En Çok Yaptırılan
5 Estetik Ameliyat

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

1. Yaştan Kaynaklı Estetik Ameliyatlar

Meme büyütme estetiği öncesi doktor tarafından bir dizi muayene yapılmaktadır ve vücutta nasıl bir meme onarımı veya estetik ameliyatlar yapılacağı muayene ile belli olmaktadır. Tehlike arz eden durumlar önceden belirlenerek önlem alınır. 40 yaş üstündeki kişilerden ultrasonografisi ve mamografi raporları istenerek buna uygun bir şekilde tetkikler yapılır.

Meme dokusu, gelişimini 18 yaşından itibaren tamamlamış olur ve bu yaştan sonra estetik ameliyat yapılmalıdır.

50 yaş üstü kişilerde de sağlık yerinde olduğu sürece göğüs büyütme estetiği yapılabilmektedir.

2- Asimetrik ve Problemli Göğüs Estetiği Ameliyatları

Ergenlik çağında gelişmeyen ve hormonel durumlar nedeniyle meme büyütme ameliyatları da yapılabilmektedir.

Özellikle bir göğsün normal gelişip, diğer göğsün normal gelişmediği durumlar da gözlemlenmiştir.

Asimetrik ve problemli olan bu durum nedeniyle pek çok ameliyat da her yıl yapılmaktadır.

Erken yaşlarda ortaya çıkabilen bu durum nedeniyle ebeveynlerin de izni haliyle ameliyatlar gerçekleştirilmektedir.

İletişime Geç


Meme büyütme ameliyatları 4 farklı teknik ile meme içerisine yerleştirilmektedir. Bu teknikler genel olarak ne için yapılıyor olursa olsun aynıdır.

Meme başı, meme altı kıvrımı, göbek deliğinden girilerek ve koltuk altına yapılan 3-4 cm’lik kesiklerden girilerek protezlerin yerleştirilmesi sağlanır. Protezlerin yerleştirilme tekniği genel olarak vücut tipine ve kilo oranına göre değişkenlik göstermektedir.

3- Karın Germe Estetik Ameliyatları

Karın germe ameliyatları karnın ön kısmında sarkan yağların veya sarkan derinin alınması işlemine denmektedir. Erkeklerde göbek diye tabir edilen bölgede, kadınlarda da genellikle hamilelikten sonra oluşan gerilmemiş derilerin alınması veya kilodan oluşan göbek nedeniyle yapılmaktadır.

Karın germe ameliyatından sonra izler genel olarak oluşmaktadır ancak bu kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu ameliyat sonrası düz ve sıkı bir karna sahip olunmaktadır. Ameliyat izleri de genellikle iç çamaşırı bölgesinde kalmaktadır.

4- Vaser Liposuction Tekniği

Vaser liposuction işlemi ses dalgaları sayesinde yağ eritilmesi yapılan bir estetik ameliyat tekniğidir. Bu bir ameliyat olmamakta ve çok uzun sürmemektedir.

Ses dalgaları sayesinde yapılan vaser liposuction müdahalesi ile istenilen bölgeden iğneler vasıtasıyla eritilen yağlar dışarı çıkartılır.

5- Jinekomasti Ameliyatı

Bir diğer estetik operasyon olan jinekomasti ise özellikle erkeklerde kadınlar gibi göğüs büyümesi oluşmasına verilen isimdir. Bunun da ameliyatları oldukça sık yapılmaktadır.

Bu ameliyatlar sayesinde jinekomasti sıkıntısı çeken kişiler rahatlıkla düzgün göğüs bölgesine kavuşmuş ve rahatlıkla bu rahatsızlığın üstesinden gelebilmişler, rahatlıkla taburcu olmuşlardır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP