ulthera

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Çevresel ve kalıtsal faktörlerin yanı sıra, zamanın etkilerine bağlı olarak özellikle yüz ve boyunda yaşlılık etkileri hissedilmeye başlanır. Modern tıbbi uygulamalar sayesinde zamana bağlı ortaya çıkan kırışıklık, sarkma ve elastikiyet kaybı gibi problemlerin tamamı geri alınabilir. Cildin farklı katmanlarına etki ederek alt tabakalardaki kolajen üretimini tetikleyen ulthera yöntemi, ciltte gözle görülür bir fark yaratır ve sıkılaşma ile gerilme gibi avantajlar sağlar.

Ulthera Nedir?

Ulthera, diğer adıyla “ultherapy” olarak bilinen ve ses dalgalarını kullanarak cildin ameliyat gerektirmeden sıkılaşmasını sağlayan kozmetik bir uygulamadır.

Ulthera ile diğer ameliyatsız yöntemlerin aksine, cildin 4,5-5 mm gibi daha derin katmanlarına etki edilir ve bu katmanlarda kolajen üretimi tetiklenir.

Görüntüleme ultrasonuyla bir arada uygulanan ulthera işlemi, ciltteki bağ dokuların yenilenmesini sağlar ve ısı özelliği sayesinde bu bağların gerilmesine yardımcı olur.

Cilt altında başlayan bu iyileşme genel cilt görünümünün iyileştirilmesine ve gençleşmesine katkıda bulunur.

İletişime Geç


Ulthera Ne Amaçla Uygulanır?

Ulthera genel olarak zamanın olumsuz etkilerini geri döndürmek için uygulanır ve kullandığı ısı teknolojisi ile elastikiyet kaybına uğramış cilt altı tabakalarının yenilenmesini sağlar. Ameliyatsız cilt sıkılaştırma ve gençleştirme amacıyla uygulanan ulthera şu gibi durumlarda büyük fayda sağlar:

  • Cilt ve cilt altı dokulardaki gevşemeleri ve sarkmaları giderme
  • Cilt ve cilt altı bağ dokuları güçlendirme
  • Cilt altında kolajen üretimini tetikleme
  • Göz çevresi, dudak ve ağız kenarı, boyun, yanak gibi yüz bölümlerindeki kırışıklıkları tedavi etme

Ulthera Nasıl Yapılır?

Ulthera uygulaması kişinin ihtiyacına göre belirlenir ve genellikle 30-60 dakikalık seanslar halinde tamamlanır. Çoğu zaman şikayeleri gidermek için tek seans yeterli olur. İşlem ise ultrasound başlıklı bir cihaz yardımıyla yapılır, bu sayede cilt ve cilt altı dokuların monitörden izlenmesi mümkün olur. Hekim monitör aracılığıyla cilt altı katmanların ihtiyacı olan tedaviyi verebilir. Bunun için cilt altı dokulara termal ısı uygulanır ve cilt altında kolajen üretimi tetiklenir, bu sırada cildin üst katmanlarında herhangi bir hasar oluşmaz. Uygulanan teknik doğrudan cilt altı dokuları etkilediğinden ciltte derinlemesine bir iyileşme etkisi ortaya çıkar. Termal ısı sayesinde cilt altındaki dokuların kendi kendini yenilemesi ve kolajen üretimini artırması sağlanır, bu da güçlü ve sıkı bir cilt elde edilmesini sağlar.

ulthera

Ultheranın diğer benzer uygulamalardan en önemli farkı, cilt üzerinde kızarıklık ve tahriş gibi yan etkiler ortaya çıkarmamasıdır. Ayrıca diğer pek çok ameliyatsız yüz germe operasyonunda cildin 3mm altındaki dokular etkilenir, ulthera ise daha derin katmanlara ulaşma konusunda son derece başarılıdır.

Ulthera Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Ulthera yöntemi cildinde gevşeme ve sarkma bulunan herkes için uygundur ancak özellikle 40-65 yaş arası bireyler tarafından tercih edilir. Çünkü bu yaş aralığında cilt yapısı oldukça gevşediğinden işlem sonuçları iyi ayırt edilebilir. Bununla birlikte yaşı genç olan ve yüz germe ameliyatı önerilmeyen kişiler de ulthera için uygun adaylardır.

Genellikle tek seansta tamamlanan ve etkileri hemen gözle görülebilen ulthera;

  • Yüz germe amacıyla orta yüze ve yanaklara,
  • Çene çizgisi belirginleştirme ve sarkmaları tedavi etme amacıyla çene hattına,
  • Boyun ve gıdı bölgesine,
  • Kaş kaldırma amacıyla kaş ve alın bölgesine,
  • Üst göz kapağına

uygulanabilir.

Ulthera Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Ultherapy uygulamasının süresi ulthera yapılan bölgeye göre değişmektedir. Ultherapy uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında sürmektedir. Tüm yüze uygulama yapıldığında 1 saat kadar sürmektedir.

Ulthera Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Ulthera işleminden sonra nadiren de olsa, cilt üzerinde hafif kızarıklıklar oluşur ve bu tür etkiler genellikle birkaç saat içinde geçer. Nitekim, işlemden sonra cilt üzerinde herhangi bir yan etki oluşmadığından kişi günlük aktivitelerine kolayca dönebilir. Tabakaya göre atış yapma imkanı sağlayan ulthera, katmanların tam olarak ihtiyacı olan etkiyi almasını sağlar ve yüzeysel dokuların dışında derindeki bağ dokuları hedef alır. Bu nedenle tek bir seans sonunda gözle görülür bir iyileşme meydana gelir ve hissedilen etki zaman içinde fazlalaşır.

Ulthera genel olarak zamanın olumsuz etkilerini geri döndürmek için uygulanır ve kullandığı ısı teknolojisi ile elastikiyet kaybına uğramış cilt altı tabakalarının yenilenmesini sağlar.

Ulthera işleminden sonra ortaya çıkan etkiler ve kalıcılık süreleri bölgeden bölgeye farklılaşır, genellikle 1 ay içinde tam etki gözlenmeye başlanır. Bu durum özellikle çene ve boyun bölgesinde çok daha belirgindir ve 6 ay içinde en iyi halini alır. Ortaya çıkan sonuçlar yaklaşık 2 sene boyunca devam eder, sonrasında ise giderek azalır. Bu durumda yeni bir seans almak ya da diğer benzer uygulamalardan faydalanmak gerekebilir ancak en iyi sonucu almak için bu gibi konuların hekimle birlikte kararlaştırılması gerekir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP