kanser sonrası meme estetiği yöntemleri

Meme Kanseri Sonrası Göğüs Estetiği Yöntemleri

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Meme kanseri günümüzde kadınlarda görülen bir kanser türüdür. Meme kanseri birçok kadının memesini ya da memelerini kaybetmelerine sebep olmuştur.

Ancak teknolojik gelişmelerle birlikte estetikte de birçok gelişme yaşanmaktadır. Kanser nedeniyle alınan memenn yerine yenisi rahatlıkla yapılabilmektedir.

Yeni yapılan meme eskisi ile yaklaşık olarak aynı görünüme sahip olabilmektedir.

Meme Estetiği Zararlı Mıdır?

Meme estetiği yaptırmak zararlı değildir. Aksine yararlıdır. Meme estetiği yaptıran hastalar kanser gibi zorlu bir süreçten sonra tamamen yenilenmiş ve o kötü psikolojiden çıkmaya başlamış olacaktır.

Hasta hem kendi vücudundan memnun olacak hem de sağlıklı olduğunun farkına varacağı için kanser gibi kötü bir hastalık geçiren hasta bu kötü süreci geride bırakmış olacaktır.

Meme estetiği olan hastalarda protez kullanımına genellikle ihtiyaç olmamaktadır. Tabiki isteğe göre protez de kullanılabilmektedir. Böylece hasta gerçek bir meme organına yani eskisi ile neredeyse farksız bir memeye sahip olma şansı yakalamış olacaktır.

Meme kanseri sonrası hala radyoterapi gören hastalarımız hekimi ile görüşerek uygun bir tarih belirlemelidir. Meme estetiği için hasta radyoterapi tedavisini görmüyor olmalıdır.

İletişime Geç


Çünkü radyoterapi ameliyat sonrası iyileşmeyi yavaşlatacaktır ve hastanın iyileşmesi çok fazla zaman alacaktır. Bu durum da ne hastanın ne de hekimlerin istediği bir durumdur.

Meme Kanseri

Meme kanseri sonrası meme estetiği olmak için radyoterapinin yanındaki diğer durum da kanser sonrası memenin durumudur.

Kanserin ardından memenin ne miktarda oku kaybettiği, tamamen alınıp alınmadığı doktor tarafından belirlenip ona göre ihtiyaç olan doku miktarı araştırılmaya başlanmaktadır.

Meme kanseri estetiği için protez kullanımı olacağı gibi vücuttaki gerekli bölgelerden yağ dokuları temin edilerek yeni oluşturulacak memenin içine bu yağ dokuları koyulabilmektedir.

Meme Kanseri Sonrası Göğüs Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Meme ucunun da yeniden yapılabilmesi için tıpkı yağ dokusu gibi meme ucuna gerekli olan dokular da hastanın kendi vücudundan alınarak meme ucu yapılmaktadır.

Meme ucu estetiği meme estetiği operasyonundan belli bir süre sonra yapıldığında hasta için daha uygun ve doğru bir karar olacaktır. Meme estetiği ameliyatı sonrası memenin iyileşmesi önemlidir.

Meme iyileştikten sonra da meme ucu estetiği için tekrardan bir operasyon memenin tam anlamıyla oluşmasını sağlayacaktır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

4 Comments to “ Meme Kanseri Sonrası Göğüs Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?”
 1. sevde says :Cevapla

  10 yıl önce kanserden dolayı bir göğsüm alınmıştı. Şimdi yazılarınıza ve hakkınızda çıkan haberlere bakıyorum ve kanser sonrası göğüs estetiği olabileceğim ve alınan göğsümün yerine yenisinin yapılabileceğini ve hatta göğüs estetiği ile normalden daha güzel göğüslere kavuşabileceğimi görüyorum. Harikasınız en kısa zamanda muayeneye geleceğim. Hatta estetiğini konuşmak için.

  1. merhaba Sevde hanım göğüs onarımı ve göğüs estetiği için sizleri en kısa zamanda muayeneye bekliyoruz.

 2. Yasemin says :Cevapla

  Benimde meme kanseri sonrası onarımımı gerçekleştiren Doç.Dr. Erdem Hocam gerçekten Türkiyenin büyük bir değeri. Yapmış olduğu yeni göğüsüm eskisinden çok daha güzel.ülekmiz için iyiki varsınız.

 3. Ayşe says :Cevapla

  Gerçekten meme kanseri sonrası göğüs estetiğini çok güzel anlatmışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP