Sıska Bacak Estetiği Nasıl Yapılır

 

Click to rate this post!
 
[Total: 1 Average: 5]

 

Kadın vücudunu öne çıkaran bacakların düzgün ve simetrik olması en çok istenen durumlardan. Özellikle baldır bölgesinin aşırı ince ve çarpık olması, vücut hatları ne kadar güzel olsa da buna gölge düşüren bir unsur. Sadece kadınların değil, erkeklerin de zaman zaman başvurduğu baldır implantları ise bu sorunu ortadan kaldırma konusunda en etkili tedavi yöntemlerinden biri.

O halde Hollywood camiasının da dikkatini çeken ve genel vücut görünümünü iyileştiren sıska bacak estetiğine yakından bakalım!

Sıska Bacak Estetiği Nedir?

Tek veya çift bacakta görülen aşırı incelik, kişiye rahatsızlık veren ve istediği kıyafetleri giymesini engelleyen bir sorundur.

Sıska bacak estetiği ise alt bacaklardaki aşırı ince ve asimetrik görüntünün neden olduğu kusurları ortadan kaldırmak için uygulanan bir işlemdir. Genellikle implant veya enjeksiyon kullanılarak yapılan operasyon sonunda, bacak dokusunun hacimlenmesi sağlanır ve alt bacaklar ideal kalınlığa getirilir.

Bu sırada bacaklardaki çarpık ve düzensiz görünüm de giderilmiş olur ve kişiye öz güven kazandırılır.

İletişime Geç


Sıska Bacak Estetiği Kimlere Uygulanır?

Bacak, anatomik olarak dizden itibaren üst ve alt bacak olmak üzere ikiye ayrılır. Baldır olarak da adlandırılan alt bacaklar, estetik kusurların spor ve beslenme ile düzeltilmesine uygun olmayan bir bölgedir. Özellikle vücudun diğer kısımlarına göre şekillendirmenin bir hayli zor, kimi zaman ise imkansız olduğu alt bacaklarda kas ve kemik yapısından kaynaklanan şekil bozuklukları görülebilir. Buradaki kasların fazla gelişmemesi nedeniyle alt bacaklar güçsüz ve şekilsiz olabilir, bu da genel vücut formunu zedeleyebilir.

Baldır büyütme veya sıska bacak estetiği olarak bilinen uygulama, alt bacaklarda yaşanan bu tür bozuklukları gidermek için uygulanır. Bacaklarındaki ince görünümden şikayetçi olan ve genel sağlık durumu elveren herkes bu operasyonu yaptırabilir.

Ayrıca;

  • Hacmini kaybetmiş kas tonunu artırma ve kontürünü belirginleştirme,
  • Alt bacak ve üst bacak arasında orantı sağlama,
  • Her iki bacağı eşit yapıya getirme,
  • Egzersiz ve diyet ile şekillendirmenin mümkün olmadığı alt bacaklara yeni bir görünüm kazandırma,
  • Alt bacaklardaki yara ve kaza izlerini giderme,
  • Bacakları daha dolgun, şekilli ve çekici bir hale getirme

amaçlarıyla da sıska bacak estetiği yapılabilir. Uygulama metodunun tercihi ve gereksinimlerin ne oranda karşılanacağı ise işlem öncesi yapılacak konsültasyona bağlıdır. Bu nedenle alt bacaklarındaki görünümden şikayetçi olan kişilerin, öncelikle uzman hekim muayenesine başvurması gerekir.

Sıska Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacakları güzelleştirmek için uygulanan sıska bacak estetiği, kişinin ihtiyacına göre farklı işlemleri kapsayabilir. Alt  bacaklardaki inceliğin seviyesi, üst bacakların ve genel vücut hattının yapısı, kişisel istekler ve diğer parametreler metot seçimini etkiler. Bu nedenle işlem öncesinde, hangi yöntemin tercih edileceğine karar vermek adına kapsamlı bir muayene yapılır. Bu sırada beklentiler dinlenir, tıbbi geçmiş kontrol edilir ve bütün bunlara bağlı olarak ideal bir tedavi planı çıkarılır.

Bacak estetiği 3 farklı şekilde yapılabilir:

Dolgu Yöntemi

Dolgu uygulaması, sıska bacak tedavisinde kullanılan ameliyatsız bir yöntemdir ve hyaluronik asit içerikli hazır dolguların yardımı ile gerçekleştirilir. Genellikle her iki bacağa lokal anestezi altında eklenen dolgular sayesinde bacakların çok daha dolgun ve biçimli görünmesi sağlanır. Bu yöntemin en büyük avantajı hem ameliyatsız olması hem de hemen sonuç göstermesidir. Ancak kullanılan dolgu malzemesi zaman içinde etkisini yitirdiğinden, elde edilen sonuçlar ortalama 2 yıl kalıcılık gösterir.

Kök Hücre ve Yağ Enjeksiyon Yöntemi

Ameliyatsız bir diğer teknik olan kök hücre ve yağ enjeksiyonu, vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağların, alt bacaklarda doku eksikliği olan alanlara transferi ile gerçekleştirilir. Burada kullanılan dokular insanın kendi vücudundan alındığından, işlem sonunda enjeksiyona karşı alerji geliştirme riski bulunmaz. Bu nedenle sağlıklı ve doğal bir tekniktir. Kök hücre tarafından zenginleştirilen enjeksiyon, kişinin ideal bacak kalınlığına sahip olmasını sağlar. Ancak özellikle bacak inceliğinin fazla olduğu durumlarda, kullanılan enjeksiyon miktarı yeterli gelmeyebilir. Ayrıca enjekte edilen yağların bir kısmında zamanla ufak kayıplar gözlenebilir. Bu gibi sorunlar ek seans planlaması ile giderilebilir.

İmplant Yöntemi

Diğer iki yöntemin aksine tamamen kalıcı olan ve tam olarak istenen bacaklara sahip olmayı sağlayan bir tedavidir. Bacakların çok ince olması ve vücutta enjeksiyon için yeterli miktarda yağ rezervinin bulunmaması gibi durumlarda, en iyi sonucu veren tekniktir. Lokal anestezi veya sedasyon altında uygulanan implant yöntemi, bacakların boyuna ve yapısına uygun silikon protezlerin kullanımı ile gerçekleştirilir. Bu sayede asimetrik ve ince alt bacak hattı belirginleşerek estetik bir görünüm kazanır. Kimi zaman protez ile cilt arasındaki geçişi yumuşatmak için enjeksiyon tekniğinden de faydalanılabilir. Sonuç olarak, doğala en yakın ve en kalıcı bacak kontürü elde edilir.

Sıska bacak estetiğinde kullanılacak teknik; bacakların yapısına, istenen dolgunluk seviyesine, işlem kalıcılığına ve iyileşme süresine göre değişir. Bu nedenle bacaklarınızdaki aşırı incelik sorunundan kurtulmak istiyorsanız, her şeyden önce uzman bir plastik cerraha danışmalısınız.

Sıska Bacak Estetiği Sonrası İyileşme

Sıska bacak estetiğinden sonra iyileşme, uygulama tekniğine göre değişiklik gösterir.

Genellikle yağ enjeksiyonu ve dolgu uygulamalarından hemen sonra günlük hayata dönmek mümkün olsa da ameliyatlı teknikte iyileşme biraz daha uzun sürer.

Genellikle şu aşamaları içerir:

  • İlk günler, bacaklarda hafif ağrı ve şişlik oluşabilir. Ağrı şikayeti hekimin reçete ettiği ilaçlar ile rahatça giderilir, ödem içinse bölgeye buz uygulanması ve bacakların yukarıda tutulması önerilir.
  • Ameliyattan sonraki birkaç gün kişi kendi kendine yürümekte zorlanır ancak zaman geçtikçe yavaş yavaş iyileşmeye başlar. Genellikle 2 hafta içinde, normal şekilde yürümeye ve günlük rutinlerini yapmaya başlayabilir.
  • İlk birkaç haftadan sonra hafif egzersizlere ve sportif aktivitelere başlanabilir ancak topuklu ayakkabı giymeden önce hekim onayı gerekir.
  • Bacakların tam iyileşmesi için 2 ila 8 hafta arası beklenmesi gerekebilir. Bu zaman zarfında bacaklardaki ödem tamamen atılır ve implantların şekli net olarak ortaya çıkar.
Sıska Bacak Estetiği Nedir

Sıska bacak operasyonundaki iyileşme süreci, takılan implantların miktarına ve uygulanan bakım işlemlerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ameliyatın ardından kontrol seansları düzenlenir ve iyileşme seviyesi irdelenir. Böylece komplikasyon riski elenir ve kişinin istediği yapıda bacaklara kalıcı olarak sahip olması sağlanır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP