areola

Areola Estetiği Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Göğüs ucu çevresinde bulunan koyu renk tonlarına sahip halkalara areola ismi verilmektedir.

Söz konusu olan bu halkalar ise yaklaşık olarak 5 santim civarındadır.

Özellikle gebelik döneminde kadınların bu tarz şikayetleri daha yoğun bir şekilde yaşadığı fark edilmiştir. Areolanın rengi, boyutu ve durumu ise her kişide farklı olabilmektedir.

Dolayısı ile her kişinin kendisi için uygun bir estetik operasyon geçirmesi en doğru çözümleri sağlayacaktır.

Meme uçlarına yönelik olarak yapılacak olan her estetik operasyon genel olarak areola estetiği olarak adlandırılmaktadır.

Söz konusu olan areola estetiği yapılırken genel olarak göğüs boyutuna yönelik olarak simetrik bir estetik işlem gerçekleştirilmektedir.

Areola estetik ameliyatları kişiler için tek bir ameliyat olabileceği gibi farklı operasyonlarla birlikte de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Areola estetiği ile birlikte genel olarak göğüs dikleştirme, göğüs büyütme veya göğüs küçültme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bu doğrultuda kişiler uzmanlar ile görüşerek kendi operasyonları için de uygun olan işlemlerin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesine imkan sağlayabilmektedir.

Areola estetiği ise günümüzde uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde son derece başarılı bir şekilde tamamlanan işlemlerden biridir.

İletişime Geç


Areola Küçültme Yapılır Mı?

Areola estetiklerinde genel olarak amaç kişinin yaşadığı görünüm kaygısını ortadan kaldırmaktır. Farklı göğüs estetiği işlemleri için uzmanlarla görüşen kişiler ek olarak gerçekleştirebilmektedir.

Göğüsün kahverengi kısmı olarak adlandırılan yer farklı renklerde ve boyutlarda olabilmektedir. Özellikle bebeklerin çok daha rahat bir şekilde emebilmesi için özel bir yapıya sahiptir. Ancak kişiler için standart olabilecek areola çapları mevcuttur.

Kişilerin areola çapları söz konusu olan standartlara yönelik olarak çok farklı ise gerekli estetik işlemler doğru ve başarılı bir şekilde sağlanabilmektedir.

Bu kapsamda areola küçültme ameliyatlarının da gerçekleştirilmesi mümkün olabilmektedir. Areolanın çapları da belirli dönemlerde değişkenlik gösterebilmektedir.

Areola küçültme ameliyatları estetik açıdan başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilen işlemlerden biridir.

Normalden daha büyük veya deforme olmuş olan küçültme operasyonlarının gerçekleştirilmesi en doğru ve doğal çözümlerin de ortaya çıkmasında yardımcı olmaktadır.

Genel olarak areola küçültme operasyonları lokal anestezi ile birlikte son derece kısa sürelerde en başarılı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra işlemler plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Küçültme operasyonlarında fazlalık olarak görülen kısım çıkarılır ve göğüs derisi areola derisine dikiş yardımı ile gerdirilir.

Bu şekilde yapılan işlemler estetik açıdan da en başarılı şekilde operasyonların gerçekleştirilmesini sağlar. Areola kendi doğal boyutuna bu şekilde yapılan müdahaleler sonucunda kolaylıkla ulaşabilir ve sonuçlanabilir.

Göğüs Ucu Büyüklüğü Ne Kadar Olmalı?

Estetik olarak kişilerin göğüsleri ile ilgili olarak kaygı taşıması son derece doğal olmaktadır.

Bu doğrultuda da kişilerin gerekli gördüğü veya olmasını istediği operasyonlar başarılı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Göğüs ucunun büyüklüğünün her kadın için aynı olması beklenmemelidir. Bu noktada çok farklı durumlar ve kriterler göz önüne alınarak bir işlem yapılmaktadır.

Genel olarak göğüs ucu büyüklüğü ise ortalama bir göğse sahip kadın için 5 santimetre civarında olmalıdır.

Tabi ki kişilerin göğüs büyüklüğü değişkenlik gösterebildiği gibi göğüs ucunun büyüklüğü de değişkenlik göstermektedir.

Göğüs büyüklüğü ile doğru orantılı olacak şekilde göğüs ucu büyüklüğüne sahip olunması gerekmektedir.

Bununla birlikte gebelik dönemleri veya hastalık dönemlerinde göğüs ucu büyüklüğü de değişebilmektedir.

Bu nedenle bu noktada göğüs ucunun büyüklüğünden şikayetçi olan kadınların da söz konusu olan dönemleri atlattıktan sonra tekrar düşünmesi tavsiye edilmektedir.

areola estetiği nedir

Meme Ucu Operasyonu Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonlar sırasında kişilerin çok farklı sorunları veya bilgi almak istediği konular olabilmektedir. Özellikle göğüs operasyonlarında bu noktaya daha fazla dikkat edilmektedir.

Öncelikli olarak bu işlemler gerçekleştirilirken süt kanallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Süt kanallarının kesilmesi veya zarar görmemesi için uygun şekilde tespitlerin yapılmış olması gerekir.

Bununla birlikte süt kanallarının kesilmeden çevresinde yapılacak olan işlemler ile daha da serbestleşmesi amaçlanmaktadır.

Plastik cerrahlar tarafından yapılan bu işlemler sırasında hastaya ise lokal anestezi uygulanmaktadır. Söz konusu olan sorunların da tekrar ortaya çıkmaması için areola altına ek takviyelerin yapılması gerekebilmektedir.

Uzmanlar ameliyat sırasında sizler için bu işlemleri de en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Areolanın büyük olması durumunda söz konusu olan bölgede deriler gerilerek gerekli işlemler tamamlanmaktadır.

Areolanın küçük olması durumunda ise kişiler için farklı teknikler ve uygulama yöntemleri söz konusudur.

Areola ameliyatları kişilerin emzirmesi için de herhangi bir engel bulundurmayan özel cerrahi operasyonlar olarak rahatlıkla adlandırılabilir.

Meme Şekli Değişir Mi?

Çok farklı istek ve amaçlar doğrultusunda areola operasyonları kişiler için mümkün olabilmektedir.

Tamamen estetik kaygılar amaçlı olabildiği gibi farklı durumlarda da areola operasyonları talep edilir.

Göğüslerin duruşunu ve şeklini belirleyen önemli unsurların başında göğüs uçları gelmektedir.

Bu doğrultuda areola operasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğinde göğüslerin görünümünde değişiklikler meydana gelebilmektedir.

Areola operasyonları ise genel olarak diğer göğüs operasyonları ile birlikte tercih edilebilmektedir.

Bu gibi durumlarda ise göğüsün gerekli operasyonlar ile farklı şekillerde değişim göstermesi de son derece doğal olmaktadır.

Areola Çapı Ne Kadar Olmalı?

Estetik kaygı kendini seven herkes için son derece doğal bir durumdur.

Bu noktada kadınlar için göğüs ucu ve göğüslerin görünümü konusunda yaşanan estetik kaygı da oldukça fazla olabilmektedir.

Genel olarak her kadın için areola çapı konusuna net bir değer söylemek yanlış olabilmektedir.

Göğüsün büyüklüğüne bağlı olarak çapının da değişimi söz konusu olmaktadır.

Ortalama göğüslere sahip olan kadınlar için ise ideal areola çapı ise 4 ila 5 santimetre arasında olmaktadır.

Ancak kişilerin göğüslerinin büyük olması veya küçük olması gibi durumlarında areola çapı da değişkenlik gösteren hususlardan biri olmaktadır. Uzmanlar ile görüşerek kendiniz için uygun olan çapı öğrenebilirisiniz.

Areola Problemleri Nelerdir?

Her kadının farklı dönemlerde göğüs uçları ile ilgili olarak estetik kaygı taşıması normaldir. Areolanın problemleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Öncelikli olarak kadınların yaşadığı problemlerin başında areola çökmesi gelmektedir.
  • Bazı kadınlarda meme ucu içeri dönük olabilmektedir.
  • Bununla birlikte bazı kadınlarda doğuştan aksesuar meme ucu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda estetik açıdan daha hoş bir görünüm için sağlanmaktadır.
  • Cerrahi işlemler açısından önemli olan areola küçültülmesi işlemleri de en sık karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir.

Sizler de bu gibi problemlere sahipseniz uzmanlar tarafından oldukça pratik bir şekilde uygun olan çözümlere sahip olabilirsiniz.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP