sırt estetiği nedir

Sırt Estetiği Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Sırtımızdaki yağ oluşumunun birkaç sebebini sıralamak mümkün. Hareketsiz bir yaşam tarzı, sırttaki yağlanmanın ana nedenlerinden biridir.

Buna sırt bölgesindeki yağlanmanın sebebi olarak dengesiz beslenmeyi de ekleyebiliriz.

Kötü beslenme alışkanlıkları sonucunda göbek bölgemizde ve yanlarında da yağlanma meydana gelir.

Sırt bölgesinin tek dezavantajı  göbek bölgesine göre daha hareketsiz kalmasıdır. Beslenme eksikliği, dengesiz spor, sırtta yağlanma oluşması için yeterli bir nedendir.

Sırttaki yağlanmanın bir diğer nedeni de hormonel faktörleridir. Hormon dengesizliği nedeniyle sırt ve boyunda yağlanma meydana gelebilir. Bu yağlar özellikle ense kısmında katlanır hale gelir.

Sırt operasyonları, orta ve üst sırtı etkileyen gevşek, sarkmış cilt veya yağlı cilt birikintilerini düzeltmek için bir tür vücut şekillendirme prosedürüdür. Sarkma en tipik olarak, bir kadının sütyen çizgisinin hemen üstündeki veya altındaki sırt bölgesini etkiler.

Belirgin kilo kaybı ve yaşlanma özellikle inatçı sırt yağının yaygın nedenleridir. Neyse ki, sırt estetiği, sorunu çözmek için ideal bir tedavi sunar.

İletişime Geç


Sırt Estetiği Liposuction

Sırt bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en etkili cerrahi yolu sırt liposuctiondır. Geri liposuction dediğimiz işlemle sırttaki yağlar alınır.

Sırt yağlarının alınmasında göbek yağları, popo yağları ve kol yağlarının alınması yöntemi uygulanmaktadır. Amaç, mahyayı oluşturan çizgi ve kıvrımların estetik görünümünü sağlamaktır.

Bu sayede vücut hatlarınız ve vücut yağ dengesi korunur. Sırt estetiği dediğimiz gibi liposuction yöntemi ile yapılmaktadır. İşlem öncesi yağların sırt bölgesindeki kısımları çekilir.

İşlem genel anestezi altında yapılır. Böylece hasta tamamen uykudadır. İşlem sırasında ağrı hissedilmez. Sırt bölgesindeki yağların alınması için ince kanüller kullanılır. Bu kanüllerle sırta girilir ve sırttaki yağlar vakum yöntemiyle çekilir.

İşlem 1.5-2 saat arası sürmektedir. Aslında bu süre hastanın kilosu ile orantılıdır. Sırttan yağ alma işleminde dikiş diye bir şey yoktur. Ayrıca sırt kısmında herhangi bir müdahale izi bulunmamaktadır.

Yağ geri alındıktan sonra hastaya uygun özel korse giyilir. Hasta hastanede bir gece kalmalıdır. Bu süreçte hastaya geceyi rahat geçirmesi için ağrı kesiciler verilebilir.

Doktor uygun görürse ertesi gün taburcu edilir. Sırt bölgesinden ne kadar yağ alınır sorusunun cevabı hastanın kilosuna göre değişir. Bu nedenle bu kadar yağ miktarından bahsetmemiz mümkün değil.

Sırt liposuction işleminden sonra 3-5 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Bu sürenin sonunda iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Nihai yağ alma işlemine ulaşmak 1-2 ay sürer.

Sırt Estetiği Faydaları Nelerdir?

 • Sırtın üst kısmındaki fazla deriyi ve yağı azaltır
 • Üst vücut yağ katmanlarını yok eder
 • Üst vücudun konturunu iyileştirir

Sırt Estetiği Riskleri Nelerdir?

 • Morarma
 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Şişme
 • Aşırı sıvı
 • Sinir hasarı
 • Ağrı
 • Uyuşma
 • Yara izi
sırt estetiği

Sırtta lokal yağ birikimi kişilerin kilolu görünmesine neden olur. Yağ birikintisini kıyafetlerle gizlemek zordur. Sırt bölgesindeki uygulamalar sırasında çok fazla yağ alınmasa da daha ince görünüm hemen fark edilir.

Sırt bölgesi diğer bölgelere göre daha dirençli bir yağ yapısına sahiptir. Bu, egzersiz ve diyetlere cevap vermez. liposuction yöntemi bu bölgeyi şekillendirmede çok başarılıdır ancak sarkmalara da neden olabilir.

Yağ dokusu, vaser adı verilen bir ultrason cihazı ile kırılabilir. Liposelection cihazı vücudun tüm bölgelerindeki fazla yağları alarak daha zayıf ve estetik görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.

Bu yöntem vücuttaki yağları eritir ve yağlarınız zeytinyağı gibi bir kıvam alır. Yağ dokusunu dağıtmak ve çıkarmak için yeni patentli bir teknolojiyi cerrahi tekniklerle birleştiren bir yöntem olan bu sistem, artık dünya çapında tüm kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Bu yöntemle kollar, bacaklar, boyun, göğüs bölgesi, dizler, kalçalar ve sırt gibi vücudun sıkılaştırılması gereken tüm bölgelerindeki istenmeyen yağ birikimleri herhangi bir diyet programı veya egzersiz yapılmadan etkili bir şekilde alınabilir.

Vaser, ultrason enerji teknolojisi yardımıyla ses dalgaları ve oluklu dalga tasarımı ile yağ dokusunu parçalayarak özel kanal sistemi ile emer. Bu işlem sırasında bağ dokusu, kan damarları ve sinirler hiçbir koşulda zarar görmez.

Sırt Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Bir sırt estetiği, üst veya alt sırtı şekillendirmek için tedavi gerektirir. Sırt estetiği, fazla deriyi, alttaki yağı alır, konturları yumuşatır, daha sıkı ve daha tonlu bir estetik elde etmek için cildi kaldırır.

Üst sırt germe estetiği genellikle meme veya üst (ters) karın germe işlemleri ile birleştirilir.

Alt sırt germe, genellikle karın germe, uyluk germe ve/veya dış uyluk liposuction ile birlikte gerçekleştirilir. Yalnızca sırt derisini almakla kalmayıp, aynı zamanda dış uyluk ve kalça bölgesini de kaldırarak gövdeyi küçültür.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP