kilit askı ile yüz germe

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yaş ilerlemesinin erken etkileri yüzde gözlenmeye başlar ve buna bağlı olarak yüz şeklini oluşturan dokularda kırışıklık ile sarkmalar meydana gelir. Yüzdeki bağ dokular zamanla zayıflar ve yer çekiminin de etkisiyle sahip olduğu askı etkisini yitirir. Ayrıca cilt altındaki kasların yapısında da gevşeme meydana gelir ve sonuç olarak genel yüz formu büyük ölçüde bozulur. Bu tür sorunları düzeltmek amacıyla sıklıkla kullanılan uygulamalardan biri de kilit askı yöntemidir.

Kilit Askı Yüz Germe Nedir?

Yüzdeki yaşlılık etkilerini gidermek amacıyla kullanılan birbirinden farklı metotlar vardır ve bunlar arasında özellikle ameliyat gerektirmemesi nedeniyle öne çıkan uygulama kilit askı yöntemidir. Kilit askı yüz germe işlemi sırasında esnek, cilt altında erimeyen ve kopmayan özel ipler kullanılır; böylece yüz ve boyundaki sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Diğer adıyla Fransız askı olarak bilinen bu yöntem, iğne veya kesi gerektirmeden uygulanır ve kanül uçlu iplerin yardımıyla cilt altı dokulara destek olur. Kırçıllı ve özel açılarda tasarlanmış olan bu ipler, dokulara sıkıca tutunarak güçlü bir askı işlevi görür. Bu şekilde yüzde mimik hareketleriyle uyumlu olan ve ifade bozukluğuna yol açmayan bir gençlik etkisi gözlenir.

Kilit askı tekniği ile;

 • Yüz ovali belirginleştirilir,
 • Kaşlar yukarı doğru kaldırılır,
 • Çene ve boyun hattında meydana gelen sarkmalar giderilir,
 • Yüzün genelinde ameliyatlı işlemlere yakın bir etki oluşturulur.

İletişime Geç


Kilit Askı Yüz Germenin Avantajları

Kilit askı ile yüz germe, yüz gençleştirme uygulamaları arasında en sık kullanılan yöntemler arasındadır. İşlemin hem güvenilir hem kolay olması, popüler olmasındaki en büyük nedenlerdendir. Ayrıca başarı oranı yüksek bir uygulamadır ve pürüzsüz, genç, doğal bir görünüm oluşturulmasını sağlar.

Kilit askı ile ameliyatsız yüz gerdirmenin diğer avantajları ise şu şekildedir:

 • Esnek ve medikal iplerle uygulandığından güvenilir bir uygulamadır ve yüzde herhangi bir ifade veya mimik bozukluğuna yol açmaz.
 • Kullanılan iplerin vücut dokularına tutunma oranı yüksektir, bu da yüzün doğal ve genç görünmesini sağlar. İpler dışarıdan görülmez veya hissedilmez, sadece cilt altındaki dokuları destekleyerek dış görünümü iyileştirir.
 • İplerin askılama gücü yüksek olduğundan 5-10 yıla kadar gençleşme sağlanabilir.
 • Ciltte gençleşmenin yanı sıra, belirgin bir gerginlik ve sıkılaşma da mevcuttur.
 • Çene hattındaki ve yanaklardaki sarkmaları toparlar, kaybedilen yüz formunun yeniden kazanılmasına yardımcı olur.
 • Yanaklar ve dudaklar arasındaki kırışıklıkları azaltarak genel bir lifting etkisi yapar.

Yüksek teknolojik iplerle uygulanan kilit askı yönteminden beklenen etkileri alabilmek için mutlaka alanında uzman hekimlerin tercih edilmesi gerekir.

kilit askı ile yüz germe

Kilit Askının Diğer Uygulamalardan Farkı

Kilit askı ile yüz germe uygulamasının benzer uygulamalara göre en büyük farkı yüzdeki sarkmaları uzun yıllar engellemesi ve dokulara alttan destek olmasıdır. İyi yapılan bir kilit askı ile cilt altındaki dokuların etrafında film tabakası oluşur ve bu tabaka uzun süre yaşlılık etkilerini engeller. Ayrıca işlem sırasında kullanılan ipler esneyebilme özelliğine sahiptir ve bu sayede yüzdeki genel dengenin korunmasını sağlar. Yaylanabilen ipler diğer sabit iplere kıyasla yüzdeki mimiklerin oluşumunu da engellemez ve daha doğal bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Kilit Askı

Kilit askıda kullanılan ipler silikon yapıdadır ve doku esnekliği sağlar. Genel olarak 5-10 yaş gençleştirir, yüzde belirgin şekilde kalıcı bir etki bırakır. 80 yaşına kadar herkeste güvenle uygulanabilir ve başarılı sonuçlar verir. Kişiye özel tasarım imkanı bulunur ve bu sayede mimik hareketlerine yüksek uyumluluk sağlar, asimetriye destek olur ve yüzde ifade bütünlüğü sağlar.

Klasik İp

Örümcek ağı olarak da adlandırılır ve klasik yüz germe işlemlerinde kullanılır. Bu ipler kendiliğinden germe etkisi oluşturmaz ancak cilt kalitesinin artırılmasına yardımcı olur. Kaldırma ve esneme etkisi düşük olduğundan 40’lı yaşlara kadar ortaya çıkan hafif sarkmaların giderilmesinde kullanılır. Kullanılan ipler esnek olmadığından yapılan mimik hareketleri sonucu zamanla iplerde kopmalar ve bunlara bağlı yüz kasılmaları ile simetri bozulmaları gözlenebilir.

Kilit askı, diğer birçok benzer uygulamaya göre daha güvenli ve başarılı bir gençleştirme yöntemidir. Kolay uygulanabilirliği ve herhangi bir doku zararına yol açmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

Kilit Askı Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Kilit askı ile ameliyatsız yüz germe işlemi lokal anestezi altında yapılan ve yaklaşık 1 saatte tamamlanan bir uygulamadır. İşlem sırasında özel yapıdaki iplerin deri altına yerleştirilmesi ve gerilerek cildi yukarı doğru çekmesi sağlanır. Bunun için oldukça ince uçlu kanüller kullanılır ve cilde gereken yerlerden minik delikler açılarak müdahale edilir. Kopmaya karşı dirençli olan esnek ipler kişinin ihtiyacına uygun şekilde yerleştirildiğinden her yaş grubunun sahip olduğu kırışıklık ve sarkma problemi bu şekilde giderilebilir.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilit askı uygulamasından sonra kişinin normal hayatına dönmesinde herhangi bir sakınca yoktur ancak işlemin başarı oranını artırmak için şu önerilere dikkat edilmesi gerekir:

 • İşlemden sonraki 1 ay güneş ışınlarından kaçınılmalı, güneşe çıkarken mutlaka koruyucu krem kullanılmalıdır. Aksi takdirde, cilt üzerinde kalıcı lekelenmeler ve güneşe bağlı deformasyonlar oluşabilir.
 • İşlemden sonra uygulama bölgesine dokunulmamalıdır, böylece istenmeyen asimetrilerin oluşma riski ortadan kalkar.
 • Bir süre uyku esnasında yüzüstü yatılmamalı ve yüz olası darbelere karşı korunmalıdır.
 • Cilt aşırı sıcağa ve soğuğa karşı korunmalıdır.
 • Hekimin önerdiği ilaçlar ve diğer öneriler harfiyen takip edilmelidir.

İşlemden sonra bölgede hafif bir uyuşukluk ve sızı etkisi gözlenebilir ancak bu gibi şikayetler genellikle 1-2 gün içinde kendiliğinden geçer. Tek seansta kalıcı etki bırakan kilit askı sayesinde daha sıkı, canlı ve gergin bir cilde sahip olunur. Aynı zamanda genel görünüm düzeltilerek 5-10 yıla kadar uzayan başarılı etkiler gözlenir. Uygulamanın ömrünü uzatmak isteyenler bu süre sonunda işlemi tekrar yaptırabilir. Daha kalıcı ve etkili sonuçlar elde edebilmek adına işlemin alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir, diğer durumlarda asimetri ve yetersiz etki gibi istenmeyen sonuçların ortaya çıkma riski bulunur.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP