Liposuction ile Yağ Dağılımı Oranı Nedir?

Liposuction ile Yağ Dağılımı Oranı Nedir?

10 Views0 Comment

Liposuction ameliyatı denildiğinde insanlar bunu genellikle kilo verme, kilo verdirme olarak algılamaktadır.

Fakat bu büyük bir yanlıştır. Liposuction vücuttan yağ uzaklaştırmadır.


Spor ve diyet eşliğinde yapılan kilo verme durumlarında da verilemeyen fazla yağlar liposuction yöntemi ile vücuttan çekilerek uzaklaştırılmaktadır.


Bu yüzden vücutta yağ dağılımı açısından bir orantısızlık veya bozulma mümkün değildir.

Çok kilolu veya aynı şekilde yağ oranı yüksek olan hastalarda yani vücut kitle indeksi yüksek çıkan hastalarda liposuction kullanılamamaktadır.

Bu kişilerin öncelikle belli bir miktar kilo verip egzersiz yapması ve ondan sonraki aşamalarda liposuctiona başvurmaları gerekmektedir.

Diyet ve egzersiz yapıldığı halde bölgesel olarak kalan yağ birikintileri vücudun genel görüntüsü ve hareketini kısıtladığı için alınması gerekmektedir.

Kadınlarda özellikle basen, bel çevresi, iç bacak gibi bölgelerde bu yağ birikintileri bulunmaktadır. Ve liposuction ile bu yağlardan kurtulmak mümkündür. Yağ dağılımı kadın ve erkekte aynı olmayan farklılık gösteren yanlara sahiptir.

Kadın ve erkekler arasındaki bu farklılıkları göz önüne alarak yapılan liposuction işlemlerinde herhangi bir problem çıkmamaktadır ve yağ dağılımında bozulma yaşanmamaktadır.

Liposuction yaptıran hastaların bazı noktalara dikkat ederek hayatını sürdürmeleri gerekmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ne Olur?

Kişinin liposuctiondan sonra beş kilo alması veya 5 kilo vermesinde herhangi bir bozulma, problem görünmemektedir.

Fakat beş kiloyu aşan kilo alım ve verimlerinde vücutta orantısız biçimde yağ birikimi meydana geleceğinden dolayı liposuction boşuna yapılmış olarak görünmektedir. Liposuctionun etkileri sona ermiş bulunmaktadır.

Liposuction yaptıran kişiler kilo alım ve verimlerine dikkat ederken liposuctionun etkilerinin kaybolmaması ve devamının sağlanması için sporla ve diyetle yani sağlıklı beslenme ile formlarını korurken liposuctionın etkilerini de sürekli kılmış olacaktır.

Bu durum da hasta için hem düzenli yaşama hem de sağlıklı yaşama olanak sağlayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave your thought