burnun hokka olması nedir

Hokka Burun

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.6]

Hokka burun, halk dilinde yüze orantılı, güzel, estetik ve fazla küçük aynı zamanda fazla büyük olmayan buruna denilmektedir. Tedavisi için hokka burun ameliyatı gereklidir. Burnun yüze orantılı olması, küçük burunların ufak bir dolguyla büyütülmesi mümkündür. Bunun estetiğini sağlamak için genellikle dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Burnun düzeltilmesi, şekillendirilmesi ve fazlasıyla büyük olan kısımların küçük hale getirilmesi hyalüronik asit ile hokka burun estetiği operasyonuyla sağlanmaktadır.

Burnun küçük hale getirilmesi veya büyütülmesi bu işlem sayesinde mümkün hale gelir. Hyalüronik asit ile yapılan dolgu sayesinde kişiler, istediği burun görünümüne ulaşabilmektedir. Burnun küçültülmesi, şekillendirilmesi veya belli bölgelerin tamamen ortadan kalkması dolgu ile ameliyatsız bir şekilde mümkün hale getirilmektedir.

Burunun hokka olarak tabir edilmesi küçültme ve büyütme işlemleriyle gerçekleştirilmektedir. Burun dolgusu yapıldığı taktirde kişinin hokka burun sahibi olabilmesi mümkündür. Burun eğriliklerini düzeltme, ucunu kaldırma, asimetrilerin düzeltilmesi hokka burun operasyonu ile mümkün hale gelmektedir.

Hyalüronik asit sayesinde burnun estetik bir görünüme ulaşması mümkündür. Kişi istediği burun görünümüne kolay bir şekilde sahip olabilmekte ve burundaki estetik görünüme olumsuz etki sunan problemler, bu sayede giderilir.

Kısa süre içerisinde giderilmesi ve ameliyatsız bir şekilde 15 – 20 dakika içerisinde tamamlanması operasyonun en önemli avantajları arasında yer almaktadır. Bu sayede operasyona girişen kişiler, istediği burun görünümüne ulaşarak öz güven sahibi olur ve sosyal yaşantısına olumlu etkiler sunar.

İletişime Geç


Hokka Burun Operasyonu Nasıl Yapılır?

Burnun estetik bir görünüme ulaşabilmesi için doktorlar tarafından dolgu kullanılması uygun görülmektedir. Hokka burun ameliyatı yapılabilmesi için ilk etapta burun üzerindeki estetik problemler analiz edilir.

Yapılan analizler sonucunda nasıl bir işlem uygulanması gerektiğine bakılır. Kişinin sahip olacağı burun yapısı öncelikle kişiden dinlenilir ve böylelikle işlem başlar.

Dolgunun ana maddesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, insan vücudunda da bulunduğundan dolayı herhangi bir alerjik problemin oluşması mümkün değildir.

Asit enjeksiyona çekilir ve burunda estetik problem olan yerlere enjekte edilir. Enjekte edilmesinden 15 – 20 dakika sonra burundaki değişiklik kendini belirgin olarak gösterir ve kişi istediği görünüme ulaşır.

Operasyonun pratik olması ve ağrısız bir şekilde gerçekleşmesi, operasyonun avantajları arasında yer almaktadır. Bu sayede kişi hokka burun tabirine uygun olan burun yapısına ulaşarak, yüzünü orantılı bir görünüme ulaştırır.

Orantılı bir görünüme kısa süre içerisinde ulaşabilmek, ameliyatın en önemli avantajları arasında yer almaktadır. Kişi bu sayede istediği görünüme ulaşarak, sosyal yaşantısına da olumlu etkiler sunar.

Burnun küçültülmesi, büyütülmesi, eğriliklerinin düzeltilmesi ve benzeri işlemlerin tamamlanması kısa süre içerisinde hyalüronik asit ile sağlanır.

Hyalüronik asit ile sağlanması, kişinin estetik bir görünüme ulaşmasını kolaylaştırır. Kişi kısa süre içerisinde bu görünüme ulaştığından dolayı aynı gün hastanede kalması gerekmez. Sadece doktorun tavsiyelerine uyması yeterli olacaktır.

hokka burun estetiği

Hokka Burun Operasyonu Neden Yapılır?

 • Burun yapısını düzeltmek,
 • Burnu estetik bir görünüme ulaştırmak,
 • Burun ucunu kaldırmak,
 • Burundaki asimetrileri düzeltmek,
 • Buruna estetik açıdan olumsuz etkiler sunan estetik problemleri gidermek,
 • Burnu büyütmek veya küçültmek hokka burun estetiği ameliyatı sağlanmaktadır.

Kişinin sahip olduğu burun yapısına olumlu etki sunabilmek amacıyla yapılan bu işlem, kısa süre içerisinde belirginlik gösterdiğinden dolayı kişinin estetik görünüme ulaşabilmesi uzun sürmez.

Tüm bunların yanı sıra operasyon ameliyat gerektirmediğinden dolayı kişinin kısa süre içerisinde sosyal yaşantısına dönebilmesi ve iş hayatında aktif olması mümkündür. Tüm bunların mümkün olması, operasyonun avantajları arasında yer almaktadır.

Hokka gibi bir buruna sahip olabilmek için birçok kişi doktorlara başvuru yapmakta ve internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Hokka burun operasyonu sayesinde kişiler elde ettiği burun yapısıyla, daha orantılı bir yüze sahip olmaktadır.

Orantılı bir yüze sahip olmak, kişinin estetik açıdan olumlu etkilenmesine sebebiyet verir. Tüm bunların yanı sıra kişi elde ettiği burun görünümüyle, kendi içini rahatlatmakta ve operasyondan memnun kalmaktadır. Operasyon kısa süre içerisinde olumlu sonuç vermektedir.

Kısa süre içerisinde olumlu sonuç vermesi, kişinin kendini iyi hissetmesine ve sosyal hayattan kopmamasına sebebiyet vermektedir. Burun yapısından rahatsız olan kişilerin bu operasyondan faydalanması, kendisinin de hoşuna gidecek ve kendi yüz estetiğine de olumlu etkiler sunacaktır.

Hokka Burun Operasyonu Ne Kadar Sürüyor?

Burnun düzeltilmesi ve estetik bir yapıya ulaştırılması için ortalama 15 – 20 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. Kişi bu süre zarfında istediği görünüme ulaşabilmektedir.

Hokka burun tedavisi bu kadar kısa süre içerisinde olumlu sonuç vermesi ve kısa sürmesi, kişinin zaman kaybı yaşamamasına sebebiyet verir.

Operasyonun zaman kaybı yaşanmasına engel olması, tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır. Kişiler istediği estetik görünüme çok kısa süre içerisinde ulaşmaktadır.

Enjekte edilen hyalüronik asit ise 30 dakika içerisinde kendini göstermekte ve kişi istediği burun yapısına aynı gün içerisinde ulaşabilmenin keyfini yaşamaktadır.

u kadar kısa sürmesi, kişinin de memnun kalmasına sebebiyet vermektedir.

Burnun kısa süre içerisinde estetik görünüme ulaştırılması ve kişinin istediği bir görünüme sahip olması, 20 dakika içerisinde mümkün hale gelir. Bu işlemin 20 dakika içerisinde gerçekleşmesi hokka burun operasyonunun pratik olduğunu göstermektedir.

Pratik olan operasyon sayesinde birçok kişi istediği burun yapısına ulaşabilmenin keyfini yaşamaktadır. Bu sayede kişiler elde ettiği burun görünümünden memnun kalmakta ve istediği verimi operasyondan alabilmektedir.

Operasyonun sunduğu avantajlar sayesinde operasyona giren kişilerin memnun kalması mümkün hale gelmekte ve mağduriyet yaşaması imkansızdır. Çünkü hyalüronik asit, hızlı bir şekilde tepkimeye girer ve kişinin burun yapısındaki tüm bozuklukları kısa süre içerisinde düzelterek %100 olumlu sonuç verir.

Hokka Burun Operasyonu Esnasında Ağrı Hissedilir Mi?

Operasyon esnasında ağrı hissedilmemesi için uyuşturucu krem sürülmektedir. Uyuşturucu krem sürülmesi, operasyonun daha konforlu bir şekilde geçmesine sebebiyet verir. Bu yüzden hokka burun tedavisi için operasyon ağrısız geçiyor diyebiliriz.

Tüm bunların yanı sıra kişi kısa süre içerisinde istediği görünüme kavuşacağından dolayı çok küçük ağrıları uyuşma sonrasında hissetmesi mümkündür.

Bu da gayet olağan bir durumdur. Enjeksiyonun burnun estetik görünüme olumsuz etki sunan bölgelerine girmesi, ağrının hissedilmesine sebebiyet verir. Krem buruna uygulandığından dolayı bu tarz problemlerin yaşanması pek de mümkün değildir. Kişi sadece uyuşma geçtikten sonra çok hafif ağrılar hissedecek ve bu ağrılar birkaç saat içerisinde sonlanacaktır.

Burnun istenilen görünüme ulaşabilmesi için ilk etapta burun üzerinde estetik olmayan bölgeler tespit edilir. Yapılan tespitler ve kişinin istekleri sonucunda istenilen görünümün elde edilmesi, mümkün hale gelecektir.

Hokka burun operasyonu esnasında ağrının hissedilmemesi, operasyonun avantajları arasında yer almakta ve kişi istediği görünümü kısa süre içerisinde elde ettiğinden dolayı memnun kalmaktadır. Memnun kalınması aynı zamanda mutlu olunması, operasyonun sunduğu avantajlar arasında yer almaktadır.

Burundaki asimetrilerin düzeltilmesi, küçültme, büyütme, burnu havaya kaldırma gibi işlemler hyalüronik asit bazıyla gerçekleştirilir.

Hyalüronik asit bazı sayesinde kişinin kısa süre içerisinde istediği görünüme ulaşması mümkündür. Bu asit bazı insan vücudunda da bulunduğundan dolayı kötü bir sonuç almak mümkün değildir.

hokka burun ameliyatı

Hokka Burun Operasyonunun Kalıcılığı

Burnun istenilen görünüme ulaşması 20 dakika kadar zaman alsa da, kalıcılığı 12 – 18 ay aralığında nitelendirilmektedir. Kişi 12 – 18 ay arasında istediği görünümü hala vücudunda tutacaktır. Burnun hareketsiz olması sebebiyle sürenin bu kadar uzun olması olağan olarak görülmektedir.

Hokka burun ameliyatı sayesinde kişiler, istediği görünümü elde edebilir ve bir yıldan daha fazla bu görünüme sahip olabilmek mümkündür. Kişinin elde edeceği görünümle memnun olması, söz konusu olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra bu operasyonun, diğer dolgu operasyonlarına göre daha kalıcı olması burnun hareketsiz bir organ olmasından kaynaklanıyor. Bu sayede kişi daha uzun süreli bir görünüm elde edebiliyor.Kalıcılığın bu kadar uzun olması, operasyon içerisinde bulunan kişilerin memnuniyetini sağlamaktadır.

Kişilerin memnuniyeti bu şekilde sağlandığından dolayı birçok kişi bu operasyondan faydalanmakta herhangi bir sorun görmüyor. Hokka burun operasyonu, kişinin elde ettiği görünümün en iyi düzeye ulaştırmasını sağlayabilecek kadar güçlü bir operasyondur.

En kalıcı maddelerden biri olan ve etkisi uzun süren hyalüronik asit, kişinin daha uzun süreli bir görünüm elde etmesine sebebiyet verir.

Tüm bunların yanı sıra operasyondan mağduriyet duymak ve %100 olumlu sonuç alamamak mümkün değildir. Çünkü operasyonun çok sayıda avantajı bulunmakta ve bu avantajlar sayesinde kişi operasyondan memnun kalmaktadır. Bu operasyondan faydalanan kişi sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Hokka Burun Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

 • Estetik bir burun görünümüne sahip olmak,
 • Diğer dolgu operasyonlarına göre daha uzun süreli bir görünüm elde etmek,
 • Yenileme süresinin uzun olması,
 • Herhangi bir riskinin bulunmaması,
 • 20 dakika içerisinde operasyonun bitmesi,
 • Kısa süre içerisinde olumlu sonuç vermesi,
 • %100 olumlu sonuç verip, memnuniyet oluşturması,
 • Operasyonun en az ağrıyla geçmesi,
 • Operasyondan memnun kalınması,
 • İşlemlerin kısa süre içerisinde belirginlik göstermesi,
 • Kişinin aynı gün içerisinde sosyal hayatına ve iş hayatına geri dönebilmesi,
 • Sosyal yaşantıdan uzak kalmayacak bir operasyon olması hokka burun operasyonunun avantajları arasında yer almaktadır.

Operasyonun kısa süre içerisinde olumlu sonuç verebilmesi, kişinin memnuniyetini sağlayan faktörler arasında yer almaktadır. Kişi kısa süre içerisinde istediği görünümü elde ettiğinden dolayı uzun bir iyileşme sürecini beklemek zorunda kalmaz.

Hokka burun ameliyatı sayesinde birçok kişi istediği görünümü elde ederek birçok avantaja sahip olmuştur. Aynı gün içerisinde kişinin sosyal yaşantısına ve iş hayatına dönebilmesi mümkündür.

Dolguyla yapılan bu operasyonun, diğer dolgu operasyonlarına göre daha kalıcı olması; operasyondan faydalanan kişilerin memnuniyetini sağlamaktadır.

12 – 18 ay gibi aralıklarla kişinin bu görünüme sahip olması ve bu görünümün hiçbir şekilde bu süre zarfında bozulması mümkün değildir. Kişinin tüm bunlara sahip olması, birçok kişinin de bu operasyondan faydalanma isteğini doğurmaktadır.

Hokka Burun Operasyonundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Hijyenik olmayan ortamlardan kaçınılması gerekir.
 • Kişinin burnuna bir süre boyunca dokunmaması ve sarsmaması gerekmektedir.
 • Fazla hareket edilmesi, koşma ve burundan alınan ilaçların bir süre boyunca kullanılmaması gerekir.
 • Kişinin kendi burun yapısına zarar verecek hareketlerden kaçınması, iyileşme ve burun yapısını oturtma sürecini hızlandıracaktır.
 • Kişi doktor tarafından verilen tavsiyelere dikkat etmeli ve yerine getirmelidir.
 • Sahip olduğu burun görünümüne olumsuz etki sunacak ilaçların kullanılmaması gerekir.

Kişi tüm bunlara dikkat ederse kısa süre içerisinde burun yapısı oluşacak ve burun yapısının herhangi bir estetik bozukluğa ulaşması söz konusu olmayacaktır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

2 Comments to “ Hokka Burun Nedir? Hokka Burun Estetik Ameliyatı”
 1. Ezgi says :Cevapla

  Merhabalar, fiyat bilgisi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

 2. Şeyma says :Cevapla

  Merhaba, burnum kalın derili. Hokka burna sahip olabilmek için burnumun küçültülmesi mi büyültülmesi mi gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP