dermapen-uygulaması

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Dermapen nedir sorusunda bir cilt uyaranıdır, demek doğru olur. Derinliği ayarlanabilen iğneler ile gerçekleştirilen işlemde saniyede 100 vuruş yapılabilmektedir.

Epidermis yani cildin üst tabakasına herhangi bir zarar vermeden gerçekleştirilen işlemin geçmişi ise Çin tarihine uzanır. 

Yüz, en boyun bölgelerinin yanı sıra kola da uygulanabilmektedir İnce çizgilerin giderilmesi, genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması, yaşlanma etkilerinin azaltılmasında etkin olan bir yöntemdir.

Birçok farklı cilt yenileme uygulaması ile aynı etkileri sunarken diğer yöntemlere nazaran daha uygundur.

Dermapen nasıl uygulanır ile ilgili sorunun yanıtında ise öncelikle uzman kişiden desteğin alınması önemlidir.

Edinilecek olan fayda ve uygulama seansları ile ilgili olarak uzman kişi detaylı bilgileri sunarak işlem yönteminde destek sağlamaktadır.

İletişime Geç


Dermapen Nasıl Uygulanır?

Mikro iğne ya da microneedling olarak da bilinen dermapen uygulaması cildin üst tabakasına herhangi bir zarar vermeden alt tabakanın uyarılması işlemidir. Alt tabakanın uyarılması ile beraber cildin kolajen üretimin hızlandırılması hedeflenir.

Çin tarihine uzanan yöntem oldukça uzun bir geçmişe sahiptir. Tarihi kökene sahip olan yöntemin gerçekleştirilmesinde ise günümüz teknolojilerinden faydalanılarak daha kısa sürede daha etkin bir uygulamanın gerçekleştirilmesi sağlandı.

Yöntemin gerçekleştirilmesinde dermapen cihazı kullanılmaktadır. Akupunktur tedavisinin cilt yenileme işlemi için geliştirilmesi olarak da ifade edilen işlemin yapımı öncesinde ise hekim tarafından cilt muayenesinin gerçekleştirilmesi esastır.

Tıp doktorları tarafından yapılan uygulama aynı zamanda uygun ortam özellikleri ve cihaz ile yapılır. Konusunda uzman olmayan kişi ya da kişilere yaptırılması durumunda geri dönüşü olmayan zararların gerçekleşmesi ile de karşı karşıya kalınabilir.

Konusunda uzman olan hekim tarafında gerçekleştirilecek olan muayene sonrasında uygulama için gerekli olması durumunda hekim işlem için gün belirler.

İşlem öncesinde ise herhangi bir ağrı ya da acının hissedilmemesi için cilde anestezi uygulaması yapılır. Anestezik madde ise yalnızca uygulama yapılacak olan bölgeye tatbik edilmektedir.

Dermapen uygulamasının süresi ise uygulamanın gerçekleştirildiği alana göre değişim göstermektedir. Ortalama olarak yarım saat süren işlem sonrasında hekim tarafından çeşitli merhemler uygulanabilmektedir.

Cildin yenilenme işleminde etkili olan yöntemin gerçekleştirilmesi sonrasında etkileri ise birkaç hafta içinde görülebilmektedir. Uygulama seansları ve seans aralıkları ile ciltte yaşanan soruna göre değişim göstermekte olup ilgili hekim tarafından belirlenmektedir.

Dermapen Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Dermapen yönteminin avantajları arasında en etkili ve en çok talep edilmesine neden olan ise herhangi bir kimyasal maddenin uygulama sırasında kullanılmaması yer alır.

Pratik bir cilt yenileme tedavisi olan yönteminde seanslar halinde uygulanarak cildin yenilenmesi sağlanır. Tüm cilt tipleri için uygun olan dermapen cilt yenileme yönteminin tedavi süresi de kısadır.

Uygulamanın tüm kıvrımlara kolaylıkla yapılabilmesi ise burun kenarı ve dudak çevresinin de uygulamadan yararlanmasına olanak tanıyor.

Gözeneklerin sıkılaştırılması, akne ve yara izlerinin giderilmesi, kırışıklıkların tedavi edilmesi ve önlenmesi gibi birçok farklı sorunun çözüme ulaşmasında dermapen yönteminden yararlanılabilmektedir.

Cilt yenileme işlemlerinde daha birçok aynı etkiye sahip olan yöntem bulunmak ile beraber dermapen onlara nazaran daha uygundur.

Dermapen Hangi Sorunların Giderilmesinde Etkilidir?

Dermapen hangi sorunların giderilmesinde etkilidir sorusunda birçok cilt problemi için demek yanlış olmaz. Cilt lekeleri, sivilce izleri, yaşlılık lekeleri, gözeneklerin sıkılaştırılmasında, yara izlerinin tedavisinde, kırışıklıkların giderilmesinde, cildin elastikiyetini tekrar kazanması için ve cilt tonu düzenleme işlemleri ile ilgili olarak dermapen yönteminden yararlanılabilmektedir. Dermapen aynı zamanda bacak ve karında oluşan çatlak izlerinin tedavisinde de uygulanabilmektedir.

İşlem öncesinde ise hekim tarafından gerekli muayenenin yapılarak yöntem için uygunluk durumu detaylı olarak incelenmelidir. Uygunluğun bulunması durumunda işlem tatbik edilir.

Dermapen Ağrılı Mıdır?

Dermapen yönteminde ağrı yaşanır mı sorusunda yanıt her ne kadar hayır olsa da uygulama öncesinde herhangi bir acı ya da ağrı yalanmaması için anestezi uygulamasına yer açılır. Sadece uygulama alanın lokal olarak anestezi maddesi uygulanır. Böylelikle yaşanabilecek olan ağrı ya da acının da önceden önlenmesi mümkün olur.

Dermapen Uygulaması Kaç Seans Gerçekleştirilir?

Dermapen kaç seans uygulanır sorusunda hekim tarafından tespit edilen sorun ve soruna karşı olarak yapılması önerilen seans demek doğru olur.

Yaşanan sorunun giderilmesi hekim belirli aralıklar ile seansın tekrarlanması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi hastaya iletir.

Ortalama olarak dermapen uygulaması 2 illa 10 seans arası uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra iki seans arasındaki bekleme aralığı ise ortalama 1 hafta ile 4 hafta arasındadır. Bu aralıklara göre hekim işlem için seansları ve seans aralıklarını belirler.

Dermapen Sonrasında Nelere Dikkat Etmelidir?

Dermapen tedavisi sonrasında kişi birkaç saat içinde normal yaşantısına dönebilmektedir. Gerçekleştirilen işleme bağlı olarak ciltte kızarıklık ve tahriş ise işlemden birkaç gün içinde görülebilir.

Uygulama sonrasında aynı gün yüzün yıkanmaması önerilir. Aynı zamanda güneşe direk olarak maruz kalınmaması da gerekir.

Gün içinde güneşin etkisinde korunmak için bulutlu havada dahi güneş koruyucu kremin uygulanması tavsiye edilir.

Cilt tedavi uygulamasında sonuçlar genel olarak birkaç hafta içinde gözlemlenebilir. Süreç içerisinde ise hekim tarafından belirlenen zamanda kontrolle gitmeniz gerekir.

Hekim tarafından cilt kontrolünün yapılması sonrasında tamamlayıcı bir uygulamaya ya da yeni seans zamanına da karar verilebilmektedir. Cildin gösterdiği tepkiye ve iyileşme sürecine bağlı olarak seans aralıkları ve seans sıklığı da değişim göstermektedir.Seanslar ve tamamlayıcı tedavi uygulamaları hekim tarafından belirlenerek hastaya sunulur.

Dermapen Uygulamasının Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Dermapen yönteminin uygulanması sırasında tespit edilen sorunların giderilmesi uygulama ile mümkün olur. Yöntemin uygulanması sonrasında sorunun tekrar yaşanması görülmemektedir.

Kalıcı bir etki sunmak ile beraber dermapen uygulaması sonrasında farklı sorunların yaşanması, leke oluşumunun görülmesi durumları için ise yılda iki defa koruma seansının yapılması da önerilmektedir. İşlemler ve uygulama detayları için hekim desteğinden yararlanabilirsiniz.

Dermapen Uygulaması Kimlere Uygulanmaz?

dermapen fiyatları

Dermapen yöntemi kimlere uygulanmaz cevabında bazı cilt hastalıklarına sahip olan kişilerde demek doğru olur.

Deri enfeksiyonu, gül hastalığı, cilt kanseri, solar keratoz varlığı, açık yara, keloide meyilli, aktif olan sivilceli ciltte ve siğillerin bulunması durumunda uygulamanın yapılmaması gerekir.

Bunun yanı sıra şeker hastaları, kan pıhtılaşma sorunu yaşayanlara, kalp hastalarına ve felç geçirmiş olan hastalara da uygulanması önerilmez.

Hamileler için ise mutlaka uzman tarafından onayın alınması tavsiye edilir.

Dermapen Uygulaması Yazın Yaptırılır mı?

Dermapen yazın yapılır mı sorusunda mevsim olarak herhangi bir sınırlama olmamak ile beraber özellikle işlemin yazı yapılmasında güneşe direk olarak maruz kalınmaması önerilir. Bunun yanı sıra hangi mevsimde gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin uygulama sonrasında düzenli olarak güneş kreminin uygulanması da önerilmektedir.

Dermapen Uygulaması Sonrasında Yüz Ne Zaman Yıkanır?

Dermapen yöntemi ile ciltte oluşan sorunların giderilmesi mümkün olmaktadır. Ortalama otuz dakika sürecek olan işlem için en az bir buçuk iki saatinizi ayırmanız tavsiye edilir.

İşlem öncesinde anestezi maddesi uygulanmasının yanı sıra uygulama sonrası da hekim tarafından bazı krem ve merhemler uygulanabilir.

İşlem sonrasında aynı gün içinde yüzün yıkanmaması tavsiye edilmektedir. Diğer gün ise yüz yıkanabilir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP