Juvederm

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

Kalıtsal faktörler ve yaş nedeniyle özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıklar bazı kişiler için rahatsız edici olabilir. Günümüzde kırışıklıkları ve yüz çukurlarını eşit seviyeye getirmek için uygulanan pek çok farklı yöntem ile dolgu maddesi bulunur.

Bu uygulamalar arasında yüksek başarı oranı ve istenilen sonucu vermesi nedeniyle öne çıkan juvederm de sıklıkla kullanılan bir yüz dolgusudur. Kişinin ihtiyacına özel olarak ayarlanan juvederm uygulamaları ile kişiye uzun süredir arzuladığı görünüm kısa sürede kazandırılabilir.

Juvederm Nedir?

Juvederm, yüz kırışıkları ile yüz çukurlarını düzelme amacıyla kullanılan özel bir dolgu maddesidir ve özellikle orta-şiddetli seviyeli kırışıklıklar üzerinde etkilidir. Zamanın etkilerine bağlı olarak yüz bölgesinde ortaya çıkan derin çukurlar ve kırışıklar, içi hyaluronik asit ile dolu olan juvederm maddesi ile doldurulabilir.

Granüler yapıdaki bu madde cilt altındaki boşluklara dolarak bu bölgelerin ideal yüksekliğe ulaşmasını sağlar, bu sayede pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü verir.

Özel bir teknoloji ile elde edilen juvederm maddesi, yumuşak ve şekillendirilebilir bir jel kıvamındadır, bu özelliği sayesinde kişinin ihtiyacına uygun forma girmesi ve deri üzerindeki kırışıkları tedavi etmesi mümkün olur.

İletişime Geç


Juvederm Dolgu Çeşitleri

Juvederm dünya üzerinde en çok kullanılan dolgulardandır ve özellikle içindeki hyaluronik asit ile diğer dolgulara göre fark yaratır. Bununla birlikte juvedermin kendi içinde farklı çeşitleri bulunur.

Juvederm Voluma

Genellikle hacim kazanması istenen çene ucu, elmacık kemiği ve şakak gibi bölgelerde kullanılır. 18 aya kadar kalıcılığı olan voluma cildin derin kısımlarına uygulanır ve deride hacimlenme sağlar.

Juvederm Volift

Burun ve yanak arasındaki çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklıklar gibi orta seviyeli çizgi ve kırışıkların giderilmesi için kullanılır. Bütün juvederm dolgular arasında en çok kullanılan çeşittir.

Juvederm

Juvederm Volite

Dolgu dışı uygulama olan volite, cilde nem kazandırmak amacıyla kullanılır ve yanak, dekolte bölgesi gibi alanlara yapılır. Uygulama sonrası bölge üzerinde ekstra nemlendirici kullanımı gerekmez ve etkisi 1 yıla kadar gözlenir.

Juvederm Volbella

Juvederm dolgular arasında en incesi olan volbella; gözaltı dolgusu, kırışıklık tedavisi ve ince çizgi tedavisi gibi farklı amaçlarla kullanılır. Dudaklar için uygun değildir fakat dudak üzerindeki ve çevresindeki çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanabilir.

Juvederm Ne Amaçla Kullanılır?

Juvederm dolgular, yüzün genel görünümünü iyileştirmek ve ciltteki yaşlanma etkilerini geri çevirmek amacıyla kullanılır. Juvederm dolgunun içinde vücut tarafından üretilen hyaluronik asit bulunur. Hyaluronik asit, vücuttaki doğal bir şekerdir ve suyu tutarak cildin dış darbelere karşı korunmasını sağlar. Ayrıca cildin ve cilt dokularının nemli kalmasını sağlayarak yaşlanma etkilerinin oluşmasını önler. Belirli bir yaştan sonra hyaluronik asit üretim miktarı azalır ve cilt eskisi kadar nemli kalamaz, bu durumda cilt üzerinde çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Juvederm dolgu ile cilde eski nemi ve canlılığı yeniden kazandırılır, yaşlanma etkileri en aza indirilir.

Juvederm Kimler İçin Uygundur?

Juvederm dolgular en çok yüz hatları gelişmiş olan veya dolgun dudaklar isteyen kişiler için uygundur. Bununla birlikte; ağız, burun, alın çevresindeki çizgilerin giderilmesi amacıyla yüzün herhangi bir yerinde kullanılabilir. Yüz hatlarının yeniden şekillendirilerek izlerin giderilmesini isteyen herkes juvederm dolgu yaptırabilir. Ancak hamileler, emzirme dönemindeki anneler, ince ve gevşek cilde sahip olanlar ve derin yara izi bulunanlar bu uygulama için uygun bir aday değildir.

Juvederm, yüz kırışıkları ile yüz çukurlarını düzelme amacıyla kullanılan özel bir dolgu maddesidir ve özellikle orta-şiddetli seviyeli kırışıklıklar üzerinde etkilidir.

Juvederm Nasıl Uygulanır?

Juvedem, etkileri kısa sürede ortaya çıkan ve uygulama sırasında hastaya rahatsızlık hissi vermeyen bir tedavidir. Tedaviden önce ve sonra dikkat edilmesi gerekenlerin önemsenmesiyle birlikte yapılan dolgunun kalıcılık oranı artar. Tedaviden 1-3 gün önce aspirin ve antienflamatuar ilaç kullanımını sonlandırmış olmak, tedaviye giderken ise makyaj yapmamak gerekir.

Uygulama başlamadan önce yüz anestezik krem kullanılarak uyuşturulur ve bu sayede enjeksiyonların rahatsız etme riski ortadan kalkar. Daha sonra pürüzsüz kıvamdaki jel, gerekli bölgelere enjekte edilir. İşlem sırasında farklı kalınlıkta iğnelerin kullanılması gerekir, bu sayede bölgeye en uygun şekilde müdahale edilebilir. Ortalama 15-30 dakika sonra işlem tamamlanır ve kişi taburcu edilir.

Juvederm sonrası dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir:

  • Uygulama bölgesine birkaç gün dokunmamak, masaj yapmamak ve bölgeyi darbelerden korumak gerekir.
  • 2 hafta boyunca bölgenin aşırı sıcağa, soğuğa ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir.
  • Dışarıda geçirilen vakit boyunca bölgenin güneş koruyucular ile korunması gerekir.
  • Yüz üzerinde alkol içerikli bakım ve temizlik ürünlerinin kullanılması tehlikelidir ve önerilmez.
  • Makyaj yapmak için işlemden en az 12 saat sonrası beklenmelidir.

Bu tip uyarıları dikkate alan kişiler juvederm dolgudan maksimum fayda sağlayabilir ve uzun süre dolgunluk hissini koruyabilir. Bunun için bir diğer önemli kriter de hekim seçimidir. Nitekim, doğru hekim seçimi ihtiyacınıza en uygun tedavinin en iyi şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca işlemde komplikasyon çıkma riskini azaltır ve yüksek memnuniyet oranı ile hasta konforu sağlar.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP