plastik cerrahi ilgi alanları

Plastik Cerrahi

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 4]

Plastik cerrahi, doğuştan veya sonradan oluşan estetik problemlerin giderilmesini sağlar. Tıp alanında plastik cerrahinin uygulanması mümkün hale gelmiştir. Vücutta bulunan her bölgenin işlev ve şekil bozukluklarını gidermek, plastik cerrahi alanıyla mümkün hale gelmektedir.

Kişinin vücudunda yer alan bozuklukların, cerrahi işlemlerle giderilmesi ve farklı anestezi yöntemleriyle bu durumun tamamen ortadan kalkması söz konusu olmaktadır.

Erdem Güven bu konuda fazlasıyla bilgili ve kendini kanıtlamış doktorlar arasında yer almaktadır. Cerrahi açıdan sahip olduğu bilgiler ve birçok insanın mutlu etmesi, tıp dünyasında önemli işlemlerin altına imzasını attığını göstermektedir.

Hastalarının istediği işleve ve estetik görünüme sahip olabilmesi, doktor tarafından mümkün hale getirilmiştir. Bu sayede birçok kişi işlemlerini yapabilmek için doktoru tercih etmektedir.

Vücutta oluşan şekil ve işlev bozuklukları sonradan veya doğuştan oluşabilmektedir. Bu bozuklukların farklı tedavi yöntemleriyle plastik cerrahi alanı giderilebilmesi mümkündür. Kişinin vücudunda yer alan estetik bozuklukların aynı zamanda cerrahlar tarafından oluşturulan ve sunulan yöntemlerle giderilmesi mümkündür.

Cerrahlar vücuttaki tüm işlev ve şekil bozukluklarının engellenmesine aynı zamanda düzeltilmesine sebebiyet vermektedir. Saç, sakal, burun, yüz, göz kapağı, bacak, meme, karın, bel, kalça, genital bölge ve çeşitli onlarca bölgedeki bozukluklar düzeltilebilmektedir.

Tıp alanında bu gelişmelerin gün geçtikçe daha iyi bir düzeye ulaşması mümkün olmuş ve estetik bozukluğa sahip olan kişiler, bu durumdan kurtulmanın keyfini yaşamaktadır.

İletişime Geç


Plastik Cerrahi İlgi Alanları

 • Yüzde oluşan şekil ve işlevsel bozukluklar,
 • Vücutta oluşan asimetrik görünümler,
 • Doğuştan veya sonradan oluşan işlevsel ve şekil bozuklukları,
 • Doğumsal kitleler,
 • Yüzde oluşan ve bulunan yarıklar,
 • Dudak ve damak estetiği,
 • Ağız, çene, yüz cerrahisi,
 • Çene ve yüzde bulunan şekil, işlevsel bozukluklar,
 • Burundaki şekil bozuklukları ve defektleri,
 • Vücudun belli bölgelerinde oluşan tümörler,
 • Tükürük bezinde oluşan problemler,
 • Doğumsal tümörler,
 • Vücudun herhangi bir bölgesinde yer alan benler,
 • Damar hastalıkları,
 • Yumuşak doku problemleri,
 • Yüzde oluşan estetik bozukluklar,
 • Çenedeki estetik bozukluklar,
 • Yaralanmalar ve kazalar sonucunda oluşan estetik bozukluklar,
 • Meme estetiği,
 • Meme küçültülmesi veya büyütülmesi,
 • Memenin şekillenmesi,
 • Vücudun her bölgesindeki şekil bozukluklarını düzeltme,
 • Genital bölgelerdeki şekil ve işlev bozuklukları,
 • Kopan organların dikilmesi ve onarılması,
 • El cerrahisinde yer alan tüm hastalıklar,
 • Deri altında oluşan problemler,
 • Kaza ve yaralanma sonrasında oluşan yaralar, estetik bozukluklar
  plastik cerrahi bölümünün ilgi alanları arasında yer almaktadır.
plastik cerrahi uzmanı

Tüm bu estetik bozuklukların ve hastalıkların giderilmesi teknolojik aynı zamanda tıp yöntemleriyle giderebilmek mümkün hale gelmiştir.

Plastik cerrah tarafından kullanılan protezlerin ve dolguların da önemli düzeyde estetik açıdan olumlu etki sunabilmesi mümkündür.

Bölümün ilgi alanı fazlasıyla geniş olduğundan dolayı akla gelebilecek tüm estetik bozuklukların giderilebilmesi mümkündür. Plastik cerrahi bölümünün, sunduğu yöntemler %100 olumlu etki sunabilmektedir.

%100 olumlu etki sunması teknolojik ve diğer tıp yöntemleriyle mümkün hale getirilmiştir.Bölümün gün geçtikçe daha etkili tedavi yöntemleri bulması ve vücuda estetik açıdan olumlu etkiler sunması mümkün hale geliyor.

Tüm bunların yanı sıra kişilerin yaşadığı estetik bozuklukların giderilmesi kısa süre içerisinde giderilmektedir. Bu sayede kişiler herhangi bir problem yaşamadan sadece iyileşme süresini bekleyerek estetik görünüme kavuşabilmektedir.

Kişilerin sahip olduğu estetik ve işlevsel bozukluklara vücut yapısına, genetiğe bağlı olarak yöntemler sunulur. Her estetik operasyonu için birden fazla işlem alternatifi yer almaktadır.

Vücudun şekillendirilmesi ve istenilen görünüme ulaştırılabilmesi, herkes tarafından istenilen işlemler arasında yer almaktadır. Vücuttaki fazla yağların alınabilmesi bile plastik cerrahi bölümünün üstlendiği işlemler arasında yer alıyor.

Fazla kilo alma ve verme sonrasında oluşan problemler durumunda kişilerin plastik cerrah başvuru yaparak, bu tarz problemlerden kurtulması mümkündür. Bu tarz problemlerden kurtulabilmek, teknolojinin ve tıbbın gelişmesiyle mümkün hale getirilmiştir.

Bu sayede kişiler, kendi estetik görünümünü sağlayabilmekte ve bölümün sunduğu yöntemler ile öz güven sahibi olabilmektedir.

Öz güven sahibi olan kişiler, sosyal hayatına da olumlu düzeyde etki sağlamaktadır. Bu yüzden bu işlemlere herkes, olumlu bir şekilde bakmakta ve operasyonlardan faydalanmak istemektedir. Gün geçtikçe daha etkili tedavi yöntemlerinin görülmesi de mümkündür.

plastik cerrahi neye bakar

Plastik Cerrahi Ve Teknoloji İlişkisi

Estetik görünümü sağlayabilmek, vücuttaki işlevsel bozuklukları düzeltmek, vücudun şekillenmesine sebebiyet verebilmek için plastik cerrahi bölümü teknolojiye ihtiyaç duymaktadır. Örneğin yağların alınabilmesi için liposuction teknolojisi geliştirilmiştir.

Tüm bunların yanı sıra vücuttaki deri problemlerini aşabilmek için dermabrazyon ameliyatının, motora bağlı olan bir zımpara ucuyla yapılması mümkün olmuştur. Bu yüzden bölümün teknolojiyle olan ilişkisi fazlasıyla güçlüdür. Tüm bunların yanı sıra yağların yakılması, vücuttaki belli bölgelerin şekillendirilebilmesi için tekrardan teknolojiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Özellikle saç ekimi için kullanılan yöntemlerin birçoğu teknolojik yöntemlerdir. Köklerin yeniden ekilmesine sebebiyet verebilmek için doktorlar, teknolojik yöntemleri kullanarak olumlu sonuçlara sebebiyet veriyor.Teknolojinin tıp ile olan ilişkisi her geçen gün daha güçlü bir hale geliyor.

Doktor Erdem Güven ise bu konuda fazlasıyla tecrübeli ve bilgili olduğu için hastalarının teknolojik yöntemlerle en iyi görünüme ulaşabilmesine sebebiyet veriyor. Hastalarının estetik görünüme ulaşabilmesine sebebiyet verebilmek için teknoloji gerektiren birçok ameliyat hakkında bilgi ve tecrübe sahibidir.

Tüm bunların yanı sıra plastik cerrah teknolojik yöntemleri kullanarak daha kalıcı ve etkili çözümler üretebilmektedir. Bunlara örnek verilecek olursa protez ve dolgu estetik operasyonlarıdır. Bunların da teknolojiyle yakından alakası olması, tıp ile teknoloji arasındaki ilişkinin ne durumda olduğunu göstermektedir. Birçok estetik operasyonundan başarılı ve kalıcı sonuç almak, teknoloji ile mümkün hale gelmiştir.

Plastik Cerrahi İşlemlerinin Kalıcılığı ve Geçiciliği

Her estetik ve plastik cerrahi işlemi kalıcılığı, geçiciliği değişiklik göstermektedir. İşlevsel olan işlemlerin birçoğu kalıcı olmaktadır. Diğerlerinin ise belli bir dönem sonrasında tekrardan işlem gerektirmesi mümkündür. Bu durum vücut üzerinde estetik operasyon yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Dolgu ile yapılan estetik operasyonlar genellikle kalıcı değildir ve sene bazında kalıcılık sağlamaktadır. Belli bir dönemden sonra tekrardan dolgunun yapılması gerekir. Aksi taktirde kişinin tekrardan şekil bozukluğuna sahip olması mümkün olacaktır.

Birçok ameliyatın kalıcı olarak etki sunması, teknoloji ve tıp yöntemleri sayesinde mümkün hale gelmiştir. Bu yüzden insanların sahip olduğu estetik bozukluklara kalıcı bir çözüm bulabilmek, söz konusu olmaktadır. Bazı işlemler her ne kadar geçici bir çözüm sunsa da, kişilerin belli bir dönem estetik rahatsızlıktan kurtulabilmesi mümkündür.

İşlevsel bozuklukların giderilmesine sebebiyet veren tüm ameliyatlar, kalıcıdır. Bunlara örnek olarak verilirse protez ve implant gibi ameliyatlar, kalıcı olarak çözüm sunmaktadır. Erdem Güven sayesinde birçok hasta geçici ve kalıcı da olsa estetik problemlerini gidermiş, aynı zamanda kalıcı olarak işlevsel problemlerden kurtulmuştur.

Doğuştan veya sonradan oluşan işlevsel, şekil bozuklukları tamamen giderilebilmekte ve kişiler bu sayede öz güven sahibi olabilmektedir. Bölümün ilgi alanları sayesinde insanların sosyal hayatına olumlu etkilerin sunulması, mümkündür. Tüm bunların yanı sıra operasyonlardan %100 olumlu sonuç almak, aşikar bir durum haline gelmiştir.

Plastik Cerrahi Yöntemleriyle Vücut Şekillendirme

Vücudun istenilen şekle ulaştırılabilmesi için yağ transferi, yağ alınması gibi işlemler liposuction işlemiyle gerçekleştirilmektedir.

Kişilerin estetik bir vücut yapısına sahip olabilmesi için, yağ transferi yapılmaktadır. Yağın transfer edildiği bölgede, kişinin kendi yağının bulunması enfeksiyon ve uyum problemi yaşanmasına sebebiyet vermemektedir. Bu sayede içsel bir alerjinin oluşması mümkün değildir.

Plastik cerrah tarafından yapılan kontrollerle ve analizlerle birlikte istenilen görünüme ulaşabilmek mümkündür. Tüm bunların yanı sıra vücuda yağın etki edemeyeceği yerlere dolgu ve protezler entegre edilir.

Dolgu ve protezlerin daha belirgin, düzgün bir görüntü oluşturmasından dolayı birçok kişi bu tedavi yöntemlerini etkili bulur.

Vücudun şekillendirilmesine en iyi etkiyi sunabilmek için, cerrahlar gerekli analizleri yapmaktadır. Kişinin ihtiyaç duyduğu işlem hangisiyse, o işlemin gerçekleştirilmesi gerekir.

Bunun analizi Erdem Güven tarafından en iyi şekilde yapılmakta ve cerrahın yaptığı analizlerle %100 maksimum verim elde edebilmek mümkündür.

Vücudun her bölgesindeki şekil bozukluklarını önleyebilmek, plastik cerrahinin oluşturduğu ve sunduğu yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Tüm bunların yanı sıra vücudun şekillendirilebilmesi için bazen teknolojik yöntemler kullanılmaktadır.

Teknolojik yöntemlerin kullanılması, kalıcı bir çözümün oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Vücudun yanı sıra kafa bölgesinde yer alan çeşitli estetik bozukluklar da, yöntemler sayesinde önlenebilir. Bu sayede kişi hem yüzüne, hem de vücut yapısına estetik açıdan olumlu etkiler sunar.

Plastik Cerrahi Yöntemleriyle İşlevsel Problemlerin Giderilmesi

Vücuttaki bazı bölgelerin işlevsel olarak problem oluşturması, kişinin hayatına olumsuz etkiler sunmaktadır. Plastik cerrahi bölümü sunduğu yöntemler sayesinde işlevsel bozuklukların kalıcı bir şekilde önlenmesi mümkündür.

Vücudun her bölgesinde yer alan işlevsel bozukluklar giderilebilmektedir. Genital bölgeden, parmaklara kadar tüm bölgelerde işlevsel bozukluklar düzeltilebilmektedir. İşlevsel bozuklukların düzeltilebilmesi için gün geçtikçe farklı operasyon teknikleri geliştiriliyor.

Bu tekniklerin geliştirilmesi, kişilerin sahip olduğu estetik görünüme da olumlu etkiler sunuyor. Her ameliyatın belli bir iyileşme süresi bulunmaktadır. Bu iyileşme sürelerini en aza indirgemek için doktorlar, belli başlı konularda tavsiye sunmakta ve bu tavsiyeler sayesinde kişiler daha hızlı bir iyileşme sürecine sahip oluyor.

İşlevsel bozukluklar doğuştan veya sonradan meydana gelebilir. Sonradan ve doğuştan oluşan işlevsel bozukluklar, plastik cerrah tarafından sunulan yöntemler aynı zamanda gerçekleştirilen işlemler sayesinde düzeltilir.

Kalıcı olarak bu tarz problemlerin önlenmesi mümkün olduğundan, birçok kişi ameliyat yöntemi sayesinde hayatına kolaylık sağlayabilmenin keyfini yaşamaktadır. Hayata kolaylık sağlayabilmenin keyfi, birçok hastanın sahip olduğu avantajlar arasında yer alıyor.

Tüm bunların yanı sıra şekil bozukluklarının da, işlevsel bozukluklarla birlikte giderilmesi kombine estetik ameliyatının yapılmasına sebebiyet verir. Bu sayede hem estetik görünüm sağlanır, hem de işlevsel bozukluklar giderilir.

Cerrahlar tarafından yapılan işlemler, her zaman tahlillerle belirlenmekte ve tahliller uyumluluk göstermezse ameliyat gerçekleşmez.

Plastik Cerrahların Ameliyat Öncesi Yaptığı Tahliller

Ameliyatın kategorisine ve ameliyatın yapıldığı bölgeye göre kan tahlilleri yapılır. Kan değerlerinin yeterli seviyede olması halinde plastik cerrah tarafından ameliyat gerçekleştirilir.

Eğer kan değerleri yetersizse, kişinin bu konuda yapacağı herhangi bir şey yoktur. Cerrah tarafından sunulan tavsiyelerle kan değerlerinin normale dönmesi sağlanır.

Tüm bunların yanı sıra bazı ameliyatların gerçekleşmesine, kronik hastalıklar ve zorunlu olarak kullanılması gereken ilaçlar engel olmaktadır. Zorunlu olarak ilaç kullanımı olanlar ve kronik hastalığa sahip olan kişiler, bazı operasyonlara giremez.

Çünkü operasyonların risk oluşturursa, cerrah bu konuda herhangi bir işlem gerçekleştirmez ve ameliyatı yapabilmek adına risk almaz. Bu yüzden tahlillerin önemi oldukça yüksektir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP