Orgazm Aşısı

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Cinsel birliktelik sırasında uyarılma sonucu yaşanan hazzın tepe noktası orgazm olarak adlandırılır. Hem tensel hem de psikolojik olarak ulaşılan orgazm noktasında rahmin ve vajinanın ritmik ve saniyelik kasılmaları söz konusudur. Bu kasılmalar sonrası rahatlama meydana gelir. Bazen psikolojik nedenlere bağlı olarak bazen de klitoral kompleksin uyarılmasındaki sorunlar nedeniyle orgazma ulaşılamaz.

Günümüzde bu sorunun aşılması ve klitoral kompleksin uyarılmasıyla orgazmın kuvvetlendirilmesi adına yenileyici tedavi yöntemlerine başvurulur. Orgazm aşısı olarak da adlandırılan O Shot bunlardan biridir.

Orgazm Aşısı Nedir?

PRP yani Platelet Rich Plasma (Plateletten Zengin Plazma) kullanılarak gerçekleştirilen bir genital enjeksiyon olan orgazm aşısı, klitoris çevresine ve G noktasına enjekte edilerek kanlanmanın ve duyarlılığın artırılmasını sağlar. Kişinin kendi kanından hazırlanan orgazm aşısı hem uyarılmayı hem de orgazmı kolaylaştırır.

Yani orgazm aşısı daha net bir ifadeyle cinsel isteği ve hazzı artırmayı amaçlayan bir uygulamadır.

Özel bir yöntem kullanılarak klitoral komplekse uygulanan orgazm aşısı, hücrelerin yenilenmesine ve kanlanmanın artmasına yardımcı olur. Kanlanma arttığı için sinirsel uyarı da aynı oranda artar.

Özellikle ülkemizde kadınların baskı ya da benzer sebeplere bağlı olarak cinsel hazzı olması gerektiği deneyimleyemiyor oluşu, günümüzde vajinal uyarımın gerçekleştirilmesi adına pek çok kadını orgazm aşısına yönlendirir. Gün geçtikçe daha yaygın hale gelen orgazm aşısı G noktası aşısı ya da G noktası büyütme operasyonu olarak da adlandırılır.

İletişime Geç


Orgazm Aşısı Kimler İçin Uygundur?

Orgazm aşısı adet döneminde olmayan ya da gebelik yaşamayan tüm kadınlar için uygundur. Menopoza girmiş kadınlarda da uygulanabilecek olan orgazm aşısı ile menopoz nedeniyle ortaya çıkan belirtilerin ya da vajinal kuruluk gibi sorunların giderilmesi de mümkündür.

Orgazm aşısı yaptırabilecek olan hastaları şu şekilde listelemek mümkün:

 • Orgazm problemleri,
 • Haz duymama nedeniyle oluşan cinsel isteksizlik,
 • Menopoza bağlı genital bölge cilt incelmesi (atrofi),
 • Liken skleroz hastalığı,
 • İdrar kaçırma sorunu.

Eğer siz de istenilen zaman orgazm olamıyor, tatmin olma sorunları yaşıyor ve yenilenerek gençleşmek istiyorsanız, uzman bir hekim kontrolünde orgazm aşısını deneyebilirsiniz.

Orgazm Aşısı Kimler İçin Uygun Değildir?

Hastalarda bulunan bazı başka problemler, orgazm aşısı uygulaması için engel teşkil edebilir. Bu durumlar şunlardır:

 • Kolajen alerjisi,
 • Tümör oluşumu teşhisi,
 • Hamilelik,
 • Bağışıklık sisteminin çok zayıf olması,
 • Vajinal kanama,
 • İdrar yolu enfeksiyonları.
orgazm aşısı nasıl yapılır

Bu gibi sorunlar yaşayan hastaların orgazm aşısı olması önerilmez. Öncelikle söz konusu problemlerin ortadan kaldırılması ve uzman hekimin onay vermesi sonrası uygulama yapılabilir.

Orgazm Aşısı Nasıl Yapılır?

Orgazm aşısı, hastanın kendi kanında hazırlanır. Bunun için de hastadan alınan kanın bir takım işlemlere tabi tutulması gerekir.

Orgazm aşısı uygulamasının hazırlık aşaması adımlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Hastanın kolunda 15 cc kan alınır,
 • Hastadan alınan kan bir PRP tüpüne aktarılır, bu tüp içerisinde pıhtılaşmayı önleyen sodyum sitrat türevi bir madde bulunur,
 • PRP tüm bir santrifüj cihazına alınır ve hekim tarafından belirlenecek olan süre boyunca döndürülür,
 • Santrifüj işlemi tamamlandıktan sonra tüpüm üst kısmında kalan yüzde 20’lik plateletten zengin plazma bir enjektöre çekilir.

Eğer elde edilen plazma enjeksiyon öncesinde 10 dakika kadar mor ışık altında bekletilirse, etkinliği artacaktır. Bu da alınacak sonucun daha etkili olması anlamına gelir.

PRP hazırlandıktan sonra izlenen adımlar ise şunlardır:

 • Uygulama bölgesine lokal anestezik kremler sürülür,
 • Bölge dezenfekte edilir,
 • Hazırlanan PRP ince uçlu iğneler kullanılarak klitoris, klitoris çevresi, G noktası, G noktası çevresi, labia minora, vestibulum ve vajina ön duvarına enjekte edilir.

Orgazm aşısı uygulamasının hazırlık aşaması yaklaşık olarak 10 dakika, enjeksiyon aşaması ile yalnızca birkaç dakika sürer. Hastalar uygulama sonrasına günlük hayatına dönebilir. Gerekli görüldüğü durumlarda işlem 6 ayda bir tekrarlanabilir.

Uygulama Sonrası

Uygulama sonrasında hastaların günlük yaşam alışkanlıklarında herhangi bir kısıtlama olmaz. Uygulamadan hemen sonra banyo yapmak, tuvalete gitmek ya da cinsel ilişkiye girmek mümkündür. Hafif kanama ya da sızlama olması normal kabul edilir. Hastalar uygulama sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez, nadir olarak gerçekleşen ağrı ya da sızı gibi durumlarda basit ağrı kesiciler kullanılabilir. Hastalarda orgazmın kolaylaşması süreci genellikle uygulamadan 3 hafta sonra başlar.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP