pektoral implant nedir

Pektoral İmplant Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Erkeklerin çok daha güzel bir görünüme sahip olması adına göğüs kasının rolü var olurken pektoral implant nedir soruları da bu kapsamda değerlendirilir.

Silikon bir materyal olup sertliği yüksektir.

Hiçbir şekilde patlama yapmayan ve bozulma ihtimali olmayan implantların ömür boyu vücutta bulunmasının herhangi bir sakıncası yoktur.

Daha şık bir görünüm arzulayan erkeklerin yaptırdığı ancak buna rağmen yine de çok yaygın olmayan bir uygulamadır.

Daha kolay bir yoldan kas oluşmasını mümkün kılar. Bunun haricinde kaza ya da darbe sonuçlarıyla ortaya çıkabilecek az gelişmiş göğüs kaslarında da uygulanır.

Travmatik durumlara ilişkin zorunlu olarak bu uygulamalarla kişinin göğüs kası daha iyi hale getirilir.

Pektoral İmplant Neden Yaptırılır?

Bilindiği gibi erkekte göğüs kası nasıl yapılır sorusuna spor ve birtakım vücut geliştirme programları cevap olarak verilmektedir.

İletişime Geç


Erkeklerin ilk tercihi olan pektoral implant birçok açıdan yeterliliğe sahiptir. Genetik açıdan bakıldığında göğüs kasının maksimum hacmi bellidir.

Telafisi güç zararlarla karşı karşıya kalınmaması adına istenen göğüs kasının elde edilmesi için pektoral implant estetiği tercihe edilebilir. Daha ziyade bir estetik işlemi olmakla beraber hemen her erkek için uygun olabilmektedir.

Erkeklerde bazen alt-üst göğüs kısımlarının uygunsuz olma hali de söz konusudur. Alt kısmın üstte göre daha fazla dolgun olması da görünüm açısından kötü bir imaj olmaktadır. Bu tip asimetrik görünümlerinin düzeltilmesi de yine pektoral implant ile sağlanır.

Kasların kısmi gelişme göstermesi olabileceği gibi bazı genetik durumlardan dolayı gelişme kaydetmemesi de olabilmektedir.

Bu tip bozukluklar “Poland sendromu” olarak açıklanırken bunlara ilişkin tedavi süreçleri de yine pektoral implant ile olmaktadır. Bu duruma ilişkin bir başka neden ise doğumsal sebeplerle kas hareketlerinin sınırlı kalmasıdır.

El, kol veya göğüs bölümündeki kaslarda tahrip olma halleri tespit edilebilir. Göğüs kası küçülmeleri de yine görülme ihtimali olan problemler arasında sıralanır. Bunların tedavi edilmesi amacıyla da yararlanılırken bir başka çözüm ise aşırı spor yapmaktır.

Genellikle bilinçsizce yapılacak egzersizler göğüs kısmında orantısız büyümeyi getirir. Böylelikle şekil bozuklukları olabilirken çekici olmanın ötesinde itici bir durum ortaya çıkar. Buna benzer durumlarının giderilmesi adına da pektoral implant tedavisi uygulaması vardır.

Kadınlara Uygulanan İmplant ile Farkı Nedir?

Çoğunlukla erkekler için göğüs kası sağlayan pektoral implant süreçleriyle kadınlara göğüs büyütme operasyonları arasında benzerlik olduğu söylenir.

Ancak detaylı bir şekilde araştırıldığının bu durumun aynı olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Çünkü kadınlara özel yapılan büyütme işlemlerinde daha yumuşak implant modelleri kullanılır.

Ayrıca meme dokusu biçiminde olmasına dikkat edilir. İşlemler daha basit olup sonuç alınır. Erkeklere özel olan pektoral implant uygulaması ise göğüs kaslarının şeklinin alınmasına yöneliktir.

Bundan ötürü amaç hacim arttırma olduğu için seçilecek implantlar serttir. Daha teknik bir işlem ağını kapsaması da plastik cerrahlar tarafından yapılmasını beraberinde getirir.

pektoral implant tedavisi uygulaması

Pektoral İmplant İşlemleri

Tedavi öncesinde uzman hekimler tarafından gerekli analizler yapılır. Nasıl bir işlemler ağı olacağı hastaya aktarılır. Hastanın isteklerine uygun olarak ve vücut ihtiyaçlarına göre planlama yapılır.

Çeşitli kontrollerin yanı sıra hastanın durumu da belirleyicidir. Mutlaka hastane ortamında gerçekleşirken ameliyathane şartlarının hazır olması lazımdır. Son derece teknik bir ameliyat olması da işlemlerde uzman hekimleri önem kılar.

Çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu sayede hastanın işlemler sırasında etkilenmesi en aza indirilir. Koltuk altından gerçekleştirilen kesi yardımıyla pektoral implant uygulamasına başlanılır.

Göğüs kası arka bölümüne yerleştirilmesiyle beraber sonrasında bandaj yapılır. Ortalama olarak 1 ile 1,5 saatlik süre sonrasında işlemler tamamlanır.

Sert silikon olan implantlar kas arkası bölümüne konularak sorunsuz bir şekilde durması sağlanır. Burada doku sertleşmesi olmayacağı için ileriki zamanlarda bir sıkıntı yaratması da beklenmemektedir.

Göğüs bölgesinin daha çekici olmasını isteyen erkekler tarafından yoğunlukla istenir. Daha erkeksi bir duruş olacağı kesindir.

Pektoral İmplant Sonrası

Halihazırda hafif egzersizler bir haftanın sonrasında başlanılarak kas durumları kontrol edilebilir. Üçüncü haftayla beraber üst gövde çalışmalarının yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Kişinin daha dikkatli bir şekilde çalışmalarını devam ettirmesi önerilir. Altıncı haftayla beraber ağır vücut geliştirme programlarına dahil olunabilir.

Ameliyat Sonrasında Yapılacaklar Listesi

 • Erkekte göğüs kası sağlayan pektoral İmplant ameliyatı sonrasında ilk haftalarda yorucu hareketlerden kaçınılmalıdır.
 • İlk dört haftalık diliminde maksimum 10 kiloluk kaldırmalar yapılmalıdır.
 • Spor egzersizleri yapılırken daha çok dikkat edilmelidir.
 • Göğüs bölgesinin korunması ve herhangi bir darbe gelmesi engellenmelidir.
 • Arzu edilmesi ve imkan olması durumunda 4 haftalık süre boyunca cerrahi yelek giyilebilir.
 • İşlem sonrasında günlük duş alınmalı ve ağrı kesicilerin yanı sıra kas gevşeticiler kullanılmalıdır.

Pektoral İmplant Zararlı Mı?

Söz konusu işlemlerle erkekte göğüs kası nasıl yapılır sorusuna cevap verilmektedir. Yalnızca şekilsel anlamda bir kazanım olurken vücut içerisinde herhangi bir yıpranma olmamaktadır.

Kişinin daha iyi bir göğüs yapısına sahip olması sağlanır. Var olabilecek kas problemlerinin giderilmesinde de bu işlemden yararlanılır. Herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi olumsuz tesirleri de bulunmaz.

Söz konusu operasyon öncesinde hastanın tüm tetkikleri hekimler tarafından yapılır. Kişinin uygun olmaması durumunda bu kendisine iletilmektedir.

Pektoral İmplant Uygulaması Kaç Saat Sürer?

Genellikle 1 saatlik bir süre zarfında implant yerleştirilmesi tamamlanırken genel anestezi uygulanacağı için bir korku durumu yoktur.

Kişinin endişeye kapılması ya da telaş yapmasını gerektirecek durumlar bulunmaz.

Maksimum ise 2 saate kadar işlemlere bağlı olarak devam etmektedir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Operasyon ardından hastanın 1 gece yatış yapması doktorlar tarafından önerilenler arasındadır.

Bu sayede nasıl bir sonucun ortaya çıktığı gözlemlenir. Gerekli kontroller yapılır ve sonrasında hasta taburcu edilmeye uygun hale gelir.

İşlemde Kullanılan İmplant Güvenilir Mi?

Uzun süreli kullanıma uygun olan implantlar silikon özelliklidir. İçte sönme ve yırtılma olmayacağı gibi gayet sağlıklıdır.

Kolaylıkla pektoral implant uygulamaları sonrasında devamlı olarak bulunması zarar vermeyecektir.

Olası enfeksiyon vakalarında ise dönmesi halinde çıkarılması gerekli olabilir.

pektoral implant

İmplant Yan Etkileri Var Mı?

Uzman hekimler tarafından yapılacak uygulamalarda hiçbir risk olmadığı bilinmelidir. Söz konusu pektoral implant fiyatları yapılacak işin kalitesi, implant seçimine göre değişkenlik gösterir.

Mutlaka daha iyi imkanların olduğu yerler tercih edilmelidir. Hiçbir yan etkisi olmamasına karşın olası kanama, enfeksiyon durumları en kötüleri arasındadır.

İmplant kayması, ters dönmesi halinde de bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bunun haricinde koltuk altında küçük bir yara izi her operasyon sonrasında bulunacaktır.

Daha farklı bir olumsuzluk ise plastik cerrahların görev aldığı süreçlerde olmamaktadır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

4 Comments to “ Pektoral İmplant Nedir? Erkekte Göğüs Kası Nasıl Yapılır?”
 1. Hazar Atasev says :Cevapla

  Merhabalar, biliyorum muayene edilmeden fiyat vermek biraz zor ama aşağı yukarı bir fiyat rica edeceğim erkek göğüs kası implantı için.
  Eğer fiyat verebilirseniz ben de hazır olduğum zaman kliniğe gelebilirim.
  Teşekkür ederim
  Hazar.

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba, fiyat bilgilendirmesi için mail adresimizden [email protected] veya +90 (532) 567 17 66 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

 2. Macit Görkmen says :Cevapla

  3 sene once Hi-def 6 pacs operasyonu olmustum,,sonuc cok iyi oldu, bu yil jinokomasti oldum,sonuc bekledigim gibi olmadi ( kırisikliklar var) pektoral implant dusunuyorum,ortalama fiat bilgisi verebilirmisiniz,ameliyat sonrasi korse giyilecekmi?tesekkurler.

  1. Doç. Dr. Erdem Güven says :Cevapla

   Merhaba, fiyat bilgilendirmesi için +90 (532) 567 17 66 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP