Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Karın bölgesi hem erkeklerde hem de kadınlar yağlanmanın kendisini en çok gösterdiği bölgedir. Egzersiz ve diyet programları ile giderilmeye çalışan bu yağlanma estetik olmayan bir görüntü yaratır. Bu görüntünün giderilmesi ve vücutta çok daha atletik ve kaslı bir görüntü yaratılabilmesi için vücuttaki yağ oranının dengelenmesi, buna yönelik bir beslenme alışkanlığı geliştirilmesi, düzenli olarak egzersiz programları uygulanması ve sağlıklı bir uyku düzenine sahip olunması gerekir. Bu faktörler bir araya getirildiği zaman karın kasları kendisini göstermeye başlar ve bu sayede bireylerin özgüveni artar. Aynı zamanda hem kadınlar hem de erkekler kendilerini çok daha iyi hisseder. Vücutlarında kendi çabaları ile kaslı bir görüntü yaratamayan bireyler kas estetiği ile arzu ettikleri bedene sahip olabilirler.

Kas Estetiği Nedir?

Kas estetiği ya da karın kası estetiği son yıllarda özellikle yoğun iş temposu nedeniyle spor yapma alışkanlıkları geliştiremeyen erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Cerrahi bir işlem olmadığından cilt üzerinde herhangi bir kesi yapılmaz. Dolayısıyla iz de kalmaz. Erkeklerde göbek ve göğüs arasında bulunan karın kasları 6 adettir. Bu rakam kadınlarda 2 adettir. Bu yüzden erkekler üzerinde uygulanan operasyon six pack ameliyatı, kadınlar üzerinde uygulanan operasyon ise two pack ameliyatı olarak adlandırılır.

Bir vücut şekillendirme operasyonu olan kas estetiği sayesinde kadınların ve erkeklerin kaslı, atletik ve fit bir görünüme sahip olmaları mümkün hale gelir. Kasların belirgin olduğu bölgelerde bulunan yağ dokusu korunurken, kasların belirgin olmadığı bölgelerde ise fazlalık yağlar liposuction yöntemi ile alınır ve bölgede kaslar çok daha belirgin bir hale getirilir. Karın kası estetiği uygulamasında kasların belirginleştirilmesi adına herhangi bir implant ya da dolgu malzemesi kullanılmaz.

İletişime Geç


Kas Estetiği Türleri Nelerdir?

Uzun süre uğraş vermek istemeyen ya da bunun için yeterli vakti olmayan bireylerin kaslı bir görünüme kavuşmak için başvurabileceği en ideal yöntem karın kası estetiğidir. Ayrıca yaratılan kaslı görünüm yapay görünmez ve kişinin kendi kaslarıymışçasına doğal görünür. Ağrısız bir işlem olan karın kası estetiğinde kadınlar ve erkekler için uygulanan yöntemler aynıdır.

Six Pack Karın Kası Ameliyatı

Erkeklerde karın bölgesinde bulunan kasların sayısı 6 olduğundan, bu operasyona six pack ameliyatı adı verilmiştir. Operasyon sırasında kişilerin karın kaslarına uygun şekilde liposuction ve yağ ekleme işlemleri gerçekleştirilir. Kasların belirginleştirilmesi için öncelikle liposuction yöntemiyle kas çizgisi üzerine bulunan fazla yağlar alınır. Ardından alınan bu yağlar kasların belirginleşmesi gereken karın bölgelerine enjekte edilir.

Two Pack Karın Kası Ameliyatı

Kadınlar 2 adet belirgin şekilde görülen karın kası bulunur. Operasyonun two pack ameliyatı olarak isimlendirilmesinin sebebi de budur. Karın çizgisinin iki yanında yer alan kasların bitiş çizgilerini belirginleştirmek amacıyla liposuction yöntemiyle fazla yağlar alınır ve kasların belirginleştirilmesi gereken bölgelere enjekte edilir.

Kas Estetiği Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurmuş ve vücut gelişimi tamamlanmış olan tüm erkekler ve kadınlar karın kası estetiği için başvurabilir. Özellikle yoğun iş temposu içerisinde bulunan ya da farklı nedenlere bağlı olarak diyet programları uygulayamayan ya da spor yapamayan bireyler için de karın kası estetiği için ideal adaylardır. Elbette karın kası estetiği kararı verilmeden önce hekim tarafından bireylerin genel sağlık durumunun değerlendirilmesi ve karın kası estetiği için onay verilmesi gerekir.

Kas Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın kası estetiği ancak alanında uzman ve deneyimli bir plastik cerrahın ellerinde yüzde yüz başarıya ulaşabilir. Bu yüzden öncelikle olabilecek en uygun hekimi seçmek gerekir. Doktor tarafından genel sağlık durumu ile ilgili değerlendirmeler yapıldıktan sonra hastalar süreç konusunda bilgilendirilir ve operasyon süreci planlanır. Kasların ne kadar belirgin olacağı konusunda hasta talepleri belirleyicidir. Ameliyat öncesi süreç tamamlandıktan sonra ameliyat sırasında izlenen adımlar şu şekildedir:

 

 • Hastanın genel sağlık durumu da göz önünde bulundurularak genel anestezi, lokal anestezi ya da sedasyon uygulanır,
 • Karın bölgesinde kasların belirginleşmesi ve çökük görünmesi gereken alanların çukurlaştırılması için liposuction yöntemi ile fazla yağlar alınır,
 • Alınan tüm yağlar birleştirilir,
 • Karın kaslarının çıkık ve bombeli görünmesi istenen alanlarına yağ enjeksiyonu yapılır,
 • Kişiden alınan yağların kasların belirginleştirilmesi için yetersiz olması durumunda protez ya da implant yağlar da kullanılabilir.

 

Hem kadınlarda hem de erkeklerde kasların belirginleştirilmesinin yanı sıra, sarkma ya da gevşeme gibi problemlerin giderilmesi de karın kası estetiği uygulaması esnasında gerçekleştirilebilir. Böylelikle bir yandan kaslı bir görünüme kavuşurken, bir yandan da estetik bir görünüm yaratılmış olur.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

İyileşmenin son derece hızlı bir operasyon olduğu karın kası estetiği sonrası günlük yaşama dönüş de son derece kolaydır. Operasyon sonrasında karın bölgesine uygulanan bandaj doktor tarafından tavsiye edildiği şekilde ve belirlenen süre boyunca kullanılmalıdır. Operasyon öncesi planlanmış olan kaslı görüntünün tamamen ortaya çıkması ortalama birkaç hafta sürebilir. Operasyon sonrası ile ilgili bilinmesi gereken 3 önemli konu şunlardır:

 • Oluşan kaslı görüntünün bozulmasına neden olabileceğinden kilo almak ya da kilo vermek önerilmez,
 • Kilo dengesini koruyabilmek için beslenme alışkanlıklarının bir düzene sokulması ve düzenli egzersiz ya da spor programları uygulanması önerilir,
 • Operasyon sonrası karın bölgesinde şişlik ya da kızarıklık olması normaldir fakat enfeksiyon oluşumu çok nadir gelişen bir durumdur.

Operasyon sonrası iyileşme sürecinde beklenmedik ya da sıra dışı bir durum fark edildiğinde acil olarak doktor kontrolü gerekir.

Kas Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Karın kaslarının belirgin olması, fit bir görünümün olmazsa olmaz parçalarından biridir. Bazı insanlar için yalnızca diyet programları ve spor faaliyetleri ile kaslı bir görünüme sahip mümkün olsa da, bazı insanlarda genetik yatkınlıklar ya da gebelik gibi durumlar kaslı bir görünüme izin vermez. İşte bu tip insanlar da karın kası estetiğine başvurur. Karın kası estetiğinin öne çıkan avantajlarını şu şekilde listelemek mümkün:

 • İşlemin tamamı çok küçük kesiler ile gerçekleştirildiği için gözle görülür bir iz kalması söz konusu değildir,
 • Kasların belirginleştirilmesinin yanı sıra bel bölgesinin inceltilmesi de mümkündür,
 • Yalnızca karın değil, omuz, kol ve göğüs bölgesindeki kaslar için de uygulanabilir.

Kas estetiği sayesinde artık spor ve diyet programları olmadan da kaslı bir görünüme sahip olmak mümkün hale gelmiştir.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP