uyluk germe

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Kalça ve diz arasındaki bölge uyluk olarak adlandırılır. Bu bölgede oluşan sarkma ya da dalgalanmalar estetik olmayan görüntüsüyle rahatsızlık verir.

Bölgedeki gevşemenin hızlı olmasının en temel nedenleri kilo alıp verme, hareketsiz yaşam tarzı, ilerleyen yaş ve gebeliktir. Günümüzde uyluk germe ameliyatı ile bu sorunlar giderilebilmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Uyluk bölgesindeki cildin bollaşması ve sarkması problemini gidermek amacıyla yapılan işlemler bütünü uyluk germe ameliyatı olarak adlandırılır.

Uyluklardaki sarkma yaşa ya da genetik problemlere bağlı olarak gerçekleşebileceği gibi, aşırı kilo alıp verme ya da güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmaya bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Söz konusu sarkmalar kişilerin olduklarından daha yaşlı ya da daha sağlıksız görünmesine neden olabilir.

Uyluk germe ameliyatı sayesinde bireyler çok düzgün ve gergin bir cilde sahip olurken, genç bir görünüme de kavuşur. Aynı zamanda estetik olmayan görüntünün giderilmesi ile birlikte ortaya çıkması muhtemel psikolojik problemler de giderilmiş olacaktır. Uyluk germe ameliyatı uyluk bölgesinde orta ve ileri seviyede gevşeklik bulunan herkes için uygundur.

İletişime Geç


Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uyluk germe ameliyatından önce detaylı bir hekim muayenesi gerekir. Ameliyata karar verilirse hasta bütün bir süreç hakkında bilgilendirilir. Bu süreçte hastanın mevcut hastalıkları ya da kullandığı ilaçlar hakkında doktora bilgi vermesi, operasyonun başarısı açısından oldukça önemlidir.

Operasyon genel anestezi altında yapılacağı için hastaların ameliyattan önceki 6 saat boyunca aç kalmaları gerekir. Eğer hastalar kan sulandırıcı ve benzeri ilaçlar kullanıyorsa, operasyon öncesinde doktor kontrolünde bu ilaçların bırakılması ya da ara verilmesi gerekir. Aynı durum sigara ve alkol kullanımı için de geçerlidir. Eğer hastalarda soğuk algınlığı ya da benzeri bir enfeksiyon durumu mevcutsa, doktor tarafından ameliyatın ertelenmesine karar verilebilir. Operasyon sırasında bacakların üst ve iç kısmında bulunan bollaşmış deri ve yağlanma giderilir. Eğer cilt bolluğu azsa ve hasta zayıfsa, bu durumda kasıkların iç tarafında yatık bir iz bırakarak fazla deri çıkartılır. Ardından bölge gerilir ve dikilir. Deri bolluğunun fazla olduğu ve aynı zamanda fazla yağlar bulunan hastalarda germe işlemine ek olarak liposuction (yağ enjeksiyonu) uygulanabilir. Operasyon süresi hastanın vücudunun durumuna göre değişkenlik gösterir.

Operasyon süresi uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve uygulanacak olan işlemlere göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama olarak 2 ila 3 saattir. Ameliyat sonrasında hastalar aşırı bir ağrı hissetmez. İlk günler hissedilen ağrıları gidermek için basit ağrı kesiciler kullanılabilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrasına Dair Bilinmesi Gerekenler

Her ameliyattan sonra olduğu gibi, uyluk germe ameliyatından sonra da hastaların uyması ve bilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Uyluk germe ameliyatında bu hususlar şunlardır:

  • Hastalar operasyondan yaklaşık 1 hafta sonra hafif yürüyüşlere başlayabilir. Fakat 4 hafta boyunca ağır sporlardan ya da yorucu fiziksel aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  • Sigara kullanımından uzak durmak iyileşme sürecinin hızlandırılmasını sağlar.
  • Operasyon tamamlandıktan sonra aynı gün ayağa kalkabilmeniz mümkündür. Fakat oluşabilecek komplikasyonlara karşı 1 gün hastanede kalmanız gerekebilir.
  • Ameliyattan sonraki 2. ya da 3. günde banyo yapabilirsiniz.
  • Operasyon sonrası bacağın iç tarafında morarma ya da şişlik görülebilir ve bu durum normal kabul edilir. Birkaç hafta içerisinde bu morluklar ve şişlikler tamamen geçecektir.
  • İş hayatına dönüş operasyondan 1 hafta sonra gerçekleşebilir.

Uyluk bölgesindeki cildin bollaşması ve sarkması problemini gidermek amacıyla yapılan işlemler bütünü uyluk germe ameliyatı olarak adlandırılır.

Operasyonun başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını isterseniz, alanında uzman ve deneyimli bir doktorla çalışmanız önemlidir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP