estetik tehilekli midir

Estetikte Dikkat Edilmesi Gerekilen 6 Tehlike

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

1. Meme Büyütme Ameliyatı Tehlikeli Midir?

Dikkat edilmesi gerekilen 6 tehlike: özellikle son yıllarda artan meme kanseri vakaları ile birlikte ülkemizde büyük bir farkındalık oluşmuştur. Bu farkındalığın en büyük sebebi de meme kanseri vakalarının özellikle sanayi bölgelerinde ciddi bir şekilde artması ve büyümesidir.

Bu tarz vakaların ortaya çıkmasında pek çok etken olduğu gibi, çevresel etkenler de oldukça fazladır. Bu nedenle en büyük efor meme kanserini yenmeye odaklanmaktadır.

Meme büyütme estetiği işleminden bağımsız olarak meme aldırma veya meme onarım işlemleri sıklıkla yapılmaktadır. Bu işlem de genel olarak güvenlidir.

Eğer kişi bu konuda endişeli ise yapılmaması tavsiye edilmektedir. Eğer yapılacaksa doktorun da izni elbette olmalıdır. Genellikle meme içi boşaltılarak yerine silikon takılması işlemi de yapılmaktadır.

2. Hormonal Dengesizliklerin Çözümü

Dikkat edilmesi gerekilen 6 tehlike: bazen nadiren de olsa hormanel veya genetik bozukluklar nedeniyle doğuştan meme olmaması veya çıkmaması gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Bu durum genellikle ergenlikten sonra ve 18 yaş arasında gözlemlenmektedir ve bu durumun önceden müdahale edilebilir olduğunu ebebeynlerin bilmesi gerekmektedir.

İletişime Geç


18 yaş altı kişiler için ebeveynleri tarafında izin verildiği sürece göğüs büyütme işlemi de yapılabilmektedir. Bu tarz durumun engellenmesi adına yapılacak en iyi şey meme onarım estetiğidir.

3. Yağ Enjeksiyonu Tehlikeli Midir?

Dikkat edilmesi gerekilen 6 tehlike: Bazen yağ enjeksiyonu denilen bir teknikle göğüs büyütmesi de yapılmaktadır. Genellikle bazı sporcu olmak isteyen kişileri kas bölgelerinin üzerine enjekte ettiği yağ dokusunu şişiren maddelere benzemese de, genel olarak uygun bulunmayan ve tehlike arz edebilecek bir ameliyat türüdür.

Geçici bir işlem olması ve 1-2 yıl gibi bir sürede tekrar edilmesi nedeniyle meme büyütme işleminin uzamasına ve uğraştırmasına neden olmaktadır. Bu teknik genel olarak orta büyüklükte bir göğüse sahip olan kişiler için biraz daha büyük meme büyütme işlemi olarak yapılmaktadır.

estetik cerrahide dikkat edilmesi gereken 6 tehlike

4. Meme Kanseri ve Meme Estetiği

Dikkat edilmesi gerekilen 6 tehlike: yine meme kanseri nedeniyle yapılan tetkiklerde ve çıkan sonuçlarda, hastanın memesinin alınması ve sonrasında eğer hasta tarafından ve yakınları tarafından da uygun görülürse meme büyütme işlemi akabinde yapılabilmektedir.

İçerisindeki yağ dokusu boşaltılarak, sağlıksız tümör vb durumlar ortadan kaldırıldıktan sonra, içerisine silikon protezler takılmasıyla işlem başarıyla tamamlanmış olur. Ancak buradaki önemli nokta öncelikli olarak hastanın riskleri bilmesi ve buna göre davranmasıdır.

Eğer meme kanserinin yayılma ihtimali var ise doktorlar tarafından bu yöntem tercih edilebilir. Meme büyütme estetiği ile birlikte yapılan meme kanseri ameliyatı da oldukça etkilidir.

5. Dolgu Maddeleri Tehlikeli Midir?

Dikkat edilmesi gerekilen 6 tehlike: genel olarak baktığımızda göğüs büyütme estetiği içerisinde dolgu maddesi kullanılarak yapılan müdahaleler de vardır. Bu tarz bir estetik operasyonun uzun ömürlü olduğu pek söylenemez.

Yasaklanmamış ve halen daha kullanılan, biraz da tehlikeli bir göğüs büyütme yöntemi denilebilir. Meme dokusunu direkt olarak içerisine yerleştirilen dolgu maddeleri zamanla gögüse zarar verebilmekte ve bununla ilgili pek çok vaka da bulunmaktadır.

Silikon protezler ise dolgulardan farklı olarak tamamen meme altına ve meme kasının altına yerleştirildiğinden tam içeriye bir yerleştirme söz konusu değildir. Sonuç olarak isteklerinizi bilerek gittiğiniz bir estetik cerrah, size göğüs büyütme estetiği yaptırıp yaptırmamanız gerektiğini mutlaka tavsiye edebilir veya etmeyebilir.

6. Tercihinde Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Estetik Ameliyatlar

Dikkat edilmesi gerekilen 6 tehlike: diğer estetik müdahaleler istekler doğrultusunda yapılmaktadır. Özellikle karın germe estetiği sayesinde pek çok kişi göbek ve karın kısımlarının düzleşmesinden memnun kalmaktadır.

Karın germe ameliyatları gibi yağ üzerine uzmanlaşan bir teknik de vaser liposuction denilen ince çubuklar vasıtasıyla bölgeden ultrason yöntemiyle yağların dışarı çıkartılıp atılmasına yaramaktadır. Vaser liposuction vücuttaki gereksiz yağları seçebilmektedir.

Jinekomasti yönteminin de en iyi yanı göğüs büyümesi yüzünden sıkıntı çeken erkeklerin imdadına yetişmesidir. Bu operasyon ile birlikte Jinekomasti sorunu ortadan kalkar ve erkekte göğüs kısmı olması gereken hale getirilir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

6 Comments to “ Estetikte Dikkat Edilmesi Gerekilen 6 Tehlike”
 1. eser filiz says :Cevapla

  ameliyatı tehlikelimidir. Göğsüme silikon taktırdıktan sonra ya istediğimden daha büyük olursa. Göğüs estetiğinden çıktıktan sonra memede biraz şişlik olabilir mi ve ben sonrasında beğenmezsem ne olacak tekrar ameliyat olup bir küçüğünü mü taktıracağım. ve gerçekten iyileşme süreci çok ağrılı mı olacak

  1. merhaba filiz hanım ameliyatı da diğer ameliyatlar gibidir. Bu husustaki bilgi ve video linklerini mailinize gönderdik. KAfanızdaki bütün soruların cevabını bulacağınızı düşünüyorum. Bize her zaman telefonla ulaşabilir ve sorularınızı gönderebilirsiniz

 2. derya elif says :Cevapla

  estetik ameliyat fiyatlarınız öğrenmek istiyorum burada fiyat hariç her şey var videolar bilgiler cidden tam manasıyla bilgilendirici bir site ama hiç fiyat bilgisi yok. Ben ve karın germe ameliyatı olmak istiyorum ve fiyatları öğrenmek istiyorum.

  1. derya hanım karın germe ameliyatı ve vaser liposuction fiyat bilgileri mailinize gönderildi. Teşekkür ederiz

 3. keriman says :Cevapla

  ameliyatı cidden tehlikeli midir. silikonla ameliyatından sonra iyileşme süreci nedir ve fiyatlarınız nedir. Bu esteteik ameliyatlarla alakalı fiyatları öğrenmek istiyorum.

  1. keriman hanım sorularınız vecabını içeren video linklerimi ve göğüs estetiği fiyat bilgilerini size mail olarak gönderdim. Daha detaylı bilgi için bize ulaşarak ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP