Hollywood Estetikleri

 

Click to rate this post!
 
[Total: 1 Average: 5]

 

Yıldız isimler için genç ve güzel görünmek, popülerliği korumakla eşdeğer bir kavram. Çünkü sürekli görünür olmak ve ekranlar için vazgeçilmez hale gelmek, görünümüne düzenli olarak müdahale etmekten geçiyor. Haliyle günümüz Hollywood camiası, gerek yüz güzelliğini gerek vücut yapısını uzun süre muhafaza etmek adına çeşitli uygulamalara başvuruyor.

Ünlüler, hangi işlemin daha iyi olduğunu ve uzun süre dayandığını en iyi bilenler olduğundan, estetik cerrahi piyasası Hollywood seçimleri üzerinden şekilleniyor. Peki yıldız isimler en çok hangi estetik işlemleri tercih ediyor?

En Trend Hollywood Estetikleri

Günümüzde hemen her türlü yüz ve vücut sorununu gidermeye elverişli estetik uygulama bulunur. Bu uygulamalar kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda planlarak en başarılı sonuçları elde etmeyi ve fiziki görünümü maksimum süre korumayı hedefler. Bazı işlemler genel anestezi altında uygulanıyor olsa da minimal invaziv tekniklerin birçoğu da estetik güzelliği korumada oldukça başarılıdır ve ömür boyu kalıcılık sağlayabilir.

Özellikle Kardashian tipi vücut yapısının demode olduğu ve doğal, ince kıvrımların popülerlik kazandığı günümüzde Hollywood ünlülerinin en çok tercih ettiği işlemlere gelin yakından bakalım:

İletişime Geç


1. Botoks ve Dolgu

Bugünün güzellik algısı eskiye göre daha farklı olduğundan ve ince vücut yapısı öne çıktığından, Hollywood yıldızlarının 1 numaralı estetik işlemleri arasında botoks ve dolgu uygulamaları bulunur.

Teknoloji geliştikçe ilerleme kaydeden ve vücutta herhangi bir kesiye gereksinim duymadan önemli fiziki iyileştirmeler sağlayan her iki uygulama da farklı amaçlarla kullanılabilir. Özellikle yüzdeki yaşlanma etkilerini gidermede etkili olan botoks ve dolgu uygulamaları, aynı zamanda yüzü ve vücudu belirli bölgelerde dolgunlaştırarak daha diri, canlı, genç bir görünüm kazanmaya olanak tanır.

Botoks; botulinum toksini enjeksiyonlarının özel şırıngalarla enjekte edilmesi şeklinde uygulanır ve belirli kasları geçici olarak gevşeterek kırışık görünümü azaltır. Dolgu ise; hyaluronik asit bazlı özel solüsyonların, hacim kaybı olan alanlara enjekte edilmesi şeklinde uygulanır ve bu bölgelere hacim kazandırmaya yardımcıdır.

Genellikle bir arada kullanılan her iki uygulamanın avantajları ise şunlardır:

 • Botoks; alın, yüz, göz çevresi, dudak kenarları, el, boyun gibi bölgelerdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermede etkilidir. Pürüzsüz görünüme destek olur.
 • Dolgu enjeksiyonları; dudakları kalınlaştırmak, yanakları ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek, yüz kontürünü düzenlemek için kullanıldığında gençleştirici etki yapar.
 • Dolgu enjeksiyonları; geçirilen cerrahi operasyonların etkisini artırma amacıyla kullanıldığında hasta memnuniyet oranını artırır ve etki süresini uzatır.
 • Her iki işlem de anestezi veya kesi gerektirmez, lokal anestezik kremlerin bölgeyi kısa süreliğine uyuşturması sonunda kolayca uygulanır.
 • İşlem sonunda hastane kalışı gerekmez ve günlük hayata dönüş serbesttir.
 • Ağrı, sızı, ödem, şişlik gibi şikayetler minimum seviyededir ve hasta konforu yüksek, iyileşme hızı fazladır.
 • Uygulama etkileri işlemin hemen sonrasında belli olur ve genetik faktörlere, uygulama sıklığına, şikayet seviyesine göre değişmekle birlikte 1-2 yıla kadar devam edebilir.
 • Seanslar halinde düzenlenen uygulamaları yapma sıklığı arttığında kalıcılık süresi de uzar, böylece birkaç seans sonunda elde edilen etkiler çok daha uzun süre korunur.

2. Liposuction

Hollywood yıldızları genellikle belirli bir diyet ve spor planına bağlı olarak yaşayan insanlardır ancak bu, bölgesel yağlanma ve selülit gibi problemlerden şikayetçi olmadıkları anlamına gelmez. Özellikle ideal kilo aralığındaki kişilere önerilen ve başarılı sonuçları ile bilinen liposuction, yıldız isimlerin düzenli olarak yaptırdığı estetik uygulamalardandır. Ufak kesilerden gerçekleştirilmesi ve farklı prosedürlerle kombine edilebilmesi ise en çok tercih edilme nedenlerindendir.

Vücuttaki fazla yağ dokusunun, ince kanüller aracılığıyla emilerek çıkarılmasını sağlayan liposuction şu avantajlara sahiptir:

 • Vücudu şekillendirme ve istenmeyen yağlardan kurtulmada en başarılı tekniktir.
 • Komplikasyon riski düşük, işlem süresi kısa, iyileşme dönemi hasta konforu yüksektir.
 • Uygulama sonrası günlük işlere dönmek serbesttir.
 • Görünür iz kalmaz, şiddetli yan etki oluşmaz ve elde edilen sonuç düzenli diyet ile uzun süre korunabilir.
 • Tek başına uygulanabildiği gibi; selülit giderici tedaviler, dolgu enjeksiyonları, yağ transferi gibi işlemlerle birlikte de kullanılabilir.
 • Genel olarak vücudun istenen yapıya gelmesine yardımcı olur; kişiye daha ince, fit, dengeli bir fiziki görünüm kazandırır.
Hollywood Estetikleri Liposuction

3. Rinoplasti

Yüzü tek başına büyük ölçüde değiştirme etkisi olan burun ameliyatı (rinoplasti), çoğu yıldız ismin geçirdiği estetik ameliyatlar arasındadır. Diğer yöntemlerin aksine genel anestezi altında gerçekleşir ve daha uzun süreli bir istirahat dönemi gerektirir. Ancak yüzün tam ortasında bulunan ve şekil bozukluğu nedeniyle yüz güzelliğini bozan burun yapısının, istenen forma getirilmesine yardımcıdır.

Günümüzde klasik burun ameliyatının yanı sıra; daha ufak çaplı müdahale gerektiren törpüleme ve kemik düzleme yöntemleri de yapılabilir. Burun ameliyatının kapsamı ise; kişisel beklentilere, burun ve yüzün diğer bölümleri arası uyuma, hekim tavsiyelerine göre belirlenir. İşlem sonunda daha dengeli ve estetik bir yüz elde edilir.

4. Göğüs İmplantı

Kadın vücudunun daha seksi ve çekici görünmesini sağlayan göğüsler; doğum, gebelik, yaşlılık veya genetik faktörler nedeniyle istenen gibi olmayabilir. Kimi zaman annelik sonrası göğüslerde sarkma, kırışma ve simetri kaybı yaşanırken; kimi zaman meme dokusu yeterince gelişmediğinden göğüs kısmı boş kalabilir. Bu durumların tümü Hollywood yıldızlarının sık sık karşılaştığı sorunlardır ve kişiye özel implant kullanımı ile rahatlıkla giderilebilir.

Rinoplasti ile birlikte en çok tercih edilen estetik ameliyat olan göğüs implantı; doğru uzman tarafından uygulandığında ömür boyu etkisini gösterir. Sağladığı avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Göğüslerdeki sarkma, kırışma, asimetri gibi problemleri giderir.
 • Küçük memeli kadınlara istenen göğüsleri kazandırır.
 • Göğüslerin daha diri, dinç ve şekilli görünmesini sağlar.
 • Kişiye özel implantlarla uygulandığından tam olarak istenen görünüme sahip olmayı mümkün kılar.
 • Etkileri kalıcıdır.
 • Gerektiğinde liposuction ile birlikte kullanılarak daha başarılı sonuçlar verebilir.
 • Kişinin öz güvenini artırıcı etki yapar.

Günümüzde Hollywood camiası göğüs implantlarından sıklıkla faydalansa da eskiye nazaran daha küçük ebatlı ve doğal görünümlü bir etki hedeflenir. Dolayısıyla çoğu kadın, vücudunda sırıtmayan ve genel yapısı ile orantılı olan implantları tercih eder. Özellikle liposuction uygulamaları ile birlikte kullanılan damla şekilli implantlar, çok daha doğal ve çekici görünüm kazanmaya yardımcıdır. Bununla birlikte implant tercihi hasta beklentisi, yaş ve genetik yapı da dahil olmak üzere pek çok faktöre göre belirlenir.

5. Yüz Germe

Yaşlılık etkilerini gidermeye bütüncül bir çözüm sunan yüz germe ameliyatı, botoks ve enjeksiyon gibi uygulamaların yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir. Yaşa bağlı olarak sarkan, gevşeyen ve çene altı, boyun gibi bölgelerde toplanan fazla derinin alınmasını hedefler.

Çoğu Hollywood yıldızı artan kırışıklık ve sarkma problemlerinden kurtulmak için yüz germe operasyonunu tercih eder. İşlem sırasında yüzdeki fazla deri alınır ve saçlı deri altından gerilerek yeniden dikilir. Böylece yüzdeki torbalanma, kırışma ve sarkma gibi olumsuz etkilerin tamamı giderilir. İşlem sırasında gereken bölgelere botoks ve dolgu enjeksiyonları da yapılabilir, bu şekilde yüzün çok daha genç ve çekici görünmesi sağlanabilir. Ameliyat etkileri ise yaklaşık 10 yıl bozulmadan korunabilir.

Hollywood yıldızlarının sıklıkla tercih ettiği bu estetik işlemlerin tümü, uzman hekim kontrolünde uygulandığında uzun yıllar çekici görünmenize katkı sağlayabilir ve ideal vücuda sahip olmanıza yardımcı olabilir..

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP