Hydrafacial

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Parıl parıl ışıldayan bir cilde sahip olmak için hücrelerin en doğru şekilde nemlenmesi gerekir. Cildi nemlendirmek ise sağlıklı görünmenin en temel gereksinimidir. Son yıllarda özellikle hem yaşlanma etkilerini gidermek hem de sağlıklı görünmek için cildi temizleyerek nem ihtiyacını karşılayan uygulamalar estetik yöntemler arasında fazlasıyla rağbet görmektedir. Farklı cilt tiplerine uygulanabilen ve derinin nem ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan yöntemlerden biri olarak öne çıkan hydrafacial, tek seansta komple cilt bakımı arayanlar için en ideal tekniklerdendir.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial tekniği, cilde ihtiyacı olan nemi vererek yenilenmesini sağlayan bir bakım yöntemidir ve tedavide amaç cildi ölü deriler ile kirlerden arındırarak temizlemektir. Cildin en üstündeki ölü tabakayı alarak gözeneklerin daha rahat nefes almasını sağlayan bu yöntemde nemlendirici cilt serumları kullanılır. Bu sayede dış etmenler ve kalıtsal faktörler nedeniyle tıkanan gözenekler arındırılır, ciltte yatıştırıcı ve ferahlatıcı bir etki oluşturulur. Bu sırada cildi tahriş etmekten ve zedelemekten kaçınılır, böylece cildin narin şekilde yenilenmesi sağlanır. Gelişmiş vortex teknolojisinin kullanıldığı hydrafacial tedavisi, en üstteki ölü deri katmanını kaldırır ve gözeneklerde biriken bütün kirleri emer. Bu sırada gözeneklerin yeniden dolmasını önlemek için cilde besin yönünden zengin bir serum uygular ve gözeneklerin güçlenmesini sağlar. Deri soyma gibi benzer amaçla uygulanan diğer tekniklere göre cilde çok daha nazik davranır ve en hassas ciltler için bile uygundur. Bu nedenle son yıllarda cilt yenileme ve tazeleme amacıyla yaygın olarak kullanılan yöntemler arasında sayılmaktadır.

İletişime Geç


Hydrafacial Ne İşe Yarar?

Son derece hızlı ve etkili bir cilt bakımı olan hydrafacial; çevresel faktörler ve yanlış cilt bakım uygulamaları nedeniyle cildin aldığı hasarın geri alınmasını sağlar. Özellikle uzun süreli ve yoğun makyaj uygulamaları, aşırı güneş ışığına maruz kalma ve cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak bozulan nem dengesini yeniden sağlamaya odaklanan bir tekniktir. Çünkü bu tip hatalı uygulamalar cilt gözeneklerinin yeterince hava ve nem alamayarak tıkanmasına, siyah nokta ve akne oluşumuna uygun hale gelmesine neden olur. Gözenekleri yeterince beslenmeyen cilt çok daha sağlıksız ve yaşlı gözükür, hydrafacial ise bütün bu olumsuz etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Cildi derinlemesine temizleyen, nemlendiren ve mevcut cilt problemleri gideren hydrafacial şu gibi durumları tedavi etmek amacıyla kullanılır:

 • Yağlı ve akneye eğilimli cilt problemleri
 • Kuru cilt sorunları
 • Düzensiz ve dengesiz cilt tonu
 • Hiperpigmentasyon
 • Siyah nokta
 • İnce çizgiler ve kırışıklıklar
 • Yaşlanma lekeleri
 • Güneş lekeleri
 • Geniş ve tıkanık gözenekler

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Oldukça kısa sürede tamamlanan hydrafacial bakımı tek seansta bütün cilt sorunlarından kurtulmayı sağlar, kişide herhangi bir ağrıya ya da acıya sebep olmaz. Bu nedenle de sıklıkla uygulanır. Hücre ve doku hasarına neden olmadan yenilenme sağlayan hydrafacial tedavisi farklı aşamalar halinde uygulanır ve bütün süreç ortalama 30 dakikada tamamlanır.

Temizlik

Öncelikle cildin temizlenmesi ve pul pul dökülmesi gerekir. Bu aşamada cilt tipine uygun bir temizleyici solüsyon seçilir ve cilt yüzeyi ile gözeneklerin yumuşatılarak vakumlanması sağlanır. Cildi nazikçe temizleyen bu yöntem, gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve cildi ölü hücrelerden arındırır.

Gelişmiş vortex teknolojisinin kullanıldığı hydrafacial tedavisi, en üstteki ölü deri katmanını kaldırır ve gözeneklerde biriken bütün kirleri emer.

Kimyasal Peeling

Sonraki aşamada cilde peeling uygulanır, buradaki peeling işlemi diğer tahriş edici ve ağrılı soyma yöntemlerinden daha farklı olarak narin şekilde gerçekleştirilir. Böylece cildin herhangi bir dokuya zarar vermeden ve tahriş olmadan temizlenmesi sağlanır. Cilt üzerinde nazik bir etki bırakan peeling işleminde özel bir karışım kullanılır ve bu sayede en derin gözeneklerdeki kir kalıntıları giderilir.

Ekstraksiyon

Peeling uygulamasından sonra ciltteki siyah noktaları ve gözeneklerin içindeki kirleri tamamen çıkarmak için vakumlu emme işlemi yapılır. Bu aşama sonunda ağrı sızı hissetmeden siyah nokta ve kirlerin ciltten uzaklaştırılması sağlanır.

Nemlendirme

Cildin tamamen arınmasıyla birlikte gözeneklerin kaybettiği nem ile besini yeniden kazanması için nemlendirme aşamasına geçilir. Bu aşamada kişinin cilt tipine ve ihtiyacına uygun bir solüsyon kullanılır, bu sayede cilde gereken besinlerin alımı sağlanır. Kullanılan solüsyon içinde aynı zamanda yatıştırıcı antioksidanlar ve nemlendiriciler de bulunur. Solüsyon uygulaması ise radyofrekans özellikli bir başlık yardımıyla tamamlanır, bu teknik besin maddelerinin gözeneklerin en derin kısmına kadar ulaşmasını sağlar. Kolajen yapıyı harekete geçiren ve cildin onarılmasına yardımcı olan nemlendirme işlemi ile ciltte yenilenme başlar. Kullanılan soğutucu başlık ise verilen besinlerin cilde hapsederek uygulamanın etki süresini uzatır.

Bu aşamalardan sonra temizlenerek yenilenen cilt ferahlar, uzun süre nem doygunluğu kazanır ve sıkılaşarak gençleşir. Her cilt tipine ve her yaştan insana uygulanan hydrafacial komple bir cilt bakımının tek seansta yapılmasına imkan tanır.

Hydrafacial Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Cilt dokularına zarar vermeden mevcut sorunları gideren hydrafacial tekniği, pek çok farklı amaçla uygulanabilir. Derinlemesine cilt temizleme, nem dengesini sağlama, akne ve lekeleri giderme, yaşlılık etkilerini giderme ve sıkılaştırma gibi farklı amaçlara tek seansta hitap eder. Farklı sorunları çözmesi nedeniyle günümüzde uygulanan en başarılı cilt bakım yöntemlerinden biridir ve temel olarak şu gibi avantajlara sahiptir:

 • Bütün cilt tipleri için uygundur ve her tür cilt probleminin giderilmesi için kullanılabilir. Yağlı ve akneye meyilli, kuru ve pul pul ya da karma cilt türleri bu tedaviden aynı oranda fayda sağlar. Dolayısıyla kuruluk, yağlılık, akne, lekelenme, sivilce ve siyah nokta gibi farklı problemler tek bir uygulama ile tedavi edilebilir.
 • Cilt dokularına zarar vermediğinden hassas ciltler üzerinde de etkilidir. Tahrişe ve yan etkiye yol açmadan cildin narince yenilenmesini sağlar.
 • Aynı anda cildi temizler ve nemlendirir. Gözenekleri cildi tahriş etmeden temizler, en derin tabakalarda biriken kirlerden arındırır ve cilde ihtiyacı olan nemi verir. Aynı zamanda hücre onarımı ve sıkılaşma için gereken besin maddelerini kazandırır.
 • Cildi kir kalıntılarından arındırır ve cilt bariyerini korur.
 • Antioksidan ve hyaluronik asit yönünden zengin serum uygulaması sayesinde cildin daha parlak bir görünüm kazanmasına katkı sağlar, genel görünümü iyileştirir ve gençleştirir. Işıl ışıl canlı bir cilt için idealdir.
 • Sadece 30 dakikada tamamlanır, etkiler seansın ardından hissedilir. Sonuçların görülebilmesi için beklemeye gerek yoktur.
 • Tedavinin ardından normal aktiviteler yapılabilir, gerekirse makyaj uygulamakta bir sakınca bulunmaz.
 • Kişinin kendi ihtiyacına, cilt tipine ve isteklerine göre özelleştirilebilir. Diğer medikal tedaviler ile kombine şekilde uygulanabilir.
 • Uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir yan etki gözlenmez, ağrı sızı gibi semptomlar ortaya çıkmaz. Hasta konforunun yüksek tutulduğu bir uygulamadır.
 • Tek seansta kolay, hızlı ve komple bir bakım avantajı sunar. Bu özelliği ile vakitten kazandırır ve ekonomiktir.

Bütün bu avantajları nedeniyle hydrafacial; cilt problemlerini ortadan kaldırma, cilde ihtiyacı olan nemi kazandırma ve cilt kırışıklıklarını giderme amacıyla sıklıkla kullanılan bir tekniktir. Cilt bariyerini koruyarak, cilde uygulanan besleyici serumun gözeneklere hapseden hydrafacial işleminden sonra ortaya çıkan etkiler uzun sürelidir ve gerekirse diğer uygulamalarla birlikte kullanılabilir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP