lipomatik-yöntemi

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

Yağ adıma için geliştirilmiş olan Lipomatik uygulama yöntemi aynı işlemi yapan uygulamalara nazaran daha avantajlıdır.

Lipomatik nedir sorunda yanıt her ne kadar yağ aldırma olarak yanıtlansa da anestezi altında yapılmaması ve vücuda herhangi bir zarar vermemesi açısından son derece ayrıcalık kazandıran bir işlemdir.

Lipomatik uygulaması öncesinde kişi genel bir muayeneden geçer.

Sonrasında ise uygulama yapılacak olan alanda yağ alma ile ilgili tespitlerde bulunulur.

Konusunda uzman olan hekim tarafından gerçekleştirilecek olan yağ aldırma işleminde genel olarak lokal anestezi ile işlem yapılır. Hastanın durumuna göre de genel anestezi uygulanabilmektedir.

Lipomatik ve Liposuction farkları nelerdir sorusunun yanıtında benzer özelliği yağ aldırma olmak ile beraber Liposuction uygulaması daha eski bir yöntem olarak ifade edilebilir.

İletişime Geç


Lipomatik ve Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lipomatik ve Liposuction yöntemleri yağ aldırma uygulamasında yararlanılan işlemlerdir. Lipomatik en yeni uygulama olmak ile beraber Liposuction ise eski uygulama yöntemidir.

Çok fazla yan etkiye sahip olan Liposuction aynı zamanda Lipomatik uygulamaya göre daha uzun süreli iyileşme süreci sunmaktadır. Bunun yanı sıra Lipomatik yağ aldırma yönteminde daha fazla yağ alınması da mümkün olur.

Her iki uygulamada vücuttan atılamamış olan yağın yöntemler kullanılarak alınmasıdır. Bel üstü, bacak altı, diz içi, üst kollar, sırt gibi bölgelerin yanı sıra çene altına da uygulanabilmektedir.

Lipomatik Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Lipomatik yöntemin avantajları arasında ilk sırada işlemin sonrasında iyileşmenin daha kısa sürede gerçekleşmesi yer almaktadır. Bunun yanı sıra genel olarak lokal anestezi ile yapılarak daha fazla yağında vücuttan atılmasına olanak tanır. Homojen yağ alımına destek olan işlem sonrasında ise iki haftalık korse kullanımı yeterlidir.

Titreşimli kanüller kullanımı ile gerçekleştirilen işlemde açılan küçük deliklerden yağ alımı yapılır. Liposuction uygulamasına göre daha az zamanda daha fazla yağ alınırken daha hızlı bir iyileşme de görülür.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP