesi, operasyonun sunduğu avantajlar arasında yer almaktadır.

Bazı kişilerin yanağında bulunan yağlar, gerektiğinden fazladır. Buna son verebilmek için insanlar holywood yanağı operasyonuna başvurur.

Böyle bir yanağa sahip olabilmek için fazla yağlar, estetik operasyonuyla alınır. Estetik operasyonuyla alınan yağlar sayesinde daha estetik bir yüz görünümüne sahip olmak mümkün hale gelir.

bişektomi - yanak estetiği fiyatları - bişektomi - Hollywood Yanağı

Sunulan avantajlar sayesinde kişi özgüven sahibi olmakta ve tüm bunların yanı sıra kendi yüz görünümünü estetik bir hale getirmektedir. Yağların yanaktan alınması, estetik görünüm oluşması operasyonun tercih edilmesine sebebiyet veren etkenler arasında yer alıyor.

Kişiler bu etkenlerden faydalanarak, istediği görünümü elde edebilmenin keyfini yaşamaktadır. Tüm bunların yanı sıra 20 – 25 yaşlarında sıklıkla görülen bu problemin tek çözümü, yanak estetiği operasyonudur.

Hollywood Yanağı Ameliyatı
Nasıl Yapılır?

Ameliyat olacak olan kişilerin, kanı sulandırıcı besinlerden ve ilaçlardan uzaklaşması gerekir. Bunlara öncelik olarak örnek verilen ise aspirindir.

Aspirin kullanan kişiler, ameliyattan 7 – 10 gün öncesine kadar bu ilacı kullanmaması gerekir. Aksi taktirde ameliyat gerçekleşmeyecektir. Bişektomi ameliyatının gerçekleşmesi için ilk etapta kişinin kan tahlilleri yapılır.

Olumlu sonuç elde edildiğinde kişi, ameliyata uygun görülür ve ameliyat başlar. Ağız içerisinden 1 cm genişlikte lokal anesteziyle kesi yapılır.

Kesinin yapılmasından sonra ağız içerisinden yanağa ulaşılarak, yağların alınma işlemi gerçekleştirilir. Ağız içerisinde yer alan kesi daha sonra kapatılır ve dikiş atılır. Dikiş atılmasından sonra kişi 1 hafta içerisinde bu kesikten kurtulabilecektir.

Ameliyat esnasında yapılan tüm işlemler, acısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Lokal anestezi, sedasyon ve genel anestezi ile yapılabilir. Bu şekilde yapılmasına karar verilmesi için kişinin yanak yapısı incelenir ve yağ dokusu analiz edilir.

Yanak estetiği operasyonunun bu şekilde gerçekleşmesi, kişinin ameliyattan maksimum verim alabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede kişinin kısa süre içerisinde istediği görünümü elde etmesi mümkün hale gelecektir.Tüm bunların yanı sıra ameliyat sonrasında kişinin bazı konulara dikkat etmesi gerekir.

Bu konular, kişinin iyileşme sürecini en aza indirgeyecek ve kişi kısa süre içerisinde istediği görünümü elde ederek; memnuniyetini dile getirebilmenin keyfini yaşayacaktır. Ameliyat esnasında yapılan tüm işlemler, kişinin estetik görünümünü sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişi aynı gün içerisinde günlük hayata dönebilse de, doktor tavsiyelerini dikkate alması gerekir. Ameliyat sonrasında antibiyotik tedavisi ve gargara ile ağız bakımı devam etmektedir. Ağız içi bakımın yapılması oldukça önemlidir çünkü kişinin herhangi bir şekilde enfeksiyon kapmaması gerekir. Enfeksiyon kapmaya karşı önlemler alınmalıdır.

Ağızdan alınan yağların kısa süre içerisinde belirginlik göstermesi mümkün olduğundan dolayı kişinin yine de enfeksiyona karşı önlem alması gerekmektedir.

Doktor tarafından verilen tavsiyeler, günlük hayata geçirilmeli ve bu tavsiyelerle birlikte yaşama devam edilmelidir. Aksi taktirde birçok problem gün yüzüne çıkacaktır. Ameliyat sonrasında kişi aynı gün içerisinde hayatına dönebilmektedir. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ağızda olan kesiğin dikişli olduğunu unutmamaktır.

Holywood yanağı operasyonu sonrasında kişinin enfeksiyona karşı önlem alması ve bazı yiyecekleri kullanmaması gerekir. Doktor tarafından sunulan tavsiyeler ve öneriler, mutlaka günlük hayata geçirilmelidir.

Dikiş kendiliğinden düşmekte ve iyileşme 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Bazen bu süre 10 güne kadar uzayabilir.

Bu yüzden kişinin kendi kendine karar verip, ağız içerisindeki dikişi bozmamalı ve bu dikişe zarar verecek herhangi bir eylemde bulunmamalıdır.

Aksi taktirde farklı problemlerin gün yüzüne çıkması mümkün hale gelebilecek durumlar arasında yer alarak, kişinin hayatını olumsuz etkiler.

Ameliyatsız Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu sayesinde ameliyatsız estetiğin yapılabilmesi mümkündür. Yüzdeki bazı hatların belirginleştirilmesi, dolgu tarafından mümkün hale getirilir. Yanak inceltme veya dolgunlaştırma işlemleri için ameliyatsız bir tercih yapılması gerekiyorsa, dolgu yöntemini tercih etmek en mantıklı alternatifler arasında yer alıyor.

Kişinin yüz yapısının belirginleştirilmesi, üçgen bir görünümün oluşturulması ve tüm bunların yanı sıra orantılı bir yüz görünümüne sahip olunması mümkündür.

Yüzünde yağ yerinde daha fazla inceliklerin ön plana çıkması, kişinin dolgu operasyondan faydalanması gerektiğini gösterir. Bu yüzden kişi, dolgu operasyonundan faydalanarak kendi yüzünü estetik bir görünüme ulaştırabilir. Bu sayede kişinin orantılı bir yüz görünümüne sahip olabilmesi mümkündür.

Enjeksiyon yardımıyla yanağa verilen dolgular, kısa süre içerisinde kendini gösterir. Gerekli görülen yerlere, gerektiği kadar dolgu enjekte edilir. Dolgunun hemen kendini belirtmesi, maddenin güçlü olmasından kaynaklanmaktadır.

Hyalüronik asit sayesinde dolgunun hemen belirginlik göstermesi, gözle görülebilir durumlar arasında yer alıyor. Eğer kişi yanağını inceltmek istiyorsa bişektomi ameliyatından faydalanması gerekir.

İnceltme ve dolgunlaştırma işlemleri, aynı gün içerisinde kişinin taburcu olmasını sağlar. Bu sayede kişi estetik operasyondan faydalanırken herhangi bir şekilde zaman kaybetmez.

bişektomi doktoru

Zaman kaybetmemenin mümkün olması, operasyonun avantajları arasında yer almaktadır. Kişi sadece sabırla beklemeli ve kendi yanak yapısının kısa süre içerisinde gerçekleşmesini izlemelidir.

Doktor tarafından söylenen her şeye, harfiyen dikkat etmek gerekir.

Bişektomi Operasyonunun
Avantajları Nelerdir?

 • Kişi aynı gün içerisinde günlük hayatına dönüş yapabilir.
 • Yanak inceltme operasyonunda açılan kesik, kısa süre içerisinde kapanır ve kişi bundan rahatsızlık duymaz.
 • Kişi orantılı bir yüz görünümüne sahip olur.
 • Estetik ve belirgin bir yüz görünümüne sahip olmak, özgüven kazandırır.
 • Yüzdeki hatların belirginleştirilmesi mümkün hale gelir.
 • Ters üçgen yüz görünümüne sahip olarak holywood yanağı olarak, kişinin yanağı nitelendirilmesinde herhangi bir sakınca bulunmaz.
 • Kişi kısa süre içerisinde yüzündeki görünümü estetik bir görünüme ulaştırarak, memnuniyet duyar.
 • Operasyonlar acısız bir şekilde tamamlanır ve kısa süre içerisinde olumlu yanıt verir.

Yüz, insanı estetik gösteren en önemli bölgelerden biridir. Kişinin yüz yapısı estetik olursa, mutlaka dikkat çekici bir görüntüye de sahip olması mümkün hale gelir.

Bişektomi operasyonu bunları sağlayan operasyonlar arasında yer almaktadır. Kişi kendi yüzünde bulunan fazla yağları aldırarak, ters üçgen yüz görünümüne sahip olur.

Ters üçgen yüz görünümüne sahip olmak, kişinin dikkat çekici olarak nitelendirilmesine de sebebiyet verir. Tüm bunların yanı sıra gerçekleştirilen tüm işlemler, kişinin kısa süre içerisinde olumlu dönüt almasına sebebiyet vermektedir.

Bu yüzden kişinin estetik operasyondan maksimum verim elde edebilmesi mümkündür. Yapılan tüm çalışmalar, %100 olumlu sonuç vermekte ve kişi herhangi bir şekilde mağduriyete uğramamaktadır.

bişektomi - Hollywood Yanağı

Bişektomi Operasyonundan Kimler Faydalanabilir?

Bişektomi operasyondan her yaş aralığı ve her birey faydalanabilse de, yine de kan tahlilleri yapılmaktadır.

Kan tahlili uygun olan, operasyonun yapılmasına engel sunan hastalıklara sahip olan kişiler operasyondan faydalanamaz.

Tüm bunların yanı sıra kanı sulandırıcı maddeleri 7 gün öncesinde kullanan kişiler de bu operasyondan faydalanamamaktadır.

Bişektomi operasyonu, kan tahlilleri sonucunda yapılabilen ve kontrollerin sağlanması sonrasında olumlu sonuç veren bir operasyondur.

Birçok estetik operasyonda kişinin kan değerleri oldukça önemlidir. Kişinin kan değerleri fazlasıyla önemli olduğundan ötürü bu tarz konulara dikkat etmek ve bu tarz konuları göz önünde bulundurmak gerekir.

Aksi taktirde birçok problemle karşılaşmak söz konusu olacak ve kan tahlili uygun olmayan kişiler bu operasyondan faydalanamaz.

Yanak İnceltme Operasyonundan Sonra Ne Zaman Yemek Yenilebilir?

Yemeğin yenilebilmesi için birkaç saat beklenmesi gerekmektedir. Ağız içerisinde oluşan kesinin kendini toparlaması fazlasıyla önemlidir.

Holywood yanağı operasyonundan faydalanan kişiler, ağız içerisindeki dikişe dikkate edecek şekilde birkaç saat sonra yemek yiyebilir.

Tercih edilen yemeklerin ve içeceklerin dikişe zarar vermemesi gerekmektedir. Eğer dikişe zarar verecek bir durum varsa, mutlaka kişinin o yemeği veya içeceği kullanmaması gerekir.

1 hafta boyunca ağız içerisinde giren herhangi bir şeyin enfeksiyon riski oluşturmaması, fazlasıyla önemlidir. Ağız içerisinde enfeksiyonun oluşması durumunda, farklı problemlerin gün yüzüne çıkması mümkündür.

Bu yüzden kişi iyileşme sürecinde fazlasıyla titiz ve düşünceli bir yaşam standardına sahip olması gerekir.Yemeklerin yenilebilmesi için ameliyat sonrasından birkaç saat beklemek gerekiyor.

Aperatif yiyeceklerin yenilmesi ve yenilirken ameliyat olunan bölgeye zarar verilmemesi gerekmektedir. Aksi taktirde enfeksiyon riski ön plana çıkacak ve kişi bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

Yanak inceltme ameliyatı sayesinde kişinin elde ettiği verim, maksimum düzeyde olacağından dolayı birçok konuya da dikkat ederek göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra yemek tercihinde bulunurken, enfeksiyon riski göz önünde bulundurulmalıdır. Hangi yemeğin, nasıl zarar vereceği ve kesiğe herhangi bir risk sunabileceği düşünülmelidir.

Düşünülmediği taktirde kişi korumasız kalacak, herhangi bir dikkatlilik sergilemeyecek ve bu durum fazlasıyla ağır bir şekilde kişiye olumsuz etkiler sunacaktır.

Bişektomi Operasyonundan Sonra
Ne Zaman Yemek Yenilebilir?

Ameliyat sonrası ilk iki veya üç gün süt, meyve suyu ve buna benzer alternatiflerle beslenilmelidir. Kişinin bu tarz besinleri kullanması, kan değerlerinin normale dönmesine ve iyileşme sürecinin hızlandırılmasına sebebiyet verecektir.

Bişektomi ameliyatı sonrasında kullanılacak her ürün, doktor tarafından kontrol ediliyor.Bu yüzden kişinin herhangi bir şekilde olumsuz etki oluşturacak besinleri, belli bir süre boyunca kullanmamalıdır.

Örneğin asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Asitli içecekler kullanıldığı taktirde kişinin yanak içerisinde bulunan kesiğe zarar vermesi mümkün hale gelir. Enfeksiyon riskini en aza indirgeyecek sulu besinlerin kullanılması, herhangi bir risk veya problem oluşturmaz aksine bunların önüne engel koyar.

Ameliyat sonrası dördüncü ve altıncı gün yumuşak gıdalarla beslenilmelidir. Bunlara örnek çorba, fazlasıyla pişmiş makarna, yumurta veya puding verilebilir. Bu tarz besinlerin tüketilmesinde herhangi bir sakınca görülmüyor. Bu tarz sakıncaların görülmemesi, insanların bu besinleri tüketebilmesine sebebiyet verecektir. Yanak estetiği operasyonundan sonra kişinin tüm bunlara dikkat etmesi fazlasıyla önemlidir.

Aksi taktirde enfeksiyon riski artacak ve kişinin ağzında yer alan kesik, farklı problemlere sebebiyet verecektir. İyileşme sürecinin olumsuz etkilenmemesi için bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Göz önünde bulundurulmadığı taktirde kişinin enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kalması, gözle görülebilir durumlar arasında yer alacaktır. Tüm bunların yanı sıra gerçekleştirilen tüm işlemler, titizlik isteyen işlemlerdir.

Bişektomi Ameliyatıyla Elde Edilen Verim

Ameliyattan alınan verim oldukça yüksektir. Kişi estetik ve orantılı bir yüz görünümüne sahip olur. Alınan yağların, yüz yapısına estetik açıdan olumlu etkiler sunması mümkündür.

Holywood yanağı sahibi olan kişiler, artık gündelik hayatında daha dikkat çekici olacak ve aynı zamanda özgüven sahibi de olarak, memnun kalacaktır.

Ameliyattan alınan verim oldukça yüksektir. Kişi estetik ve orantılı bir yüz görünümüne sahip olur. Alınan yağların, yüz yapısına estetik açıdan olumlu etkiler sunması mümkündür.

Holywood yanağı sahibi olan kişiler, artık gündelik hayatında daha dikkat çekici olacak ve aynı zamanda özgüven sahibi de olarak, memnun kalacaktır.Operasyondan sonra aynı gün içerisinde bazı şeylerin fark edilmesi mümkündür.

Kişi aynı gün içerisinde istediği yüz görünümüne ulaşacaktır. Aynı gün içerisinde iş hayatına dönebilmek, ameliyatın avantajları arasında yer alır. Bu sayede kişiler zaman kaybı yaşamadan istediği görünüme ulaşır ve hemen sosyal hayatına odaklanarak, ameliyatın verimlerinden faydalanmanın keyfini yaşar.

Elde edilen verimin, maksimum değerde olması; ameliyatın avantajları arasında yer almaktadır. Fiyatlarının uygun olması, her insanın faydalanabilmesine sebebiyet vermektedir. Yanak inceltme sayesinde kişi üçgen yüz görünümüne sahip olmakta ve bu görünüm, kişinin memnun kalmasını sağlayacaktır.

Holywood yıldızlarının bu operasyonla yanaklarını ters üçgen görünümüne ulaştırması, birçok kişinin de bu operasyonun sağladığı görünümden faydalanmasına sebebiyet vermektedir.İnsanlar bu operasyondan faydalanarak, kendi estetik görünümüne olumlu etkiler sunar.

Estetik görünüme ulumlu etkilerin sunulması mümkün hale geleceğinden dolayı herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmak mümkün değildir. Ameliyattan %100 olumlu sonuç alınabildiğinden ötürü mağduriyet yaşanması söz konusu olmaz.

Aksine memnuniyetin dile getirilmesi, kişinin elde ettiği verimler sayesinde mümkün hale gelir ve kişi istediği görünümü elde eder.

Bichat Yağ Dokusu Anatomisi

Bişektomi ameliyatı günümüzde çok popüler olmaya başladı. Yuvarlak yüz görüntüsünü ortadan kaldırmak ve yüzü inceltmek için yapılan bir ameliyattır. Ancak, bu çok basite alınıyor. Hatta lokal anestezi ile çok kolay bir şekilde yapılabileceği söyleniyor.

Sizlere bu bölgenin anatomisinden, yüzümüzün hangi bölgesinde yer aldığından ve bichat yağ dokusunun çıkarılması işleminin ne şekilde gerçekleştirildiğinden bahsetmek istiyorum. Anatomik çizimlerde bichat yağ dokusunun hemen tükrük bezimizin altında ve iç yüzünde yer aldığını görüyoruz. Bichat yağ dokusuna çiğneme kaslarının arka kısmında ağzın içinden girilerek ulaşılabiliyor.

Bichat yağı, özellikle köprücük kemiğinin altından geçerek şakak bölgesine kadar uzanabilmektedir. Yanak yağ dokusunun hemen etrafında anatomik olarak sinirler ve damarlar geçiyor. Bu nedenle, bichat yağ dokusunu çıkartırken çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Tam olarak anatomik lokalizasyonunu çok iyi bilip, etrafındaki sinir ve damarlara zarar vermeden bu yağ dokusunu bulmak ve dışarıya doğru çekmek gerekiyor. Bu şekilde, bichat yağ dokusunun bir kısmını çıkartma imkanımız oluyor. Kişiden kişiye göre bunu ayarlamak mümkün olmaktadır. Genellikle çok fazla miktarda da çıkarmıyoruz. Yüzde bir incelmeye neden olacak kadar bichat yağ dokusunu çıkarabilmekteyiz.

Yorumlar

26 Comments to “ Bişektomi – Yanak Estetiği – Hollywood Yanağı”
 1. Ceren san says :Cevapla

  Merhaba hocam jawline ide kombine edilirse daha iyi sonuçlar alınabilri mi? Bir deinstagrsmdan videoları gördüm ve bişektomi hakkında diyat bilgisi almak istiyorum

 2. ecem says :Cevapla

  Merhaba bişektomi ameliyatı için yaş sınırı var mı?

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu teldena iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 3. Aslı says :Cevapla

  Merhaba, bişektomi ameliyatı sonrası ağrı olur mu?

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Ameliyatlarla ilgili tüm planlamaların yapılabilmesi için doktor bey ile görüşme organize edebiliriz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için 05325671766 nolu teldena iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 4. Atakan Aslan says :Cevapla

  bişektomi ameliyatının fiyatını alabilir miyim, teşekkürler

  1. Elçin says :Cevapla

   Merhaba, bişektomi sonrası yüzde sarkma meydana gelir mi?

 5. Ogeday Aslan says :Cevapla

  Merhaba yanagımdaki yağ bexelerini aldırmak istiyorum. Fakat altın oranı sa korumak istiyorum. Yanaklarım gereğinden fazla vüyük ve dudağımı sahı sıkıştırıyor. Fiyat teklifi alabilir miyim?

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba Dr. Erdem Güven bişektomi ameliyatı için muayene etmeden fiyat vermiyor. Muayenelerimiz ücretsizdir. Randevu için +90 (532) 567 17 66 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP