omuz estetiği fiyatları

Omuz Estetiği

Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 3.5]

Omuz estetiği ameliyatı, omuzların estetik görünümü açısından oldukça önemlidir. Omuzlar erkek olsun, kadın olsun vücudun estetik görünüşünün en önemli parçalarındandır.

Omuz ve sırt dekoltesi kadın kıyafetlerinin en önemli unsurlarından bir tanesi olduğu için ayrıca estetik bir öneme sahiptir. Erkek de ise güçlü ve güvenilir görüşlü olmalıdır. Yani omuzlar vücut estetik görünüşünün en önemli tamamlayıcısıdır.

Kadında güzel bir omuz ve sırt dekoltesi yapısı, vücudu oldukça biçimli gösterir. Erkeklerde ise iri adaleli ve düzgün bir omuz yapısı güçlü ve etkili bir fizik yapıda görünmesini sağlar.

Tabii sadece omuz yapısı değil kişinin boyun yapısı, sırt ve bel yapısı da bu görünümü tamamlamalıdır. Kadında ideal yapı enlemesine geniş, fakat zarif yapıda yani daha ince ve uç kısmı ufak olmalıdır. Ayrıca omuzlarda ve sırtta güneşe bağlı oluşan lekeler ve izler görünümü oldukça etkilemektedir. Bu lekeleri lazer tedavileri ile temizlemek mümkündür. İdeal ölçü nedir diye sorulacak olursa, ‘Omuzlar arası genişlik, kişinin boyunun dörtte biri olmalı’ diye tanımlayabiliriz. Tabii ki kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte estetik müdahale ile bu oranlar yakalanmaya çalışılmaktadır. Omuzların estetikliği ameliyatı ile doğuştan boynu kısa olan kişilerde omuzlar küçültülerek daha uzun boyunlu görünmeleri sağlanabilir.

İletişime Geç


Omuz Estetiği Nasıl Yapılır?

Liposuction (yağ alma) ile yağ alarak fazla olan kısımlar inceltilir. Omuz estetiği ile az olan ve büyütülmek istenen kısımlar ile doku enjeksiyonu ile dolgunlaştırılır. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Hastanede kalmayı gerektirmez.

Hastanın omuzları arasındaki genişlik normalin altında ise olması gerekenden daha dar ise doku eklenerek yani doku enjekte edilerek olması gereken genişlik sağlanmaktadır. Omuz estetiği kadın veya erkek herkese uygulanabilen bir ameliyattır.

Omuz estetiği sadece omuzlar arası mesafe orantısızlığından değil omuz düşüklüğü veya omuzda oluşan ortopedik sorunlar nedeniyle de yapılmaktadır.

Ortopedik Sorunlar

Bu tip problemlere sahip kişiler için ise ameliyat zorunlu bir hal almıştır. Omuz estetiğinde doku enjekte edilmesinin yanı sıra omuz eğer düşükse daha dik duruma gelmesi için protez de kullanılmaktadır. Yapılan yağ yani doku enjekte işlemi için yağ kök hücresi kullanılmaktadır.Kalıcı bir büyüme için bu enjeksiyon yöntemi oldukça doğru bir yöntemdir. Omuz estetiği bu tür yöntemlerle omzun düşüklüğü düzeltilebilir, omuzlar arası mesafe olması gereken konuma getirilebilir.

Herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan yani kalp yetmezliği gibi bir sağlık sorunu olmayan sağlıklı her kişiye bu estetik operasyon kolaylıkla yapılabilmektedir. Omuz estetiği ameliyatı ortalama 1 buçuk saat sürmektedir.

Yağ enjeksiyonu yapılacaksa çok ince bir çalışma ile enjeksiyon işlemi yapılmaktadır.

omuz estetiği nedir

Yağ Hücreleri

Yağ hücreleri vücut tarafından emilmektedir. Fakat bu işlemde sadece %10 gibi bir miktarı vücut tarafından emilmektedir. Kalan miktardaki yağ hücreleri de enjekte edilen bölgeye adapte olarak sanki o bölgeye ait yağ dokusu gibi görevlerini yapmaktadırlar.

Bu omuz ameliyatından önce her ameliyat öncesinde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken durumlara dikkat edilmesi önemlidir.

Kan sulandıran ilaçlar veya antibyotikler ameliyattan bir hafta önce kesilmeli ve alkol sigara gibi zararlı maddeler ortalama 3-4 hafta kadar alınmamalıdır. Omuz estetiği ameliyatından önce bu kurallara uyulduğu takdirde ve iyi bir hekim ile çalışıldıktan sonra oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Omuz Estetiği Ameliyatı Riskli Midir?

Omuz estetiği ameliyatlarında risk her ameliyatta olduğu kadardır. Doku enjeksiyonu yapıldığı için nadiren 1-2 seans gerekebilir.

Ameliyattan sonra dinlenilmesi gerektiği gibi omuz hareketlerine de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Risklere dikkat ederek en aza indirebilirsiniz.

Ense Estetiği

Ense estetiği bir diğer sık karşılaşılan durum ise ense de yağ toplanmasıdır ki bu duruma bufalo hump yani bufalo boynu denen durumdur.

Sırt ve omuz estetiğinde ise görünümü önemli ölçüde etkiler. Lekeler ise lazer ile tedavi edilebilir. Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Aynı gün taburcu olabilir. 5-7 gün içinde iyileşme sağlanır.

Yorumlar

17 Comments to “ Omuz Estetiği Nedir? Omuz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?”
 1. Berna says :Cevapla

  Hocam ben bı bayan olarak omuzlarım çok geniş ve bu durumdan rahatsızım ne yapılabilir ve maliyeti ne olur

  1. Emre says :Cevapla

   Iyi günler Doktor bey,

   benim sol omuzumda (impingement syndrom) denilen yana daralmadan dolayı sürtüşme var. Bu bütün koluma tesir ediyor uyuşturuyor ve dengesizlik hasıl oluyor tüm vücudumda. Sporla düzeltmeye çalışsamda olmuyor. Estetikle bu durumu düzeltmek mümkunmüdür acaba?

 2. Okan says :Cevapla

  Vucumda genetik bozukluk var omuzlarım cok dar ve düşük genişlemek istiyorum mümkünmüdür

 3. Nisa nur says :Cevapla

  Omuzlarim genis ve erkeksi gorunumlu oldugu icin kendimi erkek gibi hissetmeye basladim cevremdekilerde aynı şeyleri söylüyorlar ne yapabilirim

 4. berfin says :Cevapla

  Merhaba, omuzlarımda bir yük varmış gibi hissediyorum ve bu duruşumu da oldukça etkiliyor. Bu durum nasıl düzelir? Omuz estetiği yeterli midir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  1. Merhaba Berfin hanım bu şikayetinizin omuzlardan mı yoksa göğüslerinizden mi kaynaklandığını belirtmemişsiniz. Size gönderdiğim mailde ve sitemizde iletişim ve randevu bilgilerimiz var. Bize ulaşarak ücretsiz muayene randevusu alırsanız sizi daha doğru bir şekilde bilgilendirir ve soruna çözüm bulabiliriz.

 5. Burcu says :Cevapla

  Merhabalar omuza enjekte edilen yaglar kalici midir yoksa belirli bir sure sonra vucuttan atiliyor mu ? Ve bu islem sonrasinda spor yapmak sekil bozukluguna sebep olur mu? Ya da enjekte edilen yagin erimesine sebep olur mu ? Bir de ortalama fiyat bilgisi paylasabilir misiniz? Tesekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP