buz lazer epilasyonu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Günümüzde istenmeyen tüyleri kalıcı olarak giderme amacıyla kullanılan lazer epilasyon teknolojileri oldukça gelişmiş durumdadır. Bu sayede tüy yapısı, cilt tipi ve ten rengine en uygun yöntemi seçmek mümkün olur.

Son dönemde bütün faydalarına ek olarak acıtmaması ve dört mevsim uygulanabilmesi gibi avantajlarıyla öne çıkan yöntem ise buz lazer tekniğidir. Vücudun belirli bölgelerinde diğer yöntemlere nazaran çok daha başarılı sonuçlar veren buz lazer, dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Buz Lazer Nedir?

Lazer epilasyon, vücut tüylerinden kurtulmayı sağlayan etkili bir yöntemdir ve kendi içinde pek çok çeşide ayrılır.

En çok tercih edilen yöntemlerin başında Alexandrite ile Diode lazer epilasyon gelir.

  • Özellikle kalın tüy ve açık ten rengi üzerinde etkili olan Alexandrite tekniği kısa sürede tamamlanan ve sonuçları anında gözlenen bir yöntemdir.
  • Diode lazer ise koyu ten renginde ve ince tüyler üzerinde bile etkili olarak lazer ışınlarının cilt altı derin kıl tabakalarına ulaşmasını amaçlar.
  • Her iki tekniğin de kendi içinde avantajı olmakla birlikte, buz lazer bunlar arasında en yenilikçi teknolojiye sahip olan sistemdir.

Diyot tabanlı bir teknik olan buz lazer, diode lazerdeki acı dezavantajını ortadan kaldırma amacı taşır. Klasik diode lazerler derine nüfuz ederek uygulandığından oldukça ağrılır, buz lazer ise ucundaki özel soğutma sistemi ile ağrı şikayetini ortadan kaldırır. Sadece patentli ekipmanlarla uygulanan bu teknik, ice teknolojisi olarak bilinen sistemi sayesinde cildi -3 ila -5 dereceye kadar soğutur ve cildi yanıklardan ve tahrişlerden korur. Böylece özellikle Alexandrite sonrası koyu tenli kişilerde ortaya çıkan kızarıklık, yanık gibi cilt problemlerini önler.

İletişime Geç


Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Sahip olduğu avantajlar nedeniyle son yılların en popüler lazer epilasyon tekniklerinden olan buz lazer, hem uygulama hem de uygulama sonrası rahatlık bakımından oldukça kullanışlıdır. Esasında diyot tabanlı bir yöntem olduğundan uygulama şekli de diode lazer tekniğine benzer.

Buz lazer epilasyon uygulamasından 1 gün önce bölgenin traş edilmesi ve tüylerin kısaltılması gerekir. Seans günü ise bölgeye özel bir jel sürülür ve soğutucu başlıklı lazer uygulaması yapılır.

Kademeli atış mantığına dayanan bu işlem sırasında sadece kıl kökleri etkilendiğinden çevre dokular zarar görmez ve bölgesel kızarıklıklar, yanıklar veya diğer lekelenme problemleri oluşmaz. Jel üzerinde cilde temas ettirilen buz lazer başlığı, ucundaki soğutucu teknoloji sayesinde ağrı hissinin minimum olmasını sağlar ve lazer ışığının dağılmadan en derin pigmentlere inmesine yardımcı olur. Böylece yüz bölgesi gibi en ince vücut tüyleri bile kalıcı olarak giderilebilir.

Buz Lazerin Avantajları

Buz lazer uygulaması, diğer benzer tekniklerden ayıran en önemli özelliği ağrı hissini azaltması ve epilasyon işlemini çok daha konforlu hale getirmesidir.

Ayrıca doğrudan kıl köklerini hedef aldığından ve cilde temas ederek lazerin etki seviyesini artırdığından çevre dokularda herhangi bir tahribata neden olmaz. Bu nedenle yaz kış yapılabilir ve her cilt tipine uygulanabilir.

Buz lazerin diğer önemli artıları ise şu şekildedir:

  • Yüksek enerji seviyesine sahiptir ve diğer epilasyon yöntemlerinin etkili olmadığı ince yapılı kıllar üzerinde başarılı sonuçlar verir.
  • Uygulama sırasında ağrı hissi düşük, hasta konforu yüksektir; genellikle kişiye rahatlatıcı bir masaj hissi verir.
  • Özellikle ten rengi koyu olan kişilere, güvenli ve yanık riski olmayan bir seans imkanı sunar.
  • 4 mevsim uygulanabildiğinden yaz aylarına denk gelen seansların aksatılması gerekmez.
  • FDA onaylı ve patentlidir, sağlık açısından risk teşkil etmez.
  • Günümüzün en gelişmiş ve kullanışlı lazer epilasyon tekniğidir.

Buz lazer, klinik etkileri kanıtlanmış başarılı bir teknolojidir ve bu nedenle epilasyon uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Fakat sadece patentli bir markayı ve belirli cihazları kapsayan bu teknolojinin güvenilir klinikler aracılığıyla yaptırılması gerekir.

Buz Lazer Epilasyon Başarılı mıdır?

Buz lazer seansından sonraki 3-4 gün içinde uygulama alanındaki tüyler çıkmaya başlar fakat her kıl için büyüme evresi farklı olduğundan bütün tüylerin aynı anda çıkmasını beklemek mümkün olmaz. Dolayısıyla başarı oranını artıran faktörlerin başında düzenli seans tekrarı gelir. Tekrarlanan seans sayısı artırıldıkça tüylerin çıkma miktarı azalır. Genellikle seanstan bir süre çıkan tüyler 2-3 hafta içinde dökülmeye başlar ve bu süre de tekrar sayısı arttıkça kısalır.

Yani düzenli tekrar sonucu hem çıkan tüy miktarı azalır hem de tüylerin çıkma aralığı uzar, dolayısıyla cilt daha pürüzsüz bir hal alır. Son derece başarılı bir uygulama olan buz lazer sayesinde vücut tüylerinin %90’ının kalıcı olarak giderilmesi mümkündür.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Buz lazer işlemindeki seans ihtiyacı uygulama alanının genişliğine ve kıl yoğunluğuna göre değişiklik gösterir fakat ortalama bir kişide kalıcı sonuçlar almak için önerilen seans sayısı 8 ila 10’dur.

Bununla birlikte seans aralıkları da kişisel gereksinimlere göre daha seyrek veya sık olacak şekilde planlanabilir.

Genellikle ilk seans aralıkları 4-5 hafta olarak belirlenirken, belirli oranda dökülme yaşanan ileri dönem seanslarında bu aralık uzatılabilir.

buz lazer nasıl yapılır

Buz Lazer Sonuçları Kalıcı mıdır?

Buz lazer epilasyon, hem erkeklerde hem de kadınlarda kalıcı ve başarılı sonuçlar gösteren bir tekniktir. Kişinin ihtiyacına göre planlanan seansların sonunda vücut tüylerinde ciddi bir azalma gözlenir. Süreç boyunca ağrı, sızı, hassasiyet, kızarıklık gibi şikayetler ortaya çıkmadığından tedavi sonucunda vücuttaki tüy miktarı kalıcı olarak azaltışmış olur.

Siz de istenmeyen tüylerden kurtulmak için güvenilir ve sonuçları kesin olarak kanıtlanmış bir yöntem arıyorsanız, buz lazer epilasyonu tercih ederek süreci çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP