2021 yılı meme silikonları fiyatları

Yeni Teknoloji
Silikonlar Nasıldır?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Eski teknolojiyle üretilmiş meme silikonları hayatınızı tehlikeye sokabilir.

Gelişmiş teknolojiyle birlikte meme silikonu teknolojisi oldukça ilerlemiş ve günümüzde artık kreatif jel dolgulu silikonlar kullanmaya başlanmıştır.

Bundan yaklaşık 7 – 8 sene önce kullanmış olduğumuz meme silikonları 10 yıl veya 12 yılda bir değiştirilmesi gereken içinde akışkan bir jel bulunan silikonlardı.

Bu jellerin özelliği vücuda doğru akıp dokuların içine doğru yayılabilmesi ve bunların ileride çeşitli hastalıklara neden olabilmesiydi.

Eski teknoloji silikonla yapılmış meme büyütme yapılmış hastalara kesinlikle senelik meme ultrasonu ve mamografi tekniklerini yaptırması gerekiyorsa silikonlarda bir değişiklik meydana gelmiş ise MR ile daha ileri inceleme yaptırılması kesinlikle zaruri ve yapılması gerekli bir tedbirdir.

Günümüzdeki meme silikonları çeşitleri oldukça güvenli geliştirilmiş ve içindeki jelin dokuların içine sızmasını engellenmesi amacıyla akışkanlığı azaltılmıştır.

Halbuki eski teknoloji silikonlarda bu silikonun mevcut olan çeperinin dışına doğru silikon sızdırma yapabilmekteydi.

Bundan dolayı 10 yılda bir değiştirilmesi önerilmektedir.

İletişime Geç


Silikon Sızdırma

Bu sızdırma yaptıktan sonra ilk olarak koltuk altı lenf bezlerine gidip bu lenf bezlerinde reaksiyonlar ve ağrılar meydana getirmektedir.

Daha sonrasında bu sızdırmanın artışıyla ve vücudun içine yayılmasıyla amilaitöz dediğimiz vücutta kronik bir rahatsızlığa dönüşebilmekteydi ve bu amilaitöz rahatsızlığıyla böbrek bozuklukları karaciğer bozuklukları ve farklı nörolojik problemler ortaya çıkabilmekteydi.

Bunların ortaya çıkmaması için tabi bunlar çok uzun sürede ortaya çıkabilmekte ve çok kısa vadede alınacak tedbirlerle sızıntı yapan protezin vücuttan uzaklaştırılmasıyla bu ileri kronik hastalıkların ortaya çıkması engellenebilmektedir.

meme silikon çeşitleri

Ancak tabi ki eski silikonların senelik takiplerle ciddi derecede yoklanması ve özellikle 10 yılı geçen silikonların değiştirilmesi çok çok önem taşımaktadır. Özellikle bazı firmaların ürettiği silikonlar dünyada yasaklanmıştır.

3 – 4 sene önce Fransa’da üretilen bir silikon cinsinde içindeki silikon jelin sağlığa uyumlu silikon olmadığı ortaya çıkmış ve bu silikonu taktıran kadınların aciliyetle değiştirilmesi önerilmiştir.

Fransa sağlık bakanlığı bunlara destek olmak amacıyla bazı ameliyatları üstlenmiştir. İşte bu tipte pap dediğimiz bu Fransız marka silikonla meme büyütme geçirmiş hastaların acil olarak silikonlarını değiştirmeleri önem arz etmektedir.

Bunun yanında eski teknoloji üretilen silikonların özellikle daha sık deformasyona uğradığı ve uzun dönemde içinden sığı silikonda ortaya çıkardığı öngörülmüştür.

Bu şekilde günümüzde teknoloji silikonlarla geliştirilmiş değişim sağlandığı taktirde ömür boyu yeni akışkan jel olmayan silikonlarla yaşamak mümkündür.

Bu silikonlar değiştirildikten sonra ömür boyu kullanılabilmektedir. Ancak benim hastalarıma önerim özellikle senelik meme takiplerini yaptırmaları ve silikonları kontrol ettirilmiş şekilde olmuştur. Çünkü bu yeni teknolojik silikonlar dünyada 7 8 sene vardı.

Özellikle 15 – 20 seneden sonra nasıl bir değişime uğrayacağını bilmemekteyiz. Bundan dolayı tedbirli davranarak hastalarımıza silikonlarını ve meme dokuları özellikle senelik ultrason mamografi takibine girmelerini önermekteyiz.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

1 Comment to “ Yeni Teknoloji Meme Silikonları Çeşitleri Nasıldır?”
  1. Merve says :Cevapla

    Yeni teknoloji silikonlar hakkındaki yazınız çok faydalı olmuş. Önerilerinizi dikkate alacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP