Erkeklerde Vaser Hi-Def nedir

Erkeklerde Vaser Hi-Def

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Erkeklerde Vaser Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntem ileri düzeyde bir lipolifing tekniğidir.

Daha fit görünmek isteyen erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Vaser hi-def uygulaması, bayanların da sıkça tercih ettiği bir yöntemdir.

Kas yapılarının daha belirgin olmasını isteyen erkekler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Gelişen teknoloji ve medikal estetik teknikleri ile vücutları şekilsiz olan erkeklerin sorunları vaser hi-def ile çözüm buluyor. En yeni teknoloji ürünlerinden biri olan bu uygulama acısız bir işlemdir.

Vaser Hi-Def ile istenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknik kullanılarak alınıyor sonrasında ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istedikleri bölgelere transfer ediliyor.

Vaser Hi-Def yöntemi vaser liposuction cihazı kullanılarak yapılmaktadır. Fakat normal liposuction uygulamasından farklıdır.

Erkeklerde Vaser Hi-Def cerrahi bir yöntemdir. Bu yöntem ile erkekler istedikleri vücut şekline kavuşurken aynı zamanda inatçı yağlardan da kurtulmuş olmaktadırlar.

Her ne kadar spor yapıp en zor diyet programları uygulansa da bazen bölgesel yağlardan kurtulmak gerçekten imkânsız oluyor.

Bu durumlarda ilk ve en doğru tercihlerden biri Vaser Hi-Def uygulamasıdır.

İletişime Geç


Kişilerin spor yapmasına rağmen kasları belirginleşmemişse, istedikleri sonuca varmak için tercihleri bu doğrultudaysa ilk aranılan kriterler, vücut yağ oranı yüzde 10 ila 15 olması gerekmektedir.

Beden kitle endeksinin otuzun altında olması, aşırı kilo alıp verme ya da başka sebeplerden dolayı derisi çok gevşemeyen zayıf hastalar için uygun bir yöntemdir.

İşlemin en önemli özelliği yağ seçici olması bu durumun diğer adı da liposelective’dir.

Erkeklerde Vaser Hi-Def Nedir?

Erkeklerde Vaser Hi-Def zayıflama tekniği değildir. Bu yöntem erkeklerin istedikleri vücuda kavuşmasına yardımca olan bir yöntemdir.

Göğüs ve omuz kasları geliştirmede de en çok tercih edilen yöntemlerdendir. En büyük avantajlarından biri bu işlemin vücutta gözle görülmeyen izler ile istenilen sonuca ulaşılmasıdır.

Vaser Hi- Def klasik Liposuction dan farklı olarak ultrasonik ses dalgalarını kullanır.

Bu da kişinin vücudundaki bölgesel yağların dokulardan çekilmesini sağlar.

İşlemin hedefi sadece yağlardır, yağı sıvı hale getirerek vücuttan uzaklaştırmasıyla damar, bağ dokusu veya sinirleri hasara uğratmadan yapılmasını sağlayan bir uygulamadır.

Erkeklerde Vaser Hi-Def

Örneğin erkeklerin en büyük bölgesel sorunu bel bölgesindeki inatçı yağlardır, bu bölgedeki yağlar tek seansta alınıp istenilen başka bir bölgeye dolgu olarak uygulanabilmektedir.

Böylece doğal bir yöntem ile kaslı bir vücut formuna kavuşmak mümkün.

Erkeklerde Vaser Hi-Def Uygulamasının En Çok Tercih Edildiği Bölgeler

  • Üst ekstremite yani kollar
  • Göğüs bölgesi
  • Karın ve bel bölgesi
  • Sırt bölgesi
  • Bacaklar
Vaser Hi-Def

Erkeklere Vaser Hi-Def Neden Uygulanır?

Spor yapmasına rağmen kasları ortaya çıkmayan erkek hastaların istedikleri görüntüye kavuşabilmeleri için yapılan bu uygulama, estetik görüntüye kavuşmanın sağlıklı bir biçimidir.

Bu yöntem ile en fazla dört saat gibi zamanda hayalinizdeki fit vücuda kavuşuyorsunuz, erkeklerin düzgün bir vücut olarak görmek istedikleri hangi kaslar varsa bu yöntemle o kaslar ortaya çıkartılıyor.

Daha atletik görünmek isteyen erkeklerin yeni zayıflama sistemi olarak tercih edilen bu yöntem sonuç olarak istenileni tam olarak hastaya sunmaktadır.

Erkeklere Vaser Hi-Def uygulanırken alınan yağlar istenilen bölge göğüs ise pektoral, latissimus dorsi, ve serratus kaslarının belirginliğini arttırmak için uygulanır.

İşlem kollarda isteniyorsa alınan yağlar deltoid, biceps ve triceps kaslarını belirginleştirmek için kullanılır.

Eğer karın ve bel bölgesinde uygulama tercih ediliyorsa rectus abdominis (six pack veya baklava dilimleri de denilebilir), oblique ve para vertebral kaslar ile sırt bölgesindeki trapezius kası üzerinde işlem uygulanır.

Bacak bölgesinde uygulama ise vastus, lateralis, vastus medialis, rectus femoris, gastrokimenus kaslarında yapılmaktadır.

Vaser Hi-Def uygulamasında erkeklerin nadir tercihlerinden biride popo şekillendirmedir.

Ayrıca alınan yağlar yüze enjekte edilerek erkeklerde yüzün gençleşmesini sağlamada da sıkça kullanılan bir yöntemdir. Genelde bu işlem için başvuran erkek hastaların en çok istediği karın, bel bölgesi ve göğüs bölgesidir.

Erkeklere Vaser Hi-Def uygulama sonrası belirginleşmesini istedikleri bölgelerdeki kasların kalıcı olması için spor çok gerekli bir aktivitedir.

Spor, kasları daha belirgin hale getirip mevcut görüntüyü de sürekli korur. İşlem sonrası kilo alımı da çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Erkeklerde Vaser Hi-Def uygulama sonrası maksimum kilo alımı 8-10 kiloyu geçmemelidir.

Kilo alımı kasların belirginliğini azaltan bir durum yaratacaktır. Kilo vermenin ise hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Genel olarak şişman olmayıp bölgesel yağ fazlalığı olan hastalar için uygulanması öngörülen bu yöntem sonuçları kalıcı bir teknikle yapılmaktadır.

Çok zayıf olan erkeklerde Vaser Hi-Def uygulaması yapılması uygun görülmemektedir. Hastaya spor ve diyet programı ile kilo aldırılıp sonrasında vücudu şekillendirilebilir.

Bu uygulamanın en uygun olduğu hasta ne çok zayıf ne de şişman olmalıdır, hastanın spor geçmişinin olması işlemin başarısını artıran bir durumdur.

Erkeklere Vaser Hi-Def uygulaması yapılırken operasyon hastanede genel anestezi altında yapılır ve 2 ila 4 saat süren bir işlemdir.

Uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu işlemde hastanın kendi vücudundan alınan yağlar kullanıldığı için operasyon sonrası herhangi bir alerjik durum oluşmamaktadır.

Operasyon sonrası muhtemel hiçbir olumsuzluğa rastlanmadığı gibi herhangi bir bekleme süresi olmadan sonuçları hemen ortaya çıkan bir uygulamadır.

İyileşme sürecine dair bilinmesi gerekenler ise operasyon sonrası işlemin gerçekleştirildiği bölgede şişlik ve morluk oluşabilir, ama bunların tamamı 8-10 gün gibi bir süreçte tümüyle geçmektedir.

Hafif ağrı şikayetleri oluşabilmekte olup basit ağrı kesicilere ile giderilir. İşlem sırasında kesi uygulanmadığı için sonrasında iz kalması söz konusu değildir. İşlemin uygulandığı hastalar 2-5 gün sonunda istedikleri vücuda kavuşmuş olarak gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP