estetikte yaş sınırı neye göre belirlenir

Estetikte Yaş Sınırı
ve Cinsiyetin Önemi Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Estetik operasyonlarda yaş sınırı oldukça önemli bir etkendir. Bölgelere göre yapılacak yaş değişim göstermektedir.

Öncelikle kişinin ergenlik döneminde estetik operasyon olmak istiyorum şeklindeki düşünceleri çok doğru olmayabilmektedir.

Ergenlik dönemindeki bireyler hormonların verdiği etkilerle birçok yanlış düşüncelere kapılabilmektedirler.

Aynı zamanda bazı bölgeler için belli bir yaş sınırı gerekmektedir.

O bölgenin öncelikle oturması gerekebilmektedir.

Nadir durumlar dışında kepçe kulak ameliyatının 6 yaşında yapılabiliyor olması gibi durumlar dışında yaş sınırı kişinin reşit olması olarak uygun görülmektedir.

Eğer operasyon 18 yaşın altındaki bir bireye yapılmak zorunda ise cerrahın ve bireyin ailesinin bu konu üzerinde iletişime geçmesi ve sağlıklı bir iletişim kurarak mantıklı bir sonuca varılması gerekmektedir.

Ayrıca bu durumlarda hekimin tüm tetkikleri yaparak kesin olarak estetik operasyona ihtiyaç duyulup duyulmadığına karar vermesi gerekmektedir.

Bu yüzden yaş estetik operasyonlarda oldukça önemli bir kriterdir.

İletişime Geç


Estetike Kriterler Nelerdir?

Hasta için en uygun, en doğru kararların verilmesi plastik cerrahisindeki en önemli amaçtır. Hasta uygun yaş ve kriterler aralığında olduğu sürece gönül rahatlığı ile estetik operasyon uygulamasına girebilmektedir.

"Estetikte yaş sınırı var mıdır?"sorusundan sonra diğer merak edilen bir durum ise “Estetikte cinsiyet önemli midir?“ sorusudur. Cinsiyet bir kişinin estetik ameliyat olması için önemli bir etken değildir. Fakat cinsiyet yapılacak operasyonun içeriğinde önemli bir rol oynamaktadır.

Örnek verecek olursak bir erkek burun estetiği olduğunda dikkat edilen kriterler ve özellikler farklıdır, bir kadın burun estetiği olduğunda dikkat edilen özellikler farklıdır.

erkek ev kızın estetikte yaş sınırı

Görünüm Ve Estetik

Bunun sebebi de görünümdür yani bir kadın ve bir erkeğin burun özellikleri, yüz hatları oldukça farklıdır. Görünüm açısından erkeğe uygulanan burun estetiği farklı kadına uygulanan farklı olmak zorundadır.

Her insanın burnu farklı şekildedir fakat burada dikkat çekilen durum cinsiyet farkıdır. Bir erkeğe kadına uygun şekilde burun yapıldığında oldukça yanlış bir görüntü oluşmaktadır.

Bu yüzden kadın ve erkeklerin kadınsı ve erkeksi hatlarına uygun bir biçimde operasyonlar yapmak için bazı operasyonlarda cinsiyete dikkat edilmektedir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP