kemerli burun estetiği ameliyatı

Kemerli Burun

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Kemerli burun yüz estetiğini bozabilmektedir. Kemerli burun estetiği ameliyatı ile bu problemden kolaylıkla kurtulabilmektesiniz.

Burun, yüzün estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan bölgelerden biridir. Burunun tam yüzün ortasında yer alması, yüz estetiğini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Yapılan ameliyat sayesinde kişinin kemersiz buruna kavuşması mümkündür.

Eğer kemerli burun fazlaysa, kişinin burnu aşağıya sarkık bir görünüme sahip olacaktır.

Bu görüntü kişinin yüzünü kapatabilecek boyuta getirecek ve estetik görünen diğer bölgelerin estetikliğini bozarak, kişiyi rahatsız edecektir.

Rahatsız edecek nitelikte olması, birçok kişinin ameliyat olmasına sebebiyet vermiş ve istediği burun görünümüne kavuşmasına yardımcı olmuştur.

Kemerli burun sahibi olunması, aynı zamanda yana doğru bir görünümün oluşmasını ve burun bölgesinin yüze tamamen yayılmasına sebebiyet vermektedir.

Kişilerin bu tarz problemlerden kurtulması için burun estetiği ameliyatı olması gerekmektedir.

Kemerin alınmasıyla birlikte, kişi kemersiz bir buruna sahip olacak ve istediği görünümü elde edebilecektir.

İletişime Geç


İstenilen görünümün elde edilmesi mümkün olduğundan ötürü birçok kişi bu ameliyata güvenmektedir. Ameliyata güvenilmesine sebebiyet veren en önemli faktör, insanların ameliyattan başarılı sonuç alabilmesinden kaynaklanmaktadır.
 

Ameliyattan başarılı sonuç alınabilmesi, insanların istediği burun görünümüne sahip olmasına aynı zamanda yüz estetiğini oluşturmasına sebebiyet vermektedir. Kemerli burun ameliyatı, binlerce kişinin faydalandığı bir operasyondur. Operasyonun herhangi bir riski bulunmamaktadır.

kemerli burun ameliyat fiyatları

Kemerli BurunAmeliyatı

Kişinin kemerli burun ameliyatı olabilmesi için burun ve burun kemik yapısı plastik cerrahi tarafından detaylı bir şekilde inceleme yapılması gerekir.

Yapılan incelemeler, ameliyatın nasıl ilerlemesi konusunda cerrahın bilgi sahibi olmasına ve hangi tedavi yöntemine başvuracağı hakkında karar vermesine yardımcı olacaktır. Burun yapısı detaylıca incelendikten sonra kemerin ne düzeyde olduğuna bakılır.

Eğer burun kemeri yüksek ve fazlaysa kişinin burnunda yer alan kıkırdaklar törpülenecektir. Törpülendikten sonra burunun yüze orantılı bir düzeye ulaşması sağlanır.

Yapılan bu işlem sayesinde kişinin daha estetik bir burun yapısına sahip olmasına olanak tanınması mümkündür. Kişinin istediği estetik görünüme ulaşabilmesi için sadece yapılması gereken plastik cerrahiye başvuru yapmaktır.

Kişinin burun kemeri fazlasıyla düşükse yapılması gereken tek şey kıkırdak eklemesi yapıp, burunu yapılandırılmış bir hale getirmektir. Kıkırdaklar, vücudun en uygun bölgelerinden alınmaktadır.

Kişinin kendi kıkırdakları kullanıldığı için ameliyat esnasında enfeksiyon riskinin oluşması mümkün değildir. Kişi istediği burun görünümüne kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Kemerli burun operasyonu sayesinde birçok kişi kendi burun yapısını orantılı bir düzeye ulaştırmanın keyfini yaşamaktadır.

Kemerli burun ameliyatı sayesinde kişiler, kendi yüz estetiğini sağlayabilmektedir. Burun estetik görünümü oluşturan en önemli bölgeler arasında yer aldığından dolayı insanlar, estetik operasyonuna girişecekse ilk etapta burundan başlamalıdır.

Kemerli burunun düzeltilmesi, estetik operasyon sayesinde mümkün hale gelmektedir.

Kemerli Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

 • Kemerli burun ameliyatı olan kişi, daha orantılı bir burun görünümüne sahip olmaktadır.
 • Burunun estetik görünüme engel olması ameliyat sayesinde mümkün değildir.
 • Burunun tüm yüze yayık bir şekilde durması, ameliyat yapıldıktan sonra engellenmektedir.
 • Burunun aşağıya doğru eğik bir görüntü oluşturması mümkün değildir.
 • Ameliyat sayesinde kişiler, kendi yüzünü orantılı bir hale getirebilmektedir.
 • Orantısız bir yüz görünümüne sahip olmaktan kurtulmak, ameliyat esnasında yapılan işlemler sayesinde mümkün hale gelir.
 • Ameliyattan %100 olumlu sonuç alabilmek mümkündür.
 • Hedeflenen yüz ve burun görünümüne ulaşabilmek, operasyon sayesinde mümkün hale gelmektedir.
 • Birçok kişi bu ameliyattan olumlu sonuç alabilmiştir.
 • Ameliyat, nefes alma ve verme sırasında problem oluşturacak olumsuz etkiler sunmamaktadır.

Ameliyatın bu kadar avantaja sahip olması, insanların ameliyata güvenmesine ve birçok kişinin ameliyat olmasına sebebiyet vermektedir. Burundaki kıkırdakların törpülenmesiyle istenilen görünüme ulaşmayı mümkün hale getirmektedir.

Bu sayede ameliyat olan kişiler eğri ve yayık bir burun görünümünden kurtulmaktadır.

Eğik ve yayık olan burun görünümünden kurtulmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey, plastik cerrahiye başvuru yapıp ameliyat olmaktır.

kemerli burun nasıl geçer

Ameliyat olunması insanların yüz estetiğine de olumlu etkiler sunar. Tüm bunların yanı sıra yayık buruna sahip olan kişilerin burnuna kıkırdak eklemesi yapılır.

Kıkırdak eklemesinin yapılması, daha düzgün bir burunun oluşmasına sebebiyet vermektedir. Burunun yayık bir görünümden kurtulması aynı zamanda kişinin rahat nefes almasına sebebiyet vermektedir. Burnun ucunu kaldırmak isteyen kişiler, ameliyat sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilmesi mümkündür.

Burnun yeterli oranda kaldırılması oldukça önemlidir. Yeterli oranda kaldırılması, kişinin nefes egzersizlerinde problem yaşamasını engellemektedir. Bu sayede kişiler istediği burun görünümüne sahip olmasının yanı sıra yüz estetiğine de olumlu etkiler sunmaktadır.

Ameliyat olup, olumlu sonuç alan çok sayıda insan bulunmaktadır. Burnun rahatsız edici bir görünüm oluşturması tamamen engellenmekte ve kişiler istediği görünüme ulaşmanın yanı sıra birçok konuda rahatlık sağlamaktadır.

Bu rahatlığın oluşması, insanların ameliyata olan güvenini üst düzeye çıkarmakta ve kişi ameliyat sonrasında herhangi bir problem yaşamamaktadır. Ameliyat olan kişiler kemerli bir burun görünümünden kurtulabilmenin keyfini yaşamaktadır.

Birçok insanın olumlu etkilere sahip olması mümkün hale getirilmiştir. Plastik cerrahi işlemleri, insanların sahip olduğu burun görünümüne olumlu etkiler sunuyor. Bu sayede kişiler istediği görünüme ulaşabilmektedir. Kemerli burun yapısına sahip olan kişilerin, burun yapısını düzeltmesi mümkündür.

Burnun yapısı ne olursa olsun, istenilen görünüm elde edilebilmektedir. İstenilen görünümün elde edilebilmesi ortalama 2 saat ameliyat süresi bulunur.

Ameliyat süresinin bu kadar uzun olmasının sebebi, titizlikle yapılmasından kaynaklanmaktadır. Titizlikle yapılmasının sebebi, nefes problemleri yaşanmasını engellemek ve orantılı bir burun görünümünü oluşturmaktan kaynaklanıyor. Bu sayede kişiler ameliyat olurken ekstradan başka bir problem yaşamıyor.

kemerli burun nasıl geçer

Kemerli Burun Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Ameliyattan sonra kişinin mutlaka 2-3 hafta boyunca sırt üstü yatması ve burun üstü pozisyondan uzaklaşması gerekmektedir.
 • Buruna fazla baskı yapılmaması ve fazla kafanın yukarıya kaldırılmaması gerekiyor.
 • Kişinin ağrı ve sızı yaşaması, aklına kuşku düşürmemesi gerekir. Ameliyat sonrasında bu ağrıların gerçekleşmesi gayet normaldir.
 • Kişi burnuna yüksek düzeyde su almamalıdır. Sudan belli bir dönem uzak durulması ve buruna olumsuz etki sunacak ortamlardan kaçınılmalıdır.
 • Hijyenik olmayan ortamlardan kaçınmak gerekir. Ortamdaki koku, burun hassasiyetine olumsuz etkiler sunacağından dolayı kişinin bu hususa dikkat etmesi gerekir. Aksi taktirde çeşitli problemlerin yaşanması mümkün olacaktır.
 • Ameliyat sonrasında kişi pansumanları ve takılan çeşitli iyileştirme malzemelerini kendisi çıkarmamalıdır. Bu konuda doktordan yardım alınması gerekir.
 • Ameliyat esnasında kullanılan alçı ve tamponlar, kişi tarafından kaldırılmamalıdır. Bu malzemelerin kaldırılması için doktora müracaat etmek gerekir.
 • Ameliyattan sonra doktorla sürekli iletişimde olunmalıdır. Gerekli kontrollerin sağlanması ve kontrolde verilen tavsiyelerin birer birer uygulanması gerekir.
 • Kontrollerde verilen herhangi bir ilaç varsa mutlaka kullanılmalı ve kişi bu ilaçları hiçbir şekilde aksatmamalıdır.
 • Verilen tavsiyelere kulak kapatmamak gerekir. Kişi aksi taktirde çeşitli problemler yaşayacak ve ameliyat sonrasında başka problemlerin oluşmasına sebebiyet verecektir.
 • Burun ilacı kullanan kişilerin bu dönemde doktorun izniyle ilacını kullanması gerekiyor. Bu konuda doktora danışmak en doğrusu olacaktır.

Tüm bu hususlara dikkat edilmesi, ameliyatın olumlu sonuç verebilmesine yardımcı olacaktır. Burun fazlasıyla hassas bir bölgedir. En ufak bir problemde olumsuz etkilenmesi mümkündür.

Bu yüzden kişilerin doktor tarafından yapılan kontrollerde verilen tavsiyelere dikkat etmesi ve bu tavsiyeleri yerine getirmesi gerekmektedir. Aksi taktirde ameliyat olumlu sonuç vermeyecek ve kişinin sağlıksal problemler yaşaması mümkün hale gelecektir.

Tüm bunların yanı sıra ameliyattan sonra kişinin fazla burun üstü durmaması gerekiyor. Burun üstü durmak kanamaların artmasına ve kişinin sürekli kanama problemleriyle uğraşarak, enfeksiyon riski taşımasına sebebiyet verecektir. Enfeksiyon riski taşımak aynı zamanda nefes darlığına da sebebiyet verecek kadar etkilidir.

Doktorla sürekli iletişim halinde olmak, fazlasıyla önemlidir. Doktorla kurulan iletişim sayesinde iyileşme süreci olumlu etkilenecektir. İyileşme sürecinin olumlu etkilenmesi, kişinin daha sağlıklı bir burun yapısına sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra kişinin sahip olacağı avantajlar, sosyal hayatına olumlu etkiler sunacaktır. Sosyal hayata olumlu etkilerin sunulması, birçok insanın bu ameliyattan faydalanmasına sebebiyet vermiştir.Ameliyat sayesinde insanlar sahip olduğu avantajlardan dolayı, birçok kişiye bu ameliyatın olunması gerektiğini tavsiye etmektedir.

Tavsiye edilmesinin en büyük sebebi, ameliyattan %100 istenilen sonucun elde edilmesidir. İstenilen sonucun elde edilmesine sebebiyet verilmesi, ameliyata güvenilmesine olanak tanımaktadır. Ameliyata güvenen kişiler, kısa süre içerisinde istediği burun görünümüne ulaşmaktadır.

Kemerli Burun Nefes Almaya Olumsuz Etkiler Sunuyor Mu?

Kemerli burun sahibi kişilerin nefes alış ve verişlerinde problem yaşaması olağandır. Burun kemerinin eğri veya yayık olmasının, nefes almaya ve vermeye birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır.

Burun kemiği yapısındaki bozukluktan dolayı kemerli buruna sahip olan kişiler, rahat bir şekilde nefes alamamaktadır. Rahat nefes alınmaması, insanların kemerli burun ameliyatı olmasına sebebiyet vermiştir.

Kıkırdakların törpülenmesi veya kıkırdak eklenerek, estetik görünümün oluşturulması rahat bir şekilde nefes alınmasına sebebiyet vermektedir. Bu sayede kişiler istediği burun yapısına sahip olurken aynı zamanda nefes problemlerinden kurtularak ameliyattan duyduğu memnuniyeti rahatlıkla dile getirmenin keyfini yaşamaktadır.

Ameliyattan %100 olumlu sonuç alınması, birçok kişinin ameliyattan faydalanmasına sebebiyet vermiştir. Nefes alış ve verişlerinde problem yaşayan aynı zamanda kemerli buruna sahip olan kişiler bu problemden rahat bir şekilde kurtulabilmektedir.

Bu problemden tek bir operasyonla kurtulabilmek mümkün olduğundan ötürü insanlar, ameliyat olunmasını tavsiye etmektedir.Doktorlar tarafından yapılan açıklamalara göre kemerli burun ameliyatı, kişinin sağlıksal problemlerden kurtulmasına sebebiyet veriyor. Bu yüzden insanlar rahatlıkla kemerli burun ameliyatı olabilmektedir.

Nefes alış verişlerinde problem yaşayan kişilerin tek sorunu burun kemiğinden kaynaklanmaktadır. Ameliyatla burun kemiğinin yapılandırılması ve düzeltilmesi mümkündür.

Düzeltilmesi için ortalama 2 saate ihtiyaç duyulmaktadır. 2 saat içerisinde tamamlanmakta ve kişi 2 – 3 hafta içerisinde istediği görünüme ulaşabilmektedir.

Kemerli Burun
Dolgusu Nedir?

Kemerli burun sahibi olan kişilere uygulanan bir diğer yöntem ise kemerli burun dolgusu olabilmektedir. Dolgunun kemerin altına ve üstüne yapılması, kemerin belirsiz bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Bu sayede kişiler kemeri görünmeyecek bir duruma ulaştırarak, estetik görünümü yakalar. Estetik görünümün acısız bir yöntemle yakalanması, bu operasyon işleminin fazlasıyla tercih edilmesine sebebiyet vermiştir.

İnsanlar bu yöntemden faydalanarak, istediği görünüme ulaşabilmekte ve sahip olduğu burun yapısını daha estetik bir görünüme ulaştırabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra kemerli burun dolgusu acısız ve fiyat açısından olumlu sebebiyetler verecek kadar etkilidir.

Operasyonun acısız ve pratik olması tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır. Kemerli burun ameliyatına göre daha çok tercih edilen kemerli burun dolgusu, fiyat açısından insanları rahatlatmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra kişi kalıcı bir görünüme sahip olamadığından dolayı kemerli burun ameliyatını tercih etmektedir. Kemerli burun dolgusu kalıcı bir estetik görünüm oluşturmamaktadır. Belli bir süre sonra tekrardan kemerin görünmesi, mümkün hale gelecektir.

u sebepten ötürü insanlar kemerli burun ameliyatı avantajlarından ve faydalarından etkilenmek ister.

Kişi belli bir süre sonra estetik görünümü kaybetmez ve ameliyat sayesinde kalıcı bir estetik görünüme sahip olur.

Popüler hale gelen kemerli burun dolgusu, insanların fazlasıyla tercih etmesine sebebiyet verecek kadar avantajlara sahiptir fakat kalıcı bir yöntem değildir.

Kemerli Burun Nasıl Düzeltiliyor?

Kişinin burundaki kemere göre ameliyat yapılmaktadır. Burunun düzeltilebilmesi için burun yapısına göre belli başlı alternatifler yer almaktadır.

Burun dolgusu ve kemerli burun ameliyatı en başlıca iki alternatif arasında yer almaktadır. Kemerli burun ameliyatı ise kendi içerisinde bölünmektedir.

Kıkırdakların törpülenmesi veya buruna kıkırdak eklemesinin yapılması, kemerli burun ameliyatında yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Kişinin burun yapısına göre iki alternatiften birisi tercih edilir.

Bu alternatifler, kişinin sahip olduğu görünümü estetik hale getirebilecek kadar etkilidir. Kalıcı bir yöntem olması, insanların tercih etmesine sebebiyet vermiştir. Kemerli burun dolgusu fiyatları olumlu etki sunsa da, acısız olsa da kemerli burun ameliyatı kadar etkili değildir.

Ameliyatın dolguya göre kalıcı olması, insanların içini rahatlatmaktadır. Kişinin burun kemeri yüze yayık bir görünüm oluşturuyorsa bu esnada kişinin burun yapısına ya ekleme yapılır ya da kıkırdaklar törpülenir.

Kıkırdakların törpülenmesi estetik görünüm oluşturmakta ve kemerin tamamen ortadan kaybolmasına sebebiyet vermektedir.

Bu işlemin yapılması, kişinin ömrü boyunca estetik görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Ameliyatın, olumsuz bir yönü bulunmadığından dolayı insanlar rahatlıkla bu işlemden faydalanabilmektedir.

İşlemin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi, insanların daha fazla ameliyatı tercih etmesine sebebiyet vermiştir. Bu sayede kişiler ameliyat olarak elde ettiği görünümle memnun kalmakta ve bu ameliyatı rahatlıkla tavsiye edebilmektedir.

Kemerli Burun Düzeltilmezse
Hangi Problemler Yaşanır?

 • Kişi nefes alış ve verişlerinde problem yaşayabilir.
 • İstediği burun görünümüne ulaşamaz ve kişi bu problemden ötürü özgüven kaybı yaşar.
 • Yüzün estetik yapısı bozulur ve kişi yüz estetiğine olumsuz etkiler sunar.
 • Kemerli buruna sahip olmak aynı zamanda nefes egzersizlerine de olumsuz etkiler sunmaktadır.
 • Kemerli burun düzeltilmediği taktirde yüzde orantısız bir görünümün oluşması mümkün hale gelir.
 • Kemerli buruna sahip olan kişiler, aynı zamanda kemikten rahatsız olabilmekte ve bu kemik yüzünden rahat nefes alamamaktadır. Bu yüzden kıkırdakların törpülenmesi veya kıkırdak eklemesinin kemerli burun ameliyatıyla yapılması gerekir. Aksi taktirde bu problemleri yaşamak mümkün hale gelecektir.
 • Kemerli burun dolgusu ile kemerli burun ameliyatı arasında en çok tercih edilen kemerli burun dolgusu olsa da, ameliyat daha kalıcı ve avantajlıdır. Ameliyatın avantajlı olmasına sebebiyet veren en önemli faktör, kalıcı olmasıdır. Kalıcı bir estetik görünüme ulaşmak ameliyat sayesinde mümkün hale gelmektedir. Bu sayede kişiler istediği görünüme ulaşırken, tekrardan işlem yaptırmak zorunda kalmamaktadır.

Dolgu acısız olsa da, kişi bu yöntemi defalarca kez tekrarlamak zorunda kalacaktır. Dolgu sadece kemerin gizlenmesine sebebiyet vermektedir.

Fiyat açısından avantajlıdır fakat bir veya iki işlem yapılması esnasında, ameliyatla aynı ücrete geleceğini de düşünmek gerekir. Bu yüzden birçok doktor, insanlara ameliyat olunmasını daha makul olduğunu söylemekte ve bunu sürekli dile getirmektedir.

kemerli burun tedavisi

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP