estetik operasyonlar nasıl ve nerede yapılır

Estetik Operasyonlar
Nasıl Yapılır ?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Estetik operasyonlar bölgelere göre oldukça farklılıklar gösteren bir biçimde yapılan operasyonlardır.

Öncelikle ilk adım hasta ile doktorun frekanslarının tutması yani hastanın doktoruna güvenmesi adımıdır. Hasta doktoru ile iyi bir iletişime sahip olmalı, doktoru ile her durumu konuşabilmelidir.

Doktorun da hastaya güven vermesi önemli unsurlardır. Hasta doktor arası uyum sağlamak en önemli ve estetik operasyonun en dikkat edilmesi gereken parçasıdır.

Hasta doktor ilişkisi olumlu yönde sağlandığı takdirde sıra estetik operasyonlar hangi bölgeye ve nasıl yapılacağına gelmektedir.

Bölgenin Belirlenmesi

İkinci önemli adım bölgenin belirlenmesi ve kullanılacak yöntemin belirlenmesidir. Hastanın tüm tetkikleri yapıldıktan sonra kesin estetik operasyonlar karar verilerek hastanın hangi yöntemlerle ameliyat edileceğine karar verilmektedir.

Bunu doktorun hasta ile paylaşması da oldukça önemlidir. Diğer bir adım ise bu yöntem kullanıldıktan sonra hastanın nasıl bir görüntüye kavuşacağıdır.

Artık günümüzde kişinin ameliyat edilecek bölgesi birçok program sayesinde çizilerek gösterilebilmektedir.

İletişime Geç


Bunun üzerine estetik operasyonlar ile sonraki hali de yine aynı yöntemlerle hastaya gösterilmektedir.

Hastaya hem sağlık hem de görüntü açısından en çok yakışan şekliyle estetik operasyona başlanmalıdır.

Bu aşama da geçildikten sonra hastanın ameliyat ortamından hastaya uygulanacak anestezi türüne kadar hastaya bilgi verilmesi gerekmektedir.

Estetik Operasyonlarda
Hasta ve Doktor İlişkisi

Estetik operasyonlar en büyük ve en önemli bölüm hasta-doktor ilişkisidir. Hasta ve doktor uyumlu olduğu sürece her adım başarı ile sonuçlanacaktır. İnsanlar estetik operasyona karar verdiklerinde bunu tüm sebepleri ile doktoruyla paylaşmaları oldukça önemlidir.

Doktorlar da bu paylaşımlar ışığında bir yol izleyerek hasta için en iyi en doğru yollara başvurmaktadırlar.

Estetik operasyonların öncesi ve sonrası olmak üzere her aşaması büyük bir süreçtir.

Bu süreç sonunda hastanın memnuniyeti ve kendini iyi hissetmesi en önemli durumdur.

Çünkü asıl amaç hastanın sağlığına kavuşması ve hastanın görüntüsü ile mutlu ve iyi hissetmesidir. Tüm bunlar sağlandığında oldukça başarılı estetik operasyon yapılmış olmaktadır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

4 Comments to “ Estetik Operasyonlar Nasıl Yapılır ?”
  1. adem says :Cevapla

    bence estetik ameliyat nasıl yapılır yada yapılmalı dan önce tartışılması gereken konu estetik ameliyat yapılmalı mı. Evet ben aynen böyle düşünüyordum taki göğüslerimdeki büyüme beni rahatsız edene kadar. Doktor bey ben jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Lütfen bana iyileşme süreci ve fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz. Bir de tabiki riskli bir ameliyat mıdır.

    1. Merhaba adem bey estetik operasyonlarla ve jinekomasti ile ilgili bilgi ve videolar mail adresinize gönderildi.

  2. fidan koca says :Cevapla

    estetik operasyon nasıl yapılır estetik operasyon nasıl yapılmalı doğru bir konu, estetik ameliyatlardaki ufak hataların insana ne büyük zarar verdiğini insan psikolojisini nasıl bozduğunu zaman zaman görmekteyiz. Bu husustaki hassasiyetiniz müthiş erdem bey. Sadece bunun için bile tercih sebebisiniz ama siz sihirli elleriniz sayesinde her hususta estetikte bir numarasınız. Videolarınızda da görüyorum ki yaptırdığı göğüs estetiği ve burun estetiğinden memnun olmayan bir çok kişinin kurtarıcısınız. Hastalarınız çok şanslı

    1. yaptığım estetik operasyonlarla alakalı güzel yorularınız için çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP