Annelik Estetiğinde Operasyon Süreci

 

Click to rate this post!
 
 
[Total: 1 Average: 5]

 

Anne olmak hayattaki en kutsal şeylerden biri olarak kabul edilir fakat durum, pek çok kadın için bundan fazlasıdır ve vücutta ömür boyu taşınacak deformasyon anlamına gelir. Günümüz şartlarında ise doğumun kadın bedeninde oluşturduğu yıkımdan, sadece tek bir operasyonla kurtulmak mümkün. Hem de doğumun üzerinden sadece birkaç ay geçmiş olmasına rağmen!

Kadına hem annelik hissini yaşama hem de hiç doğum yapmamış gibi bir bedene sahip olma avantajı sunan annelik estetiği, adeta gebelik sonrası kadının yeniden doğmasını sağlıyor. Bu nedenle de ünlü ünsüz dünya genelinden bütün annelerin dikkatini çekiyor.

Annelik Estetiği Ne Demek?

Annelik estetiği, doğum nedeniyle bozulan vücut formunun yeniden düzenlenmesi için yapılan birden fazla müdahaleyi kapsar. Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda planlanan operasyon, birden fazla paket içeriğine sahiptir. Genellikle çoğu kadın, doğumun neden olduğu göğüs ve karın deformasyonlarından şikayetçidir. Hamileliğin yol açtığı ve annelik estetiği ile düzenlenen başlıca kusurlar şunlardır:

 • Bebeğin karın kaslarını iterek göbekte şişkin görünüme neden olması ve karın cildini gererek çatlatması
 • Gebelik ve emzirme dönemindeki beslenme ve hormonal değişiklikler nedeniyle karın ve bel bölgesinde biriken yağlanma

İletişime Geç


 • Emzirme sonrası meme dokusunda azalma ve sarkma veya meme ucunda başlayan renk ve form değişikliği
 • Kol ve bacaklarda sarkma, çatlama
 • Basenlerde genişleme ve bacaklarda selülit oluşumu

Çiçeği burnunda anneler için yıpratıcı bir süreç olan doğum, vücutta kendiliğinden veya sporla geçmeyen bu tip problemlere neden olabilir. Tek seansta bedenin doğum öncesi haline dönmesine yardımcı olan annelik estetiği ise kadınlar için en iyi çıkış yolunu sunar.

Annelik Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Annelik estetiği, doğumun dış görünümde yarattığı olumsuz etkilerin tümünü tek kerede gidermeyi hedefleyen bir kombine operasyon serisidir. Ayrı ayrı yapılan estetik uygulamaların aksine, kadın bedenini genel olarak ele alır ve bütüncül şekilde düzenler. Böylece işlem sonunda orantılı, biçimli ve fit bir görünüm elde edilir. Bununla birlikte operasyon planı, hem kişisel istekler hem de gereksinimler doğrultusunda yapılır.

Genel olarak; annelik estetiğinin odaklandığı birincil alanlar, meme ve karın bölgeleridir. Ek olarak bel, kalça, kol, bacak, vajina estetiği ile cilt yenileme çalışmaları da uygulanır. Kişiselleştirmeye uygun olan işlem içeriği, her kadının hayalindeki bedene sahip olmasına yardımcı olur. Ayrıca annelik estetiği kişiye şu avantajları sağlar:

 • Doğumun vücutta yarattığı genel görünümü tek bir operasyon ile giderir, ek seans gerektirmez.
 • Doğumun vücutta yarattığı genel görünümü tek bir operasyon ile giderir, ek seans gerektirmez.
 • İşlem sonunda karın, bel, kalça, kol, bacak gibi farklı alanların tümü hem kendi içinde hem de diğer bölümlerle orantılı hale gelir; bu sayede vücut kontürü genel anlamda iyileşmiş olur.
 • Yağ aldırma, cilt germe gibi işlemlerin yanı sıra gençleştirme çalışmaları uygulanır ve kadın daha genç görünmeye başlar.
 • Doğumun yol açtığı psikolojik sorunlar ortadan kalkar, kadının kendine güveni artar.

Meme, bel, karın ve kalçayı bütüncül şekilde ele alan annelik estetiği; ihtiyaca bağlı olarak planlanır. Tek seansta tamamlandığından farklı ameliyatlar için tekrar tekrar anestezi alma riskini ortadan kaldırır. Böylece en güvenli şekilde arzulanan bedene sahip olmayı kolaylaştırır.

Annelik Estetiği Ne Zaman Yapılmalı?

Annelik estetiği; göğüslerindeki sarkmadan, karın bölgesindeki gevşemeden ve bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan herkese uygulanabilen bir işlemdir. Genellikle vücudun farklı bölgelerinde bu tip sorunların oluşması gebeliğe bağlı olduğundan, “annelik estetiği” olarak adlandırılır fakat gereksinim duyan herkese uygulanabilir. Bununla birlikte annelik estetiğinde en önemli konu, ameliyat tarihine karar vermektir. Nitekim, bu ameliyat sonrası vücut büyük ölçüde toparlanıyor olsa da en başarılı sonuçları elde etmek için sürecin şu aşamalardan sonra başlatılması önerilir:

 • Annelik estetiğinden hemen sonra yeni bir hamilelik planı varsa; ilk önce gebeliğin sonlanması ve üzerinden en az 6 ay geçmesi gerekir. Böylece ameliyat sonrası emzirme nedeniyle göğüslerin sarkması ve diğer deformasyonların yinelemesi önlenir.
 • Doğum sırasında labia ve vajinada da gevşeme yaşanır. Ameliyat için doğumu beklemek bu açıdan da önemlidir.
 • Annelik estetiği kilo fazlası olanlar için ideal bir çözüm değildir, bu nedenle işlemden önce sağlıklı bir beslenme ve egzersiz planına başlamak daha doğru olur. Bu şekilde ameliyattan elde edilen etkiler çok daha başarılı ve kalıcı hale gelir.

Her ne kadar egzersiz ve beslenme, hamileliğin olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olsa da bazı kalıcı problemleri çözemez. Örneğin; hamilelik nedeniyle oluşan inatçı yağ birikimi, gevşek vajina, ortadan ayrılarak şişen karın kası gibi sorunlar ancak ameliyat ile düzeltilebilir. Genel vücut yapısı ve sağlık durumu detaylı konsültasyon ile incelenen kişiler, hekim tavsiyesiyle annelik estetiği operasyonuna alınabilir.

Annelik Estetiğinde Operasyon Süreci

Annelik estetiği adayları, ilk önce detaylı bir fizik muayeneden geçirilir ve hekim tarafından incelenir. Herhangi bir sağlık sorununun olmadığı ve vücudun fazla deformasyona uğradığı durumlarda, hekim yapılacak işlemleri belirler ve kişiye ön bilgilendirme sağlar. Kişisel isteklere uygun bir plan çıkarıldıktan sonra hastaya ameliyat tarihi verilir.

Operasyon sürecini kolaylaştırmak için kişinin hazırlık dönemine girmesi ve hekim tavsiyelerini uygulaması gerekir.

Bu tavsiyeler şunlardır:

 • Son 3 hafta boyunca sigara ve alkol bırakılmalıdır.
 • Aspirin gibi ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • Kan sulandırıcı bitki çayları tüketilmemeli, zayıflama ürünleri kullanılmamalıdır.
 • Ameliyattan 12 saat önce yeme-içme sonlandırılmalıdır.

Bu uyarıları dikkate alan kişi ameliyat günü geldiğinde genel anestezi altında uyutulur ve önceden belirlenen uygulamalara tabi tutulur.

Göğüsleri dikleştirme ve dolgunlaştırma, karın germe, fazla yağları alma, çatlak ve selülit giderme gibi farklı uygulamalar tek bir seansta tamamlanır.

Annelik Estetiğinin Avantajları

Operasyon süresi yapılacak işlem detayına göre değişse de ortalama 5-6 saat kadardır. Bu süre sonunda açılan kesiler estetik şekilde dikilir ve kişinin kendine gelmesi beklenir. 1 gecelik bir hastane yatışından sonra kişi taburcu edilerek evine gönderilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Annelik estetiğinde iyileşme dönemi de operasyonun paket içeriğine bağlıdır ve yaklaşık birkaç hafta devam eder. Genellikle uygulama bölgelerinde yaklaşık 1 hafta boyunca hafif sızı ve hassasiyet oluşması normaldir. Bu şikayetler kendiliğinden azalma eğilimindedir ve günden güne iyileşerek geçer. 2 hafta sonunda kişi işe dönmeye hazır hale gelir fakat yorucu aktiviteler yapmadan önce en az 1 ay geçmesi gerekir.

İyileşme sürecini sorunsuz atlatmak için dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

 • Operasyon sonunda reçete edilen ilaçlar ve korse gibi medikal kıyafetler öneriler doğrultusunda kullanılmalıdır.
 • İşlem sonunda sigara kullanılması komplikasyon riskini artıran bir durumdur ve bu nedenle yaklaşık 2 hafta önerilmez.
 • Bebek de dahil olmak üzere yaklaşık 4-6 hafta yük kaldırırken dikkat edilmeli, fiziksel olarak yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır.
 • Masa başı işte çalışanlar yaklaşık 1 ay sonunda işe başlayabilir ancak diğer işlere başlamadan önce hekim onayı alınmalıdır.
 • Protein, sebze ve tahıl ağırlıklı bir beslenme planı oluşturulmalı, günlük su tüketimine dikkat edilmelidir. Bu sayede ameliyatın olumsuz etkileri çok daha hızlı iyileşir ve vücut formu daha uzun süre korunur.
 • 1 ay sonunda hafif yürüyüşlere başlanabilir, tam iyileşmeden sonra önerilen ise haftada 5-6 saatlik orta seviyeli bir egzersiz programının uygulanmasıdır.

Bu önerileri uygulamak hem iyileşme sürecini olumlu etkiler hem de genel yaşam kalitesini artırır. Ancak paket içeriği herkes için farklı olduğundan, bütün sürecin kişiden kişiye değiştiği unutulmamalıdır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP