göbek deliği estetiği

 

Click to rate this post!
 
[Total: 1 Average: 5]

 

Göbek Deliği Estetiği
Umblikoplasti

Göbek deliğinin şeklinin, boyutunun ya da bulunduğu yerin değiştirilmesi için yapılan cerrahi işlem göbek deliği estetiği ya da umblikoplasti olarak adlandırılır. Göbek deliğinin yeri, boyutu ve şekli ile ilgili problemler ciddi sağlık sorunlarına yol açmaz ve yalnızca estetik kaygılar ile ilgilidir. Umblikoplasti karın germe ve bu bölgede yapılan benzeri estetik operasyonlar ile birlikte yapılabileceği gibi, tek başına da gerçekleştirilebilir.

Göbek Deliği Estetiği Nedir?

Jalupro V-Lift Super Hydro İsviçre menşeli bir firma tarafından 2006 yılında geliştirilmiş olan bir gençlik aşısı formülüdür.

Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı onayı bulunan bu gençlik aşısı cildin nemlenmesini, onarılmasını ve sıkılaşmasını sağlar.

Yalnızca tek seansta lifting etkisi yaratan bu formülün uygulaması 6 ila 12 aylık zaman dilimlerinde 6+1 nokta şeklinde gerçekleştirilir.

Uygulama sonrası yapılan masaj ile uygulamanın etkileri anlık olarak görülebilmektedir.

Medikal estetik bir işlem olan Jalupro V-Lift Super Hydro, ciltte kolajen miktarının azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan hemen hemen tüm olumsuzlukların giderilmesi konusunda son derece etkilidir.

Jalupro V-Lift Super Hydro aynı zamanda Jalupro serum ya da Jalupro H100 gibi isimlerle de bilinir.

İletişime Geç


Göbek Deliği Estetiği Gerektirecek Durumlar

Başta doğuştan gelen genetik faktörler olmak üzere pek çok farklı faktör göbek deliği estetiği için gereklilik oluşturabilir.

Bu faktörleri şu şekilde listelemek mümkün:

  • Çok fazla piercing taktırılması nedeniyle göbek deliğinin üzerinde bulunan derinin yara oluşumlarına bağlı olarak esnemesi,
  • Gebelik döneminde karın duvarı derisinin gerilmesi,
  • Göbek fıtığı tedavisi,
  • Aşırı kilo alıp verme,
  • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücut şeklinin bozulması.

Göbek deliğinde meydana gelen deformasyon ya da yer değişikliklerinin nedeni ne olursa olsun, bu problemler umblikoplasti ile sorunsuz bir şekilde giderilebilir.

Göbek Deliği Estetiği Nasıl Yapılır?

Göbek deliği estetiği hastanın genel sağlık durumuna ve doktorun uygulayacağı yönteme göre lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir. Kısa operasyonlar için lokal, uzun operasyonlar içinse genel anestezi tercih edilebilir.

Operasyon öncesinde hekim tarafından yapılacak olan muayenede göbek fıtığı ya da karın bölgesinde çok fazla sarkma gözlenirse, tedavinin bu noktalar göz önünde bulundurularak planlanması gerekir.

Operasyon sırasında hasta anestezi altına alındıktan sonra göbek deliğinin çevresinden kesiler atılır ve tedavi öncesinde planlanmış olan işlemler cerrah tarafından gerçekleştirilir. Ardından kesiler kapatılarak hasta kontrol altına alınır. Lokal anestezi gerektiren durumlarda hastanın aynı gün taburcu edilmesi mümkündür. Fakat genel anestezi uygulandıysa hastaların bir gece hastanede kalması gerekebilir.

Göbek deliği estetiği ortalama 1 saat sürmekle birlikte, göbek fıtığının tedavi edilmesi gerektiği durumlarda bu süre 2 saate kadar çıkabilir. Hastaların operasyonun sonuçlarından memnun kalmaması durumunda ikinci bir revizyon operasyonu yapılabilir.

İşlem anestezi altında gerçekleştiğinden hastaların herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi söz konusu değildir. Operasyon sonrası hissedilen ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Göbek estetiği sonrası ortaya çıkan görünüm kalıcıdır.

Göbek Deliği Estetiği Sonrası
İyileşme Süreci

Göbek deliği estetiği sonrası dikiş atılmaz, bu yüzden hastaların dikişlerini aldırmaya gitmesine gerek yoktur. Umblikoplasti son derece basit bir operasyon olduğundan iyileşme süreci oldukça sorunsuzdur. Operasyondan sonraki gün iş hayatına ya da sosyal hayata dönmek mümkündür.

Fakat operasyon bölgesine, kullanılan yönteme ve göbek fıtığının varlığı gibi durumlara bağlı olarak kesilerin büyük olması ve dikiş atılması gibi bir durum söz konusu olabilir. Böyle bir durumda dikişler operasyondan sonraki 7. günde alınır.

Bu süreçte hastaların dikkat etmesi gereken durumlar şunlardır:

  • Ameliyat bölgesine su değdirilmemelidir,
  • Üzerine yatılmamalıdır,
  • Ağır şeyler kaldırılmamalıdır,
  • Alkol ya da sigara tüketilmemelidir.

Operasyon sonrasında enfeksiyon, kanama, yara oluşması ya da oluşan yaraların geç iyileşmesi ve yara izi oluşması gibi durumlar nadir de olsa gerçekleşebilir.

Operasyonun uzman ve deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi durumunda bu gibi komplikasyonlar yaşamanız olası değildir.

göbek estetiği nedir

Göbek deliği estetiğinin net sonuçları yaklaşık 6 ay içinde görülebilir. Etkiler kalıcı olduğu için, hastaların işlemden memnun kalması durumunda işlemi tekrarlamak gerekmez. Eğer göbek deliği estetiği ile kalıcı olarak arzu ettiğiniz göbek deliği görünümüne kavuşmak isterseniz, şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP