plastik cerrahi sanatı

Plastik Cerrahi de
Bir Sanattır

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Plastik cerrahi de bir sanattır. Sanatçının ortaya çıkardığı bir sanat eserini diğer sanat eserlerinden farklı kılan unsurlar nedir diye sorsak en sık karşılaştığımız cevap güzellik olurdu.

Arkasından haz vermesi, hoş duygular uyandırması, bir amaca hizmet etmesi, insanın ruhunda heyecanlandıran bir şeyler bulması gibi daha çoğaltılabilecek bir çok yanıt verilebilir.

Estetik operasyonları gerçekleştiren Plastik Cerrahi Uzmanları da gerçek bir sanatçıdır aslında.

Hastaları onların eserleridir. Her bir hastasını yani eserini diğer hastalarından farklı kılan da her birinin güzelliğinin farklı olmasıdır. Gerçek sanatçı işini tektipleştirmemelidir.

O zaman her rinoplasti ameliyatı olana aynı tip burun estetiği yapılır mı? Tabiki hayır.

Kişinin bayan yada erkek oluşuna, yüzünün yuvarlak yada uzun oluşuna, çene, alın yapısına kısacası tüm ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Kişiye özel yapılan estetik operasyonlarla sonuç güzeldir.

Göğüs büyütme (meme büyütme) planladığınız hastalarınıza aynı büyüklük ve aynı tip (damla silikon, yuvarlak silikon) meme silikonu (meme implantı) takılamaz.

Her hastanızın mevcut meme dokusu aynı büyüklükte olmadığı gibi, derisinin gevşekliği, sarkıklığı, göğüs kafesinin yapısının şekli farklıdır.

İletişime Geç


Uygulanacak meme estetiği operasyonu ona göre planlanır.

Bazı hastalarımızı estetik açıdan güzelleştirme için tek bir ameliyat yapılırken bazı hastalarımıza ise kombine ameliyat gerekebilir. Bazen bayanlara ihtiyaçları dahilinde meme estetiği (meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme vs.) ameliyatının yanında karın germe ameliyatı da yapılır ise plastik cerrahın eseri tam anlamı ile güzel olabilir.

Bazen de bazı erkek hastalara jinekomasti (erkeklerde meme büyüklüğü) ameliyatı yapılırken ihtiyacı da varsa karnına, beline yapılan liposuction(özellikle vaser liposuction) ile harika sonuçlara ulaşılabilir.

Böylece plastik cerrahi de bir sanattır sanat eserlerini farklı kılan unsurlar nedir diye sorsak en sık karşılaştığımız cevap güzellik olurdu. ortaya çıkardığı eserinde yani hastasında has duygular uyandırıp, ruhunda tatlı bir heyecan oluşturabiliyorsa, kendinin bir amaç için hizmet ettiğini hissediyorsa ve sonuçlar herkes tarafından güzel kabul ediliyorsa estetikte başarı elde edilmiş demektir. Plastik cerrahide bir sanat işidir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP