Omuz Estetiği

[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Omuz Estetiği

Omuzlar erkek olsun, kadın olsun vücudun estetik görünüşünün en önemli parçalarındandır. Omuz ve sırt dekoltesi kadın kıyafetlerinin en önemli unsurlarından bir tanesi olduğu için ayrıca estetik bir öneme sahiptir. Erkek de ise güçlü ve güvenilir görüşlü olmalıdır. Yani omuzlar vücut estetik görünüşünün en önemli tamamlayıcısıdır.

Kadında güzel bir omuz ve sırt dekoltesi yapısı, vücudu oldukça biçimli gösterir. Erkeklerde ise iri adaleli ve düzgün bir omuz yapısı güçlü ve etkili bir fizik yapıda görünmesini sağlar. Tabii sadece omuz yapısı değil kişinin boyun yapısı, sırt ve bel yapısı da bu görünümü tamamlamalıdır. Kadında ideal yapı enlemesine geniş, fakat zarif yapıda yani daha ince ve uç kısmı ufak olmalıdır. Ayrıca omuzlarda ve sırtta güneşe bağlı oluşan lekeler ve izler görünümü oldukça etkilemektedir. Bu lekeleri lazer tedavileri ile temizlemek mümkündür.

İdeal ölçü nedir diye sorulacak olursa, ‘Omuzlar arası genişlik, kişinin boyunun dörtte biri olmalı’ diye tanımlayabiliriz. Tabii ki kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte estetik müdahale ile bu oranlar yakalanmaya çalışılmaktadır. Doğuştan boynu kısa olan kişilerde omuzlar küçültülerek daha uzun boyunlu görünmeleri sağlanabilir.

Omuz Estetiği Nasıl Yapılır?

Liposuction (yağ alma) ile yağ alarak fazla olan kısımlar inceltilir. Az olan ve büyütülmek istenen kısımlar ile doku enjeksiyonu ile dolgunlaştırılır. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Hastanede kalmayı gerektirmez.

Omuz Estetiği Ameliyatı Riskli Midir?

Omuz estetiği ameliyatlarında risk her ameliyatta olduğu kadardır. Doku enjeksiyonu yapıldığı için nadiren 1-2 seans gerekebilir.

Ense Estetiği

Ense estetiği Bir diğer sık karşılaşılan durum ise ense de yağ toplanmasıdır ki bu duruma bufalo hump yani bufalo boynu denen durumdur. Bu durum genellikle kilolu insanlarda ortaya çıkar ve sırta kamburumsu bir görüntü verir. Sırt ve omuz estetiğinde görünümü önemli ölçüde etkiler. Lekeler ise lazer ile tedavi edilebilir. Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Aynı gün taburcu olabilir. 5-7 gün içinde iyileşme sağlanır.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

9 yorum

 • Emre

  Iyi günler Doktor bey,

  benim sol omuzumda (impingement syndrom) denilen yana daralmadan dolayı sürtüşme var. Bu bütün koluma tesir ediyor uyuşturuyor ve dengesizlik hasıl oluyor tüm vücudumda. Sporla düzeltmeye çalışsamda olmuyor. Estetikle bu durumu düzeltmek mümkunmüdür acaba?

 • Berna

  Hocam ben bı bayan olarak omuzlarım çok geniş ve bu durumdan rahatsızım ne yapılabilir ve maliyeti ne olur

  • Emre

   Iyi günler Doktor bey,

   benim sol omuzumda (impingement syndrom) denilen yana daralmadan dolayı sürtüşme var. Bu bütün koluma tesir ediyor uyuşturuyor ve dengesizlik hasıl oluyor tüm vücudumda. Sporla düzeltmeye çalışsamda olmuyor. Estetikle bu durumu düzeltmek mümkunmüdür acaba?

 • Okan

  Vucumda genetik bozukluk var omuzlarım cok dar ve düşük genişlemek istiyorum mümkünmüdür

 • Nisa nur

  Omuzlarim genis ve erkeksi gorunumlu oldugu icin kendimi erkek gibi hissetmeye basladim cevremdekilerde aynı şeyleri söylüyorlar ne yapabilirim

 • berfin

  Merhaba, omuzlarımda bir yük varmış gibi hissediyorum ve bu duruşumu da oldukça etkiliyor. Bu durum nasıl düzelir? Omuz estetiği yeterli midir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Berfin hanım bu şikayetinizin omuzlardan mı yoksa göğüslerinizden mi kaynaklandığını belirtmemişsiniz. Size gönderdiğim mailde ve sitemizde iletişim ve randevu bilgilerimiz var. Bize ulaşarak ücretsiz muayene randevusu alırsanız sizi daha doğru bir şekilde bilgilendirir ve soruna çözüm bulabiliriz.

 • Burcu

  Merhabalar omuza enjekte edilen yaglar kalici midir yoksa belirli bir sure sonra vucuttan atiliyor mu ? Ve bu islem sonrasinda spor yapmak sekil bozukluguna sebep olur mu? Ya da enjekte edilen yagin erimesine sebep olur mu ? Bir de ortalama fiyat bilgisi paylasabilir misiniz? Tesekkur ederim

Bir cevap yazın